Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

To ja z tych matek co dały się sprzedawcy naciągnąc na nakładke na materac i uwierzyły, że skórka nie oddycha i jestem szczęsliwą posiadaczką oddychającej nakładki...:) Love myjemy się wodą od poczatku i albo jestem przewrażliwiona albo krostki rozprzestrzeniły się na brzuszek 3 razy już go rozbierałam dzisiaj i oglądałam pod światło Mam nadzieję, że to nie skaza białkowa, a tylko reakcja na pierś z grila na którą sobie wczoraj pozwoliłam, bo jak dotąd wszystko gotowałam Mam nadzieję że przyjdzie dzisiaj położna i nas oświeci, chociaż średnio wierzę w jej kompetencje, bo np kazała podawać espumisan gdy MAły miał 2 tyg A właśnie wczoraj dałam na wieczór 4 kropelki sab-simplex i kolka była, starszna, nie wiem czy może podawać więcej i oprzed każdym karmieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńko mniej więcej coś takiego:) też na gumce tylko materiał troche inny KALA co do teściowych, moja ostatnio przyjechała na dwa dni i zdązyła mi powiedzieć, że maluch ma zimne rączki i chyba zwariowałam że trzymam go w jednym rękawku i w dodatku bez rękawiczek (kurwa jakich rękawiczek?to co miał wcześniej na rączkach to były niedrapki bo drapał się strasznie) a no i serca nie mam bo dziecko drze się jak opętane, a ja nie ide z nim do lekarza, czy mnie serce nie boli?? kazała mi jeszcze zlizać mu czoło bo napewno ktoś mi go ociotował!!!! a no i nie naciągam dziecka...żeby sprawdzic czy dotknie kolankiem łokcia... Krzywię go w nosidełku, tylko że gdyby nie ono to nic bym nie mogła zrobić, nawet jej obiadku uszykować, bo Mały jak sie od niego oddalam włącza alarm. nienawidzę tej kobiety i przez nią mam jeszcze wiecej wątpliwości czy sobie radzę, kłocę się przez nią z M bo naprawde wolałabym po tej akcji zeby mnie więcej nie odwiedzała, ale wiadomo to jego mama Vilia, Love mam nadzieję, że to optówki chociaż na moje o potówki wyglądają inaczej, bo miał je wcześniej jak go nakrywałam "za radą" teściowej dodatkowym kocykiem a to bardziej czerwone kropeczki, plamki bez bialego środka charakterystycznego dla potówek chyba, że się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie jakieś konkretne majtki wyszczuplające polecacie czy po prostu żeby ściągały brzuch??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda msakra jednym słowem, ciekawe jaka będzie moja, pewnie będzie często u nas lądować bo jeżdzi tu do lekarza i wogóle na zakupy, i będzie trąbić że 6 dzieci wychowała, ale to moje mieszkanie, moje dziecko i sobie nie pozwolę, nikt nie będzie mną rządził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ja poprzednio żadnych nie używałam i się pięknie wciągnął brzuszek, a Ty masz taką piłeczkę że tak samo będzie, po porodzie codziennie go smarowałam i masowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdziu...Wanda...nie przejmuj się, bo na pewno sobie świetnie radzisz... Dziecko nie powinno za dużo przebywać w niedrapkach, bo zmysł dotyku musi się rozwijać itp. Nie należy go też przegrzewać, więc jeśli masz odpowiednią temp w pokoju, to wystarczy jeden rękawek. Więc dobrze robisz... A o co chodzi z lizaniem czoła ? pierwsze słyszę... Gosiu ja kupiłam zwykłą ceratkę higieniczną Canpolu za 2,99 :-) Na opakowniu napisali, że jest wykonana z ekologicznego i bezpiecznego materiału PEVA, neutralnego dla skóry dziecka, umieszcza się go oczywiście pomiędzy materacem a prześcieradłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię porządki w szafie.... założe spódniczkę,choć nie na biodra bo na brzuch sie zatrzyma spodnie od biedy choć sadło wyjeżdza i przydałoby sie kupic większe ale żadnej bluzki normalnie mam cyce w rozmiarze PAMELA+size i żadnego stanika... mam jeden dobry stanik...a kupiłam trzy do karmienia ALe jestem zła i chodze w topach, ale mojego biustu one nie trzymają... RADA stanik do karmienia kupić po porodzie bo moje cyce w ciązy rosły jak szalone a po porodzie jeszcze o dobry rozmiar- wiecie ile mam w biuście- 114cm co dajerozmiar J! i pytam gdzoie mam kupić taki stanik! Gosieńko gacie ściągające to jakiś niewypał-bo są mi w przeciwieństwie do staników za duże i nic nie ściągają http://allegro.pl/slim-lift-gorset-majtki-wyszczuplajace-s-36-38-i2163314492.html ale kupiłam zwykłe "GAIA" (chyba) za 23zł a miałam w planach nosić zaraz po porodzie bo to tylko wtedy działa, ale nie dało się bo rana na dupce uwierała i nosiłam siatkowe Później mnie oswieciło że trzeba było zainwestwoać w pas poporodowy, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, nie daj sie! Jestes dobra matką!! Dziecko nie jest chore, zagłodzone i za przeproszeniem osrane. A takie naciaganie dziecka może wykonywac tylko lekarz podczas badania. Uwierz mi, nie raz już w przeszlości slyszalam o tym jak babcie polamaly dziecku kości a nawet bioderka przy takich czynnosciach. Pamiętaj, ona miala swoje 5 minut gdy wychowywala swoje dzieci/dziecko. Teraz Twoja kolej i Ty wiesz najlepiej jak pielęgnowac wlasne dziecko. Nie znam się (jeszcze) na potówkach u dziecka ale mnie potówki kojarza się z czerwona wysypką a takie z białym srodkiem z pokrzywka na tle alergicznym. Kala, tak trzymaj! Dawaj dobry przyklad jak sie nie dac teściowej lub rodzinie męża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda czytasz mi w myślach...rozwieszałam pranie i pomyślałam, że zapytam Was, kiedy kupowałyście staniki do karmienia, że by się nie okazało, że piersi sporo urosną...:-) A jak tam u Ciebie na dole ? zagoiło się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti zagoiło- wreszcie:) ale blizna jest obrzydliwa niestety i w jednym miejscu się rozeszła...i mam tam takie brzydkie zgrubienie, bardziej wypukle niz reszta zastanawiam się czy tam też mozna stosować maść na blizny, trzeba by sie do lekarza umówić-tylko kiedy Nie dokończe tego sprzątania w szafie bo zamiast wywalać rzeczy z z Wami siedze, strasznie mi tego brakuje- stanowicie "grupe wsparcia" nie ma poloznej najwyżej jak nie zejdzie do jutra to pojade do lekarza, ale unikam tego, bo boje się że może coś załapać w przychodni od innych chorych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, a u was tak nie ma że dzieci do 1r.ż przyjmowane są bez kolejki?? Czyli jak bys miala szczęście to weszłabys od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora super by było żeby wejść poza kolejnością z Maluszkiem, przyszłaś do przychodni to swoje musisz odsiedzieć i tyle. Przynajmniej u mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda - potówki to raczej z białym czubkiem. A co do skazy to wydaje mi się, że na początku jest na twarzy lub zięciach łokci i kolanek - to raczej nie krostki tylko takie liszaje - sucha skóra. Może na parę dni odstaw produkty mleczne i wszystko w czym jest białko jajka. Może to odparzenia - może spróbuj sudokremem pposmAROWAĆ. Wanda spróbuj ćwiczenia na kolke taki delikatne ugniatanie kolankami brzucha - taki rowerek. Mikuś wtedy takie bąki sadzi i jest lepiej - rób to przed posiłkiem bo potem możesz mu z brzuszka pokarm wycisnąć i zacznie ulewać. Purelan - nie trzeba zmywać - podobno jako jedyny z tego rodzaju kremów. Mam go ale to nic nie daje. U mnie problem jest z malutkimi i płytkimi brodawkami - zanim mały złapie mamy parę podejść do karmienia - wtedy mnie trochę "gryzie" no i łyka powietrze. Martwi mnie jedna rzecz. Mały jak leży na brzuszku (Wanda - układaj małego na brzuchu - też się wypierdzi) to nóżki podkurcza pod brzuszek a one chyba powinny rozkładać się na bok? Napiszcie jak to jest u Was bo mi na badaniu powiedzieli, ze wszystko w normie - tylko lekarz kazał mu nóżki na bok rozkładać - ale kurde zapomniała i do tej pory tego nie robiłam - dopiero teraz mnie olśniło. Jak mały leży na brzuchu to nie chce mu na siłę te nóżki rozkładać bo boje się, że go połamię - czy może powinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove Adrian jak ma kolke badz furie to pomaga tylko połozenie jak żabka na moim brzuchu i wtedy nózki sa szeroko tak tez lekarz na usg kazał go nosic- tulac do brzucha i rozkładając nóżki A ja smarowałam bepantenem i nie zmywałam...dali mi w szpitalu i nie kazali zmywac...wiec nie pomyslałam Płasie sutki przed karmieniem wyciagałam laktatorem i wtedy chwytanie mniej bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaaaaaaaa
Mam pytanko do Was tydzień temu w piątek współżyłam z mężem oczywiscie bez zabezpieczen a od soboty czyli dzis 3 dzien mam jakies brazowe plamienie...:( Czy to może byc zagnieżdżanie ??? proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienko, u mnie wchodzi sie bez kolejki. No chyba że sa tez inne noworodki. Info jest na drzwiach gabinetu nawet. W moim rodzinnym miescie tez tak było :) Tyle jesli chodzi o pediatre. Co do lekarza ogolnego, pierszenstwo maja inwalidzi wojenni, kombatanci i honorowi dawcy krwi. I to mnie wkurza bo ciężarne musza siedziec z zagrypionymi w kilometrowych kolejkach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
ja kupiłam zwykłe majtki z gumy i ponieważ rana przeszkadzała, to obcięłam krok i zrobiłam pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, też w szpitalu nam mówili, ze Bepanthenu nie trzeba z piersi zmywać. A teściową się nie przejmuj, tak jak napisały dziewczyny, ona już swoje dzieci wychowała. Ty jesteś matką i decydujesz o swoim dziecku. Moja teściowa też ma czasem dziwne pomysły, ale ja jej mówię, ze czasy się zmieniły. Ona to by BArtusia nakarmiła już kilka miesięcy temu budyniem na krowim mleku (!!!!), bo twierdziła, że mam za chude mleko i mały się nie najada. Jak stwierdziłam na jakiej podstawie to stwierdziła, czy wypijałą moje odciągnięte mleko z lodówki i stwierdziła że chude to się zamknęła. Poza tym zlałam to, bo BArtek od początku super przybierał na wadze (aż za), więc nie miałam takich dylematów. Wanda tym co opisujesz to wg mnie nie powinnaś się aż nadto przejmować. U BArtka pojawiła się właśnie taka czerwona wysypka bez białego czubka i okazało się, ze to były właśnie takie krostki z przegrzania. A sprawy alergiczne (w tym skaza) objawia się szorstkimi, czerwonymi (czasem łuszczącymi) liszajowatymi placami. Nie mam zdjęcia właśnie takich czerwonych szorskich plam BArtsuia, bo bym Ci przesłała. Wanda, ja miałam brzydką bliznę po CC i moja gin poleciła mi kremCicatridina. Naprawdę pomogło. I wróciło mi czucie wokół cięcia (wcześniej miałam drętwe). A w ulotce napisali: "Cicatridina krem ma także zastosowanie zewnętrznie po zabiegach ginekologicznych i położniczych, m.in. po nacięciu krocza, po cesarskim cięciu, również przy otarciach, odparzeniach miejsc intymnych." Także 'tam' też możesz stosować :D Płaciłam coś koło 33 zł za tubkę. Love, ja rozkładałam małemu nóżki 'na żabkę'. BAłam się ze względu na tą moją dysplazję i kazali mi tak profilaktycznie. A też mały się trochę przed tym bronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas kolejny dzień mały leciał na jednej drzemce... Zobaczymy o której jutro wstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia - u mnie mały też teraz od dwóch godzin śpi - już się boję nocy :)). Juz z Asią śmiałyśmy się, ze będziemy o 2 w nocy gadać bo często nie śpimy po nocach :). MOże ktoś chce się dołączyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love, mam nadzieję, że noce będą dla nas przespane :) Choć u Was zapewne maluchy karmienia nie przepuszczą ;) Ale już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą u mnie to raczej jest 4, 5 rano :) Dziś od 4ej do 5ej nawalał nogami w karuzelkę (tą 'bazę' przyczepioną do łóżeczka). Chyba będziemu musieli mu ją już zdjąć. Zostawiliśmy dla melodyjek, bo sam już sobie włącza :D Cwaniak. Ale to chyba nie jest dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia - oczywiście 4 i 5 rano też już nie jest godziną na sen - więc u mnie tak na prawdę to śpie od 22,00 do 2,00. reszta nocy to loteria -dzisiaj nie śpie od 3,00. Ach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love...Współczuję. Wiem jak to jest... Ja nigdy nie zapomnę nocy jak wstawałąm do małęgo, karmiłam, potem małe 'tete-a-tete' z laktatorem. Kładłam się spać i za jakieś 30 minut mały budził się z płaczem... I tak w kółko. Trzymaj się, zobaczysz, to już niedługo. Po 3 miesiącu ta przetwa nocna stanowczo ulegnie wydłużeniu. Ale zasypia już zaraz po najedzeniu się z dwóch piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love, a jak często dajesz małemu Viburcol? Bo zastanawiam się jak często mogę dawać Bartoliniemu przy ząbkowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaaaaaaaa
Mam pytanko do Was tydzień temu w piątek współżyłam z mężem oczywiscie bez zabezpieczen a od soboty czyli dzis 3 dzien mam jakies brazowe plamienie... Czy to może byc zagnieżdżanie ??? proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×