Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

no ale z 2 strony tak sobie mysle jak dziecko moglo by urosnac gdyby nie bylo akcji serca sama powiedz chyba mam racje nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poronilam pierwsza moja ciaze i od razu na usg mi powiedziala kobieta ze serduszko nie bije..a ona nie widziala dzidzi na ekranie? i na pewno nie ma co sie martwic bo o tym ze nie ma akcji serca to by jej powiedzieli. i takj jak mowisz jesli serce nie bije zarodek sie nie rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialo dziecko na usg twierdzi ze sie ruszalo no ale teraz mowi ze przychodzi jej do glowy ze sie ruszalo moze dlatego ze polozna naciskala jej brzuch i dlatego p[lod zmienial pozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma opcji zeby sie nie ruszalo a polozna by tego nie zauwazyla..poza tym w green book ma opis z usg niech sobie doczyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona byla na prywatnym usg w tym miejscu gdzie ja wczesniej no ale ja widzialam wszystko.....i jak czegos nie wiedzialam to dopytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sadze zeby jej nie powiedzieli jesli byloby cos nie tak...ktory tydzien ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to po co poszla jak zaraz bedzie miala w szpitalu?? powiedz niech sie nie martwi bo na bank by jej powiedzieli..swoja droga dziwne ze sie o nic nie dopytala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dla mnie to tez jest dziwne no ale coz rozni sa ludzie mi sie wydaje ze ona byla tak zafascynowana istotka na ekranie ze nie zwrocila uwagi na naistotniejsze fakty i ze wszystko jest ok.;)zobaczymy co jej powiedza na usg w szpitalu ale naprawde mnie sie wydaje ze jakby polozna nie widziala pracy serca napewno by im o tym powiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwna ta historia... U nas w tym czasie robi się badanie przezierności oraz sprawdza wszystkie parametry - czyli serce również! I lekarz powinien jej wszystko pokazać, bo na usg laik niewiele zobaczy. Mój mi pokazywał palcem gdzie serce, żołądek, raczki, nawet źrenice bylo widać! Serce musi bić w tym tygodniu, nie ma innej opcji. Chyba że w UK sa jakieś dziwne praktyki badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) ja serduszka nie słyszałam, ale pani wszystko mi pokazała i wytłumaczyła. jak zapytałam o serduszko to zapytała z uśmiechem czy wątpie żeby taki ruchliwy dzidziuś nie miał serduszka;) i też miałam bardzo naciskane na brzuch bo skarbek uciekał przed głowicą od usg;) więc to jest bardzo dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia dziwne to ale moze kolezanka zle cos zrozumiala bo innej opcji nie widze. A ja dzis zaczynam 17 tc:) ech i brzuch od rana boli. Tez tak bialo u was myslalam ze mniej sniegu napadalo.Jechalam z corka do szkoly autobusem to normalnie 20 km/h myslalam ze juz sie spoznimy.Nie mam dzis weny co na obiad zrobic zreszta prawie jak codzien?Jutro tlusty czwartek mam nadzieje ze znajde paczki bez rozanego nadzienia(blee) i po konsumpcji zgaga sie nie przyczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ogólnie nie lubię pączków, jedyne które mi przez gardło przechodzą to te właśnie z różanym nadzieniem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie;)eh nie pisałam nic bo kiepsko coś było ze mną:(wczoraj dopadły mnie wymioty :(dobrze ze po raz drugi tylko odkąd jestem w ciąży. Ale to już ten tydzień, że myślałam że już będzie z tym spokój:)no ale trudno:)a dzis sie kiepsko czuje..stawy rwą na zmianę pogody, jakaś słaba jestem obijam się o ściany eh:( Też mam problemy ze swędzeniem ciała, brzuch plecy nogi. Ja jestem astamtyczką i wcześniej brałam na swędzenie leki ale w ciąży musiałam je szybko odłożyć bo mogły być bardzo szkodliwe dla malucha. I muszę ratować się wapnem, które jednak na mnie jest za słabe eh:) Też chyba znowu wrócil mi stan zapalny bo znow coś swędzi mnie , chociaż upławów nie mam. Eh już mi ręce opadły bo już tyle globulek aplikowałam eh chwila spokoju byla eh. Odebrałam wyniki morfologii no jest w miare ok ale mocz eh napisali że bakterie dośc liczne. A we wcześniejszym badaniu miałam tylko pojedyncze w preparacie. Ale nie podmyłam się przed oddaniem moczu eh bo tak mi się sikać chciało że bym nie dała rady chyba. I oddałam do miseczki mocz a potem przelałam do pojemniczka, a lepiej chyba do pojemniczka od razu. Eh w poniedziałek mam iść na badania na toksoplazmozę po raz 2 no i od razu mocz i morfologie bo bedzie już 16 tydzien, i lekarka kazala wtedy zrobić, chcoiaż wizytę mam dopiero 9 marca. Eh trzymajcie sie Mamusie lepiej niż ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na te swedzenie dobrze jest poodmywac sie roztworem sody oczyszczonej z woda..powinno pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia2410 a nystatynę miałaś? Mi pomogła...poszłam do lekarza i powiedział, że wszystko super i żadnych zmian nie ma, tylko że ja na drożdżaki brałam...nie wiem, co tam u ciebie...a z tym moczem, to mi szwagierka powiedziała, że w szpitalu im pielęgniarka mówiła, że mocz oddajemy najlepiej rano, nie z pierwszego strumienia, tylko troszkę siku zrobić i dopiero bezpośrednio do pojemniczka :) i jeszcze najlepiej położyć na pojemniczku papier toaletowy, żeby wszystkie osady zostały :) mi się nie chciało z tym papierem osobiście bawić, ale zrobiłam wedle zaleceń ;) ja też dziś słabo sie czuję...muli mnie cały czas, no i to ciśnienie niskie strasznie, ale wzrasta. I też mnie wszystko swędzi, nie wiem czy was dziewczyny też - nogi, pod i nad kolanami z tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LImetka_87 Nie tej o której pisałaś nie miałam:)macmirror i floragyn kilkakrotnie:)poki co swedzenia nie ma troszkę wieczorem więc nie panikuje:)ja nie miałam chyba drożdzaków, tylko w cytologii mi wyszło że mam leukocytów w posiewie sporo i stwierdziła Pani doktor że stan zapalny:)ale ostatnio w piatek jak bylam badała mnie i mowila że ok to potwierdziłam jej nawet bo nie mialam zadnego swedzenia ani nic. Moze wczoraj tak mnie cos tylko wzielo:)dzis narazie ok:)ale z tym swedzeniem ciala mam tak samo eh... a z tym oddawaniem moczu to wiem wlasnie ze najpierw trzeba sie dobrze podmyć wodą z mydlem, potem ze srodkowego strumienia tylko zebrac mocz czyli poczatek opuscic i koncowke tez...i od razu prosto do pojemniczka...eh latwo mowic hehe to wcale nie takie proste:)jeszcze sobie nalezy ponoc trzymac rozchylone wargi sromowe;)hehe eh...niby takie banalne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam prośbę zbadajcie sobie puls w stanie spoczynku (ja trzymając palca za uchem mierze stoperem z komórki przez 10 sekund i razy 6-wychodzi mi puls)...jaki macie puls w spoczynku? Bo ja mam podejrzenie tachykardii, mam w spoczynku 90-100 nawet......a moze w ciąży wzrasta az tak bardzo?? dodam, ze nie mam kondycji i przed zajsciem w ciaze kompletnie nie miałam kondyccji i podejrzewamstądto wszystko.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj oddawała mocz do badania, bo też miałam ostatnio liczne bakterie. Brałam 10 dni urinal i teraz zobaczymy, co wyjdzie. Ale stosowałam się do zaleceń, jak brac próbkę, czyli tak jak pisałyście wyżej. Co do pulsu, to nigdy nie mierzyłam. Muszę spróbować. Ja mam takie kołotanie serca często wieczorem, jak kładę się spać. Może to stres. Moja dyrekcja wrobiła mnie w dwudniową wycieczkę z dzieciakami do Warszawy. Obym dała radę, bo nie dość, że jakieś 7 godzin jazdy to maraton w zwiedzaniu całe dwa dni! Jadę na poczatku marca, więc może nie będzie tak źle. Oby ciepło się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30juz30 w czasie ciąży masz podwyżsszony puls ja miałam w pierwszej ciąży 100-120 i to była normaka więc nie przejmuj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka naprawde? Ale ja bgyłam wczoraj u kardiologa i mówił ze ekg "nie jest prawidłowe" i zastanawiał sie skąd ta tachykardia-najpierw zaczał od skierowania mnie na TSH FT3 Ft4, dziś dowiedziałam sie ze wyniki =hormonów mam jednak okej.... czyli to moze byc normalne...?ale ja mam tez mdłosci przy tym biciu serca.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tarczyce to też ma wpły ciągle o tym zapominam , ale i tak tętno jest podwyższone bo zawsze jak miałam u lekarza mierzone to nic nie mówił że za wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, no z tym moczem to rzeczywiście, wszystkie te czynności kontrolno - przygotowawcze ;) a z tym takim kołataniem serca, to powiem wam, że też czasem mam,szczególnie wieczorem, takie łup, łup czuje i muszę głęboki oddech złapać, ale jakoś tak nie czuję się bardzo źle czy coś, więc to chyba się czasem zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z oddychaniem to jest tak że dziecko rośnie i też potrzebuje tlenu więc musimy co jakiś czas brać głębszy oddech;) u mnie też sa nawroty zapalenia;( mocz mam bardzo mętny. już nie wiem czy to jakieś grzyby czy coś w moczu nie tak. położna do moczu włożyła jakiś test i powiedziala że jest ok;) soku żurawinowego mam dość i codziennie piej sok z jednej cytryny z 0,5l wody i jak to przez bakterie w moczu to mam nadzieje że to wypłucze. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×