Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Love - ubranie dla siebie na powrót do domu, chyba, że chcesz wrócić w czym pojechałaś. Ja spakuję i M jak będzie po nas jechał to zabierze, żeby nie mnożyć toreb na wejściu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti nam mówiła, że ubrań nie wolno mieć, tylko maż zabiera, a p,óźniej przywozi Co boją się że uciekne??...chociaż w moim przypadku to bardzo możliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love - ja jeszcze wezmę podpaski zwykłe, takie na noc, większe, oprócz tych wielkoludów, może nie cały czas będzie lecieć jak z wiadra :-) i np. na powrót do domu będzie można użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet lepiej, jak mąż przywiezie, bo mniej trzeba targać do porodu. Z tego co piszecie to niełatwo się spakować w 1,2 torby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A matik co do tych łożeczek, bo mi sie zapomniało Nigdy nie miałam z nimi do czynienia, ale czytałam że mogą być problemy ze skoordynowaniem wysokości łożeczka z łożkiem A no i nie wystarcza na długo, jest krótsze, a dziecko później może nie chceić spać samo Gdzieś czytałam o tym artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nie mają przechowywalni :-) Ja jak byłam w szpitalu na zabiegu, to przyjęli na protokół, a potem oddali. Ehh, 31 stycznia okrutna rocznica :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti - z ciuchami na wyjście zobaczę. A podpaski na noc zwykłe tez mam - jeszcze z czasów nieciążowych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
majtki z siatki są cool. Przwiewne, luźne, w sam raz na szwy na doooopce, choć jak najczęściej trzeba wietrzyć krocze. Co do płynów do kąpieli dla małego, to u nas kąpali na oddziale noworodkowym i przywozili przebrane w szpitalne ciuszki w szpitalnych rożkach. WIęc nic swojego nie trzeba było mieć. Ja tantum Rosa rozpuszczałam w gorącej wodzie w plastikowym kubeczku, bo w zimnej się jakoś nie chce rozpuszczać i ciepły, polewałam. Tak mi było najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm - no to będę mieszać z ciepłą - dobry pomysł - a te dziubki toby lepiej aplikować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie bardzo intensywnie krwawi się po porodzie Bo ja przed ciążą miałam tendencje do zostawiania wszędzie plam Uzywałam na raz podpaski i tamponu a i tak plama A Wy tu piszecie o z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie bardzo intensywnie krwawi się po porodzie Bo ja przed ciążą miałam tendencje do zostawiania wszędzie plam Uzywałam na raz podpaski i tamponu a i tak plama A Wy tu piszecie o zwykłych podpaskach Oprócz pieluch belli(bo inaczej tego nazawać nie idzie) kupiłam podkłady poporodowe babyono- paczuszka znacznie mniejsza więc mam nadzieję że będą cieńsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, ze mocno .... sama oczywiście nie wiem. Jak roniła to też był potok i wtedy always night (czyli ta od pępka do krzyża) starczała mi na ok 1 h .... Fakt, że one sa chyba najbardziej chłonne i komfortowe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szpitalu w którym rodziłam dawali podkłądy poporodowe, podkłady higieniczne, pampersy dla dziecka i mieli swoje ubranka :) Ale tak jak piszecie, co szpital to obyczaj ;) Tak samo było z kąpielą - zabierali malca i oddawali go umytego, także nic do kąpieli (jak i pielęgnacji pępuszka) nie było potrzebne. Dopiero w domu pępuszek Octeniseptem przemywałam. Wanda, krwawi się bardzo. Mimo, że miałam CC (a po zabiegu czyszczą macicę) krwawiłam bardzo. Przez pierwsze 48 godzin to była masakra. Także te 'samoloty' (czyt. podkłady) pokaźnych rozmiarów się przydają. Jak wychodziłąm do domu i pierwsze dni w domu używałam większych podpasek (Naturella te grube), a potem stopniowo przechodziłam na mniejsze aż do wkładek higienicznych. Około 5-6 tyg. leciało ze mnie. Później to już nie krew a raczej taki śluz podbarwiony krwią a na końcu delikatne plamienie. Ciekawi mnie jakie teraz @ będę miała. Bo przed ciążą takie jak Wanda - bolesne i bardzo "krwawe" :o Mam nadzieję, że teraz lepiej będzie (nadal nie dostałam pierwszej miesiączki po porodzie, ale nie tęsknię ;) ). Byliśmy dziś z Bartusiem na szczepieniu - "kruszynka" ma 70 cm i waży 8,5 kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Villia - dzięki za odp. No to Bartusiek rośnie jak na drożdzach- ale on już fajny musi być - taki kontaktowy - zaraz zrobi się ciepło - wiosna to jak będzie oglądał świat z wózeczka. A propos kiedy w spacerówkę wskakujesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove, fakt, Bartuś jest coraz bardziej kontaktowy :) A najbardziej rozbraja mnie ten jego szczery uśmiech :) Wystarczy, że rano jak się obudzi zajrzę do jego łóżeczka (nawet nic nie mówię) a na jego buźce pojawia się taki wielki banan i czasem śmieje się w głos :D Rozpływam się wtedy :D A na spacery chodzę na razie w porze drzemki, bo skubany nie chce wyleżeć w innym przypadku. Ciekawski się zrobił i by najchętniej siedział. Niestety jeszcze sam stabilnie nie siedzi, więc mam zamiar jeszcze z miesiąc poczekać na przesadzenie go w spacerówkę. Niby mogę rozłożyć ją prawie na leżąco, ale myślę, ze to nie będzie to czego on oczekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne Bartuś poczeka - poza tym teraz tak szaro. Na wiosnę jak zielono się zrobi to będzie też na co popatrzeć. Ach ten uśmiech - ja na niego (chociażby namiastkę) poczekam jeszcze trzy tygodnie !!!! NIecierpliwie się :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Vilia, no te uśmiech jest super, u mojej na razie chyba raczej z powodu brzuszka, a nie mnie, ale i tak radochy mam dużo. Ja bardzo nie krwawię. Najbardziej krwawi się podczas karmienia, bo wtedy macica najbardziej się obkurcza. Teraz jak się mało ruszam, to prawie nic nie leci, a jak idę na szybki spacer, to wtedy znowu sporo leci. Zdziwicie się rozmiarem brzucha po porodzie. Ja myslałam, że leżę z dziewczynami, co nie urodziły jszcze, bo każda miała brzuch jak 6 m-c. Ja zresztą też. Porażka. Dopiero po 1,5 tyg, i ciągłym noszeniu elasto-gaci, jakoś to zaczyna wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie te brzuszysko - pewnie macica tak długo się obkurcza .... Monia123 a jak elasto - gacie (śmieszna nazwa) działąją? Kiedy w nie wskoczyłaś? Pewnie po cesarce to nie ma szans na wskoczenie w nie po tygodniu - to Vilia do Ciebie pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaka1709
Witam, Ja z mężem staram się o dziecko od 4 miesięcy, do tej pory nic, jednak wczoraj byłam u gin. żeby zobaczyć czy wszystko w porządku ze mną, stwierdził że wszystko jest w jak najlepszym porządku, ale kiedy zrobił mi usg dopochwowe to tak na chwilę się zamyślił i zapytał czy mam regularne miesiączki,więc odpowiedziałam że tak i powinnam dostać gdzieś za ok 6 dni, a on powiedział że gdyby nie to że jestem przed okr. to powiedział by że jestem we wczesnej ciąży, jednak na daną chwilę stw. że to nic pwenego. Jednak ja od tego momentu o niczym innym nie myślę jak tylko o tym, mam nadzieję że pojawią sie dwie kreseczki w przyszłym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove, szybko Ci te tygodnie miną :) A potem zleci jeszcze szybciej i ani się obejrzysz i Mikołaj świadomie będzie się śmiał do Ciebie :) Albo do swojego odbicia w lustrze jak to robi Bartek ;) Love, ja wskoczyłam w majtki wyszczuplające po 5 tyg. od cięcia. http://www.orirose.pl/?p=149&kat=28 moniaa123, ja po ok. 2 tyg. po porodzie podreptałam do Rossmanna i pani mnie przepuściła jako ciężarną ;) Teraz się z teo śmieję, a wtedy chciało mi się płakać. A w ciąży dranie nie przepuszczali ;) ankaka, trzymamyy kciuki za pozytywny wynik testu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeśli będziecie miały CC to polecam później na ranę maść Cicatridina. Mnie poleciła moja gin - dość późno zaczęłam niestety stosować (dowiedziałam się o niej na wizycie po połogu), ale super. Szybko odpuściło "drętwe" wokół cięcia i blizna ładna. żadnych zgrubień itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale rozgorzała dyskusja:) A jak to jest z rozmiarem po porodzie- skoro przed porodem nosiłam rozmiar 34-36, a teraz kupuję gacie w romiarze 42 To te ściągające jakiego rzomiaru kupić zeby były na mnie dobre? A może jakąs firme możecie polecić, bo jak byłam w sklepie to ceny wchają się od 15 do 58zł i zgłupiałam Oczywiście że za lepszy efekt jestem gotowa zapłacić, ale czy cena wpływa na jakość? a zawsze miałam wystający brzuszek więc nie licze na spektakularne efekty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszyska:) Tak czytam o tych przygotowaniach, wszystko się przypomina, 2 pakowne torby, te wielkie "śledzie" - podkłady, pełno krwi, bo leci jak z kranu, rana krocza....ehhhh bedzie co ma być. Nie śpię już od 5, M jak zwykle mnie rozbudził, a najgorsze jest to że boli mni w prawej stronie, zakłuwa, i to chyba jest wyrostek;(;(;( bo od godziny co kilka chwil to czuję:( a to nie jest gó... na zakręcie:( jutro gin. buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ankaka1709 trzymam kciuki za 2 krechy :) Ale miała dziś dziwny sen. Śniło mi się, że będę miała czworaczki. Najciekawsze jest to, że zorientowałam się dopiero gdzieś koło 4 miesiącu, że jestem w ciąży. Przez sen widziała nawet zdjęcie USG maluchów i słyszałam bicie serduszek. Jak się obudziła, to przez dobra chwilę nie mogłam się zorientować czy to był sen czy jednak prawda. Jak do mnie dotarło, że to jednak sen to zrobiło mi się strasznie smutno. M jak mu opowiedziała co mi się śniło to stwierdził, że po anty wszystko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia - jak bede miała cc to zgłoszę się po nazwę tej maści. .... Kala - tez nie spałam od 3,00 :( - rano trochę nadrobiłam. Jutro też mam wizytę :). NIech jutrzejszy dzień będzie szczęśliwy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Dzisiaj będę miała wyniki badań, mam nadzieję, że morfologię mam w porządku, niedługo się dowiem. Spałam dzisiaj całą noc:) Jestem przeszczśliwa:) Od razu lepsze samopoczucie:) Na dodatek słońce próbuje się przebić przez chmury może mu się uda. Netta - oby po tabletkach anty sen Ci się sprawdził choć w połowie i żebyś miała bliźniaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Netta trzymam kciuki, aby sen okazał się jawą, tylko tak w połowie :-) Dziś pierwsze zajęcia szkoły rodzenia :-) dam znać, jak czegoś ciekawego się dowiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×