Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

ma_rka - ja stosuję Mustelę - karnie i zdyscyplinowanie 2x dziennie :-) wyszłam dziś na chwilę z domu - do lekarza po skierowanie na badania tarczycy i do urzędu miasta, bo musiałam złożyć jakiś formularz, który trzeba podpisać osobiście na oczach urzędnika wyjeżdżając spod urzędu zaliczyłam dzwona - wjechałam na typa, który stał na pasie - no i kilka stówek w plecy - porysowałam jemu drzwi i klamkę, a sobie zderzak. a najlepsze jest to, że mam z tyłu czujniki parkowania, których po prostu nie usłyszałam, bo mam w ciąży głowę w chmurach i koncentrację zero szczęśliwie dzwon był mini mini, nawet niespecjalnie go poczułam, więc dzieć się pewnie nawet nie obudził ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie też często pobolewa brzuch, a co do twardego, to jak zmienie pozycję to puszcza, więc ginka nie kazała się przejmować. Szczęśliwa spróbuj w ten sposób jak chodzisz i zrobi się twardy to usiądź, a ajk siedzisz i zrobi się twardy to się połóż. Przynajmniej poobserwujesz jak się u Ciebie dzieje. Mnie bardziej boli kłująco, przed świętami bolał brzuch jak na okres to brałam nospę i przeszło. A ginka stwierdziła, że jedyny ból który może niepokoić to taki jak na @. Ale jak Ci nie przejdzie pytaj swojego, bo co lekarz to też inne opinie :-0. A może maluszek się odwrócił i ma nóżki na dole a rączki u góry i na dole czujesz mocno a u góry słabiej? Ja rozpoznaję czasami rączki, bo to są takie delikatne smyrnięcia, a nogami wali jak piłkarz. chyba się przygotowuje na euro2012, żeby z tatusiem kibicować :-)))))))))). A najgorzej jak kopie na szyjkę, to tak mnie kuje i boli, że asakra, kiedyś się normalnie przez to posikałam :-)))))))))))) (dobrze, że byłam w domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka mówiła, że to czuć jak brzuch twardnieje, że robi się taka twarda kulka i że napewno to poczuję i jeżeli to się by powatarzało ok 10 razy na dzień wtedy trzeba jechać na pogotowie, bo właśnie to są skurcze one się często zdarzają, ale jak będą częste to trzeba od razu na pogotowie. Ja na szczęście nic takiego nie czuję, chodź też się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a co do ruchów to ja praktycznie cały czas czuję na dole ruchy, rzadko kiedy u góry, a juz w okolicach pępka to nie wspomnę, bo bardzo rzadko, ale grunt że się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na rozstępy używam raz dziennie, na wieczór masła kakaowego dla kobiet w ciąży PALMERS. Szwagierka mi poleciła, używam od 3go miesiąca i puki co rozstępów brak. Smaruję brzuch, cyc, tyłek i uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa nie martw się mi brzuch twardnieje kilka razy dziennie czy odpoczywam czy coś robie to bez znaczenia. Odczucie jest takie jak by mi ktoś deską wstawił w to miejsce przez kilka sekund twarde jak kamień ale szybko samo mija. Ja się tym nie przejmuje wiem, że macica przygotowuje się do porodu, mówiłam o tym kiedyś mojemu gin ale powiedział, że jak nie zdarza się często w ciągu dnia i trwa krótko to nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kikaaa84 metoda barona to gumowanie.Zupełnie bezbolesny zabieg.Lekarz po znieczuleniu zakłada gumkę na guzka i dodatkowo zamraża,po czym guzek po 2-4 dniach odpada.Czuje się lekki dyskomfort około tygodnia ale później jest tylko lepiej :) Ta metoda sprawdza się przy hemoroidach I i II stopnia ówczesny koszt jednego guzka=100zł. Mój gin liczy tygodnie skończone 25t3d to 25 tydzień ciąży - liczy pełne skończone a nie zaczęte. SzczesliwaprzyszłaMamo mnie brzuch też twardnieje ale pod pępkiem...kilka razy dziennie czuje takie napięcie i twardnienie na szczęście trwa to kilka sekund. Tylko dziwi mnie ta niemoc pełnego oddechu..nie wiem czy niunia uciska mi na nerw,przeponę,czy tez w środku tak wszystko jest już pościskane ze nie mogę pełną piersią oddychać. Z mazidełek używam mleczko ziaja i oliwkę z rossmana plus rozciągam skórę na brzuchu. Ruchy odczuwam na dole czasami w dwóch miejscach naraz :) fantastyczne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja amaruję brzuszek oliwką. Tyle, że jusz mam piękny wzór z rozstępów po pierwszym. Skrupulatnie smarowałam i dłuuuuuugo było ok, ale końcówka ciąży szybko rósł brzuch i nic nie pomogło. Więc teraz tylko stosuję oliwkę, i co będzie to będzię :-)))))))))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez przeciwko rozstepom uzywam oliwki bambino i narazie nie mam ani jednego. Dzis mam straszny bol podbrzusza takie ciagniecie, jak wesme od dolu tak reka brzuch niby do gory to mnie boli nie wiem od czego a mala skacze caly dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio słyszałam, że około 37 tygodnia ciąży robi się badanie tzn. gin pobiera wymaz z pochwy. Bada się paciorkowce i inne drożdżaki, nie wiem dużo o tym badaniu, słyszałyście może coś o tym? Jak kobieta nie będzie miała tego wyniku, to dziecko podobno zaraz po urodzeniu dostaje antybiotyk. Wiecie co to jest za badanie i dokładnie o co w nim chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaannneeetttaaaa ja nic o tychbadaniach nie slyszalam ale tez moze dlatego ze to pierwsza ciaza i jeszcze za granica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny;-) Dawno nie pisałam , ale staram się Was czytac w miarę możliwości;-) Chciałam Wam napisać, że dzisiaj moja szwagierka przed godz.19 urodziła Synka;-) na wczoraj miała termin, a dzisiaj była przyjęta do szpitala i wywoływali poród...mały urodził się naturalnie, ma 3100 i 56 cm, dostał 6 pkt Apgar... a dzisiaj rano jak byłam u niej na oddziale to poczułam klimat tego szpitala i zazdrościłam tym kobietom, że już za chwile zobaczą swoje Maleństwa;-) u mnie za równe 3 miesiące przypada termin porodu;-) a teraz z innej beczki...za 2 tyg moja siostra wychodzi za mąż i wczoraj przymierzałam kiecki i z rozmiaru przed ciążą miałam 36 , a teraz awansowałam do 40 czyli 9 kg w plusie zrobiło swoje;-) Dzisiaj rano byłam na glukozie 75, najgorsze były te 2 h czekania bo było mi nie dobrze, ale jakoś wytrzymałam. Wyniki z glukozy mam ok, a mocz i morfologia takie sobie;-/ a co do rozstępów to ja używam ziajki i babydream i na piersiach mi się pojawiło kilka...;-/ Pozdrawiam i trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, jeśli chodzi o liczenie to moja gin też liczy 23plus 6 to koniec 24 tygodnia.tak zresztą chyba nawet logicznie jest, nie? Ja to raz liczyłam wstecz i rzeczywiście jak masz 25. + 5 to skończyło się 25 tc i jest się w 26 bo 26 trwa...nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka dokładnie tak samo myślę, skoro skończyłam 25tc i mam do tego jeszcze parę dni to znaczy, że jestem w trakcie 26tc - tak na logikę zwyczajnie :) współczuję Wam tej glukozy, mi kazała zrobić tylko 50g i to jeszcze jedno kłucie po wypiciu, przed nie muszę iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mi dzisiaj stuka 30 tydzien czyli do tego magicznego 36 tyg zostalo zaledwie 6 tyg ;-) cos mnie brzuch boli od wczoraj rano!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziaz to odpoczywaj, ale jak Cię boli? Ja dziś wskakuje w 29tc :-). Po raz chyba 3 od 6 miesięcy słyszałam budzik M i zrobiłam mu śniadanie do pracy :-D. Średnio wychodzi jedno śniadanie na 2 miesiące, chyba całkiem całkiem :-D. Wybieram się dziś na zakupy: piżamkę do karmienia, szlafrok, może jakieś spodnie lniane i dresowe... Jak wrócę to się pochwalę. Podliczyłam moją córę, że w zeszłym miesiącu na lekarzy i lekarstwa wydaliśmy 700 zł, a dziś albo jutro jeszcze wizyta u stomatologa i blomba albo rwanie, bo to mleczak :-(. I jak tu można zaoszczędzić ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aukcja od złotówki BCM
Dziewczyny zapraszam do obejrzenia zestwu ubranek dla dziewczynki 0-3, licytacja od 1 zł, bez ceny minimalnej Ubranka WIOSNA/LATO http://allegro.pl/zestaw-dziewczynka-0-3-wios na-lato-firmowki-bcm-i2273796150.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaannneeetttaaa mam takie ciagniecie w dole brzucha mam nadzieje ze przed 36 tyg nie urodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta co do wymazu z pochwy to mogę się wypowiedzieć bo miałam już go robionego w 10 tyg. 2x. Kosztuje ok. 24 zł, a jeśli pojawią się bakterie lub paciorkowiec no to u mnie w laboratorium dopłaca się 50 zł od każdej bakterii za antybiogram. Samo badanie wygląda praktycznie jak cytologia. Wymaz pobiera ginekolog i niesie się do mikrobiologii, a wynik jest po jakieś 2 dniach. Za pierwszym razem wykryto u mnie właśnie paciorkowca i UWAGA 2/3 kobiet go posiada, bo jest bezobjawowy a można być nosicielem. Nie jest zaraźliwy drogą płciową. Dostałam antybiotyk i na następnym wymazie już go nie było. Ale jeśli jestem nosicielką to mógł zaniknąć, a pojawi się i tak, więc możliwe, że na następnym wymazie znów będzie. Wtedy już nie antybiotyk tylko dopiero przy porodzie podadzą leki i mi i dziecku. Wymaz powinno się zrobić jak najpóźniej, ale ze względu na to, że każda z nas może urodzić wcześniej to do 35 tg. się go raczej wykonuje. I jeśli wyjdzie, że paciorkowca nie mam to nie podadzą antybiotyku mimo, że miałam go na początku ciąży. Madziaz nie lekceważ tych bóli. Jeśli boli Cię dół brzucha to masz skurcze. Kilka skurczy w ciągu dnia nie jest groźne, ale jeśli powtarzają się częściej niż pół godz to do szpitala! Wczoraj położna ze szkoły rodzenia o tym mówiła, więc jestem na bieżąco. Jeśli boli w innym miejscu, np. w boku albo na górze to nie są to skurcze i nie ma co się martwić. Nospa i poleżeć. A propo dolegliwości. O wczoraj mam problem z macicą. Od popołudnia twardniała, a w nocy bolał mnie brzuch i była ciągle twarda. Pół nocy nie spałam. Wzięłam nospe i będę się obserwować. Wczoraj byli u nas Państwo Młodzi. Ślub z hucznym weselem jednak się odbędzie. Pod koniec maja. No i znów wojna z mężem, bo nawet słowa sprzeciwu nie było z jego ust. No to jak wyszli to mu powiedziałam, że niech mnie w swoich planach nie uwzględnia na ten wieczór. Pogadaliśmy, wytłumaczyłam mu jak to wygląda ze strony ciężarnej w 34 tyg. -bo w tym będę na ich ślubie i przyznał mi rację. Tym bardziej, że termin z usg przesunął się na 21 czerwca, więc wolałabym mieć go przy sobie i nie stresować się czy oby nic się nie zadzieje i przy okazji nie popsuję im ślubu. I zamówiliśmy wczoraj smaczki, nożyczki, gruszkę, patyczki do uszu, niedrapki, szczoteczkę do włosów, termometr :) zostały nam już tylko kosmetyki, pieluszki i karuzela do łóżeczka. Dziś czekam na pościel i rożek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta co do wymazu z pochwy to mogę się wypowiedzieć bo miałam już go robionego w 10 tyg. 2x. Kosztuje ok. 24 zł, a jeśli pojawią się bakterie lub paciorkowiec no to u mnie w laboratorium dopłaca się 50 zł od każdej bakterii za antybiogram. Samo badanie wygląda praktycznie jak cytologia. Wymaz pobiera ginekolog i niesie się do mikrobiologii, a wynik jest po jakieś 2 dniach. Za pierwszym razem wykryto u mnie właśnie paciorkowca i UWAGA 2/3 kobiet go posiada, bo jest bezobjawowy a można być nosicielem. Nie jest zaraźliwy drogą płciową. Dostałam antybiotyk i na następnym wymazie już go nie było. Ale jeśli jestem nosicielką to mógł zaniknąć, a pojawi się i tak, więc możliwe, że na następnym wymazie znów będzie. Wtedy już nie antybiotyk tylko dopiero przy porodzie podadzą leki i mi i dziecku. Wymaz powinno się zrobić jak najpóźniej, ale ze względu na to, że każda z nas może urodzić wcześniej to do 35 tg. się go raczej wykonuje. I jeśli wyjdzie, że paciorkowca nie mam to nie podadzą antybiotyku mimo, że miałam go na początku ciąży. Madziaz nie lekceważ tych bóli. Jeśli boli Cię dół brzucha to masz skurcze. Kilka skurczy w ciągu dnia nie jest groźne, ale jeśli powtarzają się częściej niż pół godz to do szpitala! Wczoraj położna ze szkoły rodzenia o tym mówiła, więc jestem na bieżąco. Jeśli boli w innym miejscu, np. w boku albo na górze to nie są to skurcze i nie ma co się martwić. Nospa i poleżeć. A propo dolegliwości. O wczoraj mam problem z macicą. Od popołudnia twardniała, a w nocy bolał mnie brzuch i była ciągle twarda. Pół nocy nie spałam. Wzięłam nospe i będę się obserwować. Wczoraj byli u nas Państwo Młodzi. Ślub z hucznym weselem jednak się odbędzie. Pod koniec maja. No i znów wojna z mężem, bo nawet słowa sprzeciwu nie było z jego ust. No to jak wyszli to mu powiedziałam, że niech mnie w swoich planach nie uwzględnia na ten wieczór. Pogadaliśmy, wytłumaczyłam mu jak to wygląda ze strony ciężarnej w 34 tyg. -bo w tym będę na ich ślubie i przyznał mi rację. Tym bardziej, że termin z usg przesunął się na 21 czerwca, więc wolałabym mieć go przy sobie i nie stresować się czy oby nic się nie zadzieje i przy okazji nie popsuję im ślubu. I zamówiliśmy wczoraj smaczki, nożyczki, gruszkę, patyczki do uszu, niedrapki, szczoteczkę do włosów, termometr :) zostały nam już tylko kosmetyki, pieluszki i karuzela do łóżeczka. Dziś czekam na pościel i rożek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka strasznie to brzmi z tym wymazem, obysmy my sie w tych 2/3 co maja paciorkowca nie znalazly :) To fajne zakupy, a na allegro czy gdzie? Bo ja wczoraj przegladalam takie rzeczy i z wysyllka srednio sie oplaca, chyba ze kupowalas u jednej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka strasznie to brzmi z tym wymazem, obysmy my sie w tych 2/3 co maja paciorkowca nie znalazly :) To fajne zakupy, a na allegro czy gdzie? Bo ja wczoraj przegladalam takie rzeczy i z wysyllka srednio sie oplaca, chyba ze kupowalas u jednej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnalazłam tabelke i zmieniam swoje dane:) NICK..............wiek.........ost @............termin porodu.....imię ********************************************************* **< br /> madziaz...........24.........27.09.2011.........29.06.201 2.....Wiktoria luna0207...........27.........25.09.2011........02.07.201 2......Jagoda lipcówka.kasia....26........03.10.2011.........04.07.201 2..... Adaś Ola_Fasola.........? ..........?.................... 06.07.2012.......Emilia tusiana............22.........27.09.2011.........06.07.20 12..... neli8...............23..........30.09.2011........07.07.2012 .......Filip ma_rka...........23.........27.09.2011..........07.07.201 2.......Filip Pina_789..........22.........30.09.2011.........07.07.2012.. ...Synek Diamondxstar....22........05.10.2011...........10.07.2012 ....Liwia Aaannneeetttaaa..31........06.10.2011........10.07.2012.. . .Mikołaj jolla25..............31.........05.10.2011.........12.07. 2012....Kacper Kikaa84............27........05.10.2011..........13.07.20 12.....syn Kalla...............33.........09.10.2011.........15.07.2 012.....synek elita83.............28........10.10.2011..........16.07.2 012.....syn kiniam85..........26.........09.10.2011....... .16.07.2012.....synek Lipcówka2012.....33........11.10.2011.........17.07.2012 .....Synek P. kwiatek polny...20........10.10.2011......17.07.2 012.....córeczka? małżenka..........25........11.10.2011.........18.07.20 12.....Synek SzczęśliwaMama...21........13.10.2011........18.07.2012 .....synuś Pigułeczkaa.......27........13.10.2011........19.07.201 2......Małgosia justysia88..........23........13.10.2011.........21.07.20 12.....Zosia izzkka77...........23.........12.10.2011.........23.07.20 12.... Daria Milka862...........25.........16.10.2011.........23.07.20 12. ....córcia weronikakrz......29.........17.10.2011.......23.07.2012. ...Aleksander Efciaczek..........29.........17.10.2011.........24.07.20 12.....Siusinka amiaga............ 34.........18.10.2012........ 25.07.2012.....córeczka iwkas847.......... 20......... 18.10.2011....... 25.07.12........ Iwona Nenia...............24.........19.10.2011.........25.07.20 12.....Córunia:) Fressia.............31.........21.10.2011.........26.07.2 012.....córka oby_lipcóweczka..32.........19.10.2011.......26.07.2012. .....syn Stella Polare.......29.........26.10.2011.......29.07.2012.....chł opak strzałka............25.........09.10.2011....... 29.07.2012.....Damian kuleczka@13......31.........22.10.2011...... .29.07.2012.....syn Neonka1935.......31.........21.10.2011........30.07.2012. ...Antoś Kropelka03........28........16.10.2011........03.08.2012. ....Kluska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×