Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Ja też gratuluję :-) Dziewczyny, a wiecie dokładnie, jakie badania i kiedy trzeba robić w czasie ciąży? Bo ja na przykład dopiero w internecie wyczytałam, że 11-13 tydzień jest terminem na usg prenatalne wykluczające różne wady genetyczne - lekarz mi tego wcale nie powiedział, a zapisana jestem do niego na następną wizytę na 16/01, czyli byłabym już w 11 tygodniu i mogłabym nie zdążyć się umówić na to badanie. Morfologię na przykład jak często należy robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z badań miałam na razie, usg (5tc), morfologie, mocz, hiv, badanie na grupę krwi i przeciwciała, na toksoplazmozę, różyczkę i coś tam jeszcze, cytologię i jeszcze zańim zaszłam w ciąże miałam badania endokrynologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oby_lipcóweczka
czesc dziewczyny Ja jestem zapisana na usg u innego lekarza na 12 tydzień ciąży, mój gin to zlecił, a dopiero od Was sie dowiaduję, że to badanie ma wykluczyć wady, lekarz jakoś nie wspomniał, może dla niego to takie oczywiste... Z badań, to grupa krwi, morfologia, hormony, cukier, mocz. U mnie idzie "sdnio gładko" - jutro kardiolog, w czwartek endokrynolog, więc pewnie jeszcze jakieś badania dojdą. Mój gin coś wspominał o hiv i glukozie, ale nie wspomniał na kiedy, więc muszę go ścignąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
dziewczyny, chciałam Was prosić o radę. jak wcześniej pisałam - szukałam pracy gdy dowiedziałam się o ciąży. dostałam ciekawą propozycję, praca o jakiej wcześniej marzyłam, ale niestety firma jest, że tak powiem, w budowie, i od razu mnie uprzedzono, że praca wiąże się z nadgodzinami (czyli po 11-12h dziennie). praca nie jest łatwa, odpowiedzialna. zastanawiam się czy się na nią godzić, bo mam czas do jutra na decyzję. mąż wolałby żebym sobie odpuściła, ale ja o tej pracy marzyłam od dawna :( jednak boję się o dziecko, zwłaszcza, że średnio się czuję w ciągu dnia (senność, mdłości). co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzałka, Kiedyś kobiety pracowały normalnie przez całą ciąże i dzieci rodziły się zdrowe. Pytanie czy jesteś w stanie pracować na zwiększonych obrotach w pierwszym trymestrze, kiedy tak na prawdę powinnaś odpoczywać jak najwięcej. Teraz najważniejsze pytanie : czy oni wiedzą, że jesteś w ciąży? Bo wcześniej czy później sie dowiedzą a wtedy pewnie po prostu nie przedłużą ci umowy. Lepiej chyba, żeby od razu wiedzieli. Bo przynajmniej nie będziesz miala poczucia, że zdecydowałaś się na pracę w najgorszym w najbardziej kluczowym dla Ciebie i dziecka czasie i nic z tego potem nie bedzie. Decyzja oczywiście należy do Ciebie ale musisz sobie odpowiedzieć jeszcze na najważniejsze pytanie: jeśli coś złego stanie się z ciążą, czy bedziesz sobie z tym w stanie poradzic? Ja mimo wszystko pewnie bym sprobowala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Kropelka jeśli powiem im o ciąży to mnie nie przyjmą. Jeśli nie powiem to na pewno będę musiała powiedzieć po miesiącu czy dwóch... i wówczas pewnie nie przedłużą mi 3miesięcznego okresu próbnego. Boję się tylko, że nie dam rady bo to generalnie nie jest praca dla kobiety, zwłaszcza w ciąży (z wykształcenia jestem inżynierem mechaniki) i praca jest ciężka, i wiem to... Ale gdyby przez to coś stałoby się dziecku to chyba nie wybaczyłabym sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka - to badanie na wady genetyczne nie jest standardowo robione, tylko na życzenie - ze strony internetowej jakiejś przychodni: "II badanie USG wykonujemy około 12-13 tygodnia ciąży. Głównym celem tego badania jest wykrycie obecności wad genetycznych płodu i dużych wad wrodzonych. Badamy dwa markery genetyczne płodu - przezierność karkową i obecność kości nosowej. Wykonywanie tego badania zalecane jest w 11-13.6 tygodniu ciąży"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzałka :) z pracą niestety nie pomogę - nie mam pojęcia. może spróbuj, a jak będzie ciężko, to zrezygnujesz. może jak powiesz w połowie okresu próbnego, że jesteś w ciąży, a będą już z Ciebie zadowoleni, to zostaniesz? prawdopodobnie nie będą chcieli przedłużyć umowy dziewczynie w ciąży, ale kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzałka, to chyba sobie sama odpowiedziałaś :-) choć jeśli potem masz sobie wyrzucać, że nawet nie sprobowałaś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) az myslalam ze pomylilam forum.) same nowe nicki:) witajcie dziewczyny, widze ze sie zapelnilo mnie brak od wtorku.......zdychalam dopiero dzisiaj wrocilam do pracy. chorowalam prawie caly tydzien.. nie wiem na co.. na ciaze zle mi bylo i juz a wczoraj zeby bylo jak trzeba po obiedzie wstalam i polecialam do kibla dzis rano tez dobrze ze lazience ogarnelam wczoraj bo jak sie mam z kiblem obejmowac to przynajmniej niech bedzie czysty.. nie czuje sie w ciazy.. czuje sie tylko zle.. ja tam nie panikuje..... ja tylko chce zeby mi juz przeszlo.. a tu mi burczy w brzuchu z glodu.. no wlasnie. sniadanie poplynelo do morza.. bleeee w pracy powiedzialam ze mam grype zoladkowa,ale trzeba bedzie powiedziec.. trudno.. nie panikujcie dziewczyny.. a kto sie zle czuje to na zwolnienie!!!! miejcie w dupie pracodawcow! tak jak oni was beda mieli!!po co sie meczyc...po co z mdlosciami do pracy isc ..poswiecac sie i stresowac..a potem kurcze tylko patrza zeby zwolnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzalka.... tak sobie mysle.. ze nie wiem jaki to ma sens zebys na ta rozmowe szla.....pomysl sama...jak powiesz im ze jestes w ciazy to sobie pomysla: glupia czy jaka w ciazy na rozmowe przychodzi; a jak nie powiesz i cie przyjma to potem pomysla ze chcialas ich oszukac. najlepiej to jakbys poszla i powiedziala co i jak i poprosila o przechowanie cv i do zobaczenia za rok. ja jakbym nie myslala o tych paru groszach ktore tutaj zarabiam tobym lezala do gory brzuchem na kanapie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach no i oczywiscie sie witam z Toba strzalka i z kropelka i stella polare i ze wszystkimi nowymi lipcowkami::):) wozek mi sie zaplesnial na werandzie.... :/ serio! taka tam wilgoc..stelaz wymyje ale pokrowiec..czyli ta spacerowka cala. do wywalenia. brzydze sie. dobrze ze gondola przechowana u tesciow w garazu w pudle. spacerowke sie zakupie, trudno. tamta z tego trio i tak byla bezznadziejna. kosz na zakupy dajcie spokoj, kapota jeszce gorzej a i twarte to bylo i musialam dziecku kocyk podkladac.. ide jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
elita83 dzięki :) wiesz - ja już na jednej rozmowie byłam i widziałam, że facet chce mnie zatrudnić, teraz to już miała być tylko formalność, spotkanie z prezesem itp... zadzwonię chyba do tego gościa, z którym wcześniej miałam rozmowę i po prostu powiem jak to wygląda... Bo masz rację - kłamać nie chcę, i tak by wyszło, bo mam ciągle mdłości i jeszcze torbiel na jajniku, który boli, więc na pewno zaraz by zobaczyli... Mąż też raczej nie chciał żebym szła do tej pracy (sam pracował na tym stanowisku ale w innej firmie i tak się przepracowywał, że trafił do szpitala i siedział 2 tygodnie na zwolnieniu - FACET a co dopiero kobieta w ciąży...). Ale to prawda, ze szkoda mi fajnego stanowiska, dobrze płatnego i ciekawego... Ale nie mam parcia na kasę, bo to co mąż zarabia wystarczy, więc na upartego mogłabym siedzieć całą ciążę spokojnie w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam chcialam sie dowiedziec jak u was wygladala pierwsza wizyta ... bo ja dzis przezyłam szok ... fakt nie poszłam prywatnie ale moja kolezanka chodziła do tego gina i bardzo go wychwalała ... wiec poszłam ... jak mnie potraktował ... nie raczył mnie zbadac ... przepisał mi jakies tabletki na wywołanie okresu ... mowie mu ze czuje ze jestem w ciazy ze mam takie objawy ... a on mnie olał ... jeszcze wypisał mi recepte na inne nazwisko pomylił sie jestem wsciekła .... dzis specjalnie zrobiłam 2 test .... dwie grube kreseczki :) ... umowiłam sie juz dzis na wizyte prywatna mam nadzieje ze ten gin potraktuje mnie nalezycie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Quore1988 masakra :/ co za facet, totalnie niepoważny :/ ja nigdy nie byłam u gina na kasę chorych, bo czeka się strasznie długo i po Twoim poście wiem, że nigdy nie pójdę... moja lekarka normalnie mnie zbadała, gdy powiedziałam, że podejrzewam ciążę, mówiła, że nie widać za dużo ale faktycznie ciąża jest, powiedziała co mam brać, że mam się teraz przede wszystkim oszczędzać i odpoczywać i złego słowa na nią nie mogę powiedzieć... a pomyśleć, że ten gin u którego byłaś nie jedną tak potraktował i ciężarnej ciążę wywoływał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ham, domyślam sie jaka byłaś wściekła. Ja jak poszłam na wizyte i powiedziałam babce że dwa testy pozytywne od razu kazała mi sie położyc na fotel i zrobiła usg, tylko ku mojemu zdziwieniu nie dopochwowe tylko przez brzuch i już było widać że ktoś sie tam zagnieździł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę prywatnie do gościa który jest ordynatorem w moim szpitalu i złego słowa nie mogę na niego powiedzieć raz, że cena nie jest duża (80zł) a dwa mogę dzwonić o każdej porze kuzynka mi opowiadała, że jej lekarz kasuje osobno za wizyte i na usg musi się osobno umawiać i też płacić paranoja jak dla mnie. Dziewczyny mam pytanko jak tu u was z objawami? Ja przez kilka dni miałam silne mdłości teraz się jak by uspokoiło, nadal bolą mnie piersi i czuje senność ale mdłości się uspokoiły czy też zmniejszyły też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mi odbiło zeby isc do niego ... ale ta kolezanka tak go wychwalała ... wlasnie dziwne bo byłam 3 w kolejce ... chyba nie ma chetnych .... nawet nie wykupiłam tych tabletek wyrzuciłam ta recepte .... ide na 16 do prywatnego gabinetu ... okropnie sie wsciekłam przykro mi było jak nie wiem .... cham i tyyyleee ... wytrzymam do 16 :) i chce zapomniec jak najszybciej o tej pomyłce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Milka862 też tak miałam kilka dni, że objawy ustały, ale już wróciły (ból piersi, mdłości, ciągła senność i zmęczenie, wahania nastrojów - ryczę bez powodu, no i pobolewa mnie podbrzusze, ale mam torbiel na jajniku, więc to pewnie przez niego) Quore1988 powodzenia na wizycie i daj znać co Ci normalny lekarz powie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzałka dzięki o ile pamiętam to pisałyśmy o tym ustaniu twoich objawów więc dzięki za pocieche:) Jak to jest z nami, że na mdłości klniemy i ryczymy przez to a jak ustana to jest jeszcze gorzej?:) Ale ja już raz nie donosiłam ciąży i panicznie się boję a przy okazji też mam nie wielkie bóle podbrzusza i też mam torbiel ciekawe jak jedno ma się do drugiego. A co do nastrojów ja nie rycze tylko byle co wyprowadza mnie z równowagi biedny mój maż który musi to znosić mieszkamy sami więc wszystko się na nim odbija ale jak mam się nie denerwować jak na widok jedzenia mi się podnosi a on z uśmiechem na ustach mówi " Nie martw się to dopiero początek dalej będzie gorzej" normalnie mam ochotę go z balkonu zrzucić :) Ale jak wraca z pracy i pyta się jak się czuje i czy odpoczywałam to ech cholerna burza hormonów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
milka862 ja to panikuję na każde zachwianie, bo to moja pierwsza ciąża :) mój mąż też biedny, ale cierpliwy na szczęście ;) najgorsze jest to, że nic mi się nie chce... nawet ubrać czy uczesać... masakra! Co do torbieli to moja lekarka powiedziała, że to znaczy, że organizm wydziela bardzo dużo ciałka żółtego żeby maksymalnie podtrzymywać ciążę (więc w sumie to dobry znak) i że powinien się wchłonąć do 12tc (ale na wszelki wypadek dała duphaston)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) Ja też dziś na 16 mam wizytę :) mam nadzieje, że coś przepisze mi na ból pleców i brzucha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradzcie mi co mam zrobic... otoz pracowałam i dostałam wypowiedzenie ... likwidacja miejsc pracy ... wypowiedzenie mineło mi 3 grudnia ... umowa była na okres probny ... umowe miałam do 16 stycznia 2012... brakowałoby mi wtedy 1 tydzien do konca 3 miesiaca ... wtedy automatycznie mialabym przedłuzona umowe ... teraz tez moge cofnac wypowiedzenie ale co mi da 1 miesiac ? jak pozniej mi nie przedłuzy umowy .... teraz bedzie liczył sie dla mnie kazdy grosz ... kto mnie przyjmie w ciazy ? nie wiem co mam robic juz mi chodza glupie pomysły po głowie zeby powiedziec gin. ze mialam tydzien wczesniej a moze powiedziec prawde i jakos pomoze ? nie wiem wiem ze jestem okropna ale ... jestem troche zdesperowana ... jak sie nie uda to trudno damy rade z mezem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
raczej i tak by Ci nie przedłużyli, bo wiadomo jak to jest w Polsce - ciężarna to tylko problem, a przecież nie mogłabyś świadomie tego ukrywać przed pracodawcą... ja bym nie kombinowała bo tylko będą na Ciebie krzywo patrzeć, że chcesz sytuację wykorzystać... Ale jeśli faktycznie kasa jest Ci aż tak potrzebna to nie wiem co Ci doradzić... zrób zgodnie z własnym sumieniem, bo podczas ciąży najważniejsze to się nie denerwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny ja dziś w domu bo mam od czwartku anginę.. masakra mdłości i wymioty mnie męczą jak w piwerwszej ciąży dlatego jutro idę po zwolnienie do gina. w pierwszej ciąży też nie pracowałam do końca trzeciego miesiąca.. potem wróciłam do pracy i pracowałam do końca 6tego miesiąca a potem wylądowałam w szpitalu z bólami i zostałam już w domu.. teraz jest inaczej.. mam już syna i wielki dylemat chciałabym pracować by mieć gdzie wrócić po macierzyńskim a z drugiej strony jak mam okazję zostać w domu, zaoszczędzić mnóstwo kasy które wydaje na opiekunkę dla syna i spędzić z nim czas to głupota chyba nie skorzystać.. póki co mały u niani a ja w domu.. myślę że jeśli wszystko będzie dobrze to do końca marca popracuję.. badania standardowe czyli morf, mocz, toksoplazmowa, przeciwciała bo mamy konflikt grup krwi, WR, przeciwciała różyczki i próbe cukrową której nie zrobie raczej tym razem bo wymioty mi nie pozwolą.. ja muszę morfologię robić co 2 tygodnie a czasem co tydzień bo mam wrodzoną chorobę krwi i nie mam płytek we krwi tyle ile trzeba.. norma to 150-400 tysięcy a ja mam przeważnie około 60 tysięcy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mummy4
Hej kobietki.... U mnie nadal @brak.. każdy dzień jest dla mnie nadzieją że jednak jestem w ciąży... korci mnie żeby zrobić jeszcze jeden test... Ale po co wydawać kasę skoro w środę odbieram wyniki na betę... W dole brzuch nadal pobolewa... piersi również... Czy znacie przypadki że okres spóźniał się 3 tygodnie a test wychodził negatywnie a okazało się że ta osoba jest w ciąży ??? strzałka... jak będziesz do niego dzwonić to powiedz że na rozmowie nie wiedziałaś że jestes w ciąży zę dopiero się dziś dowiedziałaś... faktycznie jeśli nie powiesz będą mogli oskarżać później że ich okłamałaś... ps. Wszystkie dziewczyny!!! Czy dalej jest tak że aby dostać becikowe trzeba mieć udokumentowaną ciąże od 10 tygodnia??? Jeśli tak pamiętajcie o tym bo inaczej z becikowego nici...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przeokropne mdłości, właściwie od momentu jak otworzę oczy do samego wieczora, z małymi przerwami. Teraz do środy jestem na zwolnieniu ale w czwartek będę juz musiala isc do pracy i nie wiem jak dam sobie radę. Zaczynam się zastanawiać czy nie przedłużyć tego zwolnienia :-( pocieszam się, że jeszcze tylko ( to tylko brzmi jak wyrok) max 2 miesiące i powinno ustąpić ale nie wiem :( jest na razie na prawdę kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mummy, w trakcie starania się o malucha odwiedzałam wiele różnych forów i wielkokrotnie dziewczyny pisały, że z testu ciąży nie było ale jednak okazywało się podczas badania, że tak. To nawet nie są takie sporadyczne wypadki. Najlepiej zrobić jeszcze jeden test po tygodniu od tego pierwszego. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuję wam tych mdłości. Mnie mdli tylko rano i nie wyobrażam sobie jak wytrzymałabym tak cały dzień. Dla mnie najdziwniejszy i tak ten ból brzucha jak na @... aż mi się wydaje, że zaraz dostanę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×