Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

jejku jak ja nie lubie takich smutnych tematow :( az czlowiek ma lzy w oczach, boi sie sam o wlasne malenstwo... ale mam nadzieje ze zadnej z nas sie taki smutny los nie przydarzy, wczoraj tez glosno bylo w tv ze babeczka urodzila 3miechy przed terminem, lekarze uznali mala za niezywa , wywiezli do kostnicy a jak ojciec otworzyl trumne po 12 h okazalo sie ze mala oddycha, byla bardzo zziebnieta, walczy teraz o zycie, i jak tu tez ufac niektorym lekarzom..... u mnie dzis pogoda nawet nawet :) zrobilam wczoraj liste potrzebnych mi jeszcze rzeczy bardziej przyborow higienicznych , wpisalam to sobie w tabelke i teraz bede patrzec na ceny np po marketach bo czesto tam jezdzimy i zobacze gdzie najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że sezon weselny się zaczoł:) Ja idę 21 kwietnia czyli za tydzień, ciężko to widzę bo od 8.00 rano muszę być na uczelni mam egzamin i tylko od dzieli mnie od obrony niestety od 2 lat nie mogę go zdać więc nawet nie liczę, że tym razem sie uda, chyba, że facet zlokalizuje u sibie taki organ jak serce i przepuści ciężarną. Z kolei 6 maja komunia już mi sie nie chce:) dziewczyny powiedzcie mi jak śpicie w nocy? Ja się męczę coraz bardziej w każdej pozycji mi nie wygodnie i ciągle się kręce:( Jak leżę na plecach to mi duszno tak jak by mi ktoś uciskał klatkę piersiową a na boku ciśnie mnie brzuch ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęsliwa http://allegro.pl/listing/user.php/run?p=4&us_id=8852309 właśnie go znalazałm i na razie przepatrzyłam 5 stron ( koszule i staniki ma tanie) skończe go przeglądac i podeśle ci linka to tego mojego upatrzonego :) No ja wczoraj musiałm koleżance odmówić termin ślubu 30 czerwca. Chcemy iść tylko do kościoła jak dam radę oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka ja też od jakiś 3 nocy źle sypiam. Miele się po łóżku, cały czas kontroluję, żeby leżeć na lewym boku, a nawet jak zasnę na prawym to zaraz mnie mąż stuka, żebym się obróciła na lewy :P z brzuchem niewygodnie się przewracać, a sama też mam wrażenie, że małemu jest źle jak się ciągle wiercę. Poza tym budzę się już 2 razy w nocy na siku, więc noc rozbita. A to dopiero początek, z każdym dniem będzie coraz gorzej spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka ciesz się, że wstajesz tylko 2 razy w nocy ja jak wstanę 2 razy to u mnie noc zalicza się do przespanych:) Niestety córa strasznie kopie mnie po pęcherzu normalnie uwzięła się a, że jest coraz większa to wcale to przyjemne nie jest:( W dodatku strasznie dużo piję też tak macie? Ciągle mi się pić chce nie wiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja tez ciagle sie kotluje w nocy... budze sie bardzo czesto niekoniecznie na siku , tylko jest mi tak nie wygodnie, a czy to spanie na lewym boku ma az tak ogromne znaczenie?? ja tam spie na obu bo na jednym jak za dlugo poleze to zaraz cala dretwieje, na plecach staram sie nie spac , ewentualnie pol bok pol plecy :D i wkladam sobie pomiedzy nogi mala podusie bo rogala nie zamawialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa mamusiu ja też nie kupowałam rogala. Jakoś czułabym się odosobniona z nim, a tak to mąż może mnie przytulić :P a co do spania na bokach to ja staram się na lewym, bo Małemu jest wygodniej. Na prawym cisną mu inne narządy. Ale od kiedy wiem, że ma główkę na dole to jestem trochę nadopiekuńcza, więc nie ma co sugerować się moim zdaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się starałam spać na lewym boku tylko ale nie daję rady bo drętwieje mi udo i bola plecy więc średnio co dwie godziny zmieniam bok. Nie będę się męczyć...w końcu jak ja ciepię to i Kluska też. Na plecach też mi duszno, więc już nie próbuję nawet. Czasem się tylko kładę, bo wtedy najlepjej czuć Malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka ja upatrzylam w internecie hurtownie dziecieca i jak pojechalam do polski to mialam 40 km do niej no ale wszystko praktycznie kupilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to farciara ze mnie, bo chyba jestem zaprogramowana do spania na lewym boku :) nie mogę usnąć inaczej i tyle :) a to, że ostatnio w ogóle nie mogę usnąć to już zupełnie inna historia ;) wieczorami czuję się tak wypoczęta, że tylko zdrowy rozsądek każe mi iść spać ;) Ostatnio również mogę wypijać hektolitry płynów. Nawet naszła mnie ogromna ochota na sok domowy marchewkow- pomarańczowo-cytrynowy z miętą ;) szaleństwo... niedługo zajeździmy sokowirówkę na amen ;) Czuję się jakbym przebiegła maraton - a to było tylko golenie nóg pod prysznicem hihi. W ogóle zaczynam mieć zadyszkę przy wchodzeniu po schodach :/ to dziwne zwarzywszy na to, że duuuużo się z Potomkiem się ruszamy :) no własnie a propos ruszania muszę pedem leciec odebrac go z przedszkola :) Jakbyście miały jakieś cenne uwagi lub spostrzezenia (swoje lub kuzynek czy koleżanek) na temat chust do noszenia noworodków to podzielcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa aż mnie ciary przeszły :/ nie słyszałam o tym, mało tv chyba oglądam... Milka ja ciężko sypiam, na plecach (wiem, że niby nie można) boli mnie kręgosłu a z boku przekręcam się odruchowo to na plecy to na brzuch (!) ale już czekam na tą poduchę co Stella tak chwali, mam nadzieję, ze pomoże mi utrzymać rozsądną pozycję do spania (też wcześniej chciałam z niej zrezygnować, bo dałam 80zł, ale jednak sama widzę, że ciężko mi spać). A na siku budzę się ok 3 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzalka w wp tez o tym pisali wczoraj, ja sie az rozryczalam... moj tez sluchal tego z niedowierzaniem. efciaczek co do chust to ja nie znam nikogo kto by je uzywal, wiec sie nie podziele opiniami, ja osobiscie z tego zrezygnuje, (ze strachu bo nie wiem czy podolam z jej wiazaniem itp ) :D a kosmetyki tez macie zamiar kupowac przez allegroo?? bo ja chyba te czesc wole kupic w sklepie, tak samo jak aspirator do noska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam już dla dzieciaczka płyn do kąpieli, puder, oliwkę, chusteczki pampersa - to normalnie w sklepie, pieluchy też zamierzam kupić w sklepie, nie wiem w sumie jakie jeszcze kosmetyki są potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sie podziele swoja skromna lista takich rzeczy typu do kapania, do porodu i po dla mnie np, itp, powiecie czy o czyms zapomnialam jeszcze czy juz to wsio :) kosmetyki dla malca zamierzam kupic tylko nivea albo ewentulanie bobas czy jakos tak , takie rozowe opakowania z misiem no wiec tak :) : *waciki,gaziki takie duze do przemywania oczu malcowi *paleczki z watka dla dzieci *krem do buzi na kazda pogode ewentualnie z filtrem(tylko nie wiem czy nivea ma od 1 dnia zycia, jak nie to ta rzecz bedzie z hippa moja kuznka mi polecila) *mydelko w kostce *oliwka *puder do pupy *mleczko do kapieli 2w1 *nozyczki z zaokraglonym noskiem *szczoteczka do wloskow *proszek do prania lovela *plyn do plukania lovela (nie wiem sama czy konieczny) *chusteczki nawilzane (z doswiadczenia kuzynki na pierwsze miesiace najlepsze pampers ) *pampersy (pampers) *smoczek do uspokojenia (byc moze sie nie przyda ale warto miec) *duze podpaski z belli *majtki jednorazowe *sol fizjologiczna do przemywania oczu *roztwor wody morskiej do czyszczenia noska *spirytus 70% do przemywania pepka plus jalowe gaziki lub o wiele wygodniejsze juz nasaczone waciki *aspirator do noska lub gruszka z krotka koncowka termometr rteciowy(ponoc najlepsze) plyn do odkazania krocza to by bylo chyba na tyle, ktoras by cos dodala lub odjela?? *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co ci mydełko w kostce jak masz płyn do kąpieli. U nas wymagane są jeszcze podkłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakupy kosmetyczne robie w drogeriach albo aptekach :) Lista jest ok :) ja sie obejde bez plynu do kapieli - wg mnie wystarczy tylko mydelko :) Płynu do płukania tkanin w ogole nie używam (nawet dla nas) bo mi śmierdza :P wiec dzieciorka ubranek tez nie bede plukala. Na szczescie mamy miękką wode i żelazka są teraz na tyle dobre, że nie musze sobie ułatwiac chemia prasowania Dodalabym, wkladki laktacyjne (zeby sie nie zalac pokarmem) - przy pierwszym dziecku maz w biegu mi je kupowal :P gaziki nasączone spirytusem u nas sie nie zdaly. Nie wystarczajaco osuszaly pepola i trzeba bylo grzebac w nim i tak patyczkiem nasaczonym spirytusem (o malo na zawal nie zeszlam przy tych operacjach :P ) woda morska przyda sie ale raczej na wypadek katarku oczka przemywalismy ciepła przegotowaną wodą szczoteczki do wlosow nie uzywalismy :P zwlaszcza na poczatku - bo tam gdzie by sie cos moglo popetolic to mus ie wlosy wytarly :) termometry - te tradycyjne już nie mają rtęci - normy bezpieczeństwa :) o!! i cyckonosze do karmienia :) do szpitala i na potem - coby nie latac w nakrapianej pizamie :P Sudocrem bym jeszcze dodala , albo cos w tym stylu :) A te rozowe kosmetyki z misiem to bambino :) a o chuscie myslalam raczej takiej kieszonce - bo motac za kazdym razem dziecko kiedy strzeli sika albo kupe albo bedzie chcialo jesc (czyli nom stop) jest nie dla mnie. Ta chuściania ekwilibrystuka też jest nie dla mnie :) póki co przynajmniej... No lece po tego mlodego a potem do mechanika samochodowego... oby kolejek nie bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sudocrem juz mam dlatego nie napisalam, sczoteczka jest tez dobra do ciemieniuchy bo fajnie sie ja wyczesuje po kapieli, plyn do plukania ja dla nas uzywam, ale dla malca sama nie wiem czy konieczny, termometr rteciowy niby wycofany a pytalam ostatnio u nas w aptece i sprowadzaja , wiec ja tez sie dziwie, ale taki jest najlepszy, bo te elektroniczne to sa beznadziejne... co do wody morsskiej fakt-tylko przy katarku, a oczka tez mozna woda przegotowana przemywac :) napisalam taka liste bo sie instuowalam na poradniku wyprawkowym, i chcialam tez poznac wasze opinie co potrzebne a z czym sie idzie obejsc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam ostatnio w sklepie takie koszule do karmienia jak na tych aukcjach, normalnie dwa razy droższe!!! 39 zł za sztukę!!! Ja w nocy nie mam potrzeby wstawania, godzinę przed snem staram się nie pić dużo, zwłaszcza herbaty. A i śpi mi się jakby lepiej ostatnio, choć też zmieniam pozycję co 2-3 godz. Jeśli macie real w pobliżu albo tesco, to jest super promocja!!! Chusteczki nawilżające pampers 4x64 szt. tylko 20 zeta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sobie polecialam, nogi mi zdretwialy :P też tak macie?? jak troszke pokucam albo posiedze tluzej i nog nie ruszam to potem mam mrówkowe szaleństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, świeżutką mamusią, mówiła że kąpie mała w oilatum i to wystarczyło, nie musiała jej potem smarować tłustymi oliwkami. A do pupci zapobiegawczo Alantan lub Linomag masc (nie krem!!!), zostawia na długo warstwę ochronną na skórze i żadnych odparzeć ani podrażnień jej mała nie ma. Z sudocremem trzeba ostrożnie. Ma działanie wysuszające. I koniecznie cienką warstwę. I kiepsko się zmywa w połączeniu z kupą :-))))))) W następnym tygodniu ide w odwiedziny do kolejnego maleństwa, może usłyszę kolejne "złote rady" :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to juz musze poczekac az Mody zje podwieczorek - mam jeszcze z 15 minut. Pigułeczka - moze to jest inny producent. Tez ostatnio ogladalam pizamki z odpinanymi skosami nadcyckowymi, 2xdrozsze niz na allegro, ale to były koszule Cornette. I sie zastanawiam czy warto kupic cos co wiem, ze starczy mi na dłuzej czy zamawiac na allegro... No wlasnie z tymi kosmetykami jest tak, ze kazdy musi przetestowac wszystko na swoim brzdącu. Sudocrem nie nastreczal nam zadnych problemow przy zmywaniu ani nie przesuszal skory. Za to oilatum uczulało i synka i tatunia :/ a niby dla alergików. Ale to przeciez nie musi byc regułą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efciaczek- masz rację. Każde dziecko inną ma skórkę i inaczej reaguje. Dziś dostałam próbki z Johnsona... spróbować można, ale raczej w Nivee zainwestuję jak już będę kupować. I też słyszałam od innej mamuski, że Oilatum uczula :-) A te koszulki to identyczne były jak te na allegro. A sklepie tanich ciuchów. A cena dużo wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piguleczka ja tez ostatnio dostalam probki z jonsona ale kupilam juz plyn 2 w1 nivea i puder i krem do buzki oliwke w zelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobietki, dawno sie nie odzywałam, ale staram się Was czytac. Mój M. w delegacji, a ja walcze z notariuszami, bankami i innymi wiatrakami. Mam dość. Mi rogal do spania bardzo pomaga i ładnie podtrzymuje brzuszek. Co prawda też się kręcę w nocy i wstaję na siku, ale bez poduchy byłoby dużo gorzej. A mam go tak położone, że ten "cały bok" jest od brzegu i M. daje rade się jakos przytulić, nie jest odizolowany :) no, chyba że w delegacji... Też muszę się za dzidziowe zakupy zabrać.Mam wózek, łóżeczko z materacem i ciuszki. Robiłam kilka podejść na allegro, ale utknęłam przy pościeli, nie wiem ile kompletów kupić. Podobno lepiej do przykrywania itak sprawdzają się kocyki, więc może więcej prześcieradełek, klin zamiast podusi i ze 2 ochraniacze na zmianę, bo to tez się kurzy? Zgłupiałam, nie wiem... Doradźcie proszę. A śpiworek do spania? Co do chusty, to ja odpuszczam. Koleżanka chciała mi dać, po czym powiedziała, że od noszenia jej mały przekrzywiał główke, jej brata mały to samo, więc mi przeszło. Poza tym już siebie widzę, jak motam te chustę, potem wkładam maluszka, albo na odwrót, dla mnie za trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×