Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sceptyczna ateistka

czy Bóg istnieje? ma ktoś dowody?

Polecane posty

Gość gość
Nie wiem czy wszystkie. Zdarzają się sprawy np. zdrowotne lub ze sfery emocji których nie da się wypracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dowodem na istnienie Boga jest istniejąca w ludziach żywa wiara. Żywa wiara to Kościół ustanowiony przez Boga, to codzienne gromadzenie się ludzi na mszach św. w tym Kościele. Żywa wiara to uczestnictwo w liturgicznej cerebracji Eucharystii. Na czele zgromadzenia liturgicznego stoi Chrystus, który jest głównym celebransem. „Celebracja Eucharystii rozwija się w dwóch zasadniczych częściach, które stanowią razem jeden i ten sam akt kultu: w liturgii słowa, która obejmuje głoszenie słowa Bożego; i w liturgii eucharystycznej, która obejmuje przygotowanie chleba i wina, modlitwę eucharystyczną, która zawiera słowa konsekracji i komunię” (KomKKK 277). Żywa wiara to dowód, że Bóg istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman Fera
Niema żadnego boga to wpojona teoria nam od dziecka.W wczoraj jechałem z grzybów i szła pielgrzymka do Krypna powiedziałem koledze żonce że to nie fer iść na pieszo w jedną stronę a wracać autobusem prawdziwy pokutnik idzie w dwie strony to ta się rozchodziła menda.powiedziała mi że jak będę wierzył w boga to będę miał wszystko.Odparłem że wszystko co mogę miec to zarobić na to musze bo bóg mi nieda niczego .Nasz bóg to pieniądz i dla niego się poświęcamy bóg to wielka bzdura jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin magu
Mnie stworzyli matka i ojciec a nie jakiś bóg moim zadaniem jest żyć i zgnić.Jesteśmy poczęci z kobiety i mężczyzny a nie od boga.Mówi nan się że z prochu powstałeś to następna bzdura bo powstałeś z nasienia mężczyzny i komórki kobiety a że w proch się obrócisz to prawda bo zgnijesz w ziemi.Nie wierzmy we wszystko co nam wciska kościół.Kościół goni za mamoną nie za bogiem.Arab odda życie za swego boga a my oddamy za swego❔ Raj to jet na Majami bicz i dla tych co zdrowi i maja kasę .Jezusa ukrzyżowali bo głosił bzdury tumanisko idiota pomiot błazen czubisko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gisia welc
Biblię pisał człowiek nie bóg.Moim bogiem jest pieniądz dla niego się poświęcam każdego dnia .Bóg nie opłaci zamnie rachunków nie zrobi zakupów nie pomoże mi jak zachoruje.J***c boga w d**e huja dziada.Nasza religia to BZDURA.Rodzisz się zdychasz a potem trzeba gnić a niech to huj weźmie co za jajca na ziemi są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena dyl
Dajcie mi boga w ręce to napluje mu w gębę za to co się dzieje na ziemi tyle nieszczęść ludzkich chorób nowotworów gdzie ten idealny swiat boga.Jezeli bóg stworzył człowieka to popełnił największą głupotę i zagładę na świecie.Człowiek jako istota ułomna ma zdolność do samowyniszczania się na wzajem taki mamy świat.posiadamy rozum ale nie umiemy się nim posługiwać.Naszym zadaniem jest się wyniszczyć do końca .Taka to prawda o bogu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bluźnicie!spotka was za to kara ! Bog jest jeden.Jezeli nazywacie mamone Bogiem to lamiecie przykazanie Boskie! Dowod na istnienie Boga znajdziecie w internecie.Co prawda od drugiej strony bo chodzi mi o nagrane egzorcyzmy w ktorych przez ludzi mowia demony itp...ale skoro to istnieje to i Bog istnieje!To jest wasz dowod! A sam osobiscie niejednokrotnie doswiadczylem obecnosci Boga i Aniolow i Archaniolow ;) Ogarnijcie sie ludzie. Chce jeszcze powiedziec ze jestem wierzacy ale do kosciola nie chodze czesto.Natomiast staram sie modlic codziennie.I wiem ze On jest ze mna.I lepiej badzcie Mu wdzieczni za to co macie bo mozecie miec zawsze gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
01.35... Piszesz prawde.To prawda o ludziach zyjacych bez Boga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna dik
Do gościa zobaczysz jak dopadnie cię rakoski cz twój bóg z aniołami ci pomoże my nie bluźnimy głosimy prawdę o bogu że nie istnieje coś takiego to głupota wpajana nam od małego moja wiara to codzienne wzmaganie się z rzeczywistością.Bóg to ciemna masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satanistka Ela burko
Jestem Satan mójznak jak to odwrócony krzyż pentagram i telefon 666 .Mój bóg to KAT mój pan to Roman Kostrzewski.Moje hasło to.Spalić wszystkie kościoły w polce precz z fałszywą wiarą.Niech natanie ciemność i przybedzie Anioł Śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co się podniecasz,niedługo umrzesz i wszystkiego się dowiesz,jak dasz się zwieść to będziesz cierpieć ,przyjdą po ciebie ,pokuszą dobrocią , pójdziesz za nimi nie do światła a potem będą cię gnębić ,dziś nie uwierzysz ,ale zapamiętaj ,nie daj się zwieść i pragnij światła,a Bóg to energia ,będziesz mieć do czynienia z takimi jak Ty tylko bez ciał ,energia nie karze za brak wiary ,w ogóle się nie miesza,wolna wola i twoja częstotliwość przyciągnie konkretne duchole,dlatego jak umrzecie szybko idzcie do światła do swojego żródła,bo będziecie przechwyceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
np. taka satanistka jak umrze nawet nie zdąży pomyśleć a będzie złapana ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i nie kościół chodzi bo sa w nim pluskwy i kanalie ale o to co przyciągnie i czego oczekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satanistka Madzia
Moim bóstwem jest Czarny Anioł dla niego zrobię wszystko nawet loda.Jezus Chrystus się mądrzył chciał być królem świata i ukrzyżowali durnia .Gdyby zamykał mordę to by żył.panować mu się chciało frajerowi huj z nim.Jestem w piekle a do nieba trafie jak polece w kosmos.Jak spotkam się z waszym bogiem to zrobię mu lachę z Polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania nadiezna
Kto chce żyć w zakłamanej wierze proszę bardzo mam to gdzieś.Szatan rządzi w światem i robi Borutę ha ha .Jestem za allahem mój znak to AK 47 kocham go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satanistka margolcia
Nie dlugo wszyscy umrzemy i mam to gdzieś jak bóg jest energią to będę miała prąd darmowy i nastanie światłość ha ha .Ide się rżnąć z Bogiem narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satanistka
Ja zdechnę a ty dalej będziesz żyć w zakłamanej wierze sataniści i tak wygrają tą bitwę o przekonania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnie podrygi niewolników ,syczenie tylko to wam zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia tam, gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!». A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!». Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę». A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!». Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym». Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!». Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli». I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Tę zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego”. J 20,19-31 xx Niektórzy ludzie niewierzący już za życia doświadczają świadectw o istnieniu Boga.Wiele tych świadectw jest w internecie wystarczy poszukać. A Ci powyżej sączący jad przeciw Bogu to nic innego jak ich słabość duchowa. W pogoni za mamoną stracili rozum i logikę myślenia a podszepty złego ducha karzą im przekonywać innych, że nie ma Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa słabi duchowo . Skad bierze sie to nastawienie ? Winien jest kosciol ksieza bo nie potrafia w odpowiedni sposob przyciągnąć ludzi . Raczej odpychają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli Bóg istnieje to jest wrednym rudym piegowatym 10 latkiem sadystą, który stworzył sobie terrarium że zwierzątkami, jak jest względny spokój to co jakiś czas wpuszcza tam chore i wściekłe osobniki które terroryzują i zabijają te spokojne. A on przygląda się z szyderczym uśmieszkiem, choć mógłby temu zaradzić w kilka sekund. Nazywa to wolna wolą, czyli te spokojne giną ze swojej woli ? Nie te spokojne proszą o pomoc w modlitwach, z czasem chcą się bronić ale niestety mają zakaz od stwórcy w postaci dekalogu. Jeśli istnieje taki koleś zwany bogiem to dla mnie jest chory psychicznie, a moja wolna wola pozwala mi by mieć go głęboko w dooopie i nie zamierzam zwyrodnialca wielbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ateistą ale ok przypuśćmy że Bóg istnieje, tylko który? Każdy twierdzi że tylko jeden ten w którego właśnie wierzy. Jeśli to nie ten to macie przerypane bo jesteście we wrogim obozie, a ja jako ateistą jestem neutralny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie sami sie rozmnażają wiec sami sobie zadają cierpienia . Przeciez nikt nikomu na sile nie kaze robic dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zyciu tylko czasem jest fajnie a przewaznie jest niefajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestesmy wynikiem eksperymentu i niekoniecznie cos dobrego nas stworzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rena wysocka
Pisze się tyle o bogu że jest miłością że daje tyle dobra.To gdzie to jego dobro było jak powstawały obozy śmierci jak była wojna bieda i głód na wiecie tak jest i dziś.Dlaczego pozwala żeby człowiek strzelał do człowieka.To nie bóg jego niema to nasze mózgi tak działają nasze głowy nie panują nad tym co się dzieje.Bóg to taka niewidzialna materia którą wpajają nam od pokoleń żebyśmy w niego wierzyli.Bóg nam w niczym nie pomoże.Bóg niedba o chorych i potrzebujących którzy umierają głodu i braku wody ma to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greard bik
Wierzyłem w boga jak bylem mały teraz mam 38 lat i wiem że bóg to bzura jest naco zapracuje to będę miał jest mi smutno że żyję w takim świecie.Wiem że są piękne rzeczy na świecie ale żeby je osiągnąć potrzebne są do tego pieniądze bo bóg mi tego nieda. Bóg nieda mi mieszkania samochodu żadnego ogrodu nieda mi zdrowia jak zachoruje.Żyję by umrzeć co zdobędę to moje taka to prawda i bogu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selma firt
Dlaczego bóg nie pomorze budować kościołów przecież to jego domy są . Ksiezulki chodzą po domach i zbierają datki a bóg nie pomaga im co to jest.Ludzie jak budują domy to nie chodzą po sąsiadach żeby sypali groszem.Coś te klechy słabo się modlą do swego boga o pieniadze.Taki rydzyk kombinator wie ze niema boga jego bogiem a raczej boginiami są emerytki które wspierają jego świątynię czyli radio maryja to dopiero świta pralnia pieniędzy a te emerytki są beszczelnie wykorzystywane finansowo i gdzie tu bóg no gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek  bryl
Gdyby bóg dał mi tyle żebym mógł godnie żyć to bym w niego wierzył i kochał go.A tak musze naginać każdego dnia do roboty i nie starczy mi na nic tak to jest.Ten kto umarł ma dobrze nie musi martwić jak utrzymać rodzinę czy zapłacić rachunki na czas a bóg to tylko taki MIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×