Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Chyba trzy łyżeczki dziennie - ale mogę żle pamiętać .... Do owu bo potem nie ma sensu ... I zacznij tak ok trzy dni przed domniemaną owu .. On szybko działa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i miałam cos napisać i ..zapomniałam! Napiszę więc że mnie tez już coraz bardziej zaczyna czas szybko lecieć. Dzis w nocy spałam w miarę dobrze :) A, juz wiem: paciorkowiec. Myslałam że on jest w gardle czy w uchu tylko. To jak on sie dostaje w wiadome miejsce? Kiedy upominać gina o ten wymaz? Ksiądz mi na Kolędzie wysmial imię synka :/ Ma koles tupet, wrr.. Zaraz tesc zaczął mu wtórowac i się śmiać. Myslałam że obu uduszę. My z mężem i tak zdania nie zmienimy, bo z jakiej racji?! To nasz syn i to my nadamy mu imię! Jestem zla!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove dzięki:)tak zrobie:)chociaż mam cicha nadzieję ze moze mi juz nie będzie trzeba:)zora nie przejmuj się:)to Twoje dziecko i masz prawo nazwać je tak jak sie Tobie podoba:)i nie daj sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki staraczka Monisia :) Nie dam się ale wczoraj reszte dnia chodzilam wkur..... kala, ja własnie też wypiłam capuccino czekoladowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zora:)wiadomo ze ile ludzi tyle gustów..ale jak juz komuś się imię nie podoba to nie powinien tak reagować..zwłaszcza ksiądz..i uwazam ze to było nie na miejscu jak postąpił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora - olej czarnego i teścia - nie będziesz zmieniać decyzji pod wpływem faceta, który nigdy nie miał dziecka ani żony - prawdopodobnie ani starszego pana, który jest obłożnie chory i lewituje 3 cm nad ziemią. Bardzo ładne imię i nie jakieś mało popularne, a że nie ma Św Alana w panteonie świętych??? Phii ..... olej ten kabaret starszych panów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie to imie sie bardzo podoba:)ale mój m juz wybrał dawno temu:)że jak będziemy mieć chłopca to Kacperek:)i mały Kacper z Rodzinka pl. go w tym upewnił:)on naprawde jest Boski:)uwielbiamy ten serial:)a najmłodszy bohater jest najlepszy:)no i ten jego kosmiczny śmiech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka ale ten Wasz Ksiądz jest poprostu chamski, a teścia to bym zjechała na miejscu Twojego M...w końcu to wnuk, brak słów poprostu.....ja bym chyba wyszła stamtąd;/;/ A my nadal nie mamy pomysłu na imię dla Małej, myśleliśmy że będziemy musieli tylko raz wybierać dla córeczki, no i takie już nadaliśmy a teraz pomysłów brak:( a Tatusiowi jak zwykle nic się nie podoba;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Zorka zapomniałam dodać że Nasi przyjaciele mają już prawie 4-letniego Alana i jest poprostu cudowny, taki mały mądrala, bardzo mu to imię pasuje, nie trzeba zdrabniać, skracać, jest poprostu Alanek, Alan i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda jak sytuacja ?Dzwoniłaś do swojego lekarza ? Zora ja wizytę księdza wspominam milej :-) nie przejmuj się czyimś gadaniem... Zaczęłaś już kompletować wyprawkę ? Bo ja jeszcze nie, jakoś mam stracha przed pierwszym zakupem... Kala my też jeszcze nie zdecydowaliśmy jakie synek będzie miał imię. W pierwszej ciąży, nie wiedzieć czemu byłam pewna, że też będzie chłopiec i miał być Szymon, od samego początku byliśmy zdecydowani, a teraz nie wiem... Teraz hit, pamiętacie moje perypetie z byłą właścicielką mieszkania ? Miała zaległości na 600zł i dziś się dowiedzieliśmy, że zapłaciła :-) :-) :-) Cieszę się z tego bardzo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Kalunia :) Zeby to zwykly ksiądz był ale to jeszcze proboszcz!! Zacisnęlam zęby - szaleć nie oge bo by mi jeszcze dziecka nie ochrzcił. A najlepiej gdy zapytalam: kiedy malego ochzrcic a on do mnie że po miesiącu!! Chyba oszalał , 6 tygodni pologu planuje leżeć plackiem ;) A na teścia nie ma sensu krzyczeć skoro chory jest. Ale jak mnie wyzwal to mąż ingerowal i taka jazde im dał że aż go uciszać musiałam bo wstyd przed sąsiadami. Mówi do teścia że prawie codziennie jezdziłam do szpitala a ten mu na to że kto mi kazał i że mogłam nie jezdzić. Nic do niego nie dociera. On nawet nie wie na co choruje. Nie mówimy mu bo nawet nie pyta i watpie czy by zrozumiał. Teraz to takie duże dziecko z niego; niekumate i nieporadne ale ryja drżec to ma siłę niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, już mi sie w głowie kręci jak wchodze na allegro. Za duzo tego! Gubie się. Codziennie z M oglądamy wózki i z kazdym dniem głupsi jesteśmy :D Z ciuszkami jeszcze pozwlekam bo chce by gin mi na oko powiedział jakie synek ma wymiary bo cos mi sie wydaje że kawał chlopa urodzę. Teraz chyba zamowimy butelki, kocyki i takie tam. A te niedrapki to obowiazkowe? Bo ja chce je kupić a Mąż się smieje (pewnie nawet nie słyszał o takim czymś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove, no właśnie samo odsunięcie od owulki nie ma wielkiego znaczenia (opisałam to w tym pdfie), ważny jest cały szereg innych czynników, u mnie starania były 24h przed owu ale wzięłam pod uwagę kilka innych czynników wpływających na płeć - no i będzie dziewucha :) Ano bycie matką łatwe nie jest ale radość, uśmiech i miłość dzieci wszystko wynagradzają :) Monisia, Guajazyl, tak jak napisała Lovekrove, rozrzedza śluz, mi strasznie pomógł, dużo bardziej jak wiesiołek, siemię lniane i olej lniany razem wzięte. Piłam ten syropek na kilka dni przed owu (tak np. 3 dni przed) aż do samej owulacji, łykałam 2-3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej. Oby Ci już nie był potrzebny, za co mocno trzymam kciuki! :) A imię Kacper prześliczne, jedno z moich ulubionych! ...tylko strasznie dużo teraz Kacperków i Kubusiów :) Zora, śliczne imię wybrałaś! Niestety zawsze natrafi się na kogoś komu dane imię nie przypadnie do gustu ...najczęściej chyba nie lubimy danych imion gdyż nam się negatywnie kojarzą z kimś kogo nie lubimy ;) Zjadłam właśnie śniadanko, mojej Niuni chyba smakowało bo się strasznie rozfikała w brzuchu :) Miłego dnia wszystkim życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam bardzo wazne pytanie. Wiem, że może nie w tym przedziale jestem, ale nigdzie nie uzyskałam odpowiedzi. Odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciaży zaczęłam brac kwas foliowy , jedną tabletkę dziennie. Zawiera ona 400 ug kwasu foliowego. Na opakowaniu jest napisane, aby nie przekraczać dziennej dawki. Ostatnio byłam na wizycie u ginekologa i pani doktor kazała mi dokupić Femibion Natural Classic. Jako, że to moja pierwsza ciąża nie zorientowałam się, że to kolejny kwas tyle, że z dodatkowymi witaminami. Dokupiłam ten femibion... Po czym okazało się, że on ma aż 800 ug zawartości kwasu foliowego. Dzwoniłam do pani doktor i powiedziała, że można brac jedno i drugie, ale kurcze! To razem daje aż 1200 ug !? Naprawde nie wiem co mam robić. Czy brac jak do tej pory tylko kwas foliowy czy tylko femibion, czy brac jedno i drugie ? Boję się , że dawka kwasu foliowego może być za duża gdybym brała obie tabletki. Proszę o jakąś rzetelną odpowiedź. Naprawdę nie wiem co robić, a to najważniejszy bo 5/6 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś dziwny dzień...Dopiero jadłam śniadanie. Przysnęło mi się rano i wstałam razem z Bartusiem, no i czasu nie było :o Wanda, ja tak jak Love, pod koniec ciąży miałam ciągle mokro - to normalne. Też zastanawiałam się czy to nie wody :) WItaj, Kasia815314 :) Od kiedy się starasz? Napisz coś o sobie :) zra, niedrapki się przydają - bardzo. Dziecko rodzi się z długimi ostrymi pazurkami :) A nie sądzę, zeby w szpitalu naszła CIę ochota na manicure i pedicure u maluszka ;) Zresztą te paznkcie u maluchów są jakieś ostre - u Bartoliniego nawet po obcięciu sa takie "drapiące" :o do tej pory. Czasem jak się złości to potrafi podrapać... My mieliśmy też takie bodziaki z wywijanymi rękawkami na łapki - super sprawa. Bo niedrapki czasem jakoś ściągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
z tym planowaniem płci to ciekawe, ale np. ja miałam inseminację dokłądnie w owu, do tego M ma 2 braci, jego ciotka 3 synów, jego dziadek 3 synów, a my mamy córkę, podobno pierwsza dziewczynka w rodzinie od 100 lat. :-) bo do tej pory sami chłopcy byli. Kasia zapraszamy do nas. Widzę, że w lutym invitro planujesz, będziemy 3mać kciuki, żeby się udało za 1 razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
niedrapki się przydają, bobo się zawsze po tych szprycach szpitalnych podrapie, ja nie miałam, a zadrapania schodzą na drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową staraczkę Kasia815314:) Kala to mnie prześcignęłaś:) Tylko ja ostatnio jem mniej i częściej, bo już nie mieści mi się:P Zaszalałam i zrobiłam moje wafle, teraz się sklejają i będą do degustacji jak wrócę od doktorka wieczorem:) Niedrapki mam już kupione, nawet z 5 sztuk udało mi się tego wyszperać w lumpku, nowiutkie, nie mają śladów użytkowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka0902, ja na poczatku bralam sam kwas foliowy a potem gin kazał go odstawic i kupic witaminy dla ciężarnych (tam tez jest kwas). Trudno odp na Twoje pytanie bo niby w ciązy zapotrzebowanie na witaminy się zwiększa więc sama miałabym dylemat na Twoim miejscu. Gdy wykruto u mnie anemie to mój gin oprócz witamin kazal brac żelazo + kwas foliowy (lek na recepte) i własnie ten lek mnie uczulał. Na ulotce napisane jest że to własnie kwas fol. może powodować alergie. Nie jestem lekarzem ale będąc w takiej sytuacji odstawiłabym sam kwas i brała te witaminy bo też mi się wydaje że za duzo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_gosienka, wspomnij mojemu męzowi o lumpku a wscieklizny dostaje! Mówię mu że nowy lumpik otworzyli i może się przejdę, zobacze co mają. ,,Ani mi się waż!! A spróbuj tylko cos dziecku kupić z tamtąd!..'' - no i nie poszłam. Nie jestesmy bogaci, żyjemy z jednej pensji a ten mi wyjeżdża z zakazem. Dajemy sobie rade i starcza od wypłaty do wyplaty. Wiadomo czasem jeden miesiąc jest chudszy a nastepnego juz ok - jak to w życiu. ale ten moj M to dziwny taki :P Bardzo dba o opinie i o to żeby mnie czasem ktos w okolicy takich ,,sklepów'' nie zobaczył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Zorka Ty to się masz, ja to mojemu M powiedziałam że pójdę i kupię, bo jakościowo ciuchy są lepsze i już:) A poza tym jak już je zobaczył i zapytał o cenę to nie mógł uwierzyć że nie styrane i ładne a wręcz nowe za parę groszy:) Albo kup i powiedz że koleżanka pożyczyła na rozruch dla Alana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie że pojde zobaczyć a jakby co to kupie ale M nic nie powiem. On jest zdania że jego dziecko zasługuje na najlepsze a poza tym nie chce żeby ktoś powiedział ze go nie stac na ciuszki itp. Wiadomo: męska duma!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ma tylko nerwicę jak mówię, że idę do "szmateksu". Twierdzi, że szafa mi się nie zamyka. A niedługo to sama otworze w domu szmateks. Ale chyba lepiej, że mam takie hobby jak zakupy tam niż w markowych butikach. Bo wtedy i mojej i jego pensji by na pewno nie starczyło. A tak mam całą stertę markowych ciuchów za grosze i nawet moja marudę tam ubieram. Dla dzieci maja zaś super ciuszki. Kupuje tam dla bratanicy. Potem jak mała idzie do żłobka to wszyscy pytają się skąd mają takie śliczne ciuszki. Ostatnio kupiłam jej hurtowo ciuchów z motywami disney'a. Wyglądają obłędnie, a kosztowały grosze. Mała w nich wygląda super, a brat też zadowolony i nie przeszkadza mu skąd są. Wręcz prosi, że jak będę u teściów to coś poszukać dla małej w grzebstarze. Zresztą sama kupiłam kilka par przepięknych śpiochów, które zalegają w łóżku i czekają na nasze maleństwo. M odgrażał się, że jak mnie zobaczy znowu ze śpioszkami to oberwę po uszach, bo zapeszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka0902, ja po zajściu w ciążę brałam tylko Femibion Natal 1, już bez Folika, on ma w sobie 800 mcg kwasu foliowego i więcej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×