Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość Kasiurka86
Karolcia885, muszę czekać jeszcze jeden cykl bo torbiel mi sie do końca nie wchłonęła i może przeszkodzić w stymulacji. Histero miałam w gyn. Dostajesz wenflon, potem zabierają Cie na krzesło gin gdzie przez wenflon dostajesz znieczulenie i zasypiasz, budzisz sie po zabiegu i wracasz do domu po jakiś 2 h. Wyniki są od razu. Nic nie boli, ale mi nic nie musieli wycinać. Nie wiem jak jest jeżeli coś masz do usunięcia. Wycinają w trakcie tego samego zabiegu oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kasiurka86 :) Mam nadzieję że nic do wycięcia nie mam, przynajmniej na usg nic nie widać. Mi dr M powiedział że po histeroskopii rozpisze mi stymulacje. A ile płaciłaś za histero???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurka86
Karolcia za histero płaciłam 1100 chyba ze coś ci bedą musieli wyciać to wtedy 1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem. Wracam pociągiem i zasięg mi zanika! Tadam....punkcja w czwartek! Jestem w szoku ze to już! W 12 ds. Są jajca, nie wszystkie dojrzałe ale te największe mają po 18 mm. Endometrium 1 cm. Dziś rano miałam ostatnią dawkę Gonapeptylu. Dzis o 23.30 Ovitrelle i do boju. Nie wiem kiedy trasfer. Niby sobota ale nie wiadomo jak będą sie dzieliły Maluchy. Jesli nie to wtorek i 5 dniowe choć wątpię by coś dotrwało do tego czasu. Tymczasem wspierajcie mnie dziewczyny bo jestem przerażona ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleka mój też 4B w 3 dobie :) Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dredzik tez mam w czwartek punkcje w Gyn..a w sb chyba transfer...trzymam kciuki za Ciebie...a pytałaś może kto bedzie robił punkcje?bierzesz jakies wlewy?ah?embrioglue?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! :) ja już dzis zabrałam ze sobą moje 2 kropki 8A :) Pozostałe komorki ładnie się dzielą, dr M był chyba zadowolony, pozostalo 3 x 8A i 3 x 6B. Oby dotrwaly do 5 doby, do czwartku, to będzie krytyczny dzień ktory albo tchnie we mnie nadzieję albo ja zabierze. Dostalam klej, oczywiście dobrze ze się upomnialam, wpisal od razu do kartoteki.W ogóle juz na fotelu wypytalam go czy aby na pewno nie jest za późno i zrobil mi cały wyklad, że na pewno nie, bo od ostatniego badania progesteronu on miał rosnąć itp itd, rozgadal sie ze az to było do niego niepodobne ;) Później zwyczajowo 15 minut na fotelu i do domu. Powiedział też że mam normalnie funkcjonować. Teraz leżę ale zachowuje się normalnie. Joafer a jak ty się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizia na którą masz punkcję w czwartek ? My na 11.30. Podobno 7 punkcji planują. Daj znać jak wyglądasz to będę Cię szukać. Z tego wszystkiego zapomniałam o klej powiedzieć :/ ile masz jajeczek ? To do czwartku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że już macie termin punkcji, później transwer :-) czyli wszystko idzie w dobrym kierunku.... też na to czekam. I do tego dr M idzie na urlop :-( ale cóż każdemu się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też odrazu przy inseminacji wiedziałam, że się nie uda. Ale teraz jakoś pozytywnie nastawiona jestem i wierzę, że się uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Melka , 4 komórkowy zarodek w trzeciej dobie to kiepsko. Zażądaj hodowli do blastocysty , żeby sprawdzić , czy będzie się rozwijał po rozmrożeniu. Oni chcą wyciągnąć jak najwięcej kasy za transfery .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Dredzik to juz???3mammocno kciuki:***mocno mocno Nikita Ty dzisiaj mialas transfer??;)) czekamna info;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Nikita teraz bedzie dobrze zobaczysz;)) zabralas najlepsze a jeszcze do mrozenia masz ho ho 3mam kciuki;***odczarymujcie to forum;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Nikita teraz bedzie dobrze zobaczysz;)) zabralas najlepsze a jeszcze do mrozenia masz ho ho 3mam kciuki;***odczarymujcie to forum;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malami tak to już! :) Też nie mogę uwierzyć! A czy 12 ds to nie za szybko na punkcję? Boję się że dużo będzie niedojrzałych a to nasze 3 podejście i wszystkie zapładniają. Buziaki z pociągu ( jeszcze jadę) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dredzik kochana super wieści to teraz już z górki. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita super ze juz masz maluszki że sobą. Teraz trzym je :-) ja czuję się dobrze trochę cycki cały czas bolo i trochę podbrzusze niewiem czy to dobrze czy źle. Tu to masz jeszcze tyle zarodków ja już nic. :-( i tym się martwię. Trzymam kciukasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Dredzik jeszcze jedziesz?;( wspolczuje tych dojazdow.... Nikita u mnie nic cisza. .czytam Was i 3msm mocno za Was kciuki;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita bardzo ładne te twoje zarodki . Ja tez miałam podane dwa 8A. I puki co sa ze mną.. W piątek bedzie 21 dpt i wtedy tez mam pierwsza wizytę usg . Oby wszystko się dalej dobrze rozwijalo. 3 mam za was wszystkie kciuki !! Na dniach będą na forum nowe mamusie. Hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer nie martw się bo można mieć dużo zarodków i psinco, a można mieć jeden i akurat się zaplodni! A ty masz 2 silne dzieciaczki w brzuszku :) U mnie sie wszystko okaże w 5 dobie, jak na razie nigdy zaden mi nie dotrwal... Malamii kochana prędzej czy później znowu zawalczysz, a na razie odetchnij trochę od tego tematu, wiem jakie to obciążenie psychiczne :* Ewelcia, ale super ze juz w piątek czeka Cie ta piękna chwila! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Melka napisz proszę ile mln plemników ma twój mąż ? Pytam bo lekarze w gyncentrum też mnie i mężowi dawali znikome szanse a jestem w ciąży w którą zaszłam naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny gdzie najtaniej można zrobić badania immunologiczne? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane prosze wytłumaczcie mi dokładnie co oznaczają że zarodki dzielą się 2a 4a 8a i tak dalej Czy jak są podane 2a to znaczy że kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dredzik ja mam na 8.00 wiec watpie czy sie zobaczymy;/ A intralipid miałas? ja dopiero teraz bede o tym mówić..mam nadzieje ze nie będzie za późno..u mnie tylko 3 jajka...chyba ze cos podrosło jeszcze od poniedziałku ale wątpię:( a Ty ile masz jajeczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helen86
Czesc dziewczyny :) Nikita trzymam teraz mocno kciuki i za 10 dni bedziemy sie wszystkie cieszyc z pozytywnej bety :) To teraz bedzie wielki tydzien punkcji i transwerow :) Iwcia mialas tak moze w ciazy klucie , ból w dole brzucha po lewej stronie. Bo ja sie dzisiaj nad ranem obudzilam do ubikacji i tak mnie brzuch z lewej strony bolał ze niemoglam sie przewrocic. I tak mnie boli caly dzien, ciężko mi jest noge lewą podniesc i tak mnie promieniuje az na tył. Cos tam po necie czytalam ze to moze byc kolka jelitowa. Wie ktoraś cos na ten temat? Ewela to w 21 dt to juz pecherzyk ciążowy bedzie widac :) i pierwsze usg ze zdjeciem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hope, dorociak nie dawało mi spokoju to jaki ma plan doktorek na tą moją stymulacje i oto co znalazłam na temat kaiej praktyki : "Kontrolowany uraz endometrium - (ang. Endomertial scratching) to celowo wykonane uszkodzenie błony śluzowej macicy, w celu zwiększenia jej receptywności (ułatwienia zagnieżdżenia się zarodka). Scratchingu można dokonać na kilka sposobów. Najczęściej używa się jednorazowej, sterylnej sondy tzw. pipelli, pod kontrolą USG. Zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie nieodczuwalny przez pacjentkę. Procedura może być wykonana również histeroskopowo- pod kontrolą wzroku w dnie macicy w błonie śluzowej wykonuje się małe "okienko" za pomocą specjalnych kleszczyków. Zabieg ma co najmniej kilka zalet. Badania wykazują, iż scratching dwukrotnie zwiększa odsetek ciąż zakończonych powodzeniem u kobiet cierpiących na nawracające niepowodzenia implantacji. Również dwukrotnie zwiększyła się liczba implantacji u pacjentek, u których wykonano zabieg histeroskopii. Metaanaliza badań nad wpływem zabiegu histeroskopii na wyniki IVF dowiodły, iż zabiegi biopsji endometrium wykonane w fazie lutealnej cyklu poprzedzającego transfer zarodka były skuteczniejsze, szczególnie u kobiet posiadających dużą rezerwę jajnikową i u których występowały liczne niepowodzenia implantacji. Skuteczność LEI - kontrolowanego urazu endometrium u pacjentek z nawracającymi niepowodzeniami implantacji. Kontrolowane uszkodzenie endometrium, wg dostępnych badań daje dwukrotnie większą szanse na uzyskanie prawidłowo rozwijającej się ciąży, która zakończy się powodzeniem. Zagnieżdżenie się zarodka w jamie macicy jest kluczowym momentem dla dalszego rozwoju ciąży i jednocześnie zwieńczeniem programu zapłodnienia pozaustrojowego (In vitro). Dzięki hormonalnej stymulacji w przygotowaniu do zabiegu IVF możemy wpływać na ilość uzyskanych komórek jajowych. Wprowadzając nowe techniki laboratoryjne poprawiamy wyniki prawidłowego wzrostu zarodków. Dzięki udoskonalaniu technik transferu zarodka zwiększamy szanse jego dalszego rozwoju w środowisku jamy macicy. Sukces implantacji wydaje się być jednak zależny nie tylko od jakości transferowanego zarodka, ale również od indywidualnych właściwości błony śluzowej macicy. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dredzik podziwiam a ty podrózujesz pociągiem? o matko juz nie bede nazekać ze daleko bo ja zawsze jade autem i w dodatku mam swojego osobistego kierowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita trzymam kciuki za twoje kropki i mam nadzieję, że te co są jeszcze w labie dotrwają do mrożenia. Z całego serca ci tego życzę. I trzymam kciuki za punkcje i transfery które będą miały miejsce w tym tygodniu. Ja miałam dziś wizytę w Provicie u immunologa - dr Janosz. I powiem wam, że jesteśmy z mężem pod wrażeniem tej pani doktor. Wszystko nam dokładnie wyjaśniła, wizyta była długa, wiedziała kim jestem, pamiętała naszą korespondencję i wyniki. Dokładnie zanotowała naszą historie chorobową. Teraz wiem, że nie mam hashimoto, ale moj***adania NK nie są najlepsze. Wyniki świadczą to bym, że moje ciało jest gotowe na ciąże (jeden z wyników immunofenotypu o tym mówi), ale trzeba się postarać, by się udało. Plan jest taki - 21 dc mam przyjść wlew intralipidowy. Wlewy w Provicie są nieco inne niż w GynC. W cenie 400 zł dostaje się dwie 100 ml dawki 20%. Potem kolejny wlew zostanie wykonany w dniu punkcji lub maksymalnie w ciągu 3 dni od punkcji, ale to musi być przed transferem. Nie będziemy robić ponownie badania NK, bo na poziom komórek ma wpływ również stres, jeśli w badaniu wyszłoby, że spadek jest niewielki, to mogłoby to negatywnie zadziałać na mnie i na poziom tych komórek. A poziom nie jest dużo przekroczony, więc wg pani dr 2 wlewy po 200 ml wystarczą przed transferem. Następnie jeśli beta będzie pozytywna, to wlewy muszę przyjmować co 4 tygodnie do 30 tygodnia ciąży. Provita prowadzi badania skuteczności in vitro po wlewach. Biorą pod uwagę takie pacjentki jak ja, którym kilka razy się nie udało. W ciągu 2015 roku u takich pacjentek, u których zastosowano intralipid, urodziło się 55 dzieci, bo ciąż nie rozwiązanych nie liczą. Powiedziała, że o 80% wzrosła im skuteczność odkąd u takich pacjentek w ten sposób podają intralipid. On ma być przyjmowany tak długo, by podtrzymać ciążę i zapobiegać komplikacjom, np. skracaniu szyjki macicy. Dodatkowo zaleciła mi dodatkowe leki teraz przed stymulacją, oraz zaleciła, by przekazać dr M, że w trakcie stymulacji powinnam zażywać encorton (po transferze również) i po transferze dodatkowo acard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil cieszę sie ze u ciebie wiele się wyjaśniło i ze jesteś w dobrych rękach !!!! Mam pytanko do dziewczyn ktorym udalo się zajść w ciążę lub do tych które uważnie. Czytają forum bo to pytanie pewnie sie nie raz powtorzylo. do którego tyg lekarze zalecaja brać lutinusa i fragmin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×