Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

19/42 Miki miał straszne kolki a żyłam o chlebie i wodzie niemal - jak więźniarka. Po tych doświadczeniach uważam, że jedzenie aż takiego wpływu nie ma. Jak Beti pisze standardziku dla zdrowotności dzidzi trzeba się trzymać ale przesadzać jak ja nie ma co. W rezultacie w tydzień traciłam po 3 kg a razem z nimi pokarm :( .... Na przyszłość - o uile się zdecydujemy na kolejne dziecko - nie będę panikowałą ... ani się teściowej słuchała..... po cześci ona mnie nakręcała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, ja z troski o dziecko jadałam niewiele. Wszystko jałowe i wciąż to samo. To byl błąd!! Po prostu bardzo bałam się kolek i tego że maly cierpiałby z mojej ,,glupoty''. Ale potem się opamiętalam i jadłam normalnie obserwując małego. Jedz tak jak zwykle oprócz wzdymających rzeczy (kapusta kiszona, groch, fasola, cebula..). Myslę że jesli dziecko ma predyspozycje do kolek to i tak je dostanie nawet gdybys sie glodzil ;) Jedz normalnie. NIe pij gazowanego. Im mniej zjesz tym pokarm bedzie uboższy w witaminy itd a to więcej zaszkodzi niż kolki. Love, ja własnie ,,oczekuje'' pierwszego guza, siniaka, zdarcia skóry :D Na małego dmucham i chycham i narazie tylko zderzylismy się głowami raz ale zaraz zaczęłam się wygłupiać więc mały nie miał czasu zapłakać ale usteczka w podkówke już zdążył zrobić :P staraczkaa, to znak ;D z tymi testami. Szykuj się na maraton z męzem/partnerem ;) katiaa, u nas na odwórt. Maly im szybciej je tym więcej i glośniej słychac potem beki. Ulewanie jest normalne. Chlustanie nie. Nie podnoś jej za gwaltownie po jedzeniu. Love, ma racje - karm czesciej w mniejszych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zora tak myslisz ? wlasnie kupilam jeszcze testy owulacyjne i od poniedzialku zaczynamy maraton ;-) kwas foliowy luteinka testy i jedziemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzymy byś za ok 3 tyg mogła zmienić swój nick Staraczko !!! Może wiesiołek na śluz? A może nie masz z tym problemów ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to jest ten wiesiolek ? jesli chodzi o sluz to luteina mi go zmienia bo jest dopochwowa. i ciezko jest mi okreslic go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się pochwalę że jem już wszystko od grilla po pizze, frytaski, zapiekanki, słodycze, tylko nie piję gazowanych i kawy bo nie lubię:) A moja czerepa drugą noc pospałado 3na butli a potem standard co 2godz, dzis zrobiłam butlę ok 5.00 to stwierdziła że nie chce i woli cyca, więc znowu tylko do 7.15 pospała;/ Poszła teraz ze starymna stacer....jak on mnie wkur... ostatnio tobrak słów, o wszystko się czepia palant, niech już dzie do tej pracy,a najlepiej niech pojedzie w pi***...!!! ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiołek - oeparol - rozrzedza śluz by plemniki miały się po czym ślizgać i nie utknęły w zbyt gęstym sluzie. Bierze się go do czasu owuacji - nigdy po. To taki naturalny wspomagacz .... Robiłaś badanie progesteronu i prolaktyny - to czasami winowajcy nieregularnych cykli. Poczytaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala :) - ci faceci - często mają syndrom odstawienia .... Może spróbuj dać cyca potem sprytnie wcisnąć butlę i dokarmić. U mnie budził się co 2 godz. jak mało w cycach miałam ... a może jak wiesz, że budzi się np o 3,00 to wstań o 2,30 i wtedy przez sen butle wcisnąć... u mnie to czasem dzialało....ach te dzieciaczki - ciężko je rozgryźć :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie grill już parę razy też był grany :-) wybieram mniej spieczone i chętnie kurczaka :-) Pizzę zamawiamy ze zdrowych składników :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam się pochwalić, że Bartuś zasnął wczoraj po 21 i spał do 4 :-) potem cichutko, bezszelestnie wręcz pojadł z cyca jak donica, bo nabrzmiał niemiłosiernie i grzecznie pospał do 5.45 :-) Może ja go za wcześnie kładę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
love, zora ale ja ja czesto karmie na kazde żądanie a i tak ulewa, wymiotuje i malo przybiera na wadze, 2 sierpnia wazyla 4100 teraz 4700 wydaje mi sie ze malo przybrala przez ten mies. Wlasnie zjadla cyca i co? wszystko zwymiotowala i zaczynam sie juz martwic co sie dzieje czyzby jej moje mleko nie sluzylo? Jutro chyba ide z nia do lekarza ale co ona mi pomoze na jej ulewanie? Moze bede musiala diete zmienic myslicie ze to cos da? Kolek nie ma ale moze przez to ze nie toleruje mojego mleka tak ulewa? 4wrzesnia mam wizyte i szczepienie i zastanawiam sie czy isc z nia wczesniej do lekarza czy poczekac ten okres do wizyty. Jak myslicie? Miala ktoras z was taki problem z az takim ulewaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lovekrove moje wyniki badan to hormon tsh 1,94 hormon folikulotropowy 6,35 prolaktyna 20,02 estradiol 23,11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
z tym ulewaniem to różnie bywa. Poczytajcie albo zapytajcie o pilotażowe badania przesiewowe. W mazowieckim robią podobno wszystkim i mojej bratowej mały ma nietolerancję tłuszczy 7 grupy. Jakaś genetyczna choroba. Warto sprawdzić pod tyk kątem, czy wszystko OK. Na razie ma tylko jakieś specjalne mleko zapodane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam napisać,że w zeszłą sobote zaczeliśmy raczkować :) pierwsze siniaki na nogach są :) pozdrawiamy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10dc
hej kochane mam takie pytanie do Was :)widze że sa tu doświadczone staraczki :)otóż wiem ze wczoraj czyli w 12 dc miałam owu :) a starania były w 10 dc czy sa jakies szanse na to ze plemniczki przetrwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według najnowszych badań plemniki mogą przeżyć do 10 dni :) ( w zależności od warunków czyli śluzu) więc są bardzo duuuże szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10dc
nika dziekuje :)tez tak myśle :)a do tego użyłam pierwszy raz przy staraniach zelu Conceive Plus dla starających sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczkaa - w któErym dniu cyklu robione są te badania - bo to czy są ok czy nie zależy od dnia cyklu. A progesteron???? Dla niego bierzesz Luteinę - więc to najważniejsze badanie.... Monia123 - no to super - raczkowanie to pogoń rozpoczęta ... Katia - może refluks???? Ja to mam i mi się ulewa do dzisiaj :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem maly zjadł kaszkę z jabłuszkiem a dzis rano zrobił małą, biala kupke. Tak jakby popusil tylko. Ale mnie ten kolor zaniepokoił. Czy to niestrawiona kaszka? Tez tak miałyscie? Teraz siedzi w foteliku i intensywnie pryta. Beti, ile Twój skarb ma cm? Bo mój ma 65cm i ubranka 62 sa już za male. Ubieram go w 68 (są troszkę za duże ale lepsze takie niż malutkie). Myślałam że 62 ponosi dlużej. Trzeba uzupełnic garderobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zora - tak sobie myślę, że to nic złego - mój też miał na początku białe fasolki w kupie - to niestrawiona kaszka - a pryka bo pewnie bardziej odżywcza niż mleko. Jak się nie skarży na bule brzucha to raczej nic złego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki ma 78 cm - chudy a długi :))). Teraz przez te ząbki schudł jeszcze bardziej ... zaraz idziemy do rehabilitantki - aż sie boje co powie bo nie torturowałam go vojtą ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prytał, prytał i zrobił kupke o odcieniu jabluszka. Banan na buzi więc raczej jest ok. Ale wolałam zapytać :) A u nas ciemieniucha sie pojawia. Maly ma strupki ale nie jest ich jakoś specjalnie duzo. Czyli teraz na pół godz oliwka, czapeczka i umyć główkę? Kiedy isc do lekarza gdyby nie chciala zniknąc? U was po ilu dniach zniknęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora ja smaruje główke oliwka. czesze pod włos gestym grzebykiem (takim od maszynki do wlosów,albo co kiedys sprzedawali jako grzeień dla panów) i za jakis czas myje 2x szamponem (mamy kindi dzidziusia) wydaje mi sie ze nie ma co isc do lekarza z nia,bo owszem jest cos do smarowania,ale to chyba sterydowe,wiec...a obserwujac Julii to ciemieniucha wraca...zalezy jak przepoci sie glówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i odrazu schodzi,bo została wyczesana. tylko musisz poczekac troche od nalozenia oliwki,zeby skorupeczki namiękły,zeby nie podrapac głowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Asiu :* Własnie malemu się główka poci na okrąglo, zwłaszcza podczas karmienia butlą więc u nas tez jest ryzyko nawrotu. Ta oliwkę stosowac dopóki sa strupki, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem pewna o co pytasz-czy jednego dnia czyscic głowke do skutku? raczej niemozliwe,no chyba,ze Alan lubi myc włosy :) mi jak zostaje kilka miejsc to zostawiam do nastepnego razu,za 3-4tyg.w zaleznosci jak to wyglada Zora,a moze zeby sie tak nie pocil,to moze spróbuj smoczek z wieksza ilocia dziurek lub z wieksza dziura,zeby latwiej lecialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora Bartuś miesiąc temu miał 64cm, wg mojego m więcej, bo go pediatra "źle zmierzyła" :-) Już z dobry miesiąc używamy ubranek na 68, ale niektóre 62 też są dobre, zależy od firmy...mam np.body 68, które są w sam raz i zaraz wyrośnie :-) Kupiłam też body 6-9 mies. i nie są jakoś specjalnie za duże, na razie ma luźniutko, a posłużą dłużej. W ogóle to on jest szczupły a długi...niektóre body mają przykrótkie rękawy, ale lato jest, to nie zmarznie :-) Teraz już będę na to zwracać uwagę przy zakupach. Nauczył się przewracać na brzuch i teraz cały czas to robi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa a ona wymiotuje, czy dużo ulewa ? Odbija jej się ładnie ? 600gram na miesiąc to chyba troszkę mało, a jak wcześniej przybierała ? Myślę, że możesz poczekać do 4 z wizytą. Mój dużo ulewał, ale nie wymiotował i dobrze przybierał na wadze. Teraz już coraz mniej ulewa, przewód się widać kształtuje z biegiem czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam zapytać czy częściej wymiotuje, niż ulewa ? Bo pisałaś, że robi i jedno i drugie. Jak wymiotuje często to chyba lepiej jednak skontaktować się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×