Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polinkama

Rok 2011-moje maleństwo jest już na świecie:-).

Polecane posty

a ja mam matę i Nadka ją uwielbia tylko nie mamy pozytywki a wiszące pluszaki. I zaczęła się nią interesować jak miała ok 2, 5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kremu na krostki to alergolog zalecił nam krem Oilatum Soft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyan
martta a jak czuje się Nadka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwazja, w tym przepisie był ziemniak :) dałam mu odrobinkę na łyżeczce, tak jak tą kaszkę wczoraj i efekt ten sam, na szczęście nic wcześniej nie jadł! chyba nie najlepsza ze mnie kucharka :( pomieszam mu odrobinkę ze słoiczkiem i może jakoś pójdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poloznaaa
Witam, jestem położną i studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Proszę o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w napisaniu pracy magisterskiej. Ankieta skierowana jest do rodziców (których dziecko jest już na świecie smile) oraz par, które od co najmniej 1roku bezskutecznie starają się o dziecko. http://www.ankietka.pl/ankieta/73156/witam-serdecznie.html Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety. Kinga Bujak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadka jest trochę nieswoja. Boi się ciemności i hałasów. No i jest mały marudek bo ma podwyższoną temperaturę. Pewnie minie kilka dni nim wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może coś polecicie na bolące dziąsełka przy ząbkowaniu, jakąs maść czy żel? Byłabym wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Hej 🖐️ Ja zużyłam już 2 opakowania żelu na ząbkowanie Bobodent a ząbków jak nie było tak nie ma :-P Za to objawy ząbkowania dają się nam we znaki :-) Miłego dnia kobietki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzisiaj noc była już taka jak zwykle a nawet jeszcze lepsza bo mały jeszcze śpi:-) Dla przypomnienia zapytam czy jest jeszcze jakas mama niesłoiczkowa? martta - Zachowanie Nadki na pewno wróci do normy a jak jest teraz z jej kopkami? U nas na ząbki też mamy żel Bobodent Dziewczyny czy Wasze dzieci nie mają problemu z trzymaniem główki prosto podczas spania tzn. śpią na wznak a główkę mają przekręconą na bok słyszałam że to może mieć jakieś negatywne skutki. Olamary - jak pierwszy dzień niani no i jak tam Twoje jazdy mam nadzieję że nie było źle;-) ja nie umiem jeździć i na dodatek się boję ale w końcu muszę się przemóc i zacząć się uczyć Pogoda już coraz gorsza u nas teraz straszna mgła. Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) Mała jeszcze śpi ;P ale obudziła się o 5 i śpiewała. O północy był ryk, z głodu :D matko co za noc :P:P:P RUDAMAMA... ja gotuję wszystkie warzywa razem, mięso osobno i jak z ryżem to też osobno, potem dodaję oliwę z oliwek i blenderuje wszystko razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Maks spi róznie- na wznak z główką prostą bądź też raz w prawo a raz w lewo :-) Zdarza się mu tez spać na boczku :-) Ja jestem całkowicie niesłoiczkowa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polinkama... ja gotuję sama zupki, deserki też robiłam sama, ale znalazłam takie w słoiczkach bez cukru i daję też takie, bo mają owoce, których teraz wszystkich świeżych nie kupię, soczki też kupujemy, czasem robimy w sokowirówce, Małej smakują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo nie za cały miesiąc będę wprowadzała już danie warzywno-mięsne lub warzywno-rybne także przyda mi się pomoc mam niesłoiczkowych ponieważ szczerze mówiąc to nie mam na razie żadnego pomysłu jak zacząć. Elinova a Ty karmisz piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo nie za cały miesiąc będę wprowadzała już danie warzywno-mięsne lub warzywno-rybne także przyda mi się pomoc mam niesłoiczkowych ponieważ szczerze mówiąc to nie mam na razie żadnego pomysłu jak zacząć. Elinova a Ty karmisz piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polinkama... ja zaczynałam od ziemniaka z marchewką, gotowałam pół średniego ziemniaka, pół marchewki, jak przestygło troszkę to dodawałam oliwę z oliwek i blender w ruch :) ( masła nie daję, bo nie mam prawdziwego, a te sklepowe to oszukane są) minął miesiąc jak Mała zjadła zupki tyle, że nie musiałam karmić mlekiem. stopniowo dodawałam do zupki kawałek selera, pietruszki- korzeń, dynię, jak już jadła trochę to dodawałam kalafior lub brokuły i mięso-cielęcinę, nie daję jej kurczaka, bo nie chce żeby dostała okres w wieku 7 lat :P a potem zaczęłam dawać troszkę natki pietruszki, zamiast ziemniaka ryż brązowy, kasze manną, żółtko.Początki nie były łatwe :) ale systematycznie podawałam jej i nawet jak zjadła 2 łyżeczki to było ok, bo potem coraz więcej i więcej, a teraz wcina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
polinkama- karmiłam piersią przez 7 m-cy :-) od dwóch Maks już jest na MM :-) Więc w razie czego służe radą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może macie jakiś wypróbowany syrop przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Mam ibufen d pomarańczowy ale Nadka im nie lubi, płacze jak jej im daje bo jest gorzki w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jestem :) ja wstałam o 9, a mały chyba sporo wcześniej, ale się trochę sam pobawił w łóżeczku. całe szczęście, bo w nocy jakoś tak marudził :( nie płakał, ale się wiercił, nie mógł spać, więc ja się też co chwila budziłam :( martta, ja nie pomogę, bo my nie używamy :) polinkama, zacznij od pojedynczych warzyw i zwiększaj z czasem ich ilość w posiłku inwazja, ja też gotowałam buraki osobno, reszta warzyw- osobno, ryba na parze, ale zrobiłam większą porcję, żeby pomrozić (chyba na marne), więc najpierw wzięłam ziemniaki... i wyszło pure..., przy marchewce było już lepiej ;) ...chyba na razie zostaniemy przy słoiczkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed chwilą na tvn był temat o kampanii przeciwko spaniu z dzieckiem? Wy śpicie ze swoimi maluchami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polinkama, ja gluten zaczęłam wprowadzać po 5 mies. teraz dostaje odrobinę kaszki b/g z deserkiem i odrobinę z/g z obiadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martta, nie oglądałam, ale nigdy nie spałam! ja śpię z nim w jednym pokoju, ale mały w łóżeczku a ja na kanapie (a mąż sam w naszym łóżku w sypialni :( ), bo tak łatwiej mi do niego w nocy wstawać. jeden raz, jak był malutki, zdarzyło mi się zasnąć z nim po karmieniu, ale nie było to świadome włożenie dziecka do łóżka. ja nie jestem za, lepiej dmuchać na zimne, żeby się nic nie stało. taki roczniak, to i większy i mądrzejszy, więc jeśli rodzice nie mają nic przeciwko, to roczniaka jestem w stanie zaakceptować, ale młodsze dziecko, bym się obawiała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas piękny dzień się zapowiada :) słoneczko świeci, zaraz wysuszy tą wilgoć z nocy, a i na termometrze 8 stopni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja śpi sama w łóżeczku, a my w naszym łóżku, ale wszyscy w jednym pokoju :) czasami w sobote, albo niedziele weźmiemy Małą i śpimy wszyscy razem, ale tylko po południu taką drzemkę sobie robimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas niestety Słońce nie świeci i nie zanosi się na poprawę ciągle jeszcze ta mgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jakiej postaci dajecie maluszkom witaminę D? W tych kapsułkach? Bo ja zanim Nadce dam tą kapsułkę to wszystko jej spływa po brodzie- ma teraz fazę ze zaciska na wszystko dziąsełka. Szukam więc wygodniejszej aplikacji tel witaminki. Słyszałam coś o witaminie D w dozowniku, stosujecie coś takiego? Jeśli tak to proszę o nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję witaminę D w kapsułkach typu twist-off ale słyszałam też o witaminie D w kroplach z dozownikiem, np. Juvit D3, ok. 19 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×