Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sgsgs

ile dać na wesele?? ??

Polecane posty

Gość sgsgs

idę na wesele do koleżanki z liceum, wie że u nas tylko maż pracuje i mamy małe dziecko,a do tego ja studiuje, czy wypada dać do koperty 300 zł? na wesele idziemy bez dziecka jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze wypada,dajesz tyle na ile cię stać,jak idziesz do kogoś na urodziny to nie liczysz ile wydali na przyjęcie,dajesz taki prezent na jaki cię stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soti bez nóg i sika choć nie w
daj 400 i bedzie spoko koszty wesela to średnio 150 od osoby na dwa dni wiec pokryjesz swój wkład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedzie ok jak dasz tyle
150zl od osoby? 150zl to ja place za osobe jedynie za sobote, bez alkoholu i bez hotelu ale nie uwazam, ze 300zl to za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekkl;2lqmd;wmqfdlq
a co to w ogole za pomysl ze wesele MUSI sie zwrocic?? To zaprasza się kogoś ale żeby na tym zarobić, bron boze nic nie stracic? takie sa stosunki miedzyludzkie? że wesele jest traktowane jak grill ze znajomymi - w stylu : robimy zrzute bo nikt na nikogo nie bedzie łożyć? To może lepiej od razu z góry mówić ile sięza osobę płaci żeby zrobić takie wesele w formie składkowej. Dzisiejszy świat to jakaś paranoja. Ja robię wesele,bo mnie w koncu na to stać i po to żeby SPOTKAĆ SIĘ Z CAŁĄ RODZINĄ bo jestesmy bardzo blisko myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekkl;2lqmd;wmqfdlq
prezent to bardzo osobista i indywidualna sprawa - NIEOBOWIAZKOWA. Zapraszany gość nie powinien się czuć jako sponsor.. często spotykałam się w życiu nawet już z takim stwierdzeniem : nie idę na wesele bo mnie nie stać - bo jak widać to tylko i wyłącznie sponsoring na wydatki malzenstwa, ktorego jeszcze na nic nie stać. To pytam się, po co brać slub jak nie ma się jeszcze dobrej pracy, jakiegokolwiek zaplecza finansowego? i liczy się że zarobi się na weselu. co za nieodpowiedzialnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekkl;2lqmd;wmqfdlq
prezent to bardzo osobista i indywidualna sprawa - NIEOBOWIAZKOWA. Zapraszany gość nie powinien się czuć jako sponsor.. często spotykałam się w życiu nawet już z takim stwierdzeniem : nie idę na wesele bo mnie nie stać - bo jak widać to tylko i wyłącznie sponsoring na wydatki malzenstwa, ktorego jeszcze na nic nie stać. To pytam się, po co brać slub jak nie ma się jeszcze dobrej pracy, jakiegokolwiek zaplecza finansowego? i liczy się że zarobi się na weselu. co za nieodpowiedzialnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i bardzo popieram poprzednią wypowiedź,gdy ktoś daje zaproszenie to nie pyta czy gość ma kasę na prezent,zaprasza bo chce by ten ktoś był razem z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okej a ile dać
na wesele kuzynowi Idę sama, mąż ma taką pracę, że na pewno nie będzie mógł ze mną pójśc w ten dzień To ile ja idąc sama mam dać do koperty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okej a ile dać
tez myslalam o 200 zl Wiem, ze kuzyn z przyszla zona mojemu bratu dali 300 Wiec pomyslalam, ze 200 to calkiem dobra kwota Bo 100 wydaje sie za malo, a 150 tak dziwnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allakkiiujaj76gh
ja dostałam od jednej kolezanki komplet poscieli za 30 zeta a jej na wesele kupilam ekspres do kawy za 150 bo chcialam jej pokazać ze nie jestem taka jak ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okej a ile dać
dzieki dam wiec 200 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooolcia
Witammm:) Ja na Twoim miejscu kupiłabym im bon podarunkowy:) Z jednej strony masz problem z głowy, bo jak dostaną kase, to mogą powiedzieć ze mało.. albo coś. Z drugiej strony masz prezent, a dla nich przyjemność, bo wybiorą sobie to co chcą. Np. podam Ci stronke z jednym z pakietów http://www.bhclub.pl/Pakiety/trzydniowe/romantycznie-dla-Dwojga/Chwile-we-Dwoje Popatrz sobie ogólnie na tą stronke, wydaje mi się że jest naprawde dobra w takich właśnie problemach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panmłody;)
Miałem ślub i wesele na początku 2012 roku. Byłem panem młodym. Brałem ślub i wesele w Poznaniu. Talerzyk ( z tej okazji ze to był styczeń) w tej restauracji kosztował 150zł, normalnie (na wiosne, lato i jesień) już w tej sali talerzyk kosztuje 170zł. Jesli doliczyć cene wódki i zespołu muzycznego, cene ślubu i formalności kościelnych itd.. To mi wyszła cena ogólna za osobe 200zł . CZYLI JESLI CHCE SIĘ DAĆ PREZENT PAŃSTWU MŁODYM TO TRZEBA DAWAĆ MINIMUM 250ZŁ. U mnie na weselu połowa gości dawała prezent w wysokości ok 300 za pare.( czyli 150zł od osoby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljsljfsl
u mnie na ślubie było ok 70 osób, a kasy się uzbierało z kopert: 18000zł, niektórzy nie dawali nic, a np. chrześni dali po 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enncea
ja nie wiem co to za paranoja. i jeszcze to liczenie, ze moj talrzyk kosztowal 200zl wiec musze dac 200zl plus jakis naddatek do kieszeni mlodych. jak ide do kogos na urodziny to jakis nikt mi nie liczy, ze moj talerzyk kosztowal 50zl wiec prezent minimum 70zl. daje sie tyle i takie prezenty, na jakie nas stac. tak pieknie wszystkie PM mowia, ze zaleyz im na obecnosci i dzieleniu sie tym dniem z innymi a potem jest tylko skrzek i liczenie czy z kopert sie zwrocilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljsljfsl
daj spokój, wesele nigdy się zwraca, nie powinno być takiego założenia, my nawet nie liczyliśmy, że starczy na podróż poślubną, te 18tys strasznie nasz miło zaskoczyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie osobiscie jest tak ze daje sie tyle zeby przynjamniej za talerzyk zwrocic czyli zalozmy od os. 200 zl...ale jesli masz malutkie dziecko i tylko maz pracuje, a czasy sa niestety jakie sa, zadne rarytasy, wiec uwazam ze jesli dasz tyle na ile Cie stac czyli np. te 300 zl to mysle ze kolezanka zrozumie...pozatym para mloda nie powinna liczyc na zwrot kosztow moim zdaniem...robia wesele chyba dla siebie, zeby ten dzien przezyc, spedzic z najblizszymi dla nich osobami a nie zeby na tych osobach zarobic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesssadddaaa
daj tyle, na ile Cię stać. poza tym nie musisz podpisywać koperty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gustownie-ubrana
400 uwazam ze powinno byc standardem o weselu wie sie duzo wczesniej 200zl to tak wg mni z dupy po 100zl daj tyle ile sama bys chciala dostac to zobaczysz ze wyjdzie 400zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, powinno się dawać tyle ile sami chcielibyśmy dostać albo chociaż tyle żeby pokryło za ten przysłowiowy "talerzyk" . 300zł to porażka na 2 osoby mało gdzie teraz talerzyk kosztuje 150zł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gustownie-ubrana
zle sie wyrazilam, nie standardem a minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolaRaksaIPiesSzarik
Wesele zwróciłoby się jeżeli przyszłyby same single, bo ktoś kto idzie sam da min. 200 zł. a para tak ok 300. Z singla jeszcze będziesz miec nadwyżkę, a za parkę nie... Dlatego nie można liczyć, że wesele się zwróci, bo chrześni musieliby dać kubę kasy, zeby się zwróciło, pewnie z 10 000...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie pisze o zwrocie a że pary dają 300zł to nie wiem w jakich rejonach bo jak rozmawiam z ludźmi to nikt ani ode mnie z rodziny ani ze znajomych nie daje poniżej 500zł. A nie wydaje mi się żeby kłamali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×