Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hot mama B

Ciąża po 30stce :-) wejdź!

Polecane posty

Gość zerknęłam tu, bo w tym roku
skończę 30 lat, z tym, że temat raczej mnie nie dotyczy, chyba, że zdecyduję się na trzecie dziecko. Mam dwoje dzieci urodzonych, gdy miałam 25 i 29 lat. Moim zdaniem przedział wiekowy, w którym można zostać mamą jest spory. Ważne, żeby mama była gotowa, miała właściwą sytuację... Niemniej apropos "ale patologia"... piszesz, że 30+ to wspaniały wiek, żeby mieć dziecko, a jesteś dopiero na półmetku ciąży... Może jako dojrzała już osoba poczekaj aż dziecko się urodzi, zobacz jak sobie radzisz i to nie przez miesiąc, czy dwa, ale wróć do pracy, poczekaj, aż dziecko skończy kilka lat i wówczas będziesz myślę bardziej reprezentatywnie mogła się wypowiedzieć, czy wiek, w którym zdecydowałaś się na dziecko był tym właściwym.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa 33
Witaj Ale patologia:) Rzeczywiście 30 to super wiek na dziecko.Ja w wieku dwudziestu- dwudziestu kilku lat nie byłam gotowa na macierzyństwo dopiero około trzydziestki zaczęłam odczuwać że jestem gotowa zostać matką. A jak się czujesz?Pracujesz jeszcze? Hot mama a co tam u Ciebie? Pozdrawiam kobietki i życzę miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
witajcie MIlego dnia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba ja tutaj mam najwiecej do powiedzenia hehehe jaki wiek jest najlepszy :) na macierzyństwo. pierwsze dziecko 21 lat drugie 34 lata jest różnica ale jednego i drugiego bardzo chciałam.to był świadomy wybór. nie powiem różnica jest w podejściu ale gdybym miała cofnąc czas niczego bym nie zmieniała :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki :) widze,ze powyzej pojawil sie u nas glos rozsadku :) i dobrze,kazda perspektywa jest ciekawa:) Witam nowe ciezaroweczki:) Ja mialam w nocy takie mocne skurcze przepowiadajace,ze zastanawialam sie czy to nie juz. Ale rozeszlo sie po kosciach,chociaz cala nocke sie pojawialy co jakis czas i mijaly. Echhhh ostatnia prosta to stres i oczekiwanie. No ale takie zycie;) chociaz strach jest nie ukrywam.Bardziej chyba przed niewiadoma. Bo mozna sie bac dentysty ale czlowiek wie co go tam czeka, mniej wiecej...a tutaj za pierwszym razem wielka niewiadoma. Milego wieczorku babki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
witajcie U mnie tez bedize sora roznica wieku pomiedzy dziecmi ale wydaje mi sie ze nie powinno byc klopotow przezto.Mam nadziej ze znajde czas dla kazdej pociechy. Milego dnia Ja za to strasznie wymiotuje non stop a to juz zaczyna sie 5 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ciezarowka35 ja nigdy nie wymiotowalam w ciazy...wiec wspolczuje, owszem mulilo mnie na maxa ale obylo sie bez wymiotow. Ale moze ma to maly plus ;) za duzo nie przytyjesz ;) :D hehe Milego dnia :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
oj chyba juz bym wolala przytyc:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikorki
Witam dziewuszki dawno sie nie odzywałam bo zabiegana byłam:) Byłam na wizycie u gina zeby zorientować się czy wszystko jest oki i mogę zachodzić w ciąze. Lekarz powiedział że nie widzi przeciwskazań:) No i działamy:** gratuluje pani młodej. Ja brałam drugi ślub w wieku 38lat :) i nie widziałam w tym problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikorki super! :):):):) my takie madre jak pan doktor:P:P:P:P :D tez nie widzimy przeciwwskazan :D ciezarowka35 mowisz?;) hehe chociaz szczerze to tez bym nie zniosla takich wymiotow przez tak dlugi okres czasu wycienczajace to....bierz jakies witaminki co by uzupelnic po tych przebojach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
hot mama BB tak witaminki biore caly czas , i duzo pije aby sie nie odwodnic. Ale ogolnie to wszystko ok ,wyniki tez dobre. Milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
Milego dnia:):) umnie snieg sypie hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a u mnie przepiekne slonce :) i pogoda iscie wiosenna! :D juz bym chciala spacerowac z mala ;) bo teraz malo gdzie wychodze,ewentualnie do sklepu,dluzsze spacery sobie odpuscilam,wiecznie slysze: w kazdej chwili mozesz zaczac rodzic! i wzielam to sobie za bardzo doserca! A wasze porody zaczely sie w domu?:) czy gdzies w trasie na przyklad?;) hhehe roznie bywa :) Milego dnia i milej pracki tym,ktore sa w pracy:) calusy na dobry dzien:) Dbajcie o siebie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:) Mam nadzieję, że dobrze się czujecie, a dzidzie zdrowo rosną w brzuszkach:) Moje przekonanie, że 30 lat to najlepszy wiek na dziecko, wynika po prostu z tego, jak ułożyło się moje życie. Nie wątpię, że są kobiety, które w wieku 20-u, 20-u kilku lat są świetnymi matkami - niektórym jednak ( w tym mnie) nieco więcej czasu zajmuje osiągnięcie dojrzałości do takiej decyzji. No i oczywiście nie mniej ważne są sprawy materialne, zawodowe. Patrząc wstecz, cieszę się, że spodziewamy się dziecka właśnie teraz, wszystko ułożyło się tak, że nadszedł najlepszy moment - dzidziuś sam wybrał sobie ten czas:) A tak z innej beczki, zazdroszczę trochę tym mamom, które już znają płeć swoich maluchów - mój wiercipięta za nic nie chciał się ujawnić, fikał niemożliwie, zresztą co wieczór daje mi nieźle popalić. Wybieramy się jeszcze na usg 4d, może coś uda się podejrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze kwestie zawodowe - ja wciąż pracuję, zresztą mój lekarz nie widzi przeciwwskazań, zamierzam pracować więc tak długo jak się da. Poza tym, moment, w którym zdecydowaliśmy się na dziecko, był także w dużej mierze podyktowany sytuacją zawodową - właśnie teraz i ja i mąż mamy tak komfortową sytuację w pracy, że bez problemu możemy planować urlopy macierzyńskie, ojcowskie i wychowawcze, bez narażania się na stres, że po powrocie zastaniemy na biurku wypowiedzenie :P I to jest, moim zdaniem, duży argument na korzyść zakładania rodziny właśnie w tym wieku - ugruntowana pozycja zawodowa to naprawdę ważna rzecz, w końcu spoczywa na nas niemała odpowiedzialność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
witam Milej nieddzielki patologia-cieszyc sie tylko ze masz mozliwosci pracowac i czujesz sie ok .JA pracuej na zimnej hali i powiem ci ze strasznie mi to sie odbija na zdrowiu.I od 2 tygodni siedze na zwolnieniu , bo zdrowko malenstwa wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie niedzielnie:) Mam nadzieję, że się miło lenicie dziś, tak jak ja:P Ciężarówko, racja! Zdrowie malucha to priorytet, jeśli praca miałaby Wam zaszkodzić, to nie ma co zwlekać, tylko wołać od lekarza l4 - dziecko jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 35lipec
A co tu taka cisza?? milej srody :) chodz zimno strasznie brrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh...chyba nie ma nikogo ..;) ja a raczej my zaczynamy się dopiero starać o dzidziusia ...i juz na samym początku nie miła niespodzianka poczatkiem stycznia łapłam angine:/ i tak mnie trzyma juz miesiac...lekarze cały czas mnie faszerują antybiotykami:( i jedynym wyjściem jest wycięcie migdałów. Już jestem zmęczona tym wszystkim i osłabiona antybiotykami i obawiam się ze teraz o dzidziusiu narazie moge pomarzyc:( ...a chciałabym bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Aguchna! Przede wszystkim nie trać dobrego nastawienia, bądź dobrej myśli-wszystko się ułoży, nie ma innej opcji! Ja już po usg połówkowym - będzie córcia:) Fikała strasznie podczas badania, aż się doktor uśmiał, że pokazuje mu palec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki! :) witamy Aguchne :):):) ja nadal czekam...:) tzn powiem szczerze,ze juz przestalam czekac bo byl na glowe dostala ;) po prostu zyje sobie normalnie a jak sie zacznie to pojade i urodze ;) Takie czekanie rodzi cisnienie w glowie,zwariowac idzie,zwlaszcza,ze kolezanki nie odpuszczaja i jak sie nie odzywam pol dnia to juz pisza: pewnie to juz!trzymaj sie,pewnie rodzisz! matko oszalec idzie:D Milego dnia:) stawiam kawe na rozruch jakis bo cos tu cichutko ostatnimi czasy :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale patologia :):):) u mnie tez coreczka :) a to fikanie to jest taki swietny widok,chyba najfajniejszy na usg! niesamowite jak te dziciaki wariuja, jakie holubce odstawiaja! :D super super widok :):):) to wspominam najfajniej:) bo na moim etapie to juz tylko widze udo albo glowe albo serducho;) reszta sie nie miesci na monitorze hihih :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) dziękuje za dobre słowa:) i gratuluje Wam i powodzonka w dalszym etapie:):) Patologia :)super jak fikała to może ze szczescia :) albo nie chciala żeby ja podgladali heheh:) Hot mama :) a to widze że przy końcówce to sił życze duzo i uśmiechu :) ale to musi byc fajny widok oglądać dzidzi na monitorze:) a na kawe chetnie bym sie skusiła bo dawno nie piłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguchna:) widok jest nieziemski:) wzruszylam sie jak widzialam te wygibasy pierwszy raz:) teraz to wygibasy tylko czuje:D to znaczy cyba tylko wypinanie pupy bo niczego sie juz nie da wiecej wykonac bedac zwinieta jak slimaczek i wypelniajac cala macice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hot mama:) to masz zarąbisty masazyk od wewnątrz:) oj bedzie Ci tego brakowało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za taki masazyk!:D jak mi zapoda w pecherz to ledwie wytrzymuje:D nie wspominajac o wedrujacych po bokach stopkach :D ale fakt....pewnie bedzie brakowalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×