Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hot mama B

Ciąża po 30stce :-) wejdź!

Polecane posty

a jakie imiona maja pozostale dzieci?? zaintrygowalo mnie to...znam jednego Oresta. To chyba ukrainskie imie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka :)
witam, witam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka :)
Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z ciążą. W sumie dopiero niedawno dotarło do mnie że pragnę zostać mamą :) Odstawiłam tabletki i teraz wybieram się do gina żeby sprawdzić jak moje zdrowie. Wcześniej nie mogłam o tym myśleć gdyż z mężem przeprowadziliśmy sie, obce miasto, nowa praca, zero znajomych. Niestety od jakiegoś czasu nie pracuje więc stwierdziliśmy że to najlepsza pora żeby starać sie o dzidziusia. Mam nadzieje że niedługo będę w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hot mama:) wiem że każdy ma swój czas...tylko czasem może sie okazac ze ten czas minął:/ wiem musze sie uzbroic w cierpliwosc ...;) i myslec pozytywnie...;) na codzien jestem optymistka z mega poczuciem humoru i bananem od ucha do ucha i wierze ze i ja do Was dołącze ;) ehheh Przyszła mamusiu:) powodzenia życze:) ja tez zaczelam myslec o dziecku ale to nie takie proste...ale widocznie tak ma byc :)najwazniejsze by byc dobrej mysli :) Samotna staruszka hmmm...nie jestes samotna pzreciez masz wspaniełae córki i meza i szczescie które nosisz w brzuchu:) trzeba w siebie uwierzyc icieszyc sie z zycia chociaz wiem ze czasem potrafi dac popalic ale mimo wszystko trzeba byc silnym i ise nie poddawac a tymbardziej masz dla kogo:) wystarczy dostrzec pozytywne strony i wszystko sie jakos ułozy:) ja wierze w to:) imie malca dosc nietypowe ale mi sie podoba:) i zmien nicka na cos otymistycznego bo jestes jeszcze młoda i życie przed Toba:) a fecatami nie ma sie co przejmowac pzrejdzie im jak mały na swiecie sie pojawi;) dbaj o siebie i głowa do góry :* Miłego wieczoru życze:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguchna :) umknelo mi albo nie pisalas, ile masz lat? bo zastanawiam sie,czemu ci przychodzi do glowy,ze moze sie okazac,ze jest za pozno? bedzie dobrze:) wiem,ze latwo sie mowi ale ze spokojem:) Moze mi latwo mowic bo mi sie udalo tak prosto...az zbyt prosto mysle czasami...ale ja tak wierze w pozytywne nastawienie:) wtedy wszystko gra:) cos w tym jest :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hot mama:) nic Ci nie umkneło ja dopiero dobijam do 30 ale niestety mi nie chodziło o wiek tylko o zegar biologiczny.... bylam u kilku ginków i kazdy mi pierdzielil ze bede miec problem z zajsciem bo mam nieregolarne i dlugie cykle i problem z jajnikiem ale ja mam w nosie co mowia owszem wyleczylam jajnik ale ostatni tekst pani ginekolog mi troszke osłabił moje pozytywne myslenie ze mamy próbowac jesli przez rok sie nie uda to bedziemy próbowac inaczej. Rece opadaja to takzabrzmialo jakby to byla loteria...a ja wierze ze nam sie uda bez ich pomocy. Niestety ostatni stres i gonitwa dała mi popalic i to tez ma duzy wplyw ale nie oznacza ze mam sie poddawac:) ja wierze ze nam sie kiedys uda ...poprostu trzeba odrobiny cierpliwosci i tak jak pisalyscie musi mi organizm sie zregenerowac:) i bedzie oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yakato
Hej dziewczyny! Ale ruch! Aż żałuje, że mam tak mało czasu żeby z Wami pogadać! Hot mamo jak samopoczucie na ostatniej prostej? ;) Bo to chyba już na dniach? aguchna - ja też miałam nieregularne i długie cykle i to bardzo a zaszłam za pierwszym razem. Polecam pozycję od tyłu z podniesioną pupą - znam 2 dziewczyny które nie mogły zajść w ciążę i tak radzili ginekolodzy. Teraz cieszą się dzieciaczkami :) Tak więc głowa i pupa do góry, będzie dobrze! Kurczę musze kończyc bo mały ryczy, wpadnę później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własnie hot mamo:) na kiedy masz termin???:) i jak sie czujesz ?? yakato :) ale mnie rozbawilas hehehe:D "głowa i pupa do góry '' hehe mój sie by ucieszył...ale ja tam dam na luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguchna:) ja tez mialam dlugie cykle cale zycie,nie myslalam,ze to cos zlego.A ta ginka niech takich tekstow ludziom nie sprzedaje na starcie bo przeciez oslabic moze! Ty sobie kochana odpocznij i relaksuj sie,ciesz sie sexem i tyle:P yakato!! myslalam o tobie ostatnio:) szalejesz tam z Igorkiem zapewne:) ja juz na dniach to prawda....strach jest ;) ale tez juz troche zmeczenie materialu wiec czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 12 lutego:) ale nic nie czuje w kosciach jeszcze;) tzn w kosciach czuje bo mnie biodra w nocy tak bola ze hej:D ale ogolnie cicho szaaaaa ;) moze przez te moje dluuugie cykle urodze po terminie,tez mozliwe ;) ...a pupa do gory swoja droga,nie tylko w ramach prokreacji:D echhhh kiedy bede mogla tez zaszalec w koncu?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hot mama :) hehehe siedze i sie smieje z tej pupy:) a co do lekarzy to czasem pzreginaja z tymi tekstami to fakt.... dlatego wole chodzic do facetów sa bardziej delikatni i pzrynajmniej potrafia normalnie porozmawiac:) a jesli chodzi o cykle to próbowali mi to ustatkowac i zlagodzic bole ale im sie nie udalo widocznie taka natura i tyle:) tez nie sadzilam ze to cos złego ...wydawalo mi sie zawsze ze tak ma byc i sie do tego przyzwyczailam . A i nie omieszkam posłuchac Wasz rad hehehhe ;) zawsze warto spróbowac wszystkiego ehheh :P:D Moze na 14 urodzisz i malenstwo sprawi Wam prezent walentynkowy :) eh i pewnie juz chodzisz i odliczasz dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja kalecze ten nasz piękny jezyk dzisiaj hehehe Waszych * miało byc....i literki tez jakos mi sie przestawiaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguchna :) ja ze spokojem sobie funkcjonuje ale otoczenie mi zyc nie daje! kazda kumpela codziennie pyta: juz urodzilas?jeszcze w dwupaku? i tak kazdego dnia:D oszalec idzie ;) a ja jakos czuje ze chwilke po terminie bede i sobie spokojnie czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe wlasnie to otoczenie czasem bardziej stwarza atmosfere nerwowa tymi ciaglymi pytaniami:) najwazniejsze by byc spokojnym:) siostra mi opowiadala jak jej wody odeszly heheheh moj szwagier z wielkim spokojem myslac ze moja siostra zartuje powiedzial: " Kochanie spokojnie zjem obiad i pojedziemy do szpitala:D heheh" ale jak do niego dotarlo to latal jka poparzony po mieszkaniu i nie wiedzial co z soba zrobic hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
witajcie Przyszla mamusi mysle ze bez badan sie obejdzie ale mozesz zaczac brac wczesniej kwas foliowy.Zycze powodzenia :) samotna staruszka oj tak zgadzam sie z hot mama zmien linka bo wcale z ciebie nie staruszka. A maciezynstwo odmladza:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski witam:) samotna staruszko -fatalny nick!też jestem ciekawa imon twoich córeczek.a co do twojego męższczyzny-chyba go zaskoczyło tacierzyństwo i jest przerażony,myślę że jak synek się pojawi na świecie to oszaleje na jego punkcie:)wiesz jak byłam w ciąży to gadałam z moim i on mi się przyznał że dopóki dziecko jest w moim brzuchu to dla niego takie nierealne jeszcze,nie docierało do niego że będzie tatusiem:)nawet usg to dla niego były jakieś mazy-nic nie widział.ale jak pierwszy raz zobaczył córcie to płakał-dziś jest jego małą księzniczką i pozwala jej na wszystko-nawet ciągnąć się za brwi:):) aguchna-nie słuchaj czarnych proroctw,i ja się długo starałam a jestem 6 lat starsza więc cierpliwości i duuuuużo pracy:) hot mamo!to jużż zaraz!torba spakowana?i imię wybrane? uff pamiętam te ostatnie dni przed porodem-byłam jak bomba zegarowa:)z tym że u mnie z góry była planowana cc,i tylko chodziłam na ktg i czekałam na hasło że to już.pamiętam że byłam w piątek u lekarza i pytam -no kiedy wreszcie?a on -no termin ma pani na 2 kwietnia!-na co ja-na kiedy termin mam to ja wiem ja się pytam kiedy najwcześniej można-na co on -to zapraszam w poniedziałek.nadmieniam że w tym dniu mój miał urodziny więc impreza była w niedzielę a poniedziałek poszłam urodzić.i tak moja młoda ma urodziny razem ze swoim tatą:)28 marca będzie miała roczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj:) to widze że czeka Cie podwójna impreza:0 fajnie gratuluje malej:)pewnie juz bryka jak maly tygrysek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj:) to widze że czeka Cie podwójna impreza:0 fajnie gratuluje malej:)pewnie juz bryka jak maly tygrysek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yakato
Ufff, chyba wreszcie zasnął! Powiem Wam, że kocham mojego synka przeogromnie, jest absolutnie cudowny ale siły już czasem nie mam...jest potwornie absorbujący i nie ma mowy o zostawieniu go choćby na chwilę samego! Myślałam, że to minie szybko a tu coraz gorzej. Niedługo będę go musiała prosić o zgodę na wyjście do toalety ;) Teraz muszę się cofnąć o parę stron żeby być na bieżąco z Wami :) Cieszę się, że udało mi się rozbawić ta pupą ale coś w tym jednak jest! Hot mamo, pamiętasz jak narzekałam, że termin porodu mi się zbliża a tu żadnych objawów? A młody postanowił być punktualny i zjawił się w terminie. U Ciebie pewnie będzie podobnie, nic, nic i nagle baby w ramionach :D Nawet się nie zorientujesz :D A staruszka niech szybko zmienia nick bo ani samotna ani staruszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak yakato ta koncowka to takie cisnienie ze hej:) jakby sie skonczyc nie mialo;) to ja jeszcze od siebie:) torba spakowana od miesiaca przez presje spoleczna wlasnie:D haha imie wybrane,bedzie Amelka:) kurcze tez czuje rozdraznienie, wczoraj sie poryczalam bo mi cebula spadla:D dziewczyny,wariuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yakato to masz przynajmniej wesolo ale pewnie po calym dniu to padasz jak mucha ..ale coz to sa uroki macierzynstwa;) i nikt tego nam nie zabierze a na starosc zostana nam mile wspomnienia ;) hot mama:) no napewno teraz masz skoki nastrojow ...niestety stres daje popalic a szczególnie takie czekanie...i ta niewiadoma kiedy:/ i spokojnie to normalne ze zaczynasz wriowac:) dziwnie by bylo gdybys chodzila spokojna:) i bardzo ladne imie wybraliscie:) milych snow zycze wszystkim buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
agnucha czuje sie ok nawet wrocilam do pracy sprobuje troche popracowac ,ale oczywiscie w miare rozsadku .Zreszta troche czasu miedzy ludzmi tez mi sie przyda. yakato nie watpie ze jestes zmeczona po calym dniu.Ale jak czlowiek patrzy na takie slodkie malenstwo to odrazu usmiech pojawia siena twarzy. Ja mysle ze kazdy facet do poki nie wiezmie na rece i nie zobaczy swojego dziecka to taki obojetny a potem to tylko coronia albo synus.Uczucia im sie budza:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.hot mama-slicznie!ja mam Weronikę.faktycznie bryka jak mały tygrysek i pasuje bo gryzie wszytko łącznie z moją nogą! jeśli chodzi o wyjścia do toalety to nie mam jeszcze takich problemów,mam nadzieję że się nie pojawią,trafiła mi się ciekawska młoda dama która jak coś ją zainteresuje potrafi i godzinkę pobawić się sama.jak nie ma nic ciekawego to towarzyszy mi w codziennych czynnościach-poskacze na stercie ubrań do prania,popatrzy w bęben pralki jak wiruje,pomaga mi rozwieszac i bawi sie kolorowymi klamerkami:)nie narzekam więc. hot mamo jeśli mogę coś na początek doradzić to tak od siebie- od urodzenia jeszcze w szpitali kładłam mała na brzuszku-nie martw się że coś się stanie malutkiej,na pewno się nie udusi,za to na usg bioderek dostaliśmy pochwałę jako super rodzice,nie była potrzebna kontrola i mała jak zechce może zostać baletnicą i endoproteza na stare lata jej nie grozi! -nie słuchaj nowoczesnych trendów,na pewno będzie zalecone pępek traktować preparatem pt.octosanipt czy jakoś tam,ja posłuchałam i mała dostała tzw ziarnicy pępka,musiała jeździć do chirurga dziecięcego ,czyścił pępuszek z ropki i kazał przemywac spirytusem!więc lepiej darować sobie i od razu spirytusem smarować. jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mogłą czy chciała karmić piersią nie dawaj mleka nan,pediatra mi odradziła ze względu na to że jest tłuste i ciężkie,u nas w szpitalu dawali takie jednorazowe butelki z więlką dziurą w smoczku,darmowa reklama,dzieci nie muszą ssać mleko lei prosto do gardełka.robią się wygodne i leniwe i potem jest problem z karmieniem z normalnej butli.jak mogę podpowiedzieć weź butelkę swoją na wszelki wypadek i karton mleka.moja od początku na bebiku,ale bebilon też jest dobry,lub jakieś inne. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha-jesli chodzi o bieliznę po porodzie,a konkretni majtki które z uporem maniaka wkładałam i za co regularnie dostawałam opr od lekarzy i połoznych,te jednorazowe są niezdrowie,lepsze są zwykłe bawełniane,kup takie zwykłe i spisz je od razu na straty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja jeszcze od siebie :) dziekuje za wszystkie porady:):):):) tak to juz jest w naszych szpitalach,ze czlowiek boi sie sprzeciwic aby nie zostalo to zle odebrane przez personel,ktory wie lepiej.Zakladam,ze wie lepiej ale faktycznie te wszystkie nowosci to moze byc tylko komercja. A octenisept juz mam w torbie :D widzisz?wszystkim kobietom kaza to kupowac ;) myslisz,ze to faktycznie przez ten preparat? w mojej rodzinie uzywano go po operacjach, na zszytych ranach i bardzo pomagal... ciezarowka 35 lipiec:) masz juz pomysl na imie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×