Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Cześć Mamunie, Mogę dołączyć? Ostatni okres miałam 16 października ale ze względu na dłuższe cykle termin mam na 3 sierpnia dopiero... Jak się czujecie? Mnie ciągle pobolewa brzuch i nie wiem co z tym zrobić. następną wizytę u gina mam dopiero 20 grudnia, dopero wtedy się dowiem czy wszystko z Maluchem ok...chyba zwariuję do tego czasu Pracujecie? Czy już odpoczywacie? Pozdrawiam Was cieplutko K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamondxstar
Widziałam maleństwo i bijące serduszko:) Było prześliczne i Takie moje, malutkie i bezpronne... Niestety mam mocne bóle brzucha i lekarz kazał iść na chorobowe, ale muszę czekac dwa tygodnie aż mi umowę przedłużą... Mam bardzo ostre bóle brzucha i może się to dobrze nie skończyć, ale niestety nie mogę zrezygnować z pracy... Staram się migać grypą w pracy i leżeć kiedy tylko mogę... wierzę, że będzie dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, to przykro mi. Staraj się jak najmniej myśleć o pracy i się nie stresować. Wiem, że łatwo się mówi, ale koniec końców Ty i Maluch jesteście teraz najważniejsi. Trzymaj się ciepło. A gin Ci powiedział skąd te bóle brzucha? Czy coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! Chętnie i ja się dołączę. Ostatni okres 26/10, więc dziś wypada 6t 1d Miałam beta hcg w ostatnią sobotę, wyszła 720 Na USG lekarz kazał mi czekać do połowy grudnia mówiąc, że wcześniej nic nie będzie widać i nie ma co dziecku przeszkadzać w moszczeniu się Skoro muszę czekać z USG, zastanawiam się nad zrobieniem jutro kolejnego badania beta hcg, żeby sprawdzić przyrost i pocieszyć się, że wszystko ok Jak myślicie - ma to sens? Jeżeli chodzi o objawy, ciągnie mnie jedynie w podbrzuszu, a oprócz tego nic Lekarz na bóle brzucha przepisał mi profilaktycznie duphaston - 1x2 dziennie - powiedział, że brzuch mnie nie będzie bolał, więc nie będę się denerwować, że taka dawka nie ma żadnego wpływu na dziecko, a jeżeli miałoby jakikolwiek problem z zadomowieniem się, to pomoże - co o tym sądzicie? Chciałabym już być po USG i po pierwszych 20 tygodniach ;-) żeby się trochę wyluzować. W pracy oczywiście zajmuję się pracą, ale wieczorami ciągle się doszkalam w internecie. Krótko przed tym, jak dowiedziałam się o ciąży, stwierdzono u mnie problemy z tarczycą, więc mam dodatkowy czynnik stresowy Trzymajcie się wszystkie dzielnie! Uważam, że lipiec jest świetnym terminem na poród! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamondxstar
Nie, powiedział tylko, że powinnam na razie nie chodzić do pracy i leżeć... ból najbardziej się nasila jak wychodzę z pracy i jestem przemęczona. Ale muszę wierzyć, że będzie dobrze, to tylko dwa tygodnie a później będę mogła odpoczywać i dbać o maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamondxstar
stella polare - w zasadzie to mi wszyscy tłumaczyli, że taki zwykły ból brzucha jest normalny - w brzuszku dzieje się przecieć rewolucja! nasze macice się powiększają i wszystko przygotowuje się na pobyt maluszka;) Jeśli to nie są silne bóle to się nie przejmuj;) A na usg już powinien być zarodek, więc dziwne, że nie chciał Ci zrobić,... a jeśli beta ma Cię uspokoić to rób;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie domyślam się, że takie normalne ciągnięcie w brzuchu to żadne aj waj. Dlatego mam mieszane uczucia co do tego duphastonu. Zaczęłam brać tak jak kazał, ale sama nie wiem, co o tym myśleć. Jeśli nie szkodzi, a może pomóc (martwię się o tą tarczycę, żeby nie rozrabiała), to niech będzie. Tylko czy na pewno nie szkodzi? Nie mam pojęcia. Kurcze, to chyba zrobię tę bętę. Mąż jest w delegacji i jeszcze nic nie wie, a im więcej dni upływa od pierwszego testu, tym większą mam potrzebę, żeby uzyskać kolejny dowód na bycie w ciąży, bo aż momentami niedowierzam ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Stella Polare też biorę duphaston i moja gin mówiła, że pomaga podtrzymać ciążę (mam torbiel na jajniku i też mnie przez to brzuch pobolewał a po duphastonie ma się wchłonąć i mniej boleć). Ja na razie nie pracuję, więc się lenię, ale generalnie jestem w trakcie poszukiwań i w poniedziałek mam rozmowę... Może dostanę pracę to chociaż z dwa tygodnie popracuję... Ale boję się, że to wszystko zaburzy skoro do tej pory byłam w domu i dziecko spokojnie się rozwijało, a z nową pracą wiąże się przecież stres (zwłaszcza, że stanowisko odpowiedzialne)... Ale chyba spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzałka :) - widzisz, ale u Ciebie ze względu na torbiel, a u mnie w zasadzie ze względu na nic. powiedziałam, że od 2 dni boli mnie brzuch - gin nie spytał w jaki sposób ani nic, tylko od razu, że jak boli, to zawsze niedobrze i bach duphaston. a ja liczyłam na to, że się zapyta, jakiego rodzaju jest to ból i odpowiednio go zakwalifikuje (ból taki trochę jak przed okresem, raczej tępy ciągnący, niż np. intensywny i kłójący - takie po prostu poczucie, że podbrzusze jest i coś się tam dzieje). Na razie to biorę, bo boję się nie brać, ale pójdę jutro do innego gina i go zapytam - nikt mi nigdy nie badał poziomu progesteronu, więc nie mam zielonego pojęcia, czy mam mało, dużo czy ile. W takiej sytuacji bez sensu wydaje mi się dowalanie hormonu do poziomu, który być może jest wystarczający. Badałyście w ogóle hormony przed lub na początku ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzisiaj po pracy wieczorem wybieram się do gina- strasznie sie stresuję:( Prosze trzymajcie kciuki. Jak wszystko bedzie dobrze to do Was dołączę...Ostatni okres miałam 19 października cykle jakoś 31 dniowe wiec chyba juz powinno cos byc widać....Ale mam stresa...Wieczorem sie odezwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Stella- duphaston nie zaszkodzi ja też biorę i euthyrox na tarczycę, ładnie mi spadło tsh ale dzisiaj idę do endokrynologa czy dawkę leku mam brać taką samą czy coś zmieni. Też boli mnie brzuch czasami, staram sie dużo leżeć ogólnie obijam się. Wczoraj miałam smaka na galaretkę owocową więc zrobiłam sobie ale nie zsiadła się więc w nocy stałam jak duch przy lodówce i wcinałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella- i zrób betę powinno sie robić 2 razy żeby zobaczyc czy łądnie przyrasta , daj znac jaki wynik. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Martwię się...czy to już teraz tak zawsze będzie wyglądało? :-) najpierw się martwiłam, że wszystkie 3 testy ciążowe się myliły, potem, po pierwszym usg gdy gin mi powiedziała, że na razie za wcześnie na stwierdzenie czy jest ok, potem pewnie będę się martwić o wszystko inne.Powiedzcie, że jestem głupią panikarą i wszystko będzie ok :-) Powiedzcie, kiedy planujecie zwolnienie lekarskie? Ja myślałam o 5 miesiącu, żeby w domu nie zwariować, ale w końcu pierwsze 3 miesiące są najważniejsze ... Jestem trochę rozdarta, bo w sumie dobrze się czuję, ale praca stresująca P.s. Mówiłyście już komuś? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaa84
Cześć dziewczyny! Mnie przez jakieś 2,5 tygodnia bardzo bolał brzuch, a wszytsko było w porządku. Wiadomo, każdy przypadek jest inny wieć lepiej skonsultować z lekarzem:) dla świętego spokoju. Co do pracy...zakładałam,że będę pracować do 7 miesiąca, a już teraz (7 tyd.) musiałam iść na tydzień na L4 bo mam potworne mdłości, które przeszkadzały mi w pracy:/ Może to i dobrze, przynajmniej odpoczniemy z fasolką. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
dziewczyny, ja tu zwariuję, wczoraj mnie koleżanka nastraszyła, żebym się jeszcze aż tak nie cieszyła bo to 3tc i może się wszystko zdarzyć... i dziś zauważyłam brak objawów - ból i obrzmienie piersi ustały, nawet mdłości ustały a wcześniej były silne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamondxstar
kropelka - mam tak samo jak ty:) i pewnie większość z nas ma:) ciągły stres czy wszystko jest ok... podobno po urodzeniu jest jeszcze gorzej:P ja dzisiaj wymusiłam wolne i postanowiłam cały dzień leżeć i oglądać seriale;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaa84
to nie jest chyba dobra koleżanka, która niepoptrzebnie straszy. Trzeba myśleć pozytywnie, a nie zakładać najgorsze. Są dziewczyny, które nie miały objawów i urodziły dzieciątka. Trzeba uważać na siebie i nie zadręczać się!!!!! Głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja myślę, że z tym stresem to już tak będzie :-) Dostałam skierowanie na drugie badania beta HCG - na wyraźne żądanie. Nasłuchałam się od przypadkowej gin z luxmedu, że po 5 dniach od poprzedniej bety to jest bez sensu, nie ma żadnej wartości diagnostycznej i bla bla. A ja chcę po prostu zobaczyć, że rośnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcówka...kasia
Witam, Chciałabym do was dołączyć :) Czytam to co piszecie od początku istnienia wątku, ale miałam obawy co do tego czy napisać... Pierwszą ciążę straciłam w lipcu tego roku :( więc stresuję się podwójnie. Tym bardziej że szwagierka dopiero co poroniła 3 tygodnie temu w 8 tyg. Kurcze co jest w tych czasach że jest tyle poronień!! Ja ostatnią miesiączkę miałam 3 października, dziś to 8t 4d. Nie miałam jeszcze ani jednego USG bo nie chce sie stresować tak jak poprzednio. Betę robiłam w 5 tyg tylko raz i było 1322, aby potwierdzić ciąże. W poniedziałek ide na pierwsze USG, wiec trzymajcie kciuki :) jak na razie jestem dobrej myśli. Dzidzia powinna mieć już od 2,5 do 3 cm. Ostatnie dwa tygodnie były straszne: mdłości, bóle piersi, bóle brzucha, zawroty głowy, duszności, ospałość i ogólnie słabo mi było. W tym tygodniu czuję się zdecydowanie lepiej bo ustały troszkę mdłości i duszności. Biorę luteinę 2 razy dziennie, profilaktycznie ze względu na wcześniejszą stratę. Może pomóc a na pewno nie zaszkodzi.:) Termin mam na 9 lipca, ale dopiszę się po USG :) Tzrymam za wszystkie przyszłe mamusie kciuki, abyśmy dotrwały. Po świętach już będzie z górki, najgorsze będzie za nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
kikaa84 dzięki, właśnie staram się o tym nie myśleć w ten sposób, tylko że wszystko po prostu MUSI być ok :) na szczęście szybko dowiedziałam się o ciąży więc szybko mogę o maleństwo dbać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny bete powinno się robić po 24 lub 48 godzinach od 1. Ja leżałam do 11 w łózku ale trzeba było wstać i obiadek podszykować. U mnie najgorsze jest parcie na pęcherz no i lekkie mdłości i czasem głowa mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wiem, ale u mnie minęły już i 24 i 72 godziny od pierwszej bety, a lekarz przy skierowaniu na pierwszą nic mi nie mówił o tym, że powinny być dwie. Więc postanowiłam teraz zrobić, żeby zobaczyć, czy jest dużo więcej niż było - wtedy się uspokoję, że nic złego się nie dzieje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie, jak Was już dużo ja mam termin na 13 lipca i na razie moje ulubione miejsce w domu to łazienka bo w niej stoi sedes. Najlepszy numer, że to moja druga ciąża i w poprzedniej mogłabym na palcach policzyć ile razy wymiotowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mummy4
Witajcie!. Podgląduję wasz temat od kilku dni... By może sama będę Lipcówką 2012. ostatni okres miałam 2 Pażdziernika. Moje cykle są dość nie regularne... Wachają się od 30 - 40 dni Ale dziś mineło 60 dni od ostatnie@ i okresu nadal brak... dziś przed południem robiłam test i wyszedł negatywnie..(nie był na czczo)... podbrzusze pobolewa mnie już od około 2i pół tygodnia.. w zeszłym tygodniu zaczeły pobolewać piersi... a dziś swędzić sutki...(bardziej takie mrowienie) czy to jest możliwe żeby test po takim czasie dał nie prawidłowy wynik??? Mam już w domu synka (4 latka) objawy pierwszej ciąży miałam podobne.. tyle że przed pierwszą ciążą miałam regularny okres co 28 dni ba co najlepsze nawet co do godziny!!!wiec kiedy 1 cykl starań i okres spóźnił sie 4 dni już wiedziałam że jestem w ciąży... później kiedy miesiączka wróciła była bardzo nieregularna.. w ostatnim roku uregulowała sie i trzymała 30-40 dni.... Mieszkam za granicą więc nie mogę ot tak iść zrobić sobie bety... jutro zaraz po przebudzeniu chcę zrobić 2 test jesli wyjdzie negatywny to śmigam do lekarza pierwszego kontaktu.... i po proszę o test krwi... Ciaża była nie bardzo planowana...ale jeśli okaże się że jednak jestem w ciąży to bedziemy się z mężem cieszyć... Kiedy ktoś nas pytał o kolejne dziecko zawsze zgodnie odpowiadaliśmy że sami nie podejmiemy takiej decyzji.. ale jesli los zadecyduje za nas to będziemy się cieszyć. Powiem szczerze że mam nadzieję że jutro zobaczę te 2 kreseczki a jeśli nie to lekarz potwierdzi moje przypuszczenia... Gratuluję wszystkim przyszłym mamusią i odezwę się jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nenia, i jak? Byłaś u gina? Ja dziś wyjątkowo paskudnie zajęty dzień. Ledwo dotarłam do domu, trzęsłam się cała bo nawt nie miałam kiedy zjeść :-( ale już leż wygodnie a mąż dostarcza płyny :-). Coś mam katar i kaszel więc jutro dla pewności pójdę do internisty, ale mam nadzieję, że nie będę musiała iść na L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani GINEKOLOG
jestem w ciazy dziewczyny :) termin na sierpien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak tam wasze dolegliwości? ja mam teraz licząc od ostatniej @ nieco ponad 6 tyd a czuje się fatalnie ciągłe silne mdłości, zawroty głowy, senność mnie powala wstaje o 11.00 i już mi ciężko wstać w dodatku wstaje zmęczona:( I piersi rety jak one bolą momentami. Przy pierwszej ciąży tak nie miałam ale ponoć mówią, że jak są tak silne objawy to ciąża rozwija się prawidłowo a ja I ciąży nie donosiłam więc może teraz sie uda jak myślicie? Pozdrawiam przyszłe mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Milka miałam takie same objawy, ale jakoś od 2 dni ustały... Powiem szczerze, że mnie to trochę martwi... Ale mam nadzieję, że wszystko ze mną i dzieckiem ok, sprawdzę to dopiero w następny piątek. Z objawów została tylko senność i podwyższona temperatura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawidlowa beta po 24h powinna podwoic sie, wtedy ciaza rozwija sie prawidlowo w macicy i mozna wykulczyc ciaze pozamaciczna. Ja z objawow mam zmeczenie, czeste oddawanie moczu, bol piersi i mdli nie rano ale nie wymiotuje na szczescie, mam takie uczucie, ze nie moge nic zjesc. Wczoraj mialam skrzepke krwi przy podtarciu, przestraszylam sie ale nic mi nie lecialo potem, wiec uspokoilam sie i nie wiem co to bylo.... a wizyta dopiero 13.12. Musze isc z kompetem badan Biore witaminy i kwas foliowy i dodatkowo magnez, nie wiem czemu, wiecie moze? Duphoston jest bezpieczny dla dzidziusia, podtrzymuje ciaze w razie nieprawidlowosci krwawien, boli brzucha, zapobiega poronieniom. W pracy nie powiedzialam jeszcze, lekarz kazal mi sie wstrzymac, bo wiadomo roznie moze byc a ja raczej wiem jaka bedzie reakcja nieciekawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzałka mi lekarz powiedział tak, że mam obserwować objawy czy się nasilają czy słabną albo ustają ale broń Boże nie panikować jeśli zaczną słabnąć bo to wcale nie musi oznaczać niczego złego. Ale wiem, że strach jest ja od początku I ciąży miałam problemy ciągłe plamienia później 3 razy mocne krwotoki za 3 to już było poronienie w toku jak dotarłąm do szpitala a był to 14 tyd. Teraz nie wiem czy uwierzysz ale jak test wyszedł pozytywne ciągle chodziłam do wc doszukując się najmniejszych oznak krwawienia czy plamienia jak w amoku dopiero teraz pomalutku się uspokajam ale jeszcze do końca się nie ciesze troche za wcześnie a następną wizytę mam dopiero 22 grudnia ocipieje do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×