Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alexis ;)

ZACZYNAM - KTO ZE MNĄ?

Polecane posty

Gość motylek 1985
Alexis!!! I jak badanka? Jak sie chlopaczki sprawuja??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja tylko na chwilkę, bo zaraz do pracy.... mnie już dziś brzuch zaczyna nieźle boleć, więc pewnie @ przyjdzie wcześniej niż w niedzielę :( ściskam Was i wieczorem postaram się nadrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Cześć dziewczyny :) Witam też "nowe staraczki". Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale wczoraj już nie miałam siły....Wyniki badań są niestety gorsze - w większości mieszczą się w normie, ale spadły drastycznie w ciagu dwóch lat. W większości, bo w jednej normie się nie mieszczą, i to mnie bardzo martwi, bo to bardzo ważne.... :( Ruch progresywny szybki - 5% (norma >25%) Ruch progresywny wolny - 50% itd. już dobrze. Nie wiem dziewczyny, czytałam, że można poprawić jakość, chociaż wiem, że to walka z wiatrakami....:( Nie wiem nawet, czy nadają się na inseminacje.... :( Mój M. się nie przejął, jakby nie jego to dotyczyło.... :( Mam dziś egzamin, ale nawet nie czuję się na siłach, żeby go napisać... proszę tchnijcie we mnie choć trochę nadzieji zanim wyjadę (znów mnie nie będzie do niedzieli). Pozdrawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Alexis hmmm nie mzoesz tez tak na to patrzec no niestety nasienie męzczyzn sie zmieni i niestety czesto pogarsza ale robil twoj maz dokladne wyniki badan? robi posiew ? 1 spermiram jeszcze o niczym nie swiadczy trzeba powtózyc conajmniej 3 razy nasienie sie regeneruje do 3 miesiecy tak nam tzn mezowi powiedzial urolog kup mezowi selen cynk , witam, C, B12 dobry tez jest kwas foliowy tak kwas foliowy pisalo gdzies czytalam oraz l -kartynina moj maz to bral a najlepiej to idziecie na konsultacje moj maz mial slabo ruchliwe plemniki bral te winaminy ale jak sie okazalo bral je nadaremno bo lekarz ginekolog z kliniki zlecil mezowi posiew bakteriologicznym i okazalo sie ze ma paciorkowca w posiewe bakterie ktora prawdopodobnie uniemozliwa plemnikom dotarcie i zapłodnienie dostal na 2 tygodnie leki i antybiotyki za tydzien idziemy powtózyc badania bo byc moze moj wrogi sluz powoduje wlasnie tak bakteria ale gin nie daje 100 pewnosci bedzie wiedziec cos pod koniec listopada jak pojdziemy z wynikami co dalej ale jednak bez iui sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Panterko kochana - posiwey ujemne. Mąż brał witaminy...teraz nie wiem już sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Paterko, dziś muszę już uciekać - wyniki podam dokładnie w niedzielę lub poniedziałek rano, przepraszam - ale nie chcę się spóźnić. Ja miałam część hormonów, monitoring cyklu, chlamydię. Teraz reszta hormonów będzie, powtórka cytologii i hsg - mam nadzieję, że do konca roku. Mąż miał spermiogram i posiew. Miłego weekendu dziewczyny! Trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania3333
motylek 1985 synek ma niestety poważną chorobę do opanowania ale czasem trzeba hospitalizacji. Na razie jestem w domu i nie wiem czy dobrze zrobiłam że czekam. Trzymajcie kobietki za nas kciuki bo już szpitali mam dość. Miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnneBoleyn
Witam serdecznie, Zaczynamy z mężulkiem, nawet nie dostałam @, zrobiłam test ale negatywny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do chcedziecko
Do dziewczyny która pisała o mikroskopie owu. Ja używałam i rzeczywiście bardziej się opłaca, szczególnie jak nie zajdziesz w 1 czy drugi cyklu. I przede wszystkim jest wygodniejszy w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Hej dziewczyny:) Załączam wyniki męża jak obiecałam. badanie po: 5 min po pobraniu objętość ejakulatu: 2 ml barwa: mleczna lepkość: w normie pH: 7,8 ilość plemników w 1ml nasienia: 55 mln % plemników ruchliwych: ruch A: 5% ruch B: 50 % ruch C: 10 % brak ruchu D: 35 % morfologia: budowa prawidłowa : 65% budowa nieprawidłowa: 35% uwagi: liczne leukocyty Będę później. Napiszcie co u Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Jaka cisza tu.... Poza tym dziewczyny mam dwa pytania: 1. do bardziej doświadczonych w leczeniu, a może i tych początkujących, które się orientują: jak oceniacie wyniki nasienia, które podałam wyżej? 2. jutro kończą mi się globulki, później mam chwilę przerwy i ok. 17 mam mieć @. Później zaraz po @ mam się umówić na wizytę i tam mam mieć pobierany wymaz z pochwy na cytologię i sprawdzenie, czy nie mam bakterii żadnych. Czy powinnam się wsytrzymać od współżycia? Wiem, że może głupie pytanie, ale każda rada jest dla mnie cenna. Opowiedzcie co u Was kobietki. Pozdrawiam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
cisza.... :( Miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potulanka
Skoro zaczynasz starać się o dziecko to oczywiście, że z Tobą będziemy, co więcej nie opuścimy Cię i będziemy wspierać w każdej chwili dobrą radą, wskazówkami, poradami, ciekawymi artykułami, cennymi informacjami, własnym doświadczeniem i przykładami innych kobiet zapraszamy na www.witalnamama.pl Tutaj każda kobieta starająca się o dziecko znajdzie coś dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
dzień dobry ;) Dziewczyny, jesteście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris23451
Hej:) Właśnie kawke pije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem u mnie dziś 34 dc i temp. spadła :( więc czekam na wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris23451
A ja czekam dzisiaj 25 dzien pewnie jutro a pojutrze dostane choc zadnych objawow nie mam ani na okres ani na ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
heyo - wiem, wiem, że najgorsze jest czekanie i niepewność. Ale nie poddawajmy się, ja tak bardzo wierzę, że kiedyś spotkamy się na topiku, gdzie będziemy opisywały, jak rosną nasze pociechy.... Doris - to chyba dobry znak, a może akurat @ nie przyjdzie? :) Czego Ci życzę z całego serduszka.... Ja w tym miesiącu pierwszy raz nie stresuje się i nie robię sobie nadzieji - nie ma opcji na "cud", bo nie było przytulanek, a płodne minęły....Nerwowa trochę jestem, chciałabym, żeby do mnie @ już przyszła, co bym mogła jechać na badania hormonów.... Ale dzisiaj mroźny poranek....Ja już kawkę wypiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris23451
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć aby tak szybko się udało więc raczej nastawiam się na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris23451
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć aby tak szybko się udało więc raczej nastawiam się na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Doris - moja koleżanka też tak mówiła, zrobiła test przed spodziewaną @ - negatywny; po terminie dwa testy - negatywne.... Czekała na okres, bo twierdziła, że na betę nie idzie, bo szkoda kasy... i po 2 tygodniach jak nie dostała @ zrobiła jeszcze jedne test - 2 kreski. Dziś jej córka ma miesiąc :) Także ona też nie wierzyła, że tak szybko się uda....a jednak :) Wiara podobno czyni cuda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda żonka:))
Alexis: ta wiara teraz mi sie przyda, tez robilam 2 testy i lipa, a dzisiaj nie wytrzymalam i poszlam na bete, wyniki dopiero jutro bo straszny mlyn maja w laboratorium.. ehh zobaczymy czy bedzie mile czy nie mile rozczarowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania3333
Standardowe wartości badania jakości nasienia (spermogram) (dotychczasowe normy w nawiasach) Wartość PH 7,2 Ilość ejakulatu 1,5 ml (2 ml) koncentracja plemników 15 Mio (20 Mio.) plemników na ml Łączna ilość plemników 39 Mio (40 Mio) plemników Ruchliwość 32 % progresywnie poruszających się plemników, 40 % przemieszczających się plemników Morfologia >4 % (30 %) prawidłowej formy Ilość żywych plemników (Eosin-Test) 58 % (75 %) Przeciwciała przeciwplemnike Mixed antiglobulin reaction (MAR) ((mieszany test reakcji aglutynacji) < 50 % plemniki z przylegającymi cząsteczkami Leukocyty < 1 Mio. na milimetr Ilość ejakulatu Ilość nasienia zwykle nie ma znaczącego wpływu na płodność. Decydującym czynnikiem jest liczba plemników w płynie. Wartość Ph Normalna wartość Ph to lekko zasadowa, kwaśne Ph zabija plemniki. Koncentracja plemników Jest to pomiar, ile milionów plemników znajduje się w każdym ml płynu. Jest ustalana przy użyciu odpowiedniej ilości ejakulatu za pomocą cytometru. Następnie można obliczyć stężenie plemników w ejakulacie. Ruchliwość (motoryka) do dnia dzisiejszego ruchliwość została podzielona przez WHO na 4 kategorie od a do d: a. ruchu progresywnego - ruchu szybkim postępowym b .progresywne = ruchu powolnego postępowego c. plemniki ruchliwe, ale pozostające w jednym miejscu d. immotile = brak ruchu Ruchliwość uważa się za normalną, przy ruchliwości 25% plemników w ruchu szybko postępowym (kategoria A) lub co najmniej 50% ruchu plemników progresywnie poruszających się (kategoria A + B). Ten nowy zrewidowany przez WHO podział klasyfikacji, łaczy grupy posuwające się progresywnie naprzód plemniki Białe krwinki (leukocyty) Jeśli nasienie zawiera dużą liczbę białych krwinek, może to wskazywać na istniejące zakażenie lub zapalenie. Jeżeli zostanie znaleziony więcej niż jeden milion leukocytów na mililitr nasienia, zostanie to uznane za istotne. Witam kobietki to tyle znalazłam na temat badania nasienia, mam nadzieje ze pomocne będzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Miłego wieczoru dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Hej, co tam u Was kobietki? Jakieś zmiany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris23451
Hej :) Nic ciekawego czekam na @ dzisiaj 26 dzien nic mnie nie boli nadal ani piersi ani brzuch cykle mam 26 wiec zobaczymy nie nakrecam sie zeby sie nie rozczarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Doris - to na pewno dobrze, że się nie nakręcasz, cieszę się - bo nadzieja zawsze jest, jeśli objawów nie ma :) Oczywiście życzę sobie i Tobie oczywiście, żebyś w najbliższym czasie potwierdziła nam tu, że na teście 2 kreski ;) Ja mam takie wahania nastrojów teraz, że sama siebie nie rozumiem - z jednej strony jestem pełna optymizmu i nadzieji, że jak zrobię badania, przejdę drożność to okaże się, że to nic takiego, zajdę w ciąże nawet poprze IUI, ale zajdę. Z drugiej strony łapie mnie czasem taki dół, że nigdy nie będę w ciąży, że IUI nic nie da, bo coś tam - i tu sobie wymyślam tysiąc powodów. Jak patrzę na dzieciaki to zastanawiam się, jakie będzie moje, a później od razu - czy w ogóle będzie.... Też tak macie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, moge sie przylaczyc?? ja z moim m staramy sie od 9 miesiecy.. w tym czasie bylam chyba z 6 razy u mojego gin niby dobry jest w moim miescie , ale 2 razy wykryl u mnie 6 tyg ciaze i po kazdej wyzycie po ok 7 dniach dostawalam krwawienia i dostawalam normalana @, a i dodam ze gdy gin przekazywal mi te wiadomosci zawsze robilam testy aby zobaczyc jeszcze te 2 kreski i zawsze byla tylko jedna, wszystcy mi mowia ze to troche dziwne ale przecierz gin nie powinien sie mylic co do tego co widzi w macicy... mam wielka nadzieje , ale z miesiaca na miesiac maleje, stwierdzilismy z mezem , ze chyba zmienie gin i zaczniemy badania robic ( wczesniej tego nie robilismy bo gin twierdzil ze powinniesmy sobie dac rok staran)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×