Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Hej :-) Katiaa ciężko określić ile tych wód było, na łóżku zrobiłam dwie plamy wielkości ok.15 cm, potem ciekło ze mnie non stop. Na izbie przyjęć spodnie mokre po kolana, mimo dużej nocnej podpaski :-) Mój skarbek już mniej przy cycu siedzi, teraz mam dylemat, czy zdąża się najadać :-) Ale grzeczny jest, nie płacze, śpi po 4 godziny, jak nie śpi też nie płacze, robi kupki i siusiu, więc chyba ok. Dziś 6 dzień bez butli. Ciekawa jestem ile waży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Monisia, według mnie masz dobrze ustawioną granicę :) i czyżby u Ciebie się coś zmieniło? Bo widzę, że masz na wykresie zaznaczone, że odkładasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Justysia :) dziekuje za sprawdzenie :) no u mnie od lutego przerwa..:(wymuszona niestety :(m jedzie non stop na antybiotykach..jakaś bakteria sie przyplatała i ciężko jej sie pozbyc :(dlatego woleliśmy nie ryzykować ze staraniami... ale w piatek robilismy badania crp i ob i spada :) wiec moze wkońcu wygramy ta walke :)i od czerwca zaczniemy na nowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Wanda, łączę się w bólu. U nas też ciągle nosić, zabawiac, dziś jadła całą noc co 0,5 - 1h. Masakros. Dawajcie patenty na chwilę ciszy :-) kawałek gazety dać w łapkę - 10 min pilot od TV - 5 min A i patent na spieranie kupy. Spłukuję tylko lekko i suszę w ostrym słońcu. Plama znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babcia się zlitowała i wzieła Adusia na spacer:):) Tylko pogoda taka niepewna, a ja mam 4 sznurki prania... I wracając do jedzenia co chwila, własnie się moniaaa zastanawiam czy nie zacznę wcześnij zagęszczać tego mleka, bo do 6 miesiąca padne Byliśmy w sobotę na wycieczce objazdowej po rodzince i ja w każdym domu z wywieszonym cycem i karminie...niby przywykłam że moje piersi są mało erotyczne, ale jak maja je wszyscy oglądać, bo myślą że jak karmię to moga zerknąc na małego.:/ A mam jeszcze pytanie dotyczące @ Bo mój jest nawet jak na mnie wyjątkowo intensywny-5 dzień i dalej leci jak z kranu Czyż nie obiecywali po porodzie poprawy? No i do tego te częste plamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. Wanda miałam tak samo ze smoczkiem, przed porodem kupiłam najmniejszy 0-3 ale wypluwała, nie trzymał się buzi, później z siostrą kupiłam 0-6 no niby wiekszy od tamtego ale też nie bardzo, aż w końcu wzieła może taki półroczny, ale trochę się wstydzę, bo zauważyłam, że przeważnie mają taki okrągły i mały i my taki duży, no ale co ja poradzę. Co do noszenia to my już przez to przeszłyśmy od urodzenia praktycznie a odkąd skończyła 2mies to jest już duża i jak ręką odjął zaczęła zasynać prawie sama w wózku, to już jest postęp. Strasznie sie ślini i pcha łapki do buzi, nie jest głodna bo już to sprawdzałam, na zeby jeszcze chyba za wczesnie, ale jak mi tu już mówią, że potrafią być nawet w 3mies hmm, chyba na wszystko trzeba się zaopatrzeć na zapas. Dopiero teraz czuję ten fajny okres. Gaworzenie, prawie siedzenie, zaraz chodzik kupować :-). Jej te dzieci tak szybko rosnął kiedyś 2mies dziecko to jeszcze leżało sztywne w wózku, a tu już tak się podnosi, że aż sie denerwuje, że chce usiaść albo jak spi to podnosi głowe aby zmienić pozycje. Niedługo nas dzieci przegadają. A jak pomyśle, że kiedy samo fajny okres się zacznie to trzeba iść do pracy ajć no ale cóż trzeba zarobić pieniążka :-). I patrze nasza lista się z mies na mies zminiejsza. Moze ktoś niedługo dołączy na nastepne miesiące. Niestety teraz z bara bara trzeba uważać. A Wanda jak Ty karmiłaś cały czas cycą to chyba troche dziwne, że okres dostałaś. Moja koleżanka urodziła 29.02 i dokarmiała w nocy butla dla mnie troche to śmieszne, bo co że może się wyspać chciala, no i dostała okres w tamtym mies, później się kochali i guma pękła i w tym mies nie dostała okresu. Jak myslicie jest możliwość ciąży>>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguśka sama się dziwie, bo niczym nie dokarmiam. Karmię bardzo często czy to w dzień czy to w nocy Przeszukuję internet,ale czasu mam mało, anic konkretnego nie piszą Boję sie tylko by nie wróciły torbiele, albo inne świństwa Wzcęsniej używaliśmy gumy, jako że myślałam, że dzięki karmieniu jestem jakos zabezpieczona i guma wystarczy a teraz sama juz nie wiem Za pierwszym dzieckiem czekałam dwa lata, to się drugie samo zrobi;) tfu,tfu...chyba musiałby mi dodatkowe ręce wyrosnąć No cóz też mam smoczek nieadekwatny do wieku, ale cieszę się, że w ogóle jakiś:) bo byłam już załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguśka wszystko jest możliwe z mojego miasta znam kobiete która urodziła 2 dzieci w jednym roku wieć wszystko jest możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wandzia wysłałam ci na poczte na ten temat może pomoże. Nika no to nieźle ciekawo jak sobie poradziła w tak szybkim czasie z 2dzieci. Ja to bym chciała w 2 ciążę zajść i mieć chłopca,ale jak wyjdzie to Bozia wie. Teraz siostra urodziła i leżała z nią dziewczyna która urodziła 3syna a chciała już dziewczynke. Ot i weź niektórzy mają za dużo jednej płci, ja bym chociaż chciała parke. A co jest lepsze termometr i obserwować owulacje czy testy owulacyjne?? I ile takie testy kosztuja?? Termometrem cieżko chyba bo i ten śluz trzeba umieć rozpoznawać a bardzo bym chciała w dobry dzień trafić. Jak myślicie może zacząć wczesniej poznawać kiedy te owulacje są żeby później wiedzieć gdzie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona planowała te dzieci :) kurcze nie bardzo wieże że można sobie płeć zaplanować znam takich co maja 5 synów albo 6 córek a znam takich co maja dwie parki :) na temat testów owulacyjnych to są różne opinie ale ja sie używałam wiec sie nie wypowiem ale ktoś bardziej doświadczony na pewno Ci pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobietki:) ja tylko na chwilę....bo mam lekko urwanie głowy Wanda-co do pleśniawek,to tylko Wasza sytuacja dowodzi,że matka najlepiej wie,że coś jest nie tak i trzeba iść do lekarza-a ja Ci odpisywałam,że to nalot z mleka....okres po porodzie jest różny u mnie, w terminie,a le jeden miesiac jest ledwo co,a drugi juz umieram 10 dni pzed,a jak juz jest to nie dosc,ze leci jak z wiadra,to boli kręgosłup,kolana.... co do wód-to mi chlusnely strasznie-3 duze reczniki,pol paczaki podpasek porodowych i wkoncu dobiegł mąż z miska (jaka miska? z łazienki? którą? ...ac zy kolor drogi mezu wazny?!) Julia waży cos kolo 8 kg....wcina zupki z mieskiem. wczoraj kupilam marchew z ziemniakiem hippa, dodalam swoja pietruszke,koper i poledwiczke drobiowa ugotowana ,zmiksowalam i inaczej smakuje niz sklepowa.....czekam na swoja marchew i ziemnaika....ząbki 2 dolne sa-chwała ,ze poszły tylko mendowato-marudnie,ale powoli idzie góra...w zeszłym tyg myslalam,ze kota dostane,ale nie wyrżneły sie na spacerzez jest grzeczna 2 godz potem trzeba dac jesc i posadzic wyzej-roany mają podnoszone oparcie w gondoli-wiec dziewczyny,które jeszczde nie maja wozka-zwróccie uwage,czy gondola ma podnoszone oparcie-moim zdaniem fajna sprawa:) niestety nadal zasypia bujana w starym wózku....licze,ze jak bedzie sama porzadnie siedziec, bawic sie sama, to bedzie padac na twarz na szczescie polozona w lozeczku bawi sie godzine,na macie trzeba ja pilnowac,bo turla sie i jeszcze raczki gdzies gubi i trzeba jej pomagac rano wstajemy,jemy,spimy,sprzatamy,jemy i lecimy na spacerek,potem obiad,sprzatanie,i ....moge cos zrpobixc po 18....usiasc i obejrzec jakies informacje.... tak mi utkwilo w pamieci pytanie Moonii123-jak ubieram młodą u nas zimno,szaro i bleee....naqdal sa rajstopki i spodenki...raz ubralam sukienke...noca nie ma co otwierac okna,a dzis to nawet o 4 rano wlaczylam elektryczny grzejnik i niedawno krzyknelam do brata by napalił w piecu i ustawił na 50...bylismy u tesciow w ten week-bez otwartego okna bym sie ugotowała, a u nas....ciagnie chłodem od Bałtyku dzis sie wyspalam jak Dźinks-padlam ok.19.20 i sama spalam do 23...i do 6.15....oczywiscie z przerwami na jedzenie...młolda tez jakas dziwnie wesola z rana-sppala od 17.30 do 7.10-odsypiala wizyte-co swoje łózko to swje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a! pisałyscie o ulewaniach moja ulewała i przeszło jej...teraz je mleko,kaszke i słoiczki...i? mleko ulewa. mysle,ze spaecjalnie,bo albo nie lubi mleka,albo chce wydebic choc łuyzke kaszy w mlecznej butli albo pora zmienic na mleko 2 ,bo moze gestsze lub bardziej sycace-nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Asiu :-). A może ulewa mleko, bo akurat w tej chwili nie chce albo jest najedzona. Moja wypluwa jak już nie chce i wtedy jej wycieka i daje smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie domaga sie jedzenia po 3 godz.dostaje 120 ml z czego 30 pewnie zwróci i za 2 godz jak dostanie 120+miarka kaszy to nie odedaje :) :) dałam maałej herbtke na trawienie-ale pierdzi :) :) :) lezy teraz w lozeczku i kopie w karuzele:) Aga jak Milenka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, u nas tez chłodno wiec na noc zakladam synusiowi czapeczke. Wanda, jaka pomoc od połoznej?! Za pierwszym razem lookła na moje krocze i ani myślała wyciągać szwy. Zajrzała malemu w pampersa i po wizycie. Za drugim razem spojrzała na pepuszek i w pampersa i poszła sobie. A jak zapytalam ją, kiedy kolor oczu małego bedzie juz ,,pewny'' to się oburzyła i powiedziała że to mało istotne!! A czy blizna powinna ,,ciągnąc''? Bo mi dziwnie posladek ściaga i nie wiem czy gaciochy mi się wżynały przez sen czy to naciagnieta skóra? Jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, i jeszcze ostatnio wydziwiała żę jekie to moje dziecko małe, chude, tkanki tłuszczowej brak.. Wrrrr.. A że wtedy wymiotowal to się wystraszylam i przez małpe ryczałam. Ale dr powiedziała że jest mały bo mały, że takie dzieci tez są ale ładnie przybiera i poza bolem brzuszka jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ulewania to też mieliśmy ten problem, ale położna doradziła żeby mniej dać w butli i problem się skończył, mniej a częściej i nie mam stresu ze się ulewa. A własnie mam pytanie czy jak mam karmienie mieszane to ciekawe kiedy dostanę @? Bo ostatnio tak mnie plecy bolały jakbym lada dzień miała go dostać. Aguśka ja na razie nie daję w ogóle smoczka, dajemy radę bez niego i Mały się nie domaga więc chyba już nie będzie chciał chociaż zobaczymy jak to będzie dalej. W razie czego mam kupiony aventu i wyparzony czeka w razie nagłej akcji nie do opanowania:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora,wspolczuje poloznej-babsztyla...przecież Ty masz drobną budowę ciala,Alan może byc szczupłym przystojniakiem,nie musi miec postury drwala lub okrągłego misia....tylko,że taki babsztyl potrafi wjechać na psychike,zwlaszcza jak ma sie pierwsze dziecko i jest sie zielonym,a hormony swoja drogą...ech.najwazniejsze,zeby w centylach wzrost ii waga byly w jak najblizszych sobie wartosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do szwu ,to mi sciagnela polozna chyba w 10 tyg....wolala wczesniej nie ruszac,zeby dobrze sie zroslo...ciesze sie ,ze ona mi sciagala,bo w szpitalu by sie ze mna nie patyczkowali,a ona bawila sie dobra godzine...szwow bylo 7 wiazanych na 2-3-suply...do tego pod nimi krwiak,po nakluciu ze znieczuleniem....na porodowce tak nie darlam sie... mimo,ze naciecie bylo tylko 1,5-2cm to "to" miejsce jest mniej elastyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora No widocznie trafiłaś na wredną, a zadałaś pytanie na które nie znała odp. a żeby się nie kompromitować to uznała za mało istotne U nas położna rozbierała małego do naga, zawsze pytając mogę? i go dokładnie oglądała, nawet Ze dwa razy mo go przewinęła bo u niego w tym okresie trafiły się kupy co chwila A swojego krocza oglądac nie pozwoliłam, przeczytałam, że mogę się na to nie zgodzić...szwy miałam rozpuszczalne, a jakkolwiek ingerencja w moja intymność w tamtym czasie była ponad moje siły, taki uraz po szpitalnym swieceniu kroczem;) Nie wiem jak u Ciebie, ale mnie juz chyba dupa do końca życia będzie bolała- ciągną szwy i dlatego się mówi, że niby rozpuszczalne gorsze, bo nie mozna wyjąć, ale nie mam porównania...no i wyjmowanie też pewnie nie jest przyjemne Ważne, żeby nic nie krwawiło i nie ropiało Aguśka dziękuje, jest to mozliwe jak pisszą mleko jest, mały tyje wiec jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę Asia martwi mnie ten jezyczek strasznie, chyba nam to lekarstwo nie pomogło Tak masz rację wiele rzeczy się wyczuwa u swojego dziecka Tylko jak to wytłumaczyć:) Co do ulewania dzieci gdy posmakuja nowych pokarmów moga miec focha na mleko Nie szukałabym tu żadnych objawów chorobowych, bo zagęszczone wypija i soczków czy herbatek też nie zwrca, ale jak się rzekło ty wiesz najlepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i Zora z tego co pisałaś to Alanek ładnie przybiera. jak ktoś jest wredny i złośliwy to już inny nie będzie Tylko, że one nie mog a pojąc że pomoc to ich obowiązek I same są matkami i same miały wątpliwości. My mamy takie w rejestracji do przychodni... no nie zareestrujesz dziecka dopóki im ni powiesz co dziecku dolega i jeszcze gotowe diagnoze postawić:) Ostatnio trafiło na mojego M a on się nie patyczkuje, bo mu powiedziały, że z pleśniawkami to nie do lekarza... A teraz czytam że pokęciłam z tym tyłkiem:) Na początku ciągną szwy- dla mni to jeden z najgorszych bóli No i rozpuszczalne niby ciągną dłużej, a zwykłe tylko do wyjęcia I zastanawiam się właśnie od czego zależy jakie się ma szwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda,dokladnie,posmakowala zupki i mleko moge pic sobie sama....tylko ze sloiczek moze jesc 1 raz dziennie,bo nadmiar odda nie tkniety w kupie. chyba faktycznie po rusku mnie zszyli-7szwów stałych i jakies nitki same mi wychodzily-niebieskie i czarne....z tych czarnych mialam supelka w samym wejsciu i uwierał niemilosiernie,siadalam na boku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, a ja raz sie wkurzylam i w rejestracji powiedzialam do pielegniarki,jak nie chciala mnie zapisac ,ze to,czy moje dziecko,jest chore czy zdrowe oceni lekarz,zreszta dzis jest dzien dzieci zdrowych,i chce by lekarz je zobaczyl.,chyba mam do tego proawo?.....zeszła mi z oczu,bo chyba wystarczajaco jej powiedzialam,a glos to chyba juz mi sie podnosil... czyli problem Jasnie Panujacych Pielegniarek w przychodni dzieciecej nie dotyczy tylko mojego miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam,Jula spi,ale stukanie wklawiature ją wkurza i budzi sie milego dnia i sloneczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee Asia ja też jestem fatalnie zszyta Alwe to chyba jedyne co moge zarzucic personelowi szpitalanw którym rodziłam;) Bliznowiec, "koslawe" szycie, Złoze reklamację, albo lepiej nie bo jeazcze będą chcieli rozpruc i pozszywać jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Asia, fajnie masz nad morzem, mała na pewno będzie zdrowa, a i latem jest co robić. Ja też jestem moim zdaniem kiepsko poszyta, albo tak się podarłam, bo do tej pory jak się mocno zaprę :-) to czuję, że coś się naciąga. Do tego taki mały cycek odstaje, nie wspominając, że kawałek pochwy to mam chyba na wierzchu, bo przed porodem tak nie było. Poza tym wszyscy zdrowi. :-) Asia, dobry pomysł z tym dodaniem do słoiczka własnych warzyw. Też mam swoją pietruchę i koper, tylko marchewki brak. Zaczynałaś najpierw od marchewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia moja mała hmm różnie z nia bywa, raz jest super a innym razem cały dzień maruda, może gdzie zęby idą nie mam pojecia, ostro się ślini i pcha łapki do buzki, czas pokaże. Gosia moja mała jak chce to weznie smoka jak nie to wypluwa i jest jej z tym dobrze, ale przeważnie na rekach to nawet jej nie daje to wypluwa, na dworze jak jest zimno to wole dać, żeby nie wdychała zimnego powietrza. Wszystkiego można oduczyć, a nic zlego dać smoczka. Może bym nie dawała, ale jak dawała do wiwatu w domu po porodzie i szpitalu koszmar to zaczełam dawać. Dostałam okres w tamtym mies pierwszy. A położna u mnie była tylko raz w tym samym tyg co wyszłyśmy, wiecej ani śladu, a ma do mnie 8min drogi. Co do szwu czuje go i nie każda bielizna mi odpowiada, bo po prostu tam szarpie, musi być luźna, żeby nie ocierała sie o szew. Myśle, że jeszcze może za wcześnie i dlatego jeszcze go czujemy. Jak zagladałam po porodzie lusterkiem to miałam go na 4cm, a teraz mój M mówi ze nie ma sladu naciecia, ale ja niekiedy czuje go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - w sprawie nacięcia krocza i dyskomfortu... cierpliwości kochane... to musi trochę potrwać. Dobrze zaszyte cięcie jest wrażliwe przez dłuższy czas a co dopiero mowa o jakichś naciągnięciach i "skosach"... echhhhh.... U mnie chyba dopiero po roku mogłam nosić ciaśniejszą bieliznę, bo wcześniej nie znosiłam dotyku tkaniny na bliźnie a na rower wsiadłam po 8 m-cach ... nawet przy próbie biegania (podbiegnięcia kilku kroków) czułam że mi się tam coś ciągnie i miałam wrażenie jakby mi miała macica pochwą wylecieć :( jakby mi kroś tam zawiesił kilogramowy ciężarek, który ciągnie wszystko w dół... Moniaaaaa123 - ta "pochwa na wierzchu" kiedyś troszkę się schowa - ale musisz mocno ćwiczyć mięśnie Kegla - bo inaczej - zapomnij... Jak ja się obejrzałam już po wyjęciu szwów - to nie wiedziałam na co patrzę :( też mi wystawało jakieś (sorry co wrażliwsze dziewczyny) ...mięcho :( ale jak zaczęłam ćwiczyć systematycznie, to po ok. 2 tyg odczułam różnicę i w wyglądzie i podczas chodzenia/biegania. Zaciskajcie dziewczynki swoje "muszelki" bo inaczej może być nieciekawie... a tu człowiekowi przychodzi dźwigać coraz większy ciężar jak dziecko rośnie.... Ciekawe gdzie mnie teraz pochlastają przy drugim dziecku :( mam nadzieję że się obejdzie bez tego a jak ju,ż to nie w tym samym miejscu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rysiada leżałam z dziewczyna która rodziła 2 dziecko i wspomniała, ze została nacieta po starych szwach, chodziła tak jakby nie była wogóle nacinana nie to co ja chodziłam jakbym miała jedna noge krotsza, na szczescie to trwało tydz czasu. I przy pominam nie uzyskałam odpowiedzi na temat testow owulacyjnych a termometru co lepsza?? i jaka cena testow w aptekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×