Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gmghmfghfgsdfgsdrer

Co was skłoniło żeby zagłosować na PO skoro podwyższyli podatki?

Polecane posty

Gość dellicje
No to już Ci napisałam, ich do swoich samorządowców z pretensjami, co zrobili z pieniędzmi, skoro Twoje miasto się nie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn zapytał mnie niedawno "Po co płacić podatki, skoro można wydrukować pieniądze?". :D Zupełnie jakby był wyborcą PiS-u. Na szczeście postawił 2 krzyzyki przy PO :) I jeszcze dodatkowo 1 za babcię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia125.
Ludzie zagłosowali na PO,bo nabrali się naiwnie na obiecanki Tuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Bogu że wygrało PO. Przed nami kolejne lata spokojnych i rozsądnych rządów. Trzeba sobie powiedzieć szczerze. Ten kto uważa że premier może w obecnym czasie obniżyć podatki, obciąć akcyzę na paliwo o połowę albo ingerować w rynki walutowe jest niedouczonym gamoniem który wpadł w populistyczne sidła Kaczyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellicje
Dokładnie !! Może to tylko uroczy PR Tuska, ale wolę Jego ekipę spokojnych , zrównoważonych ludzi. A Kaczyński kim się otacza. Macierewicz - szatan już z wyglądu. Fotyga - minister SZ, który dziennikarzom odpowiada " bez komentarza" na 80% ich pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje miasto nie zmienilo sie
Ci sami niedouczeni wyborcy PO podają inne głupie przykłady o wysokości długu publicznego w PL, zestawiając go z długami krajów KWR, zapominając że odnosi się do lokalnych PKB, których nie da się realnie przyrównać do polskiego, z tej racji, że Polska nie ma proporcjonalnych wpływów budżetowych ani nawet szans na nie, bo nie ma przemysłu (jest on głównie wyprzedany obcemu kapitałowi zwolnionemu z opłat podatkowych), ani nawet turystyki na odpowiednim poziomie, bo jest nieatrakcyjną destynacją, w którą nikt nie inwestuje. Można nas jedynie przyrównać do podobnie zapóźnionych gospodarek jak Grecja, Portugalia czy południowe Włochy i część Europy Wschodniej, choć te trzy pierwsze i tak wypadają lepiej, bo mogą liczyć na odwiedzających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellicje
Już pisałam, że się powtórzę Ja i mój mąż głównie dlatego glosowaliśmy na PO, żeby nie wygrał PIS Bo mieliśmy głosować na Palikota Także masa ludzi głosowała na PO nie z miłości do Tuska, tylko z obawy przed Kaczyńskim. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje miasto nie zmienilo sie
Dellice, o duży %. Bieda to dyskont i żywność dyskontowa to nie jest żywność pełnowartościowa nawet z tej średniej półki cenowej. Jak ci pasuje to jedź, tylko nie skrzecz na starość, że ci wątroba doskwiera. I naucz się analizować składy, zanim cokolwiek trafi do Twego "otworu gębowego", mówiąc pieszczotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bullshit !!!
populizm to akurat domenta Tuska. Pomijam pana Niesiołowskiego ktory agresją i jadem pluje na wszystko co nie peowskie. Za calej tej bandy lubie tylko Schetyne bo czasem ma odwage sprzeciwić się Tuskowi i coś pożytecznego powie. Tak jak pisze jak by nie było by pisu nie było by po. Jadą na ich plecach równo. A pis, no coż. chyba nie ma takich speców od socjotechniki. Tutaj warto podać przyklad Orbana z wegier (partia fidesz ) traktowanego przez inne partie tak samo jak traktowany jest PIS z tym że potrafili to olać i robić swoje, dzięki czemu weszli do parlamentu z 69 % poparciem. I tutaj naprawde szkoda Że Jarek tak nie potrafi choć w tej kampani się starał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, większość ludzi nie rozumie, że trzeba mieć kapitał, aby stworzyc kapitalizm. Ot, taka prosta prawda. W Polsce tego kapitału nie było. Bez obcego kapitału, nigdy nie udałoby się stworzyć w miarę stabilnego systemu bankowego czy większości firm. Wielu z was się wydaje, ze jak ktoś ma 2 miliony, to może zakładać bank, bo to jest kupa kasy. Tymczasem prawda jest taka, że na początku lat dziewięćdziesiątych banki musiały tworzyć konsorcja, aby udzielić kredytów większym firmom, bo były niedokapitalizowane. Znam wiele osób, które pracują w firmach zagranicznych i firmy te płacą podatki, więc to co tu wypisujecie, to nie jest prawda. Owszem, wiele firm działa w strefach specjalnych, ale zwolnienie od podatku w nich nie jest uazaleznione od źródła pochodzenia kapitału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellicje
Kochana Mój wujek jest znanym w okolicy przedsiębiorcą , ma kilkanaście sklepów Mięso z jego rzeźni trafia do małych sklepów i uchodzi za lepsze od tego śmieciowego z dyskontów. I On sam swoich wyrobów nie je, domysl się dlaczego. Do tego moja droga w takiej Biedronce doczytasz, że np w wędlinie jest tylko 50, 60% mięsa a reszta to jakaś chemia. A w takim sklepiku osiedlowym nie przeczytasz nic, bo Pani ukroi Ci kawałek, potnie na kawałki, zapłacisz drożej i zjesz z przekonaniem, że było to dobre jakościowo. A to gówno prawda. Wiec przestań mnie Skarbie pouczać, Bo zjesz dobrze tylko wtedy jak sobie sama coś wyprodukujesz, zrobisz i będziesz znała skład w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, dziś rano słuchałam Kalisza i mówił on, że trzeba będzie wyciągnąć wnioski z przegranej, nie wykluczył także zmiany przewodniczącego. Tymczasem Kaczyński przegrał kolejne wybory z rzędu i winni są jak zawsze Żydzi, Masoni, "polskojęzyczne media", wszyscy, tylko nie on. Mam go za inteligentnego człowieka i może wreszcie wpadłby na to, że nie tędy droga. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellicje
Messol - ja mieszkam na dolnym śląsku, które jest mocno związane z SLD Nie głosowałam na nich, bo Napieralski robi na mnie okropne wrażenie, program maja pusty i nijaki. I jeszcze wczoraj mówiłam mężowi, że przydałaby im się zmiana przewodniczącego na charyzmatycznego Kalisza :) Natomiast wypowiedzi Kaczyńskiego nawet nie słucham/Niby inteligenty człowiek a jednak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje miasto nie zmienilo sie
No jakoś innym krajom się to udaje i śmieją się pogardliwie obserwując kolejne ruchy Polaków dotyczące kolejnych prywatyzacji, z których środki nie są przeznaczane na żadne reinwestycje, tylko otwarcie lub mniej otwarcie przejadane. Tymczasem tobie, szaremu obywatelowi celowo opłacane media wmawiają, że przecież to czy tamto nam się nie opłaca, cukrownie nam się nie opłacają, łupki i geotermia również, itp. itd. (przykładów są dziesiątki), no i "all is well", "everything is okay", byle dupy lizać sąsiadom. A ich brzuchy bolą ze śmiechu jak się na to patrzą. Na was naiwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tam Napieralski nie przeszkadza. Nie głosuję na SLD, bo jakoś nie po drodze mi z lewicą. Ale moja mama też jest do niego bardzo negatywnie nastawiona. Chyba jest w nim coś, co ludzi zniechęca. Natomiast na Olejniczaku, to przynajmniej mozna było oko zawiesić ;) U mnie zawsze wygrywa PO i tak samo było tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje miasto nie zmienilo sie
Na mięsie się oferta nie kończy, skarbie. Mięsa akurat większość ludzi nie kupuje w sklepach spożywczych (ani drogich, ani tanich), tylko w mięsnych. Radzę ci jednak odbyć wycieczkę krajoznawczą po sklepach i pobawić się w oglądanie "Składów", może nieco ci się wyklaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellicje
To podaj chociaz jeden kraj, który się z nas śmieje > I co to znaczy, że media są opłacone. Na rynku jest teraz tyle stacji, że można sobie przebierać , wybierać i oglądać co się chce. Chyba TVP, Polsat i TVN nie nadaja tego samego ?? Brednie, brednie.To Wy jesteście zaślepieni chorymi wizjami Kaczyńskiego. Omamił Was, wmawia jakieś kretyństwa a Wy ślepo wierzycie. Radia Maryja też pewnie słuchasz? bo tylko tam mówią prawdę przeciez... a kto opłaca ojca Rydzyka powiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, co nie bądź śmieszna. Weź pod uwagę, kiedy inne kraje tworzyły kapitalizm i w jaki sposób. Owszem, pieniądze sa przejadane, z tym się zgodzę, ale PiS nie prponował nic innego. I po drugie - nikt mi nic nie wmawia, tylko mam swój rozum i odpowiednią wiedzę. Ale to stały "argument" PiS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellicje
To ja właśnie głupotku mowie o sklepach mięsnych :D NIE PISZ DO MNIE WIECEJ - nie mamy o czym dyskutować, skoro tylko Ty masz monopol na racje i prawdę i tylko TY jesteś tak zaznajomiona z życiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeloty Tuska to maly pikus
w porownaniu za odszkodowaniami za smolensk , ktore tez z naszych podatkow ida( moze nie bezposrednio, ale jednak), Bratanica kolejną luksusową fure ma - wiec nie na przezycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IQ 127
ktos tu juz wczesniej wspomnial ze na po glosuja bogacze i debile posluchajcie co wy mowicie! -"zaglosowalem na PO zeby PIS nie wygral" wy yebane matoly, czy wy w ogole przeczytaliscie ich program?! oczywiscie ze nie, bo oni nawet nie mieli programu, ich obietnice to tak w skrocie- zobaczymy co da sie zrobic ale nic nie obiecujemy przez to ze ich wybraliscie nie mamy co liczyc na obnizenie podatku, co najwyzej na podwyzszenie, a ceny paliwa beda regularnie szly w gore, bo przeciez NIE DA SIE obnizyc akcyzy Niemcy i Rosja juz sie ciesza ze wygral tfusk- jak mielibyscie mozgi to wiedzilibyscie ze to nie jest dobry znak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
nie ma się co kłócić- ważne, że wygrało PO i mamy szanse na spokój przez najbliższe cztery lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam posty i sie smieje... "glupki uwierzyli w obietnice Tuska" a przepraszam którzy kandydaci nie obiecuja??? kazda partia, kazdy kandydat obiecuje zmiane tego co ludzi boli...-chociaz kazdemu dogodzic sie nie da, co juz widac bo "wybory byly oszustwem" przeciez ja zadnego kandydatowi nie ufam, jak ktos juz napisal balam sie tylko ze Kaczynski na psychotropach wygra i wtedy on moze i swoje osobiste sprawy i antysympatie zalatwi, watpie tylko czy z dobrym skutkiem dla nas, zwyklych obywateli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje miasto nie zmienilo sie
Messol, a ile jest tych firm płacących podatki? Palców jednej ręki chyba zabraknie. Pozostałe wymieniają się co jakiś czas między sobą, by nadal łapać się na ulgi (przykład Raisio z Bunge, Geant z Realem, Electro World z Jula). Ślepy nie widzi. Poza tym w którym suwerennym kraju niemal 100% sektora bankowego jest w rękach obcego kapitału? W żadnym. A "zielona wyspa" przecież zawsze musi się wyróżniać w głupocie i gdyby nie protesty i petycje wszystko by wyprzedano co do joty. A takich jak ciebie nadal by głaskano po głowie i czule szeptano "all is well babes". :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellicje
a jeszcze chciałabym zapytać przemądrą koleżankę o sklepy mięsne Jak idziesz do mięsnego i mówisz "proszę pół kilograma krakowskiej parzonej albo kilo schabu : to gdzie przeczytasz skład tych produktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje miasto nie zmienilo sie
Dellicje, z przyjemnością, bo o czym tu pisać z osobą o bardzo ograniczonym światopoglądzie. Z całym szacunkiem, ale na biznesie wujka przemysł mięsny się nie kończy. Wyobraź sobie, że również znam ludzi siedzących w tej branży i nie każdy serwuje wyłącznie shit. Jesz to za co płacisz. Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz 100% pewności, że Geant nie płaci podatków czy tylko tak ci się wydaje? I jeszcze jedno pytanie - jakich podatków nie płaci? Nie wiem czy jest jakies państwo, którego cały sektor bankowy jest w obcych rękach. Może nie, może tak, myślę, ze inne państwa postkomunistyczne są w podobnej sytuacji. Jak napisałam, nie dało sie stworzyć sektora bankowego tylko z polskiego kapitału, bo go po prostu nie było. A machanie szabelką i pełne oburzenia głosy tego faktu nie zmienią. Zwróć uwagę, ze Polska została już dawno temu w tyle za rozwiniętymi krajami. Kiedy inni budowali kapitalizm i łupili kolonie, my robiliśmy powstania. Tych wieków opóźnień nie da się nadrobić za 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×