Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

cześć Wam, pamiętacie mnie jeszcze ;-). Odeszły mi wody dziś w nocy i czop śluzowy. Wróciłam ze szpitala: jak na razie zero boli, zero rozwarcia, mam czekać i wrócić wieczorem jak nic nie ruszy bo mam łożysko położone nisko. Kurcze byam taka twarda a teraz mam stresa na maxa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc No fajna pora na porod w same swiata haha fajnie masz napewno juz niebawem zobaczysz swoje malenstwo nie stresuj sie tylko postaraj sie przespac dopoki nie masz boli trzymam kciuki i powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobietki :)))) Ja mieszkam w Szkocjii w Glasgow :)) staram sie z moim mezczyzna o dziecko :) za Tydzien w niedziele robie test :) 3majcie kciuki ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrusx
Hej. Postanowilam sie dolaczyc do Was. My z mezem staramy sie juz od 2 lat i 4 miesiecy. Diagnoza? Niski progesteron= brak owulacji. Biore Clo + w tym miesiacy zaczynam brac Duphason + zaczynam ziola ojca sroki. Zobaczymy jak bedzie. Strasznie przezywam to ze jeszcze nie mamy naszego aniolka, ale nie trace nadzieji. Wiecie? Snil mi sie moj synek, pamietam dokladnie jak wygladal we snie. Ciekawa jestem czy bedzie chociaz troche podobny W zasadzie czesto sni mi sie moje dziecko, zawsze wyglada tak samo. Mieszkam w Gloucester :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Witam nowe dziewczyny :) Miax3 - trzymam kciuki, zrób test rano z pierwszego porannego moczu, wynik bedzie najbardziej wiarygodny. Sandrusx - nie martw sie, ja miałam podobny problem, nie mogłam zajsc w ciążę z pierwszym dzieckiem przez cztery lata, badania męża, moje, leki itd miałam juz nawet inseminacje i nic. Dopiero jak z lekka odpusciłam, zajełam sie innymi sprawami (zamieniałam mieszkanie na większe, itp - mieszkałam jeszcze w Polsce) to nawet nie wiem kiedy i juz byłam w ciąży. Okazało sie że problem był w mojej głowie. W piątym roku starań dopiero zaszłam w ciążę. Później po roku postanowoliśmy miec drugie dziecko ( baliśmy się że znowu trzeba będzie tak długo czekac) i po 2 miesiącach prób byłam w ciąży! A teraz jestem w 3 ciąży po zaledwie 1 cyklu starań ( sama nie mogę w to uwierzyc do dzisiaj ) sie udało. Także głowa do góry, wszystko bedzie dobrze, trzeba cierpliwości ( wiem ze to trudne) a wszystko się uda :) limehouse - no i jak ? pewnie juz masz swojego maluszka, koniecznie napisz do nas jak juz wrócisz ze szpitala, pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarka na zyczenie
ile kosztje cesarka w londynie, jestem w ciazy dopiero 4 tydz. i nie wyobrazam sobie porodu naturalnego, mam 36 lat i jest to moje 1 dziecko, zreszta nieplanowane chociaz sie ciesze bo sama bym sie chyba niezdecydowala, ale interesuje mnie tylko cesarka, mieszkam na wimbledonie wiec najblizszy szpital bede miala na tootingu o ile ciaza przebiegnie bez problemow, czy ktos z was placil za cesarke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swieta, swieta no i po switach :) Witam nowe mamuski te juz w ciazy i te starajace sie :-)) Cesarka na zyczenie o ile sie nie myle to jest za darmo wlasnie a zyczenie hehe.. Najlepiej jak zapytasz swoja midwife na pierwszej wizycie bo moze pod londynem jest inaczej.. majoweczkooo chcialam sie spytac czy wiesz cos na temat wozkow icandy i quinny buzz 3 lub 4 bo chyba jednak sie zdecyduje na wozek z uk, wszystkie co ogladalam w polsce wydawaly mi sie byle jakie a te 2 spelniaja w miare moje wymagania :-) No i na ebayu sa super oferty, kilka rocznych wozkow poszlo mega tanio i chyba kupie uzywany.. Wygladaja na wozki super jakosci a nowy icandy w kolorze sweet pea ktory mi sie podoba nowy kosztuje 1000 funtow, wiec chyba nie moze to byc byle co? Potrzebuje twojej recenzji bo wiem ze probowalas wiele wozkow i jestes w temacie ;-)) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lui doncaster
witam w zasadzie mam kilka pytan do ani z doncaster bo ona jest najblizej mnie,bez urazy kobitki oczywiscie ,jesli cos wiecie to prosze o pomoc. jestem w ciazy ,ale nie wiem ktory to tydzien tak okolo 6tydz. wydaje mi sie. o co chce zapytac: poniwaz nie mam pojecia jaka jest opieka w doncaster w szpitalu na poloznictwie,nam ten szpital bo jezdze tam z synkiem,ale jakos sie boje bo w zasadzie dla mnie to wielka niewiadoma. chcialabym zdobyc informacje o jakiejs dobrej poloznej z doncaster wiec aniu z doncaster moze wiesz cos na ten temat wiecej wiec prosze cie o pomoc,poniwaz ja mialam juz 2 ciecia cesarskie ale w polsce a tu nie wiem i chcialabym natrafic na kogos dobrego co by mnie poprowadzil. jesli masz jakies namiary na siebie droga mailowa.albo dziewczyny ktore wiedza cos wiecej prosilabym i bylabym wdzieczna jak to jest w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Co tam slychac? Cisza tu jakas? Czas leci brzuszki rosna a jak sie czujecie? Ja za tydzien wybieram sie do Polski na komunie brata i przy okazji usg i mam nadzieje ze tym razem dowiem sie czy chlopiec czy dziewczynka i czy z dzidzia wszystko ok. Mysle ze jest wporzadku bo kopie a podobno aktywne dziecko to zdrowe dziecko :-). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) AniuD- Jesli Quinny to buzz 4 a nie 3,w trojce kolo przednie sie blokuje,np problem jest w centrum handlowym ,bo na wykladzinach lubi "stanac w poprzek" i nie jedna ja taki problem mialam,ma bardzo maly koszyk na zakupy co jest niewygodne ale tak spoko :) Jesli chodzi o Icandy tez sa dobre opinie ,ale cena chyba wyzsza jak za Quinny ... U mnie 32 tydzien i ciezko mi juz ,mama wraca moja w poniedzialek do Pl nie chce zostac do porodu ,a ja mysle ,ze z jednej strony to dobrze ;) Mam czasem poboloewania jak na okres ,ale biore nospe i jakos pomaga,wizyta u midwife dopiero za 2 tyg czyli to bedzie 6 tygodni od ostatniej ,w kolejnych ciazach jest tylko 7 wizyt planowych..Pozdrawiam serdecznie ! Ps: U nas na polnocy pogoda dobijajaca ,juz tydzien pada i nie chce przestac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej lui doncaster :-) Szczerze mowiac to niewiele wiem na temat naszego szpitala ;-) Nawet nie bylam jeszcze na zwiedzaniu sal porodowych ale mysle ze zapisze sie na taki 'obchod' zeby sie mniej wiecej zorientowac. Jak juz bede to miala za soba to dam ci znac :-) Women's hospital- ten w ktorym sa przeprowadzane usg, od razu przy glownym szpitalu jest super.. Wszystko nowiutkie i babki ktore przeprowadzaja usg bardzo dokladne i opowiadaja wszystko fajnie.. Raczej watpie czy mozna sobie od tak wybrac polozna.. Ja mieszkam na Balby i na nasza cala przychodnie jest przydzielona tylko jedna polozna :o do tego pracuje na pol etatu.. Prosilam o zmiane ale nie dalo rady bo maja jedna na cala przychodnie heh Karolinko super :-) Jednak uda ci sie jeszcze poleciec to PL :-) Tym razem napewno sie dowiesz kogo przywitacie :-) Majoweczko cena icandy duzo wyzssza od quinny no i wlasnie dlatego nie umiem sie zdecydowac bo bardziej mi sie podoba icandy peach ale za to ten quinny buzz 4 jest 2x tanszy.. no i juz niewiem sama.. siedze non stop na ebayu i obserwuje heh.. Dostalam od kolezanki kolyske z koszykiem mojzeszowym wiec mysle ze narazie nie musze sie tak martwic lozeczkiem bo zdazy sie kupic :-) najwiekszy problem to ten wozek.. U mnie 28 tydzien, czas ucieka jak szalony a ja 11kg na plusie!! matko swieta, jak polozna mnie zwazyla wczoraj to nie moglam uwierzyc.. tymbardziej ze po mnie tego zbytnio nie widac.. nie jarze ;-) Do tego mi znowu pobierala krew buu 3 fiolki, reka mnie boli teraz.. Wogole nawet nie zdeynfekowala mi reki zanim wbila igle, troche dziwne.. nastepnym razem jej zwroce juz uwage bo teraz bylo za pozno hehe Coraz bardziej czuje zmeczenie, nie chce mi sie do pracy chodzic a grafik na maj mam juz rozpisany i srednio na 4 dni w tygodniu bo tak sie umawialam hehe.. niewiem kiedy isc na ten macierzynski wogole.. Majoweczko a czemu masz taka dluga przerwe miedzy wizytami? Ja mialam wizyte w 25, 28 i nastepna w 31 bede miala.. pozniej chyba juz co 2 tygodnie jakos.. Bedziecie braly znieczulenie? Jak tak to jakie? Warto wogole brac ten gas&air? Daje to cokolwiek?? Pozdrawiam i milej nocki zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bralam dwa razy znieczulenie ZZO i w jednym przypadku pomoglo a w drugim bylo juz troszke za pozno,jesli teraz bedzie porod dluzszy to tez wezme znieczulenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry witam wszystkie cieplutko zauwazylm Aniu ze tez jestes z doncaster na kiedy masz termin?:) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lui doncaster z tego co slyszalam to bardzo fajna jest pani krysia...ona bierze udzial w porodach i podobno bardzo duzo pomaga i niby sie ma nawet lepsza opieke bo znaja ja juz osoby ze szpitala w doncaster.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpindlerowy mlyn
Hej wszystkim mama, jak u Was samopoczucie? Ja od 2 tyg na urlopie juz i sie okropnie nudze, zawsze myslalam, ze jestem raczej leniuszkiem i nie moglam sie doczekac , a teraz jest mi jakos ciezko siedziec w domu bez konkretnego zajecia, do tego mam rano jakis nastroj kiepski i chce mi sie [plakac, dopiero wieczorem normalnieje;-) Co do zakupow to wiekszosc rzeczy udalo mi sie zgromadzic, zostalo jeszcze mi do kupienia poduszka do karmienia ( mialam z corka taka w ksztalcie ksiezyca i bardzo mi sie przydala) i kilka koszul nocnych rozpinanych z przodu (takie sie sprawdzily wczesniej) . Wiekszosc rzeczy higienicznych, kosmatykow, ubranek, itp juz mam, ide do poloznej 2maja to sie wypytam co jeszcze potrzeba. Moja corka bardzo przezywa cala sytuacje i ogromnie sie cieszy z dzidziusia ale nie chce, zebym szla do szpitala, strasznie to przezywa, mam nadzieje, ze wszystko pojdzie bez problemow i szybko wyjde ze szpitala. Maly jest jeszcze glowa w gore, ma podobno czas do 36 tyg a to juz nie dlugo, zostal mu tydzien, nie do konca sie orientuje, jakie sa procedury, chyba bym nie chciala, zeby mi go lekarz probowal odwrocic, juz wole ta cesarke,zobaczymy Co do znieczulenia to ja jestem zdecydowana, nie mialam przy corce, teraz chce miec, swoja droga to mysle, ze jak tylko wejde do szpitala, to bede sie darla o znieczulenie;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natania
Ja mieszkam w Northampton. Jak tylko wpelzlam do szpitala to sie darlam o epidural. Na to midwife, ze lekaz jest teraz zajety i bedzie wolny za 2 godziny!!!!!!A zreszta na znieczulenie jest juz za pozno bo jak na jej oko to niedlugo urodze. Myslalam, ze umre. W ciazy wykryto u mnie (oczywiscie jak bylam na urlopie w Polsce) miesniaki macicy. 6 tygodni przed porodem bylam na scanie w szpitalu i pani doktor powiedziala, ze moge rodzic naturalnie. Oczywisci okazalo sie, ze nie moglam!!! Ale to juz przy samym porodzie. Po kilku godzinach parcia mloda midwife wreszcie zorietowala sie, ze cos jest nie tak. Potem to juz poszlo szybko. Zbieglo sie chyba 6 lekarzy. Kazdy cos mi wyjasnial. Dostalam epidural (okazalo sie, ze jednak mozna) i kleszczowo wyciagneli mi na sile moja mala kruszynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :-) Joasiu, ja mam termin na 9 lipca z usg a 12 z miesiaczki takze sama dokladnie niewiem ale gdzies w tych okolicach :-) A ty na kiedy? Fajnie ze ktos z Donny :-) Trzeba bedzie sie umowic na jakis spacer z maluchami do parku w lecie :-) A gdzie trzeba pytac o ta pania Krysie? Szpindlerowy Ja tez wlasnie chcialam taka poduszke rogala i mialam straszny dylemat z nimi bo chcialam zebym tez mogla z nia spac przez ta reszte ciazy bo juz mi coraz gorzej znalesc pozycje.. ;) Spodobala mi sie w sumie ta: http://www.ebay.co.uk/itm/280659864258?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_2041wt_1270 I ta: http://www.argos.co.uk/static/Search/searchTerms/SUMMER+PILLOW.htm I kurcze juz niewiem co lepsze no.. Moze ktoras z was doradzi? Szpindlerowy a skad oni wogole wiedza jak dziecko jest ulozone skoro juz nie robia usg pozniej? Caly czas mnie to zastanawia skad oni beda to wiedzieli.. Natania witamy :-) Wlasnie kupilam w tygodniu wozek z Northmanpton i dzisiaj oplacilam kuriera zeby mi dowiezli go do domku :-) Doczekac sie nie moge.. Wyobrazam sobie jak sie czulas w trakcie tego wszystkiego co przezylas :S Zdazyl zadzialac ten epidural chociaz?? Jeszcze pytanie do calej reszty. Jakiego proszku/plynu do prania uzywacie do wyprania wszystkiego dla dzidziusia?? Zbyt duzego wyboru tu w sklepach nie maja z tego co ogladalam.. JAki jest wogole dobry?? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) AniuDoncaster-Ja uzywam tego do prania ,poprzednio i teraz : http://www.fairynonbio.co.uk/ U mnie chyba bedzie szybciej niz w czerwcu,mam bardzo silne skurcze przepowiadajace ,czasami pol dnia,za tydzien midwife to z nia pogadam,malo wizyt mam w tej ciazy,ale dala mi swoja komorke ,zeby w razie co dzwonic... Co do znieczulenia zobacze jak mi pojdzie 3 porod ,ale jak bedzie na maxa bolalo to sie nie zastanawiam :) Ja mam fajny szpital,juz raz w nim rodzilam i wiem na co mozna liczyc..Maly nadal nie lezy jak powinien a to juz 33/34 tydzien,ale znajac mnie to na cesarke sie nei zalapie :) Wkurza mnie pogoda u nas na polnocy pada juz 2 tygodnie i prognozy na nastepne dni nie sa optymistyczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu-polozna umie sprecyzowac polozenie recznie,powie gdzie jest glowka gdzie reszta,jesli ja cos zaniepokoi wysylaja na scan do szpitala i tam sie okazuje co i jak,mialam tak w poprzedniej ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde pisałam tu już kiedyś ale zanim się dokopię do swojego wpisu..no nieważne :) Majóweczko widzę że 3 pociecha w drodze, miałaś już kiedyś cc? Bo jesteś aktualnie bardziej na czasie, ja roddziłam w kwietniu 2011-czy to prawda że w UK jest teraz tak, że rodząca nawet pierworódka może wybrać pomiędzy sn a cc ? Bo wiem, że jak już raz się miało cc to ma się prawo do decyzji czy kolejny poród rozwiązać cc czy sn...A podobno możliwość tego wyboru pojawiła się w listopadzie 2011, w każdym razie jakoś pod koniec 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie za nic nie chcieli cc zrobić a wydaje mi się że w Polsce szybciej by to zrobili przy tak ślimaczo postępującej akcji porodowej jaką ja miałam.Ale generalnie jestem bardzo zadowolona z opieki i porodu tutaj.Pozatym nie mam też porównania, bo swoje pierwsze dziecko tu rodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kasienko-Otoz sprawa z C wyglada tak(rozmawialam z dwiema poloznymi) ,oczywiscie prawda jest ,ze kobieta moze sobie sprobowac wybrac rodzaj porodu,wtedy mowi o tym poloznej a ta umawia ja na spotkanie w szpitalu w tej sprawie,jednak z tego co sie dowiedzialam argumenty musza byc bardzo silne,oni bardzo namawiaja na tych spotkaniach do SN i jesli wyda im sie,ze powody nie sa za mocne do wykoniania ciecia,maja prawo odmowic a wtedy mozna swoich racji dowiesc jedynie na drodze sadowej,co niekiedy trwa dluzej jak ciaza na tym etapie :) Poprostu personel moze nie chciec wykonac tej cesarki i tyle.U mnie naprzyklad rozchodzi sie spojenie lonowe (w Pl jest to powod do CC) natomiast tutaj rodzi sie normalnie i zapytalam polozna ,czy moge ze wzgledu na strach przed dalszymi komplikacjami ze spojeniem poprosic o cesarke,powiedziala ze :"Moze mnie skierowac,ale smie watpic czy sie zgodza w szpitalu..." wiec tak to wyglada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha czyli tak generalnie rozdmuchali to na necie, a i tak personel zrobi jak uważa.Ciekawa jestem czy mój traumatyczny pierwszy poród byłby dla nich powodem...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpindlerowy mlyn
Aniu- ja z corka mialam taka poduszke jak z pierwszego linku, tyle, ze z mothercare; co do polozenia dziecka to dosc latwo wyczuc, glowka jest twarda a pupa juz mmniej, poza tym ja mialam jeszcze usg w 27 i 32 tyg bo polozna sie obawia, ze maly jest duzy, ale moja cora tez byla duza. Majoweczka-mamy podobny termin, Twoj maly tez sie jeszcze nie obrocil, nie masz obaw, ze juz sie nie odwroci? u mnie 35tydz., polozna mowila, ze do 36 tyg., ja szczerze myslalam, ze mi to zagwarantuje cesarke, ale z tego co piszesz, to niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania doncaster a masz gdzies link do wozeczka ktory kupilas? z gory dziekuje bo wlasnie jestem na etapie szukania czegos odpowiedniego w rozadnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Druga corcia byla spora i sie obrocila w dopiero 37 tc ,wiec nic nie wiadomo,a ja mam dopiero 34 zaraz,wiec nie nastawiam sie na zadne CC,zobaczymy jak to bedzie..Cesarke mozna oczywiscie wyegzekwowac,ale trzeba miecjak wyzej napisalam dobry dar przekonywania,bo to nie jest tak ze idziesz ,strzelisz palcami i masz ,to jest zabieg operacyjny i kosztuje ich jakies 800 funa wiecej jak porod naturalny,wiec dziwne by bylo jakby tak kazdemu podawali cesarke na tacy,wydaje mi sie ze rozne traumy po porodowe maja duze szanse na powodzenie ,ale to tez trzeba troszke kolo tego polatac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×