Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomysłowadobromira

obiad na dwa dni- to samo a jednak inaczej

Polecane posty

Gość pomsłowadobromira
dzięki dziewczyny :) Parę pomysłów więcej mi się nazbierało, skorzystam napewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzab
na eksperymenty jest zawsze dobry czas :) nie znoszę nudy w kuchni...no, chyba, że nie mam weny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak a'propos
czy można coś zrobić z pieczonego boczku? Trochę za dużo upiekłam i nie ma takiej możliwości żebyśmy do kanapek wszystko zjedli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Może zrób młodej kapustki
z koperkiem i dodaj część pieczonego boczku zamiast innych mięs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie dania z 1 garnka np. kroje piersi z kurczaka zlewam oliwą i olejem po trochu sól pieprz cary zioła prowensalski papryka czerwona słodka i ostra odstawima potem na patelnie kurczak do tego cały por pokrojony w talarki cebula posiekana do tego puszka fasoli czerwonej razem z wodą ugotowany ryż trochę śmietany rochę majonezu kucharek pieprz do smaku mieszam i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchamy
ZDESPEROWANA----czy wyrzygalas sie na ten talerz??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierś z kurczaka tak przyżądzona jak wyżej na patelnie do tego warzywa na patelnie z brokułami kroję kapuste pwkinkś ten twardy środek wrzucam razem z mrożonymi warzywami a te liście minute przed podaniem potem ryż soł pieprz kucharek papryka słodka i już dania podobne a całkiem inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z pieczonym boczkiem pierś z kurczaka panieruje jak kotlet i pieczesz między czasie podsmażasz pieczarki i na ten kotlet kładziesz pieczarki boczek i plasterek sera zapiekasz w piekarniku po wyciągnięci polewasz sosem ( majonez trochę wody i chrzan tarty ze słoika konsystencja półpłynna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A znacie przepis na kluski śląskie? Bo nigdy nie robiłam a wiem że mój mąż bardzo lubi. I chciałabym spróbować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelkaaaaa
Swietny temat!:) Ja czesto rowniez przerabiam rosol na pomidorowke;) Kurczaka pieke w piekarniku i mam drugie danie. Czesto robie tez zapiekanki z "resztek" czyli np jak mi zostanie makaron czy ziemniaki z dnia poprzedniego dodaje papryke, cebule, ser zolty i kielbase i robie zapeikanke. Jesli robie jakis gulasz zazwyczaj na dwa dni jednego dnia podaje np z ziemniakami albo plackami ziemniaczanymi a na drugi dzien z makaronem albo kasza. Inna surowka i juz jest cos innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluski śląskie: ugotowane ziemniaki przecisnąć przez praskę lub dobrze wygnieść (żeby nie było grudek) do miski podzielić na 4 części 1 z część wyciągnij i na jej miejsce wsyp do równego skrobię ziemniaczaną (najlepsza jest skrobia trzemeszno) włóż z powrotem resztę ziemniaków dodaj jajko całe zależy ile ziemniaków jeśli ok 2 kg to możesz dodać dwa i ok łyżkę margaryny palma i wyrabiaj ciasto tak długo aż będzie samo odchodzić od rąk jeśli się klei do rąk(bo niekiedy ziemniaki są bardziej wodniste) można dodać jeszcze trochę skrobi i wyrobić dokładnie. U mnie kluski są co niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i potem wrzucaj gotowe kluski do wrzącej osolonej wody gotuj tak długo na wolnym ogniu aż znów zewrą jeśli jeszcze w środku są surowe to zostaw kilka minut pod przykryciem aż dojdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np. czasami robie jakies danie z brokułami a jeśli zostanie to następnego dnia gotuję zupkę brokułowa ale taką w postaci kremowej - krem z brokułów, pycha :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no proste, w pierwszy dzień
rosół, w następny dzień z rosołu pomidorowa -z pomidorowej wychodzi zayebisty sos do spaghetti -z makaronu z poprzedniego dnia zapiekanka z kurczakiem czy tunczykiem -z mięsa z rosołu czy innej zupy można zrobić potrawkę lub farsz do pierogów -zup nie gotuję na żadnych kostkach tylko na sporej ilości warzyw, warzywa później mrożę (bo mało kto u mnie lubi warzywa z zupy)i jak już sie uzbiera spora ilość to robię sałatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A kiedy jesz swieze ?
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onewomen
Dziwne. Robisz zupe I warzywa z niej whjmujesz? To co to za zupa? Mrożone warzywa wyjęte z zupy? Do czego to się nadaje ? Na sałatkę to się gotuje w lupinach żeby cały smak został w warzywie . Dziwna ta twoja kuchnia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onewomen
Jadlas ty kiedyś spaghetti ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dziwne. Robisz zupe I warzywa z niej whjmujesz? To co to za zupa? " Rosół na przykład. Albo barszcz czysty. Jeszcze może być żurek i krem brokułowy, z cukinii, papryki...... Cokolwiek, co nie zawiera pływającej czy zmiksowanej marchewki z pietruszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajna koleżanka jestes
Bez sensu takie gotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda czyli rozumiem robisz
Krem brokulowy bez brokulow bo je wyciagasz po ugotowaniu z zupy i mrozisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię wywar z różnych warzyw i czasem miesa, w zależnosci od tego jaka to ma być zupa to warzywa z wywaru zostają lub nie (zmiksowane lub pokrojone w kostkę). Mam tu na myśli marchewkę, pietruszkę, seler- czyli coś, co jest zawsze niezależnie od typu zupy. Jak robie brokułową do wywaru dodaje brokuły i miksuję. Podobnie barszcz czerwony czysty, żurek itp. Jak robie barszcz ukraiński albo jarzynówkę to kroję włoszczyznę z wywaru w kostkę. Jak robie pomidorowa to miksuję białe warzywa i dodaję do zupy. Ufff chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×