Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Dorciak może ja pójdę innym protokołem niewiem co pani doktor planuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedziała mi tylko tyle że teraz nie ma sensu zaczynać bo się nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale powiem Ci, że u nas też, zanim coś sie ruszy ze stymulacją to akurat dwa miechy miną u mnie, będą prawie trzy - bo na 11.04 mam wizytę, badania hormonalne tam będę i na 14tą wizyta i ten scratching i wtedy dowiem się co i jak. dorciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiesz mi jak z tym steching to lekarz ci ok kazał jak w ogóle wyglądało że do tego doszło wiem dużo pytań ale chciałabym wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak dlugi protokół może po prostu dac lepsze rezultaty, jak jeszcze w Gyn pytałam dr M to powiedzial, ze on by mi zrobił (teoretycznie oczywiście ) 3 protokół długi, bo może na dlugi lepiej zareaguje mój organizm - on nie jest lepszy , tylko po prostu inny. Jak będę w Wawie to będzie mój 21 dc więc nie wykluczone, ze też mogę iść długim , JOAFER dr sam zaproponował streching jak zapytałam co może w moim przypadku zrobić żeby się udało, u mnie nigdy ( w sumie to miałam tylko 2 transfery) beta nie drgnela, więc problem może być z zagniezdzeniem. Rozsądek mi mówi, ze lepiej spróbować długiego, a serce żeby iść krótkim i już się stymulować :) zdam sie na lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak a co do dc to zależy w którym dniu zacselas brac antyki, bo ja np w 2 dc zaczęłam ze względu na badania hormonalne , czyli jak wezmę ost tabletkę to następnego dnia będę już w 23 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer, nic się nie dziej, ja też mam masę pytań i rozumiem, że nie na wszystkie mogę uzyskać odpowiedź. Ale już Ci kochana tłumaczę. Powiedzieliśmy lekarzowi co i jak, z czym przychodzimy, zbadał mnie, powiedział tak - od dzisiaj będzie Pani przyjmowała gonapeptyl do wizyty czyli do 11.04.. W tym dniu - w dniu wizyty mam z rana przyjechać oddać krew do badań hormonalnych a na 14tą wizyta. Wtedy zrobimy scratching. Ja pytanie - a co to,i czemu to ma służyć. a on jest to pobranie, cz nacięcie kawałeczka endometrium, aby dać lepszą możliwość zagnieżdżenia się zarodka. Powiedziałam aha, rozumiem. A nic nie rozumiałam, byłam taka wystraszona, taka zlękniona i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam sie , napisałam, a tu strona się zawiesiła :( Aha, tak w ogóle to Dorota jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Sil nie pomyślałam:( ale jak coś to pisz to chętnie Ci podrzucę:) Uff to dobrze, bo też się umówiłam do dr Janosz. Jak generalnie znosicie leki stymulujące? Bo ja na tych większych dawkach od dwóch dni czuję się fatalnie - bóle i zawroty głowy, ból brzucha:( Idę krótkim protokołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Sil nie pomyślałam:( ale jak coś to pisz chętnie Ci podrzucę:) Uff to dobrze, bo też umówiłam się do Dr Janosz. Jak znosicie leki podczas stymulacji? Bo ja na zwiększonych dawkach od dwóch dni czuję się fatalnie - bóle i zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle brzucha. Dodam, że idę krótkim protokołem. Na szczęście w pracy dostałam wolne, a od jutro na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratujcie! Test przesiewowy ANA 1 wyszedł mi dodatni. Czy ktoras taki miała? Pisze ze to moze byc spowodowane min. sprawami reumatologicznymi lub toczniem rumieniowatym- podejrzewam ze to mam bo objawy mam podobne- rumien na twarzy juz od ok. 10 lat. Do tego boli mnie nadgarstek. Podejrzenie zapalenia stawu nadgarstka.To pod reumatologiczne objawy bym podpieła. Bylam z tym u ortopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Sil nie pomyślałam:( ale jak coś to pisz chętnie Ci podrzucę:) Uff to dobrze, bo też umówiłam się do Dr Janosz. Jak znosicie leki podczas stymulacji? Bo ja na zwiększonych dawkach od dwóch dni czuję się fatalnie - bóle i zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle brzucha. Dodam, że idę krótkim protokołem. Na szczęście w pracy dostałam wolne, a od jutro na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Sil nie pomyślałam:( ale jak coś to pisz chętnie Ci podrzucę:) Uff to dobrze, bo też umówiłam się do Dr Janosz. Jak znosicie leki podczas stymulacji? Bo ja na zwiększonych dawkach od dwóch dni czuję się fatalnie - bóle i zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle brzucha. Dodam, że idę krótkim protokołem. Na szczęście w pracy dostałam wolne, a od jutro na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jaki kupujecie Gonal? 600?900? Jaki jest najlepiej kupić zeby wyszło trochę oszczędniej?pozdrawiam was MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jaki kupujecie Gonal? 600?900? Jaki jest najlepiej kupić zeby wyszło trochę oszczędniej?pozdrawiam was MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Sil nie pomyślałam:( ale jak coś to pisz chętnie Ci podrzucę:) Uff to dobrze, bo też umówiłam się do Dr Janosz. Jak znosicie leki podczas stymulacji? Bo ja na zwiększonych dawkach od dwóch dni czuję się fatalnie - bóle i zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle brzucha. Dodam, że idę krótkim protokołem. Na szczęście w pracy dostałam wolne, a od jutro na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przy krótkim protokole kiedy jest pierwsze podglądanie? W którym dniu brania tych zastrzykow? Ten lutinus bierze się po transferze?czy przed też..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania... a Ty chcesz iść krótkim protokołem czy tak Ci lekarz mówił? Lutinus bierzesz od nastepnego dnia rano po punkcji (nie po transwerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
Ania ja podczas stymulacji( krotki protokół) mam mieć podglądanie w 6ds. Lutinus bierze sie po transferze do bety, lub do któregoś dnia ciąży w zależności od wyniku bety. Ja mam dawki gonalu 100 a menopur 75 i czuje sie dobrze, ale już trzeci dzień z rzędu boli mnie głowa, może nie jakoś bardzo ale czuje, ze ją mam :) a zawroty głowy to miałam wczoraj jak próbowałam poćwiczyć aerobik bo p. Dr pozwoliła do 6ds i stwierdziłam ze ćwiczenia to ja sobie odpuszczę bo słabo mi sie robiło. Czasami czuje jajniki, takie ukłucia jak podczas owulacji i siadam delikatnie bo tez trochę boli :) w piątek mam usg i zastanawiam sie ile i czy coś wyhodowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwwczynt Lutinus bierze się od punkcji a nie od transferu , Dorciak nigdy bym nie pomyślała że masz na imię Dorota :) Ale mnie zaskoczylas :) Dorciak czyli w Wawie nie było źle - wybrał Ci długo protokół, streching zrobi, leki przepisze jak zobaczy wyniki hormonów - dla mnie super, rozsądnie to brzmi - myślisz że w Gyn byłoby lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Kasiurek jak masz takie objawy to na pewno sporo:) We wtorek jak byłam na USG to mialam sporo pęcherzyków i dosyć duże. Poprzednim razem wydaje mi się, że było więcej ale mniejszych. Obym jutro miała dobre wieści:) W krótkim protokole w 6 d brania leków wizyta kontrolna. Przepisane zastrzyki na niepękanie pęcherzyków. Kolejne USG w 9 d i decyzja kiedy punkcja. Lekarz przepisuje zastrzyk na pękanie pęcherzyków i po 36H następuje punkcja. Wykupowałam Gonal 900. Kosztuje ok, 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
A faktycznie po punckji :) dziękuje za poprawkę :) mam nadzieje ze dużo bo trochę sie boje o jeden jajnik- mam w nim 0,5cm torbiel endometrialną i może sie gorzej stymulować. A to dopiero mój 4ty dzień :) mam pytanie- najprawdopodobniej mi braknie gonalu, chyba go mam na 9 dni czyli tzn ze dostanę nowe opakowanie czy 9tego dnia sie kończy gonal i menopur i tylko podaje zastrzyk na pęknięcie I już nie bierze sie tych zastrzyków? :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Mnie brakło Menopuru, ale to w 6 dniu dostałam nową receptę na niego. A w 9 dniu zakończyłam wszystkie zastrzyki. Jutro w 11 dniu mam punkcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. Smutasku ostatnio jak byłam i dr Cz to powiedziała mi że będę szła krótkim protokołem. .ale zobaczymy co mi jutro powie dr M. Leki chyba będę musiała też jutro wykupić..tyle kasy..a to kupowalyscie w tej aptece w gyn tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania609 podglądanie nie ważne jakim idziesz protokołem zawsze powinno być w 6 ds, jeśli nie jest to możliwe to w 5 lub 7 ds. Ale producenci leków zalecają dzień 6 bo dopiero wtedy cokolwiek lekarz może powiedzieć. aguuula2525 to ANA powinnaś pilnie powinnaś z kimś skonsultować. To badanie robi się właśnie po to by sprawdzić, czy nie ma tocznia, bo on może powodować trudność z zajściem w ciążę. MaBo niestety jeśli chodzi o dawki to nie my (pacjentki) decydujemy o tym jaką dawkę dostaniemy do wykupienia. Zarówno pacjentki z programu jak i nie, jeśli dostają leki refundowane, muszą ich dostać tyle, żeby było "akurat" na stymulacje, albo za mało. Nigdy nie za dużo. Bo kliniki się z tego rozliczają i nie powinny zapisywać zbyt wysokich dawek. Dlatego zwykle dostaje się leki na 6 max 8 dni, a potem pojedyncze ampułki są dopisywane. Ja mam teraz łączną dawkę 225 i jeśli mam być szczera - w ogóle nie czuję stymulacji, od wczoraj delikatnie pobolewają mnie jajniki. Ale naprawdę ledwo ledwo. Wcześniej zawsze miałam dawki 150 i dużo bardziej, ale też nie bardzo, bolały mnie jajniki. Hope ma racje lutinus/luteinę zażywa się od dnia po punkcji. Tak samo jak fragmin. A od dnia transferu zużywa się opakowanie zamuru (co 8 h 1 tabletka). Co do protokołów, to podobno najwyższą skutecznością cieszy się długi protokół - tak przynajmniej pisano w każdej książce o in vitro, którą przeczytałam. Kasiurek86 jeśli będzie ci miało braknąć gonalu i menopuru a stymulacja będzie jeszcze miała trwać, to lekarz ci zapisze kolejne, ale już mniejsze opakowania. Stymulacja standardowo trwa 8-10 dni. Czasem 11. Więc 9 to optymalne, możliwe że już wtedy będziesz po ovitrelle albo będziesz je wtedy podawała. W zależności od decyzji lekarza, czasem ovitrelle dostaje się w dniu ostatniego zastrzyku stymulującego, albo w następnym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubineye... powodzenia jutro. Daj znać po :-) Aniu... Wszystko poza lutinusem kupowalismy na dole w aptece (to są leki refundowane więc wszędzie będą w tej samej cenie ale nie każda apteka będzie miała na stanie). Pogadaj z dr M powiedz że macie tylko jedno podejście... będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sil. Jestem załamana. Czytałam własnie ze są problemy z zajsciem a jak juz się zachodzi to jest cięzko ciązę donosic :( teraz muszę zrobic chyba ANA2 lub ANA3. Jutro pojdę odebrac wyniki i zapytam w labie bo wspominały ze jak ten wyjdzie dodatni to trzeba zrobic jeszcze jakies badania. Pojdę póki co do rodzinnego bo nie wiem jak to jest z immunologiem w gyn, on jest chyba raz w m-cu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasek a Ty mi pisałaś o jakiś badaniach napiszesz mi jeszcze raz jakie to były ?pewnie jutro będę musiała je zrobic?ale nie trzeba byc na czczo prawda? A Ty placilas w aptece gotówką czy karta?bo nie wiem czy można taką dużą kwotę płacić karta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×