Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

malutka - moja koleżanka miała taki do odkurzacza, bo od ściągania zwykłą fridą ciągle chorowała na gardło. Takie elektrycznie aspiratory widziałam po ok. 150zł. Ale ja zostaję przy marimerze:) No i kręgosłup tez mi zaczyna doskwierac:( Szczególnie jak dłużej postoję. W krzyżu mnie łupie okropnie. Dzisija tez mnie mocno boli, do tego kość ogonowa. Ale jakoś się przemęczę. Tylko mam dużo schodów do domu i jej jesteśmy na ogrodzie a mi się ciągle chce siku, to już nie mam sily łazic po tych schodach. a będzie coraz gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myślałam, że tylko ja mam dość, i mi wszystko ciąży a plecy mnie bolą okrutnie najbardziej przy siedzeniu, do tego mam juz po raz drugi w tej ciąży zapalenie oskrzeli i biore znów antybiotyk Ospamox tym razem :( jeju jak źle znoszę te drugą ciąże- pierwsza była super w porównaniu do tej Podziwiam malutka3110 ze jeszcze zyjesz opiekując się dwoma i to jeszcze małymi bąbelkami, szok, ja to chyba jednak jakś słaba generalnie do wszystkiego jestem też nie mam siły łazić po schodach a mieszkam obecnie na 3.piętrze :( echhh i duchota dizś była niemiłosierna... szkoda ze nie kupiłam sprawdzonego przeze mnie Marimera tylko tą fridę z filtrami, ale w końcu jakaś nagradzana jest etc...moze tez bedzie okej..nad gruszką bym sie nawet nie zastanawiała... Oglądam mecz GER-PORT w międzyczasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie :* Ja już nie wiem co sie ze mną dzieje, wczoraj rano złapał mnie skurcz w łydce, ale dopiero dziś boli tak że nie mogę chodzić :/ Łykam magnez, moczyłam w gorącej wodzie i nic. Masowanie też nie pomaga. A od kilku dni czuję że skórę na udach, szczególnie na prawym mam zdrętwiałą. Wczoraj wieczorem zauważyłam też ciemnobrązowy mocz :/. Jutro jadę robić wyniki z moczu i chyba pójdę do lekarza zapytać o te uda :/ Boli :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez dolaczam sie do tych niewytrzymujacych juz w tej ciazy ;-) czuje sie jak slon, schylam jak slon, poruszam jak slon straaaasznie.... mam dosc!!!! Sikorka pewnie jutro do lekarza!! jesli chodzi o fride to u mnie maz sciaga pluca palacza (niestety) potrafia wyssac prawie jak odkurzacz hehe mi to kiepsko szlo ciuszki juz wyciagnelam od jutra zaczne prac jak pogoda dopisze bo u mnie narazie tak sobie z pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..a.ga.ta..
hej dziewczyny :) czytam Was od poczatku, ale nie wypowiedalam sie wczesniej, tez mam termin na sierpien. mam sprawdzony sposób na ból łydek, ktory niestety tez mi dokucza. jak złapie skurcz to szybko podwińcie palce u nogi, skurcz od razu przechodzi. nie umiem tego inaczej opisac :) ja juz mam prawie cala wyprawke, torba spakowana, dzis zaczynam 32 tydzien. spieszyłam sie troche z wyprawka bo mam kolezanke, ktora ma tydzien przede mna termin, nawet sie smialysmy ze moze razem urodzimy, ale miala jakies komplikacje i urodzila w 29 tygodniu. naszczescie dzidzia zdrowa ale caly czas jest w inkubatorze. ja tez wikszosc kosmetykow kupilam z |Nivea albo Bambino. Dziewczyny pozdrawiem Was, 3majcie sie, juz blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie w tej ciązy nawet skurcze łydek nie łapią , ale w poprzedniej jak mnie chwyciło to parę dni mnie noga bolała. A zawsze z męża się śmiałam że cuduje bo nigdy skurczy nie miałam dopiero w ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Dziewczyny, mi na szkole mówili zeby dziecka nie męczyc kosmetykami dla niemowląt tylko mieć jedno oilatum i nic wiecej...zresztą w prawie wszystkich kosmetykach dla dzieci jest substancja SLS lub SLES to sobie poczytajcie i wam si e odechce (Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate) na pewno HIPP nie ma SLs i nivea ale nie wiem czy wszystkie nivea..ja w ciazy nie mogę stosować nic z sls bo dostawałam wysypki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama 2 raz
hej kobitki.. Wpadłam poczytać co u was.. i widzę że podobnie jak umnie.. :) nie wiem czy macie jakaś nową tabelkę z imionkami dla dzieic.. z braku czasu po prosyu przestałam śledzić wątek.. zaczął się sezon i na działce tyram ile i jak moge..a mogę coraz mniej :( u mnie brzuch z chłopcami pod samymi piersiami.. żebra mi się wbijają..bo 1 jest wyżej 2 niżej.. i powiem szczeże że ta ciąża jest cierpiąca :( Nadal wymioty mam..spokój było może ze 2 mies.. zgaga non stop.. wypić potrafie po 2l mleka na nią... co do skurczy.. też mam.. gin zalecił mg.. i nie krępujcie się.. ja tak pomyślałam.. bo są opinie że nospa powoduje zwiodczenie mięśni u dzieci.. tak brak mg może powodować za duże napięcie..więc informujcie ginów.. na pewno każa wam brać mg ja do tej pory przytyłam 3kg..-ale waga ciężka jestem ;) czekam na wizyte u gina..teraz co 3tyg -i mówi że jak strzeli nam 33 już bedzie dobrzę,.. obym do 36 dociągneła.. -malutka.. w którym ty tyg rodziłaś?? A co do oliwek.. słuchajcie.. najfajniejsza moim zdaniem jest z nivea taka w ciemnej granatowej butelce..jest gęstrza taka.. nie rozlewa się.. i tak jak któraś sugerowała płyny z dozownikiem... I wypoczywajcie..zbierajcie siły.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będe mamą2raz też mała wbijała mi si e w żebra chciało mi się płakać z bólu , a urodziłam w 35 na szczęście małe fajnie ważyły i nic im nie było i do dziś są zdrowiutkie żadnych problemów wszystko ok a rosną jak smoki takie wielkoludki. żxywe sreberka jak dasz im na imię ? a ile ci teraz ważą i który to tydzień nie chce mi się w stecz patrzeć na tabelke , mało przytyłaś ale jak dalej masz mdłości to się nie dziwie. A będziesz rodzić normalnie czy lekarz ci proponuje cesarke? co do oliwek ja osobiście nie uznaję ich bo nie lubię tłustego ciała nam położna kazała kąpać na początku w oliwie ale może cztery kąpiele zastosowalismy i od razu przeszłam na zwykły płyn do kapania 2w1 i po kąpieli tylko balsam i to wszystko tylko te dwa kosmetyki używam no i teraz krem z filtrem małe sa już tak opalone od spacerów jak by z nad morza wróciły:) beda miały po mnie karnacje:) ja chodząc na spacery z nimi smaruje się 30 szkoda mowić. Masz już wózek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny widze ze wszystkie mamy juz powoli dosc no a niestety teraz to juz tylko bedziemy coraz bardziej zmeczone :) kurcze myslalam ze bede sie czul tak jak w poprzedniej ciazy czyli tak jakby jej nie bylo :) a tu normalnie jak slonica jakas i w dodatku ciagle cos nie tak eh szk0oda gadac wazne ze juz blizej niz dalej zaczelam 32 tyd wiec jeszcze tylko troszke :) dziewczyny mam pytanie o wyprawke prosze napiszcie co trzeba wziasc do szpitala narazie mam po 2 szt kaftanik body polspiochy czapeczka niedrapki co do reszty to zielona zupelnie jestem poprzednie dziecko rodzilam w angli i dostalam liste rzeczy ktore mam zabrac ze soba do szpitala wiec powiem szczerze jestem w kropce nie wiem co mam spakowac i kupic wiec prosze pomozcie!!! bo tak mysle ze chyba najwyzszzy czas na pakowanie w razie w :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinkaa ja miałam po 4 body z krótkim rękawem, tyle samo pajaców , czapeczki 2 szt niedrapki 2 szt , pieluchy, chusteczki do pupy ,maśc do pupy,tetra ze 3 szt i tyle i kocyk rożek tez miałam ale go nie używałam i to wszystko dla dziecka a może twój szpital daje ubranka i nie musisz nic mieć zapytaj zadzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka zobacz czy szpital nie.ma takiej listy, u mnie w szpitalu takowa jest musze podjechac I zobaczyc bo zapomnialam tez juz co tam trzeba Marti ja od wczoraj piore, tzn. Wstawiam jedna pralke dziennie I poprasuje tez juz bo pozniej tylko ciezej bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie :) Ja to naprawdę nie mam co narzekać na moją ciążę. Ani razu nie miałam żadnych mdłości czy tego typu dolegliwości. Jedyne co to mnie na początku rwa kulszowa dopadła i nie mogłam się ruszać. Ale na szczęście już dawno przeszło i jest OK. Czasami jak dłużej posiedzę to mnie kręgosłup boli. A co do prania ciuszków...też się niedługo za to zabieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja wczoraj kupilam komodę, więc już mogę się wziąć za ciuszki. Niestety w czwartek mam egzamin kończący studia podyplomowe, więc na razie skupię się na nauce. A lenia mam okropnego! Wolałabym się zająć tymi ubrankami:P Mi też coraz ciężej. Wczoraj rano znowu zrobiło mi się słabo, musiałam lezec pół godziny plackiem, bo byłam dosłownie na granicy odpływu. Do tego plecy wieczorami dokuczają i już nie moge leżeć na plecach, bo mnie dusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh hej Dziewczynki:)widzę że wszystkie mamy jakieś małe "kryzysy" i powoli wszystkie mamy dość ciąży. U mnie taki sam nastrój:(kiepsko się czuję, chodzę smętna,jak cień eh:(dostałam chyba jakiegoś zapalenia ucha bo spuchło w środku trochę i boli że spać nie mogę:(narazie nie idę do żadnego lekarza może przejdzie samo:)w sobotę najeździłam się za wózkiem w Krakowie bo mi się ubzdurał ten beżowy kolor a nigdzie nie było akurat jego. W końcu się udało dostać;)moja mama jak zobaczyła wózek to się załamała bo stwierdziła że nie da rady sobie z nim że ma duże koła że cały spory heh i się zrobiła afera, że ona nie będzie się mordowała z taką:)puściły nam nerwy z mężem eh.mi i mężowi się podoba fakt lekki ten solaris nie jest ale jakoś sobie dam radę bez męża, mieszkam na 2 piętrze nie będzie źle:)ale jak patrzę na wózek tak z boku to fakt spory i z gondolą i w formie spacerówki też:)jak mala będzie już za duża na tą spacerówkę to kupię lżejszą wtedy:)ale mam wrażenie że i w wieku 2 lat spacerówka heh dobra będzie heh:)do kupienia mi zostały kosmetyczne rzeczy, termometr i podgrzewacz i dla siebie nie mam nic narazie żadnej koszuli stanika heh nic:)muszę zamówić na allegro:)dobrze że jeszcze lipiec jest, a ja czuję i mam wrażenie że urodzę w terminie:)albo po nawet;)oczywiście wyliczyłam zmiany męża i na termin porodu przypadają jego nocki:)heh tak jak przewidywałam załamałam się jak by tak w nocy akurat zanim przyjedzie zanim co to zejdę ze stresu heh:)eh ja mam poprane wszystko i poprasowane, schowane w komodzie czeka sobie:)czekam na pieluchy z allegro aż przyjdą to je wypiorę i poprasuję znowu:)mąż w pracy do 22 nie wiem co robić nawet, chyba się nudzić heh:)eh pogoda okropna i kiepsko się czuję obyście Wy dzisiaj lepiej się czuły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASIA mnie też zostały do kupienia art. higieniczne i pierdółki typu termometr czy inne...a dla siebie to mam jedynie szlafrok hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tych kosmetyków to powiem Wam, że ja już jestem głupia. Nivea od miesiąca niby, oillan baby bambino i reszta w składach to przeklęte SLS o którym tyle trąbią. A tych emolientów faktycznie od początku nie chcę używać bo możę akurat skóra będzie ładna i zdrowa bez zapalenia i nie trzeba będzie emolientowych kosmetyków. To z rossmana babydream nigdy na to nie zwracałam uwagi bo mi się wydawało że to masakra a Wy piszecie że super, muszę sprawdzić w rossmanie. Ale wniosek jest jeden że już nie wiem co kupić. Jaka firma. Płyn do kąpieli, krem do pupy, i do ciałka bym chciała z jednej serii ale już nie wiem z czego eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASIA ja mam ten sam problem....też chciałabym kosmetyki z jednej serii...tylko nie wiem jakie wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia teraz wszystko dla dzieci jest "szkodliwe" w co sie nie zaglebisz, puzzle piankowe, szczepionki i tak mozna wymieniac i wymieniac. oddychac tez nie mozna bo przeciez spaliny... idzie oszalec ;-) ja z baby dream jestem bardzo zadowolona choc nigdy w sklad sie nie zaglebialam plyn mam duza butelke juz od.. nie wiem kiedy taki jest wydajny, balsam tez choc teraz juz nie smaruje malego codziennie tylko raz na jakis czas i pewnie daletgo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - widzę, że twój mąz ma podobne zmiany do mojego:) w terminie tez mu nocki wypadają:P Tylko że ja rodze drugi raz, więc nie boję się. Wiem, czego się spodziewać. Ty też nie nie martw, kobiety mają szczególną zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Co do kąpieli ja nadal jestem zwolenniczką emolientów. Oczywiście stosowanych w stężeniu dla dzieci bez problemów skórnych. Nie dajcie się zwariować, bo niedługo zaczniecie w przegotowanej wodzie kąpać:D Do pupy polecam niezmiennie linomag lub alantan. pouczyłam się,posprzątalam, zrobiłam obiad i czekam na moich chlopaków. Mąż ma wolne i pojechali na wycieczkę na zamek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede mama 2 raz pozdrawiam serdecznie fajnie ze sie odezwalas:-) :-) bedziesz juz niedlugo tulic swoje podwojne szczescie:-) :-) ❤️ malutka 🌻 wyobrazam sobie jak ci jest ciezko ,oczy do okola glowy chodza za biegajacymi szkrabami:-) sikorka daj znac??? karolinka podjedz do szpitala i zapytaj co musisz miec ze soba:-) po co masz niepotrzebne rzeczy zabierac. anetko coraz blizej i blizej:-) :-) masz racje teraz to wszystko jest szkodliwe. Jesli plyn z rossmana mi nie podpasuje to nivea wyprobuje. Ja to bym chciala w nocy rodzic:-) :-) w ogole to samochod mamy u mechanika( czeka w kolejce) niestety powazniejsza sprawa i ech koszta tez:( dosc ze komunia nas pociagnela niedlugo porod i jescze ten wydatek ech coz zrobic trzeba:(:( smialam sie do meza ze jak zaczne rodzic a on w pracy bedzie to swoim rowerem do szpitala na ramie mnie zawiezie hihi:-) :-) jeszcze mu powiedzialam ze jak nie zdazy to miejskim sobie podjade hehehe:-) :-) :-) W sobote porobilismy troche porzadkow na dzialce to wieczorem moje zylaki myslalam ze mi exsploduja az pachwina mi pulsowala ale brzuch nawet znac o sobie nie dal i cale szczescie. Ale moja ulubiona kolezanka zgaga za to nie odpuscila:(:( siedzialam na fotelu do 2 w nocy i plakalam bo myslalam ze mi dziure wypali :( nic nie pomagalo. Rano obudzilam sie z takim bolem gardla jakbym angine miala do tego zebra mnie bolaly bo spalam skulona na lewym boku. Pocieszam sie ze jeszcze troche w srode zaczynam 34tc:-) :-) 7,5kg na plusie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny macie jakieś kłucia w szyjce? bo moja mała jest głową w dół i ponoć mi uciska ale nie jestem w stanie odróżnic czy czasem nie dzieje się coś złego....kłuje mnie w środku jakby przez pochwę na końcu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - mnie też czasem kuje coś w środku, ale po ostatniej wizycie było wszystko w porzadku, więc się nie przejmuję. Kurcze jakoś sie nie wysypiam ostatnio. Pomijam fakt, że starszy syn przyłazi do nas w nocy i zabiera mi miesjce:) Ale w ogóle ciężko jest się przewracać z boku na bok, ciagnie mnie wtedy brzuch aż boli. No i to sikanie kilka razy w nocy...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja mnie też brzucho boli jak chce się przewrócić albo jak źle wstanę z łózka albo poderwę się za szybko z kanapy czy jak wysiadam z auta, mój doktorek mówi ze wiązadła po bokach brzucha bo one nawet podczas snu nie odpoczywają ze lepiej się wysoko kłaść w dzień na plecach troszkę bo w nocy lepiej nie bo się przysnie i jeszcze zemdleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - kurcze, zawsze jakiś problem z tymi brzuchami:) Przyszły wczoraj moje koszule z allegro i nawet jestem zadowolona. Jedna jest bardzo duża i po ciąży będę wyglądac w niej jak w namiocie:) Ale teraz brzuch się mieści spokojnie. Druga niby ten sam rozmiar, ale ciut mniejsza a szlafrok tez ten sam rozmiar a nie zawiążę się w nim. Może po porodzie jak brzuch zniknie, na razie jest za mały. A wszystko rozmiary XXL. No ale za takie pieniądze nie będę narzekać. Zrobilam ostatnie zamówienie na DOZ i już mam wszystko. Pełna mobilizacja była w ostatnich dniach:) Jeszcze mi zostało wyprać ubranka, wózek i pokrowiec na materac. Zrobić porządek w mojej garderobie i skręcić komodę. Z chęcią zrobiłabym już przemeblowanie w sypialni i postawiła łóżeczko, ale boję się, że starszy syn będzie do niego właził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, Ja też czasem mam jakieś kłucia... Co do przygotowań, my w weekend zakończyliśmy remont pokoiku małej, teraz wszystko dokładnie sprzatam, wyrzucam niepotrzebne rzeczy i papiery, dzisiaj łazienka i myślę zacznę w szafkach kuchennych, potem dokonczenie kuchni i wszystko dokaldnie ogarniete:) Wczoraj mój M przywiózł łóżeczko, które stało u teściów, muszę je wyczyścić i można powoli skręcać:) Jeśli się uda czasowo to w tym tyg przywieziemy szafę do pokoiku małej Goja co konkretnie kupiłaś w doz? Bo też zamierzam tam wkrótce zakupy zrobić i nie wiem czy wszystko mam spisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka tez mam takie klucia w szyjce ale nic sie nie dzieje. Ja odczuwam tylko prawe wiezadlo lewego to jakby nie bylo:P czasem nawet zapiecze cos w tym miejscu. Goja czyli gotowa juz na tip top:-) Wiecie co duzo osob mi mowi ze mam brzuch nisko juz. Ostatnio przy kasie w sklepie babeczka mnie zaczepila ze juz niedlugo pochodze. Kurcze nie odczuwam zadnej ulgi z tego powodu nie korzystam czesciej z toalety lepiej mi sie nie oddycha. Zawsze myslalam ze mam wysoko brzuch ech zapytam za dwa tyg na wizycie. Zmierzylam sie i mam 90 cm na wysokosci pepka. Znowu upaly zapowiadaja dziewczyny troszke sie pomeczymy. Jestem cieplolubna ale w takie upaly to jestem tak zylasta az wstyd moze to glupie ale dla mnie to okropnie wyglada jakbym miala z 80 lat ech a w ciazy to juz w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×