Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość gość
Sil a jakoe nadania miałaś zlecone ? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Dziewczyny. Juhuu Nikita - piknie, ino odpoczywaj teraski :) A te pozostałe kropki walczyć tam! Dredzik, Zizia - trzymam kciuki :) Sil - przepraszam, że pytam po raz 109324839443234 ale co to za badanie miałaś wykonane w sprawie tych NK, ile kosztuje, kiedy się je wykonuje i jak? Wybacz :( A tak poza tym, to super że ta Pani Doktor taka kompetentna. Catarina - cieszę się, widać że jesteś mega podbudowana - do przodu Dziewczyny. MałaMi - kochana - codziennie myślę o Tobie i gdybym miała jakiś zarodek na zbyciu :((((( Pozdrawiam Allessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewele ogolnie teraz sądze ze to zalezy od ginekologa jak prowadzi i jak sie ciaza rozwija. Ja mialam luteine do 19tc i fragmin tez w do 19 tc z czego w ostatnim miesiacu co drugi dzien go biłam. A od 11tc mialam mieszany lutinus z luteina. Mam kolezanke co tez jest po in vitro tylko w krakowie, obecnie prowadzi ja lekarz juz nie z kliniki ona jest juz w 35tc i dalej ma luteine dopochwowo, kurde niewiem jaka dawka ale jak sie jej pytalam dlaczego tak dlugo to lekarz jej pow.ze lepiej brac bo to nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane staraczki i nie tylko :) Widze dużo się dzisiaj działo w ciągu dnia. Nikita teraz odpoczywaj i nie stresuj sie trzymam mocno kciuki za te twoje małe kropeczki u mamusi najlepiej pamietaj. Dredzik to punkcja juz tuz tuz oby jajec bylo sporo, nie zazdroszcze ci takiech podróży. Powiedz mi ty po transferze tez tyle czasu jedziesz pociagiem? Zizia mam nadzieje ze jednak lekarz jakis jajeczek sie nie doliczyl i bedziesz mega zaskoczona w czwartek. Helen to paskudnie mnie bolalo tylko po prawej stronie i lekarz stwierdził że macica gdzies uciska. moze lepiej pojedz do szpitala niech cie lekarz zobaczy. Sil super że masz niezły plan. Moze akurat połoczenie dwóch klinik da piękny rezultat. Joafer oznaczenie podzielonych zarodków oznacza to że klasy A są najlepsze taką skale przyjmują w Gyn tak mi to tlumaczyl doktor. A cyfra oznacza na ile sie zarodek podzielił komórek każdego dnia prawidłowo powinien zwiekszać dwukrotnie swoją liczbe. Tak więc w 2 dobie powinien byc podzielony na 4 w trzeciej na 8 i tak dalej. To jest ksiazkowo ewelka jak juz pisalam mi lekarz fragmin odstawil jakosc 9-10 tyg ciazy. lutinus czy luteine bralam jakos do 16-17 tyg. oni luteine mogą kazać dłużej stoswać jeżeli po punkcji powstanie jakas torbiel albo znacznie są powiekszone jajniki. Powinno to ustapić gdzies do 7 tyg ciaży ale u mnie dosc dlugo sie utrzymywalo. Kazda z nas jest inna poprostu :) Melka powtarzasz jeszcze bete czy odstawilas lekarstwa? Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Dzieki Allesa Kochana jestes;*** szkoda ze moj M tego nie rozumie!! Bo jak tak dalej bedzie to predzej dojdzie do rozwodu!!! Co dzien to gorzej i to z moja psychika na maxa:(( mam same czarne mysli ....juz mam dosc tego wszystkiegio....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baśka a jeżeli one w drugiej dobie miały 2 a to znaczy ze są do d**y. Pytam bo kurcze nie znam się na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baśka a jeżeli one w drugiej dobie miały 2 a to znaczy ze są do d**y. Pytam bo kurcze nie znam się na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita piękne te Twoje kropki :) trzymam kciuki by z Tobą zostały a tamte by dotrwały do mrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój M. ma 10 mln w całości żołnierzyków. Myślicie że lepiej upierać się by zarodek czekał do 5 dnia? Mogę tego od nich wymagać? Od dzisiaj nie biorę leków i dostałam brązowe plamienia. .. nie wygląda to na okres... i nie wiem co o tym myśleć. .. Melka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allesa staram sie myslec pozytwnie, widze ze zaczyna sie dziac, troche inne podejscie juz samo to ze tylko jeden cykl przerwy, i takie działenie moze to test ta dobra droga, czasami trzeba kombinowac. dziewczyny w nas jest siła i ta wymiana informacji jest bezcenna. dzieki hope tez sie zapisalm się do tego imunologa w Bedzinie na NFZ, zaoszczedze 200 zł a przynajmniej sie dowiem co w tych badanaich jest, i na co wydałam 850 zł Allesa a wy co jakie decyzje? czekacie jak sie stytuacja rozwinie w Gyncentrum i jak bedzie taka mozliwość to kolejna próba? Małami ciągle o tobie myśle jak kochana dajesz rade, czy masz juz jakiś plan ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allessa to badanie to immunofenotyp koszt 400 zł, wykonywane w II fazie cyklu tylko w Provicie na Śląsku. GynC robi poziom limfocytarny podstawowy, ale to badanie nie jest tak szczegółowe jak immunofenotyp. Badanie robi się z krwi. a wyniki czeka się tydzień. Ja czekałam dokładnie 6 dni. Na badanie w Provicie trzeba się zarejestrować telefonicznie. Immunolog zlecił mi takie badania: ANA1 - TSH, fT3, fT4, anty-TG, anty-TPO - badania w kierunku trombofilli wrodzonej ( mutacja czynnika V Leiden, mutacja genu dla protrombiny 20210A) - badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego ( p/c p/kardiolipinowe IgM, IgG, p/c p/B2 glikoproteinie IgM, IgG, antykoagulant tocznia) - poziom wit.D3??? - IMMUNOFENOTYP Lutinus i fragmin zwykle przyjmuje się do końca I trymestru,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorociak bo zadłaś mi pytanie a ja wczoraj miałam taki szalony dzień ze mało co do mnie docierało. ja miałam ostatnią punkcje 12.01 a transfer 15.01. wiec jak by nie liczyc miesiąc juz minoł a jakby faktycznie było tak ze ok 15 marca zacznę stymulacje to bedą dwa kalendarzowe miesiące. Nie bardzo wiem jak i na jakiej podstawie kaze mi rozpocząć stymulacje czy kaze mi odstawić logest i czekać na @ czy zaraz po odstawieniu nie mam pojecia. nigdy nie miałam robionej histeroskopi chociaz dr CZ w mojej karcie zapisała ze taka była w 2014 roku. Ogólnie dr Rokicki mówił ze to jest po to aby przygotowac macice do przyjęcia zarodka, bo po "takich histeroskopiach i tak zwykle nic nie wychodzi" w sensie jest ok a wiec histero a przy tym ten streching endo, by pobudzic macicę do przyjęcia zarodka i w trakcie lub po jest jeszcze podawany intralipid, i u nich to daje dobre rezulataty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer nie sa do d**y. Włącz pozytywne myślenie bo cie znajde i nakopie do tylka za takie podejscie. Popatrz na te twoje piekne kropki i mysl ze zostana z toba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz wyczytalam ze w drugiej dobie osiągają dwa kub cztery. To się trochę uspokoilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil dziękuję Ci bardzo. Ja tez mam całą listę m.in allo mlr i test cytotoksucznosci (nie wiem gdzie to wykonać? Nigdzie nie robią jak dzwoniłam żeby zorietowac się jaki bedze koszt) co niby nie ma sensu skoro nigdy w ciąży nie byłam... narazie robie kariotyp jak wyjdzie ok a crio się nie powiedzie to wtedy chyba ta immunologie :/ Melka a Ty będziesz miała crio teraz czy w następnym cyklu...ponoć słabe te nasze zarodki ..to po co oni je zamrazali skoro nie mają szansę :(( nasza kolejna złudna nadzieja wyrzucone pieniądze a co najgorsze kolejna porażka do przetrawienia...?:( Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer a Ty miałaś transfer w drugiej dobie? Bo my też tak chyba będziemy mieć. Chcę w sobotę, bo do wtorku nic nie dotrwa...i kochana głowa do góry! Uda nam się. Mój M. tak mocno w to wierzy. Jest tak szczęśliwy i już planuje imiona i do czy będą do niego podobne,a ja się boję że nie utrzymam ich i że go zawiodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponoć : Sa jakby 3 grupy kobiet: 1. Nieodpowiednie ALLO MLR powoduje poronienia na poszczególnych etapach ciąży. 2. Nieodpowiednie ALLO MLR powoduje brak możliwości zajścia w ciążę tzn. dochodzi do zapłodnienia ale zarodek jest usunięty przez układ immunologiczny zanim zdąży sie zagnieździć i tym samym dana kobieta nie była nigdy w ciąży o której by zdążyła sie dowiedzieć. 3. Nie ma znaczenia poziom ALLO MLR bo nawet niski poziom hamowania nie upośledza płodności i zachodzą w ciążę bez problemu, donosząc bez problemowo i rodzą dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Melka to wcale nie jest źle. A byłaś z mężem u dr Szczębary ? Zapytam jeszcze czy u ciebie lekarze stwierdzili jakiś problem czy tylko u męża obniżone parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Melka mój mąż miał gorsze parametry nasienia a jestem w zaawansowanej ciąży :) tylko że nam pomógł właśnie dr Szczębara który zlecał co wizytę jakieś badania,leki,zastrzyki trwało to ponad rok ale efekt jest w moim brzuszku i sobie fika koziołki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że w ciążę zaszłam naturalnie wbrew temu co mówili lekarze z gyncentrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catrina ja też uważam że jeśli tylko coś może pomóc, to warto zrobić, więc streching pewnie tez będę miała zlecony, kasy trochę dużo, Ale ja też czytalam o pozytywnych rezultatach, Malami może pomysl o wsparciu psychologa lub psychiatry, to przez co przechodzimy bardzo się odbija na psychice i jak potem można być pozytywnie nastawionym ??? .... w każdym razie mi pomaga,chociaż nigdy nie myślałam że z takiej pomocy skorzystam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dredzik kochana tak mialam w drugiej dobie. Mój też taki optymusta zresztą cala moja rodzina i właśnie tez się boję że ich rozczaruje. Bo każdy wierzy .i ja tez trzymaj się kochana będzie dobrze musi być. Już tak nas los pokaral ze dość juz tego złego limit uważam za wyczerpany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
M był u dr Szczębary dostał antybiotyk i w sumie więcej już nie był na wizycie. Swoją drogą pamiętam ze dr Cz. Powiedziała że i tak to nic nie da i mamy sobie głowy tym nie zawracać tylko od razu in vitro :/ trochę słabe podejście jeśli byłaby szansa. ..ale wtedy bardzo chcieliśmy zdążyć na ten program rządowy i człowiek chyba miał wyłączone myślenie. Tyle czasu się już staraliśmy i nie chcieliśmy juz nic odkładać w czasie. Co sądzicie o tych naszych zarodkach, moim i Madzi 4B? Nie wiem co myśleć i gdzie Można się skonsultować. Czy zaufać lekarzowi? Melka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z Was bierze Letrox/ Eutyrox ( hormon tarczycy) ? Mam pytanie czy mogę go wziąć przed punkcją i znieczuleniem? My dziś jedziemy do Kato , śpimy w hotelu i jutro rano do Gyn. Jesli transfer będzie w sobotę to zostajemy na śląsku. Nie opłaca nam się wracać do domu. Dziękuje za wsparcie! Co lepsze: Podanie 2 czy 3 dniowych zarodków? A podają 4 dniowe? Ta niedziela mnie dobija! W sobotę będą 2 dniowe. Zawsze miałam 3 dniowe...juz wariuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dredzik ja biorę Eutyrox cały czas, jak masz przepisany przez lekarza to nie można go odstawić, tylko przed punkcja popij jednym małym lyczkiem wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny błagam pomóżcie.. gdzie można zrobić badanie KIR i allo-mlr i test cytotoksycznosci? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Caterina :) Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A krew na to pobieraja chyba tylko w srody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×