Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Widzę, że wczoraj większość miała sądny dzień. Mnie cały dzień bolał krzyż i podbrzusze. No i mdliło mnie ... jeny, na początku ciąży mnie tak nie mdliło jak wczoraj, dzisiaj zresztą dopóki nie zjadlam śniadania też mnie mdliło. W ogóle jestem jakaś taka rozbita :-( Mnie też czasami swędzi ciało i to całe ... ale u mnie to efekt tego, że w ciąży bardzo mi się skóra przesusza. I zauwązyłam, że strasznie mało dziewczyn się udziela na forum ... tabelka długa, a na forum cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)coś musiało być wczoraj na rzeczy skoro miałyśmy kiepskie samopoczucie;)jakis biomet niesprzyjający mamom przyszłym:)wiecie co ja zauważyłam?że rano jak wstaję mam na języku żółty osad:( mam nadzieję, że to przez żołądek może nie że refluks ale od mdłości i pracy żołądka i zgagi. Chociaż ja jej nie czuję raczej, albo hm..nie umiem rozpoznać jej objawów:)No nic nie będę się tym martwić, zapytam w marcu na wizycie lekarkę:)ciekawe czy któraś z Was też tak ma? Dodam że w nocy często chce mi się pić a wody nie mogę pić bo mnie odrzuca i napiję się soku albo czegoś innego...dzis sprite w nocy byl..eh wiem niezdrowe:)oby ten dzien dzisiaj przyniosl nam lepsze zdrowko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tama aga
Hejka:) Wlasnie z tym moczem to ja w pierwszej ciazy mialam caly czas problem wiecznie jakies bakterie.Teraz na razie mam spokoj ale zobaczymy na jak dlugo.Z tym wczorajszym samopoczuciem to rzeczywiscie niesprzyjajace ciezarnym:) A dzis pozarlam faworki bo sa mniej slodkie i 2 paczki i juz mi sie nie chce na nie patrzec:P Meczy mnie dzis kolka jelitowa ech az mdlosci mnie dopadly mam nadzieje ze przejdzie.W tamtej ciazy to mialam kolke nerkowa bo mala mi uciskala jakis kanalik.Lekarz mowil ze to moze sie zdarzac bo jestem szczupla i miejsca malo jest wiec musze sie pomeczyc. Leki u mnie to ostatecznosc. Jesli chodzi o puls to nigdy sobie nie mierzylam ale wydaje mi sie ze w ciazy bedzie wiekszy.Ja czasem jak za szybko zmienie pozycje to mam wrazenie ze" serce mi wyleci" ale w organizmie wiecej krwi krazy.Ale zawsze lepiej podpytac lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia2410, ja jak rano wstaję mam żółty język i tak kwaśno w buzi...i w nocy, jak się budzę to też czuję taką kwasotę..to na pewno ph podczas ciąży się zmienia na jeszcze kwaśniejsze i dlatego ta zgaga też, na szczęście mnie tak często nie męczy, na razie ją tylko raz miałam, a przed ciążą nigdy :) ale to też zależy co się zje ;) ale jak kogoś złapie, to na pewno pozna, że to to...nie da się jej zignorować ;) a w ogóle wiecie dziewczyny, dziś byłam u dermatologa mojego i mi zakazała w ogóle jakichkolwiek ,,upiększaczy" stosować, nawet jakichś maseczek, czy takich delikatnych peelingów enzymatycznych. Miałam kiedyś taki spirytusik do smarowania, na bazie alkoholu, ale to takie stężenie wiadome..małe..i tego też mi zakazała...i sama nie wiem, nawet jakiejś maseczki glinkowej czy coś nie można? no ale w razie ,,w" nie będę stosować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuje meseczki z avonu te z planet spa sa dla mnie zarabiste:) wlosy tez normalnie farbuje pytalam lekarza i mowil ze nie ma problemu z reszta w pierwszej ciazy tez farbowalam. Ale ostatnio za dlugo chyba przytrzymalam maseczke i wygladalam jak apacz:) dobrze ze wychodzic z domu w tym czasie nie musialam:):)Ja ogolnie mam problemy z cera wiec nie mam zamiaru delikatnie mowiac "zapuscic sie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie troche Limetko uspokoilas z tym żółtym językiem:)dzięki:)a co do tych upiększaczy hm...no mi się wydawało, że to nie problem, żeby stosować jakąs maseczkę czy peeling, jako kosmetyczka jestem zdziwiona trroche, bo to nie są myślę jakieś groźne składy kosmetyczne, ale hm..skoro dermatolog tak mówiła hm..ciekawe:)ja stosuję normalnie kosmetyki tak jak i przed ciążą:)cere mam hm..mieszaną z pojedynczymi wypryskami teraz w ciązy coś mi dokuczaja:)codziennie mam make up i uzywam sporo kosmetykow i jest ok:)wlasnie myslę ciagle o tym farbowaniu włosów, kurczę bo mam już odrosty nawet wogole chcialam z blondu na ciemny balejaz przejsc...hm..moze poczekam na pozniejszy etap ciązy będzie może bezpieczniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane pytałam o te kosmetyki to wolno tylko nie na bazie jakiś tam kwasów. ja osobiście używam maseczkiz dax kojąco i uspokającą skórę 2 razy w tyg i kosmetyki do skóry ze skłodnościami do trądziku. a na temat farbowania co lekarz to opinia;) jak byłam na wizycie w szpitalu to przyszła pani doktor po jakies wyniki pacjętki do recepcji, była w ciazy i miała duże odrosty na włosach. dalo mi to troche do myślenia;) moje kolezanki w każdej ciazy farbowały włosy i dzieciaczki maja zdrowe. więc to zależy tylko od nas co zrobimy. ja osobiście nie bede farbować, mam zamiar tylko podciąć i dalej dbać o nie jak do tej pory. mam takie pytanko do was;) troche głupie;) przed ciaza nie miałam włosów na brzuchu tylko prawie taki nie widoczny meszek a tera mam cały brzuch owłosiony;) też takim meszkiem tylko że juz widocznym;) czy to normalne?? może któraś ma z was też tak?? a i czy jest juz widoczny u was brzuszek?? ja jak narzie schudłam 3 kg a brzuch mam taki że w spodnie sie juz nie mieszcze;) już od tyg chodze w spodniach ciązowych;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula uk nie przejmuj sie tym bo ja na dtrugi dzien po depilacji widze i czuje odrastajace wloski to jest wina hormonow tak mi sie wydaje . a co do brzuszka to ja nie mam jakiesgos wielkiego ale widac ze robi sie inny i od 2 tygodni nie moge nosic dzinsow bo mnie z mocno sciskaja wiec chodza tylko w leginsach teraz....ktore wcale nie uciskaja mi na brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie też mnie zdziwiło, jak tak dermatolog mi powiedziała...może myślała, że ja chcę stosować jakieś nie wiadomo co..:) i tak zapobiegawczo powiedziała, żeby sobie odpuścić...ja właśnie też mam mieszaną cerę i w strefie T się bardzo przetłuszcza, czasem coś tam wyskoczy, ale o dziwo teraz w ciąży jakoś mi się polepszyło, mam o dziwo, ładniejszą cerę, niż przed :) a miałam wcześniej niezłe zawirowania, podobno przez cystki na jajnikach, które u mnie powstały - pojawiały mi się takie krostki głównie w okolicach żuchwy..i dermatolog mi mówiła, że to przez zmiany hormonalne. Teraz się uspokoiło...no zobaczymy, mam nadzieję, że dalej będę miała taką cerę, bo jestem z niej zadowolona :) a z włoskami, to ja też mam! w sumie to się nad tym nie zastanawiałam, bo zawsze miałam..ale może rzeczywiście są trochę liczniejsze..a że też się często ogólnie golę, bo nie lubię włosków, to jakoś przywykłam :) farbowanie włosów, tak sobie myślę, że odpuszczę na pewno na pierwszy trymestr, a później zobaczę, jak będzie masakra, to możliwe, że nie wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie :) trafiłam tu przez przypadek i będę starać się być na bieżąco:) Ja termin mam na 4 sierpnia czyli dziś zaczeliśmy 16 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z farbowaniem wlosow wstrzymuje sie teraz w 1 trymestrze a juz sie zaczyna drugi ale i tak pofarbuje dopiero pod koniec kwietnia bo idziemy na weselicho i nie mam zamiaru glowy miec w odrostach tymbardziej ze ja farbuje na czarno a odrosty mam blond hehe napewno dziecko to nie zaszkodzi ppfarbuje farba bez amoniaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia wlasnie ja farbuje na ciemno i nie cierpie odrostow miec wiec co miesiac klade farbe.Kiedys walnelam sobie czarny i zaluje teraz ale marzy mi sie dekoloryzacja i jasny braz.Juz tyle razy sobie obiecalam ze zrobie ale zawsze szkoda mi wlosow.Kiedys nawet sama sobie zrobilam wlosy dekoloryzatorem ale nic tego cholerstwa ruszyc nie chcialo.Po tej akcji jedynym moich problemem z wlosami bylo to ze sie ciezko rozczesywaly no ale w salonie chyba silniejsze srodki maja.Wlosy zawsze mi rosna jak oszalale a teraz w ciazy to juz w ogole.A te na brzuchu tez mam ale nie duzo. Sauri witaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga-dekoloryzacja kochana ja też farbowałam włosy na czarno przez 4 lata a potem zdcydowałam się na dekoloryzacje;) na początku żaden zakład fryzjerski nie chciał się podjąć dodam że mieszkałam na podkarpaciu. ale postanowiłam że moge wyjść łysa od fryzjerki byle nie czarna;) tak 4 miesiąće przed myłam włosy szamponami przeciwłupieżowymi i potem nadszedł ten dzień;) włsy miałam długie panie w zakładzie w ciągu 6 godzin ściągały kolor 3 razy bo niechciał zejść;) do połowy włosów byłma marchewkowa z odcieniami blądu. pani powiedziała że jak terza po 3 razie nie zejdzie to bede ruda;) ale troszke zeszło i by lam brązowa;) dokładnie ciemny braz. a potem szok przez 6 miesięcy włosy trageia codziennie dawałam odzywki i ceramidy na włosy i teraz po 2 latach włosy wróciły do normalności;) ale dodam że przed dekoloryzacją nie używałam prostownicy szuszarki do włosów żadnych lakierów i żeli. tylko szampon i odżywka. i pani pierw ogląda włosy i Ci powie czy wogóle sie podejmie tego zabiegu. a koszt czegos takiego to 500zł w dobrym salonie na podkarpaciu. ja osobiście odradzam dekoloryzacji. wiem że to nie na temat ciązy ale myśle że ci się to przyda na przyszłość. buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki:) wlasnie mam zdrowe wlosy szkoda mi ich po prostu ale wizja przyszlosci z tym czarnym kolorem mnie przeraza:P ech cofnac czasu sie nie da to trzeba bedzie pocierpiec.U mnie koszt w salonie to 250-300 zl mam wlosy prawie do pasa ale na pewno przed tym zabiegiem bym obciela .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga ja tez przed zbiegem obciełam troche. i u mie tez miał być to koszt około 300zł ale cholerstwo nie chciało zejść i jak pani zliczyła ilość preparatów jakie poszły na włosy to wyszła taka sumka i liczyła potem farbowanie na włosach pół długich bo miało być 300 a wyszło 500zł i było jej troszke głupio. decyzja należy do CIEBIE. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a nie lepiej zrobić baleyage na łopatce lub grzebieniu gęsto a nastepnie położyć kolor i tak powtórzyć z dwa razy. nie zniszczycie sobie tak włosów bardzo jak na całości dekoloryzacja .Mam znajomą co pracuje w renomowanym salonie w krakowie i się dowiedziałam ,że baleyage za który kobiety płacą kilka stów robią na joannie:) A ściąganie koloru baleyagem jest łagodniejsze i mniej niszczy włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestraszonajasmina
hej dziewczyny, przepraszam, ze sie wtracam w dyskusje, ale czytam Was od czasu do czasu, bo tez mam termin na sierpien. Mam juz synka dwuletniego i to moja druga ciaza. mam pytanie: ostatnio na usg lekarz badal przeziernosc, mial z tym problem, bo wyniki wyszly bardzo rozbiezne, jeden 1,5, drugi 1,8, a trzeci 3,3 (czyli ponad normę). Skierował mnie na badanie krwi i dokładne usg do innego specjalisty, ktory ma lepszy sprzet. Poza tym, kosc nosowa jest, serduszko pracuje... Czy ktoras z Was miala taka sytuację? Czy robilyscie test PAPPa? Jesli tak, ile czeka sie na wyniki? Jestem przerazona tym podwyzszonym nt... Mam 26 lat, wiec teoretyczne ryzyko jest male, ale w zasadzie o niczym nie swiadczy... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przestraszonajasmina a to trzy rózne wyniki to podczas badania na jednej wizycie? czy tez moze w róznych odstepach czasu były robione? Jesli te rozbieżnosci wyszły podczas jednego badania to moim zdaniem lekarz albo miał słaby sprzęt, albo źle to wymierzał bo np. dzidzia sie za bardzo ruszała :) Skorzystaj z jego rady i zrób NT jeszcze w innym gabinecie. A do tego czasu postaraj sie nei styresowac, bo to szkodzi Tobie i dziecku, a niczego nie zmienia. Pamietaj tylko zeby zrobic to badanie do 13 tyg, bo później wyniki wyjdą nie dokadne (nie prowidłowe?). Skoro serduszko bije, kosc nosowa jest to sie nie stresuj i spokojnie poczekaj do kolejnego badania. Trzymam kciuki. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga ja tez zeszlam z czarnego koloru 2 lata temu ale po 3 miesiacach przefarbowalam spowrotem na czarno ale to bylo tak ze ten rozjasniacz rozjasnial tonowo wlosy i rudy odcien taki wpadajacy w braz mi sie spodobal i ytak zostawilam troszeczke zaluje ze przefarbowalam spowrotem na czarno bo teraz gdy nie farbuje nie moge patrzec na te jasny blond odrosty ......ale do kwietnia tylko 2 miesiace wytrzymam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestraszonajasmina
Nadia- dzięki za to, co napisałaś. Od razu mi lepiej. Badanie było jedno, robił trzy pomiary, bo jakoś nie mógł ich złapać, mówił też, ze owodnia przeszkadza, można ją pomylić z tym fałdem skórnym, od którego się mierzy. Poza tym, robił wszystko na bardzo dużym zbliżeniu, bo dzidzia mała i przez to obraz mocno zamazany... W srodę mam te badania, mam nadzieję, że wyjdą dobrze i dołączę do Waszego grona. Jednak wsparcie się przydaje, rodziłam synka w grudniu 2009 i do dziś jestem z dziewczynami na kafe:) miłego i SPOKOJNEGO dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Jestem tutaj pierwszy raz. termin mam na 15 sierpnia. mam pewnien problem. Od jakiegoś tygodnia zauważyłam śluz w kale. Może z dwa razy. Czy któraś z was miała takie problemy. Nie wiem czego moze to być przyczyną??? Robiłam wszystkie wyniki i niby jest wszystko ok. Czytałam że takie dolegliwości występują przy jelicie drazliwym ale ja wvześniej nie miałam z tym problemu. A więc jaka jest przyczyna tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)widzę że większość z nas kiedyś kusiło przefarbowanie z jasnych włosów na czarne:)i ja należę do tego grona:)przefarbowałam się na czarno sama w domu:)wiadomo kolosalna różnica bo byłam zawsze blondynką:)ale potem jakoś się przyzwyczaiłam i nakładałam jeszcze parę razy czarny:)potem po pól roku jednak postanowiłam wrócić do jasnego koloru myślałam o ściąganiu koloru ale zrobiłam balejaż z rozjaśniacza kilka pasemek nie były rude tylko jak blond, potem znowu dołożyła fryzjerka za jakiś czas jasnych pasemek i potem znów i w końcu już cała byłam jasna;)takze polecam Wam tą metodę owszem jest rozciągnięta w czasie ale nie niszczy tak włosów jak ściąganie:)teraz myślę o ciemnym balejażu w brązie oczywiscie a nie w czerni:)co do tych różnych nt mi lekarz mówił że ważna jest wielkość płodu i dopiero po sprawdzeniu wielkości plodu ocenić można czy nt jest prawidłowe czy też nie. Bo te dwie wartości są powiązane ze sobą. NIe mówił o normach żadnych ale możę jesli Twoja dzidzia byla np duża to i fałd może mieć wymiar który koreluje z wielkościa..hm..no sama nie wiem...moja dzidzia miała 39,1mm wielkości a nt przy tym miała 1,39. I sam lekarz mi mówił żebym czasem na internecie nie sprawdzała wymiarów bo są jednostronne a liczą się wszystkie wartości oceny płodu. Trzymam kciuki za pozytywne wyniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam problem kolejny urzędowy. Zawsze mi tu pomagacie dlatego pytam Was;)jak to jest z ubezpieczeniem w czasie ciąży? Bo jestem na L4 od połowy stycznia do połowy lutego pracodawca mi płacił pensje i ubezpieczenie a od polowy lutego ZUS mi pieniążki ma płacic a ubezpieczenie?jak to jest? Czy mąż mnie musi już ubezpieczyć u siebie w zakładzie pracy czy dopiero po porodzie razem z dzieckiem nas ubezpieczy u siebie?A teraz w czasie ciąży jak to jest?Może wiecie, bo mam teraz ostatnia rmua za styczeń od szefa, a jak przyjdzie mi pokazać za miesiąc w przychodni dowód ubezpieczenia to starej rmua mi nie uznają wiec co pokażę?eh dzieki z góry Mamusie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta czernia to cos musze wreszcie zrobic:) Przestraszona mysle tak samo jak Nadia ze dziecko sie ruszalo dlatego nt moglo wyjsc takie rozbiezne.Dal swietego spokoju zapisz sie do specjalisty szkoda twoich nerwow.Powodzenia Joasia he ja chyba nie bylabym taka cierpliwa zeby 2 m-ce nie farbowac. aga ja tez tak mialam w pierwszej ciazy i lekarz mowil zebym sie tak nie przejmowala bo u kobiet w ciazy to sie zdaza bo jesli jest zaburzona perystatylka jelit i wyproznanie.Ten sluz znajduje sie w jelitach to taka ochrona przed podraznieniem wiec jesli wyproznienie nie sa regularne i ze to tak nazwe twarde to sie bedzie zdarzalo tak mi tlumaczyl lekarz.Ale jesli cie to martwi to zapytaj lekarza nawet internisty. Basia tez jestem na l4 jesli chodzi o ubezpieczenie to ja mam tak ze zawsze przed wizyta chodze do firmy i podbijam legitymacje bo takowa posiadam a kolezanka moja chodzi do biura po RMUA.Bedac na l4 w czasie ciazy masz normalnie odciagane wszystkie skladki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga dzieki serdeczne za odpowiedz:)taka mialam wlasnie nadzieje:)moj szef mi przekazuje co miesiac rmua do firmy i odbieram to moze dalej tak bedzie robil a jak nie bede chodzic do kadr i odbierac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to zadzwon do firmy i zapytaj .Ale wydaje mi sie ze jest tak jak pisalam:) Ja nie cierpie chodzic do biura wiec opcja pieczatki w legitymacji bardziej mi odpowiada:) A zalatwilas juz z tym kontem do zusu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - a dlaczego miałby cię nie ubezpieczyć??? Oczywiście, że musi, bo jestes jego pracownikiem. Po prostu zasiłek chorobowy wypłaca zus, ale składki płaci pracodwaca. Ja farbuję na blond, ale jakoś teraz jak farbowałam w ciąży wyszedł mi brzydki kolor i takie suche włosy. Nie wiem, czy to przez ciążę,czy może coś sknociłam. W piwrwszej ciąży miałam ciemny brąz alexle się czułam w tym kolorze. Ufff dobrze że już weekend! Wreszcie nie będę musiała rano wychodzić na śnieg i mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz od kilku dni czuję ruchy mojego maluszka ! Takie trzepotanie w dole brzucha:-) termin mam na 15 sierpnia. W czwartek idę do gina pooglądać mojego skarbeńka :-) przyjemnego wieczorka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×