Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Stella, to jak od ostatniego dnia miesiaczki to jest umowne liczenie i zazwyczaj sie sprawdza, ale wiek plodu mozna ustalic dopiero na usg. Jak ja mialam pierwsze to od ostatniego dnia okresu wychodzil mi 7 tydzien a gin stwierdzila, ze jest max 5, moze nawet 4. Tak na prawde zalezy to wszystko od momentu poczecia oraz od dlugosci cyklu. Tak jak Ty wylivzylas liczy sie tylko dla kobiet majacych regularne 28 dniowe cykle. Na prawde nie masz sie czym stresowac. Dziecko jest po prostu mlodsze niz Ci sie zdawalo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella, to jak od ostatniego dnia miesiaczki to jest umowne liczenie i zazwyczaj sie sprawdza, ale wiek plodu mozna ustalic dopiero na usg. Jak ja mialam pierwsze to od ostatniego dnia okresu wychodzil mi 7 tydzien a gin stwierdzila, ze jest max 5, moze nawet 4. Tak na prawde zalezy to wszystko od momentu poczecia oraz od dlugosci cyklu. Tak jak Ty wylivzylas liczy sie tylko dla kobiet majacych regularne 28 dniowe cykle. Na prawde nie masz sie czym stresowac. Dziecko jest po prostu mlodsze niz Ci sie zdawalo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
ja wg @ miałam 8 tydzień a gin powiedziała, że wygląda na 2-3 dopiero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
ja wg @ miałam 8 tydzień a gin powiedziała, że wygląda na 2-3 dopiero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff trochę mnie uspokajacie, choć ten mój powiedział, że widać mało jak na poziom beta hcg. Nie wiem czy istnieje jakaś zależność pomiędzy poziomem beta hcg a tym, co powinno być widać na USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella, ja tez tego nie wiem, ale przedzialy dla bety z tego co pamietam sa na prawde szerokie i nakladaja sie na siebie wzajemnie wiec nie ma sie co denerwowac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wczoraj miałam wizytę u gin, założono mi kartę ciązy. Dzidziuś ma juz 9 tyg i 2 dni, ma 22 mm. Umówiłam się na 17 grudnia na badania prenatalne a nastepnie wizyta u mojego gin 27 grudnia. Ogólnie jest ok tylko te poranne mdłości. Wyniki mam ok. Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje że za szybko masz ustawione genetyczne, młode musi mieć min 45 mm a ty masz je juz za 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia gratuluje!!! I zazdroszcze :-) ja to nie mam zadnych objawow oprocz pobolewania w brzuchu. Dni mi sie dluza. Na USG malo widac. Eh trzeba cierpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny - mam pytanie do Amelii, poniewaz mam 34 lata i tez planuję jeszcze dzidziusia. Czy po 35 roku zycia badania prenatalne są obowiązkowe, czy sama się zdecydowalas je zrobic? Dziekuje za odpowiedz i zycze Wam wspaniałych Bobasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaiemilka- wczoraj podał mi termin na 6.07.2012 (poprzednio na 07,07,2012). Stella- po 35 roku przysługują badania prenatalne na NFZ nic nie płacisz. A czy zrobisz je to już od Ciebie zależy, ale po 35 r życia ryzyko jest spore więc ja chcę miec pewność że jest ok. Byłam wczoraj umówić się na badania i podawałam termin ostattniej @ i tak mi wyznaczyli to będzie 11 tydz więc chyba ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test PAPP-A wykonuje się pomiędzy 10 a 14 tygodniem tygodniem ciąży, (ściślej od ukończonego 10 tygodnia ciąży do 13 tyg. i 6 dnia ciąży). Wiek ciąży określa się według wcześniej wykonanego USG lub też wg. daty ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mummy4
hej kobietki ja nadal czekam na wyniki Bety... podobno mają być po 12.30 mojego czasu...(czyli w polsce o 13.30) Najbardziej ździwiło mnie to że ja wyników nie dostanę do ręki.. nawet nie powiedzą jaki jest wynik tylko powiedzą czy jestem w ciąży czy nie :( Trzymajcie kciukasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mummy4
hej. Ja już po rozmowie z lekarzem... Nie wiem jakim cudem ale Pani doktor powiedziała że wyniki są niejednoznaczne....:( Nawet nie wiem co to dokładnie oznacza.. nawet nie odpowiedziała mi na pytanie jaka była wartość :( Powiedziała że mam czekać do wtorku i zrobić kolejny test ciążowy w domu. jeśli wyjdzie negatywny to w środę na kolejne badanie krwi :( . Dobrze ze w sobotęma wizyte u ginekologa:( kochane a czy znacie przypadek że beta nie wyszła a ta osoba i tak była w ciąży??? pozdrawiam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mummy4 może beta wynosiła mniej niż 5 ale więcej niż 0. To może oznaczać ciąże, ale nie musi. Skoro nie stwierdziła jednoznacznie, że nie ma ciąży to jest nadzieja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mummy4, jeśli beta jest większa niż 1 ale mniejsza niz 5 to znaczy, ze cos sie tam dzieje, ale ciazy jeszcze nie ma. Byc może doszlo do zaplodnienia ale jajeczko jeszcze nie zeszlo do macicy i nie zaczelo sie zagniezdzac :-) sobotnia wizyta u ginekologa nic Ci niestety nie da bo i tak bedzie jeszcze za wcześnie, żeby cokolwiek powiedzieć. Nie martw sie. Zrob nastepny test za tydzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella, nie zaluj ze nie masz innych objawow. Ja mam nudnosci od 6 rano do 22 zanim pojde spac. Jestem zupelnie nie do zycia a jutro musze wracac do pracy :-( dziewczyny, czy wy tez doswiadczacie "porannych" mdlosci ? Jak sobie z nimi radzicie? Bo mi zupelnie nic nie pomaga, zoladek nie chce wspolpracowac, albo chocby pracowac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka03 Mam to samo całodzienne mdłości pora dnia nie ma znaczenia dziś nawet w nocy sie przez to obudziłam i nie spałam od 3.00-6.00 pomaga mi trochę herbata miętowa. Raz jest lepiej raz gorzej wczoraj miałam problem pojechaliśmy do rodziny w drodze zjadłam pare cukierków i to był błąd nawet z rodzinką nie pogadałam mdłości były nie do zniesienia do tego zawroty głowy jakaś masakra, a ty jak sobie radzisz z mdłościami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja na szczęście nie mam większych problemów z mdłościami (mam je tylko wtedy gdy jestem bardzo głodna), ale na innym forum większości dziewczyn, które męczyły mdłości pomagały ciasteczka imbirowe. Może spróbujcie tego sposobu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak sobie radze? Staram sie jak najwiecej spac. I zjesc jeden cieply posilek w ciagu dnia ( najlepiej jakas kwasna zupe np szczawiowa lub kapusniak) a poza tym jem wafelki ryzowe i pije wode. Czasem kilka lykow coli przynajmniej rusza zoladek :-) ale poza tym masakra. Czuje sie jakbym umierala, a najgorsze, ze to wszystko " normalne". Na sama mysl o imbirze robi mi sie niedobrze wiec ciasteczka raczej nie przejda :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka mam tak samo na samą myśl mi nie dobrze, dziś na obiad zrobiłam sobie zupke i zjadłam troche gotowanego mięsa i o dziwo na razie w miare jest ok chyba będę musiała jeść rzeczy tylko lekko strawne i to w nie wielkich ilościach:( Chyba troche schudne. Mój mąż pociesza mnie słowami "Nie martw się dalej będzie gorzej to dopiero początek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Licze ze jednak mdlosci wkrotce przejda bo w przeciwnym razie ide na zwolnienie i bede gnila w dmu, a tego bym nie chciala. Zribilam wlasnie mietowa herbate....zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
ja mam mdłości po przebudzeniu często do wieczora... Piję słabą herbatę i jakoś funkcjonuję, najgorzej jest rano... Koleżanka polecała mi podgryzać coś przed podniesieniem się z łóżka, np kawałek sucharka, jeszcze na leżąco i wstać dopiero jak żołądek trochę ruszy, ale nie wypróbowałam jeszcze tej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka tylko nie przesadź z miętą bo ja jak przegne to później przez mięte jest mi też nie dobrze:) a i za szybko pochwaliłam swój obiad przed chwilą zjadłam troszke zupy i mnie zemdliło. Teraz się nawet ciesze, że nie pracuje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak się budzę rano to czasami jestem taka głodna aż mi niedobrze. Boje się jak ja w natępnym tyg wytrzymam na głodzie pójść do laboratorium bo mam znowu zrobić badanie krwi. Mam nadzieje ze jakoś to wytrzymam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcówka...kasia
NICK..............wiek.........ost @...........ile cykli.........termin porodu ********************************************************* *************************** neli8................23........30.09.2011..........2..... ...........07.07.2012 Amelia1975........?.........28.09.2011...........?....... .........07.07.2012 lipcówka...kasia...26......03.10.2011...........3...............9.07.2012 Benica..............?........29.09.2011............?..... ..........10.07.2012 Qanchita...........?.........08.10.2011...........?...... .........15.07.2012 elita83.............?.........10.10.2011...........1..... ..........16.07.2012 kiniam85.........26..........9.10.2011......... 2..................16.07.2011 Lipcówka2012.....?.........11.10.2011...........?....... ........17.07.2012 justysia88.........23........13.10.2011..........13...... ........21.07.2012 Moka0110..........?.........17.10.2011...........?....... ........24.07.2012 luska46.............?.........20.10.2011...........2..... ..........27.07.2012 Stella Polare......29........26.10.2011...........4................ 29.07.2012 Nenia..............23........19.10.2011...........12..... .........31.07.2012 Kropelka03.........28........16.10.2011...........?...... .........03.08.2012 Milka862..........25..........16.10.2011..........3...... ..........23.07.2012 Hej dziewczyny, jak obiecałam tak się dopisuję. Byłam w poniedziałek na pierwszym USG i widziałam moją kruszynkę :) Ma już 21 mm i bardzo mocne serduszko. Dziś to już 9t3d. kolejna wizyta za 3 i pół tygodnia i wtedy będę miała badania przyzierności karkowej i przegrody nosowej u dzidziusia. Przykro mi że niektórym dziewczynom się nie udało. Wiem co czujecie. Ja to samo przechodziłam w lipcu tego roku. Poroniłam w 8 tygodniu. Jak widać najlepszym lekarstwem jest kolejna ciąża :) zatem wykurujcie się dziewczyny z 3 miesiące i działajcie! Trzymam za was kciuki Co do mdłości porannych mnie nadal męczą a to już 10 tydzień. mam nadzieję że niedługo ustąpią, ale ogólnie samopoczucie jest dużo lepsze niż w 6 i 7 tygodniu. Pozostaje sie tylko cieszyć ciążą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×