Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Hej, Asiulka, ja dawałam ten dicoflor, potem przeszłam na biogaję, a teraz dajemy multilac 2x1 saszetka i enterol 1x1 saszetka. W poniedziałek na kontrolę, i mam nadzieję że te jego jelitka juz się zregenerowały bo kup zielonych ze śluzem nie ma, za to bąki takie śmierdzące ale podobno tak ma być :) Jeśli stosujecie probiotyki w saszetkach, to lekarz radził mi żeby je najpierw około pół godziny rozpuszczać w wodzie zanim się poda maluszkowi, żeby te bakterie się odżywiły. Jutro pierwszy raz zostawiam małego na kilka godzin, muszę jechac do Poznania na uczelnię, bo odkładam obronę już prawie rok, a pracy mgr jeszcze nie dokończyłam i czas goni. Serce mnie boli, ale zostawiam go moim tatą, bo jest na chorobowym - na nartach za bardzo szalał :) Czy wszystkie zaczynałyście rozszerzanie diety maluchów od marchewki? Obawiam się, że będzie uczulony jak ja, i zastanawiam się co innego podać jako pierwsze. Słyszałam o dyni, brokule albo cukini i nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Kostka ja źaczynalam rozszerzanie diety od jabluszka, a potem od marchewki , jednoczesnie zaczelam wprowadzac kaszke mleczno-ryzowo, zeby sie szybciej przyzwyczaila do lyzeczki :-) w tym tyg probujemy dyni albo szpinaku z ziemniaczkami. Jest tez jablko i dynia - moze od tego zacznij jak oswoi sie z jabluszkiem ? Tralala jak dobrze, ze z Brajankiem juz lepiej ! Byleby szybko wyszedl z tego chorobska. Wivi super ze u Wojtusia tez coraz lepiej. Basiu Wy tez zdrowiejxie szybko ! Kasiula ten Hipp naprawde cieszy sie.dobra opinia, fajnie ze malemu podpasowal i kupki maja lepszy kolor. Widac swiatelko w tunelu :-)) hehe pisze do Was a obok maz mi sie rozgadal....przez sen.. Izas gada o.jakichs rulkach i wozkach i materiale do roboty .... Moglby cos ciekawszego czasem pogadac hihihii co ja to mialam pisac ?aaa Asiulka ! Dziwnie Ci tam powiedzieli, ze jak chcesz to.moga Pole leczyc... Kurka to chyba oni maja wiedziec a nie sie Ciebie pytac czy chcesz i tylko tym wzbudzac watpliwosci.. Masakra w ogole. No ale w przynajmniej powiedzieli, ze zwykle tego nie lecza, czyli zwykle jest ok. Hmm ale.dziwne to z mojego punktu widzenia. Juz mogli cicho siedziec moim zdaniem.. A u nas placz, marudzenie i problemy Z zasypianiem. Zabkowanie daje malej w kosc.. Tak mi jej zal :-( i tez mi sie wydaje ze.nasze maluszki maja jakis skok teraz. Dopiero co mala ubujalam do.snu..... A yak pieknke sama zasypiala w lozeczku !!! Ojjj mam nadzieje ze znow do.tego wroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka, czyli ten tekst o buncie 15-latka to był tzw. czarny humor. :P Właśnie, dobrze Tralala mówi o tych zupkach i mleku, bo mój też jak zje obiadek czy deserek, a pod koniec już nawet nie chce to wcale nie dlatego, że nie jest głodny, bo jak go zaraz po tym przystawię to cyca, to je jakby normalnie obiadku nie zjadł. Widocznie póki co jest tak jak piszą - mleko podstawa, wszystko inne na razie zabawa w jedzenie. Basiu, chyba masz rację co do tego glutenu. Jak szukałam czegoś o tym w necie to trafiłam na jakieś info z 2006 r. i tam było napisane, że gluten to dopiero wprowadzać od 10 m-ca. A teraz nagle cudują, że trzeba wcześniej. Pewnie za parę lat znowu coś innego wymyślą. Podziwiam Cię, że tak wszystkim na wszystko odpisujesz. Ja to połowy nie pamiętam co kto pisał i na co chciałam odpowiedzieć. Aha Wivi, chyba tylko 2 razy wspomniałam o tej pralce ale rzeczywiście mam chwilę spokoju, bo młody patrzy jak zahipnotyzowany. Ale się boję tego wieczornego kąpania, mam nadzieję, że to był jednorazowy wyskok. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I widzę, że macie tak samo, że dzieci marudzą po wyjęciu z wanny. 'Obrobić' Kacpra po kąpaniu to ciężka robota, tak marudzi i się wierci. A tylko położę go do łóżka, zapalę małą lampkę to jest cisza i czekanie na cyca. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały nadal śpi a ja wyrywkowo podczytuję Wasze wpisy z okresu ciąży. Właśnie przeczytałam posta Basi o odżywce do włosów pomocnej przy goleniu. Hehe, muszę wypróbować. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze czytam i juz nie pamietam co do ktorej z was mialam napisac :) demagogia moze faktycznie Kacperek sie czegos wystraszyl nie wiem w sumie ja tak mialam z moim Kacprem jak byl maly pierwsza kapiel masakr pozniej ja uwielbial ale mial taki epizod ze tylko wode zobaczyl to ryk niesamowity powiem szczerze ze wtedy przez tydzien byl myty pieluszka i jakos przeszlo :) zycze wam zeby wszystko sie uspokoilo :) Asiulka ja uzywam dicofloru i po nim kupki lepsze Gabrys ma no i dobrze ze z Polcia sie wyjasnilo przynajmniej tyle o ile a tymi dup... sie nie przejmuj czasami to bym powystrzelala pol sluzby zdrowia zaprawde :) Trala trzymam kciuki oby wszystko poszlo tak jak chcesz :) Basiu mam nadzieje ze z Zuzienka juz duzo lepiej i nie przejmuj sie to nie Twoja wina ze malutka i maz zachorowali taki okres niestety na chorobska przyszedl :( Przejdziecie to i pojdzie w zapomnienie a przyjdzie wiosna i zobaczycie ze kazdej z nas humor bedzie dopisywal bo i sloneczko bedzie i spacerkow duzo bedziemy kwitly jak kwiatuszki :D:D:D co do powrotu do pray to ja tez wracam powinnam juz 26 isc ale mam jeszcze do wykorzystania caly urlop za tamten rok i 2dni z 2011 wiec pewnie jakos koniec lutego poczatek marca wroce ale dogadalam sie z szefem ze zrobimy pol etatu na caly nie moge sobie pozwolic bo nie bede co milala z maluchami zrobic a poza tym szkoda mi tego okresu jak Gabrys rosnie no ale niestety na bezplatny wychowawczy ez nas nie stac wiec mus to mus :) ciekawe co tam u Miss i Vicodin slychac mam nadzieje ze wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sie rozpisalam oczywscie :) sorki :) mamo kostka ja zaczelam od soczku jablkowego a pozniej podalam marchewke w sloiczku ale sprobuj znalezc wlasnie dynie albo ziemniaczka a pozniej z hippa sa juz dynia z ziemniakiem np moj Gabrys uwielbia a ja zapachu dyni zniiesc nie moge :) Kasiula dobrze ze po mleczku juz lepiej ja tez sie zastanawiam czy go nie sprobowac tylko fajnie by bylo gdyby mozna gdzies kupic porcje albo dwie bo jak mu nie spasuje to szkoda wyrzucic nie wiecie czy mozna i gdzie cos takiego kupic??? mamuska ja to juz kiedys pisalam ze mnie sie wydaje ze kazda z was jest swietnie zorganizowana cudowna mama a ja to taki nieporadek jestem :) ale mysle ze prawda jest taka ze kazda z nas jest super mamusia przynajmniej dla naszych maluszkow one swiata poza nami nie widza i pewna jestem ze tak ja my wszystkie Ty rowniez dajesz sobie swietnie rade szczegolnie przy trojce dzieciaczkow wielkie uznanie zreszta dla kazdej z was ale prawda jest taka ze jak ma sie juz wiecej potomstwa to jest wiele rzeczy do zrobienia a skoro dajesz sobie rade to glowa do gory :) uciekam troche ogarnac zanim maly spi milego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, to Ty masz Kacperka? A kiedyś się zastanawiałam właśne, która ma straszego synka o tym imieniu. O, właśnie się obudził to zmykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka_j ja w Rossmannie widziałam próbki mleczka ale bebilonu, nie wiem czy są Hippa gdzieś w sprzedaży. Zapytaj w przychodni dziecięcej ... tam często mają dużo próbek ... ja dostałam w przychodni Hipp H.A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, pocieszę was, że nie tylko np. u asiulki sa lekarze do bani:( wczoraj ze starszym smykiem byłam u alergologa. Testy wyszły na szczęście negatywne. ale jak pani doktor go zbadala i obejrzała zdjęcie rtg i wyniki krwi to od razu przepisała antybiotyk! Zdziwiła się, że pediatrzy to zlekcewazyli, tym bardziej, że znowu zaczął kaszlec a gardło miał żywo czerwone. Mówiła, ze jak tego z końcu nie wyleczymy, to dopiero się narobi szkód! Dobrze że na nią trafiłam, bo inni lekarze zrobili ze mnie przewrażliwioną mamuśkę, która szuka dziury w całym:( xx demagogia - nie zrażaj się tym incydentem w kąpieli, dzieciom co chwila coś się zmienia:) Glowa do góry! Mój leży w wannie jak zaklęty:) Dopiero od jakiś 3 dni zaczął chlapać się i odwazył się ruszać:P Ale generalnie lubi i kąpiel i zabiegi po kąpieli:) xx Basia - kurcze mi sie wydawało, ze mąż może cię w każdej chwili ubezpieczyć. Niech zapyta w kadrach. Szkoda ze ci nie wpisali w świadectwie pracy, ze to oni cię zwolnili, bo od razu być dostała zasiłek:( xx asiulka- ja starszemu daje dicoflor w saszetkach, nie ma smaku i dzieci go chętnie piją. Jak był mały używaliśmy LacidoBaby i tez było dobre -to na te bakterie w moczu, o których ci pisałam na fb:) xx A ja jestem zła, bo moje dziecko w dzień nie chce piersi a w nocy żre na okrągło! Eh, chyb asię nigdy nie wyśpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogia ta to ja mam tego lobuza Kacperka Gosia dzieki ale w poradni to ja juz lepiej o nic nie bede pytala i tak juz na mnie patrza jakbym jakas uposledzona byla bo od listopada jestem tam prawie co tydzin tzn nie moglam doleczyc starszego pozniej non stop cos z Gabrysiem i jescze jakbym powiedziala ze mleko chce zmienic bo nan mi malo wypija to juz by mnie chyba zjedzono :) Asiulka mialam jescze pisac ze to co napisalaz z 15 latkami to mnie niesamowicie rozbawilo ale szczerze okropnie boje sie tego okresu jak nam dzieciaczki dorosna wsenie czy sprawdze sie wtedy jako matka no bo niby teraz nam ciezko ale w sumie to to pewnie pikus przy tym co nas czeka no i niestety juz tak bedzie ze ciagle sie bede czegos obawiala :) Kacper ostanio mowi do mnie ze on to juz duzy jest i chcialby sam do sklepu no ale wytlumaczylam mu ze duzy jest ale nie na tyle zeby jeszcze samemu wychodzic ale jak sobie pomysle ze juz za jakies 1,5 roku przyjdzie ten czas ze bedzie trzeba ppowoli go samego na dwor wypuszczac to w glowie mi sie to nie miesci a tak z innej beczki dzis albo jutro wybieram sie z Kacprem na lyzwy wieki nie jezdzilam wiec mam nadzieje ze wrocimy w jednym kawalku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja no wlasnie my uzywamy tego w saszetkach i chociaz mlody nie wypija nigdy do knca leczka to i tak kupki ladniejsze sie zrobily a co do lekarzy to ja bylam taka bardzo zadowolona z mojej pediatry az do momentu jak pojechalismy wtedy ze skierowaniem do szpitala sorki ale znow sie rozpisze :) a wiec na ospe nam przepisala ten bialy pudroderm a jakby byla temp to kazala dawac ibufen w czopkach plus profilaktycznie przez dwa dni podawalam mu ibum w syropku w malej dawce 3 razy dziennie po pudrodermie maly okropnie plakal jakbygo to bolalo wiec po konsultacji ze znajoma pielegniarka pojechalam kupilam fiolet i tym go smarowalam a ja pani doktor w szpitalu robila wywiad do sie dowiedzialam ze u tak malego dziecka pudrodermu sie nie stosuje dopiero po 2rz bo on zawiera mentol i moze wywolac drgawki bo przenika do ukladu krazenia czy jakos tak a wlasnie tylko przy ospie zabronione jest podawanie ibuprofenu (co nam zalecila nasza pediatra) bo moze nawet doprowadzic do spiaczki no tak sie wk... a jednoczesnie w morde sobie plulam ze poprostu przez wlasna niewiedze i glupote lekarza moglam dziecu nieswiadomie krzywde zrobic :( goju faktycznie dobrze ze sa jeszcze dobrzy lekarze i ze na takiego trafiliscie duzo zdrowka dla malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinkaa - o kurczę... Najgorsze jest to, że my nie jesteśmy lekarzami, zeby weryfikować diagnozy i leczenie!!! No bo po to idziesz do specjalisty, bo mu ufasz. A tu takie pomyłki... Az strach pomyśleć, co by się wam mogło stać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niestety ktoś mnie wyprzedził ze stażem ;) Tak, że póki co zostaję nadal w domu z moimi skarbami ;) Druga ulubiona zabawka Brajanka to butelka z piciem, a te nowe z aventu się tak fajnie kulają :D :D Pół godziny potrafi się tak zająć. Demagogia, a jak kąpiesz małego? Na ręce czy na tym materacyku do kąpania?? Może spróbuj na siedząco? Mój, od kiedy siedzi to tylko na siedząco chce się kąpać ;) My mamy probiotyk " Lacidofil " taki w kapsułkach ;) I daję mu jeszcze do soboty, bo lekarz kazał tydzień po zakończeniu antybiotyku, tym bardziej, że on na antybiotyku był 2 tyg.. Teraz mały cwaniak powędruje przez całe łóżko jak chce do pilota albo do telefonu dojść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)Tralala szkoda, że się nie udało, może niedługo Ci zaproponują znowu coś:)Będę trzymać kciuki:)Brajanek to już taki "dorosły" hehe i mobilny się robi, bo mówisz, że pilot i telefon go ciągnie hehe:)Karolinko współczuję Ci przejść naprawdę i tego stresu który musiałaś przeżywać, brakuje słów naprawdę. Jesteś taką optymistką, tak pięknie piszesz o wiośnie,a tyle masz na głowie, super Karolinko!Ty to jesteś dopiero dzielna mama!:):*Na łyżwach na pewno będzie super, rozerwiesz się troszkę, a synek będzie miał radochę, że z mamą jeździ:)Takie małe próbki mleczka może można w aptece dostać?Nie wiem czy darmowe, czy do sprzedaży mają takie małe, ale zapytaj:)Ze strony Hippa można chyba darmowe dostać próbki i z Bebilonu też, trzeba się zarejestrować i wysłać zgłoszenie o darmowe. Bebiko chyba też wysyłają, ale jak coś najpierw zapytaj w kilku aptekach, bo powinni, jak nie w jednej, to w drugiej mieć. Goju właśnie mąż pytał kadrowej w pracy i mu tak powiedziała, że skoro mam za porozumieniem stron to teraz muszę najpierw w urzędzie dla bezrobotnych być ubezpieczona, a potem dopiero u męża. Na świadectwie pracy nie mógł mi tak wpisać, że mnie zwolnił, bo by się może do niego doczepili, bo przecież pracodawca nie ma prawa po macierzyńskim Cię zwolnić, jeśli masz umowę. No to wszystko tak kiepsko wyszło, ale cóż zrobić. Ja nie wiem, czy oni wogóle mi po tych 3 miesiącach będą chcieli dać zasiłek, zobaczymy:)Dobrze że z Wiktorkiem tak trafiliście na fajną lekarkę, że teraz Was wyleczy, oby szybciutko przeszło po antybiotyku:)Demagogiu pomysł z odżywką do włosów służącą do golenia wielu dziewczynom się spodobał może i Tobie przypadnie do gustu heh:)Trzymam kciuki za Waszą dzisiejszą kąpiel!:)Często mi sie nie udaje odpisać każdemu , też mam luki w pamięci heh, staram się pamietać o każdym:)Wracam czasami do postów, jak mam więcej czasu to wtedy lepiej pamiętam:)Mama kostka ja dawałam marchewkę jako pierwszą i jabłuszka. Spróbuj jabłuszkami, albo tą dynią jak pisały dziewczyny:)Niki to masz wesoło z taką gadułą w łóżku hehe:)Mojemu mężowi się kiedyś śniło, że go zaatakował w autobusie biały królik i zaczął się z nim prać o oberwałam po głowie hehe;p Wolałabym żeby chyba gadał z tym królikiem niż się z nim bił hehe;)Oby ząbkowanie Wam szybciutko poszło, Zuzia też ma marudne mocno momenty i płacz, też na pewno ząbki eh. Miłego dnia Kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tralala ja nauczyłam ostatnio Zuzię pić z butelki i sama sobie trzyma, jak chcę jej zabrać to jest ryk. Gryzie i memla smoczek, a chciałam jej tylko dawać, żeby się napiła i miałam zabierać, ale się nie da. Podoba jej się memlanie i już:)Fajnie, że Brajanek się potrafi tak zainteresować i zająć zwykłą butelką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzwoniłam do Księdza dziś i chrzciny na 9 lutego przełożone, mam nadzieję, że do tego czasu już będziemy wszyscy zdrowi:)Już bym chciała mieć to za sobą, Wasze maluchy już prawie wszystkie chyba po chrztach eh no nic trudno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - no to szkoda, że cię jednak nie ubezpieczą u męża:( Ale z zasiłkiem jest tak, że muszą ci dać po tej przerwie. A ubezpieczyć się musisz, bo nie daj boże coś się stanie, głupia grypa i musisz płacić! Patent z odżywka wykorzystuję cały czas i jest super! mam taką litrową odzywkę ze sklepu fryzjerskiego i z niej korzystam, bo do tych moich krótkich włosów na glowie to bym jej przez 5 lat nie skończyła:) xx Igor coś marudny dzisiaj, spał tylko 45 minut i taki jęczący jest. Wczoraj jak tak marudził musiałam dac mu butlę i dopiero wtedy mu przeszło:( A cycka nie chciał dran jeden! xx tralala - oj szkoda tego stazu:( Ale cieszę się że Brajanek rosnie na nowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Basiu mój będzie miał chrzciny najszybciej w kwietniu, a pewnie w maju.. Więc będę chyba ostatnia :P goja- no szkoda ale co zrobic:) spodziewałam sie tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Basiu zasiłek Ci sie należy jeśli w ciagu ostatniego półtorej roku przepracowałaś minimum rok. Jak masz rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to zasiłek dostaniesz po 3 miesiacach dopiero i tylko przez 3 miesiące. U mnie to było 500 z kawałkiem, bo 80% miałam, zbyt krótki staż pracy (2 lata, powyżej 5 jest 100%). Czyli żeby mieć zasiłek to musisz 3 miesiące chodzić na podpisy :) Ale to jeden albo 2 tylko. U nas mała poprawa, nie dusi się w nocy. Tylko tego nosa nie mogę odetkać! No kurde furczy i furczy. Woda morska, sól fizjologiczna... Wszystko na nic. W piątek jedziemy na kontrol do lekarza. Koszmarnie boję się zapalenia płuc ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka, mówisz, że Twój Kacper to łobuz? Ciekawe co mnie czeka. ;) Jacy niektórzy lekarze niedouczeni to szok. Skąd my mamy wiedzieć pewne rzeczy i weryfikować ich wiedzę? Goju, ja wczoraj o tej porze też bym napisała, że Kacper uwielbia się kąpać i ani razu jeszcze nie zapłakał. Najlepsze, że ledwie skończyłam z oliwką, bo mu się głowa łuszczyła, to po tym jak wczoraj mu nie myłam włosów znowu się to dziś pokazało. I teraz nie wiem czy dawać mu oliwkę pół godz. przed kąpielą czy nie. Bo jak zaś będzie wrzask to jak ja mu to zmyję? Tralala, szkoda ale może jeszcze się trafi. Zakłady pracy lubią stażystów, bo wtedy UP płaci pensję. Sikorka, dobrze, że już lepiej. Mój chyba od września furczy na nosie co noc, najgorzej nad ranem, czasem się przez to budzi i trze rączkami nos. Nie jest to katar, tylko takie białe coś. Psikam solą morską i wyciągam fridą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala, spróbowałam go wczoraj po tym ryku posadzić ale nic nie pomogło. Kąpię go na leżąco na ręce. Wsadziłam go przedtem na sucho do wanienki, stałam przy niej z nim i pozwoliłam mu gryźć, to się śmiał na to wszystko. Siedzi cały czas przy kaloryferze, jak do kąpania, mały na nią patrzy, nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby się oswoił. Nie zasunę dziś zasłon, niech sąsiedzi mają pożywkę jak zobaczą mnie w samym topie i majtkach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie lekarzy to ja się lepiej nie będę wypowiadać... ostatnio trafiam tylko na takich, którzy nie mają pojęcia jak leczyć dzieci :( Demagogia - to faktycznie musisz sobie jeszcze wannę odpuścić. Ja mam dosyć małą łazienkę, ale wysoką. Na szczęście nie jest zimno ale i tak kilka minut przed kąpielą grzejemy farelką. A co to za maseczka na golenie?? Napisz na której stronie pisała o tym Basia :) Może też sobie zrobię :) Asiulka - ja podaje Dicoflor koło południa, tzn o 11. Bo przed tym zupełnie pierwszym porannym mleczkiem (koło 8) daje wit.D I jakoś tak nie chcę tych dwóch rzeczy razem dawać. Chociaż pewnie przeciwwskazań medycznych nie ma. Basiu, jeśli chodzi o zasiłek to będę w identycznej sytuacji.... Umowa po prostu mi wygasła w połowie macierzyńskiego i nie przedłużyli mi jej (mieliśmy podpisać nową po macierzyńskim). Więc to chyba z punktu widzenia prawa też jest porozumienie stron...? Sikorka ja myślałam, że zasiłek przysługuje na pół roku... a nie tylko na 3 miesiące... Kurcze - to krucho :/ Na szczęście mój m. podłapał ostatnio jakieś dodatkowe zlecenia ale i tak będzie trzeba zacisnąć pasa. Rachunki mamy wysokie - sam kredyt za mieszkanie spory :/ Tralala - nie będziesz ostatnia z chrzcinami. Ja planuję zrobić je razem z.... roczkiem :P Więc dopiero po d koniec sierpnia :) Nie będę ukrywać - chodzi o oszczędność, bo goście byliby i tak Ci sami. Poza tym u nas w grę wchodzi tylko jakiś obiad i kolacja w restauracji bo mamy za małe mieszkanie. A trochę to kosztuje... Nie wspominając o pieniądzach dla księdza, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demagogia - ja też używam soli i fridy do oczyszczania noska, najlepsze jet to, że Wojtuś normalnie cieszy się jak mu Disnemarem psikam do noska i wyciągam smarki :P hehehe To "białe coś" to jest mleczko :) Przy odbijaniu często się dzieciom "cofa" i dostaje do noska. A jeśli chodzi o furczenie to mój od ZAWSZE furczy. I to nie tylko jak śpi. Wyjaśnił mi lekarz jak to działa: - chodzi o to, że maluszki mają słabe mięśnie w krtani i niżej - przy brzuszku. Dlatego często cofa im się jedzenie i tak sobie "wisi" między przełykiem a żołądkiem (wiem, to brzmi okropnie). To mleczko czasami się ulewa a czasami spływa do brzuszka (na szczęście niemowlętom to nie przeszkadza i nie powoduje jakiegoś dyskomfortu). Jednak przez to, że się cofa, gardło zaczyna produkować tak jakby śluz - który ma ochronić gardełko przed kwasem zawartym w nadtrawionym mleczku. I to właśnie ten śluz powoduje, że dzidzia charczy... Zagmatwałam trochę ale mam nadzieję że zrozumiecie. Mam na to charczenie jeden skuteczny patent - kładę na chwilę Wojtusia na boku. Nie wiem dlaczego, ale wystarczy, że poleży tak kilka sekund i przestaje charczeć. Poza tym mamy łóżeczko ustawione delikatnie pod skosem - pod nogami, tymi od strony głowy włożyłam dwie grube książki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasiłek na pół roku jeśli umowa wygasła lub rozwiązana na wniosek pracodawcy. Jeśli godzisz sie na wypowiedzenie za porozumieniem stron to tak jakbyś zgadzała się na zwolnienie, więc ucinają 3 miesiace zasiłku. Co do kąpania to Gabi nie płacze od kiedy kąpię ją na brzuszku :) Mam pytanie, kiedy wprowadzacie mleko następne, 2? Piszą że po 6 miesiącu, ale ja myślę że trzeba chyba stopniowo zmieniać, dosypywać po trochu żeby się przyzwyczaiło dziecko. Jak Wy zamierzacie to zrobić? Bo ja myślę żeby powoli wprowadzać za 2 tyg, Gabi jutro kończy 5 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi, ja też psikam Disnemarem. Uwielbia jak mu się psika, sam nadstawia nosek ale wyciąganie glutów... drze się jak opętany i wyrywa mi aspirator. Dzięki za wyjaśnienie mechanizmu powstawania tego czegoś w nosie. Karolinka, teraz dopiero przeczytałam Twojego posta pisanego nad moim, gdy mi się mały obudził zaraz po 10. Ja mu wczoraj dałam ziemniaka z dynią i myślałam, że mnie zwymiotuje jak powąchałam tę dynię. A on wcinał jak szalony, dziś zjadł drugą część słoiczka. A potem pojadł cycem do cna i śpi od ponad godziny. Im bliżej wieczoru, tym większego mam stresa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi, już nie wiem na której to było stronie, bo nie czytam po kolei, tylko czasem kliknę na bądź którą stronę. To żadna maseczka, po prostu Basia sprzedała patent na golenie owłosienia - zamiast pianki czy czegoś takiego to żeby użyć odżywki do włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja to mam sklerozę. Ciągle tylko coś dopisuję. Ja widzę, że jak wezmę Kacpra pionowo na chwilę to mu czasem przechodzi to charczenie. Chyba że to grubsza sprawa to wtedy idzie w użycie frida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane a w jakiej ilości podajecie ten probiotyk??? i jak długo?? ja mam z pl dicoflor tam pisze że po 5 kropli raz dzienie. rozmawiałam z kuzynka i u niej mały tez miał właśnie problem z kupą i podawała mu właśnie probiotyk i wszystko sie unormowałao tylko nie pamieta przez jaki okres mu podawała i w jakiej dawce bo jej synek ma juz 7 lat. xxxxxxxxxxxxxxxx sikorka ja juz zaczełam małemu podawać mleczko po 6 miesiącu (09.08.12) jeszcz nie ma 6 miesiecy ale zmieniałam mleko właśnie teraz i zaczełam podawac ju zto po 6. i tak jak dziweczyny pisały zaczełam mieszać mieszanki pierw jedna miarke potem die i doszłamże nowego mleczka daje 5 a starego 3. i mały wcina zawsze prawie 240ml. xxxxxxxxxxxxxxx z hipp nigdzie nie widziałm małych mleczek do kupienia z innych firm jest tego dużo.ja to juz naweeet nie wiem ile puszek mleka wywaliłam do kosza;( hipp w uk cięzko kupic tylko w jedny sklepie moge dostać teraz była jakas promocja że dwa opakowania po 800g za około 65zł a za bebilon 900g płaciłam prawie 50zł xxxxxxxxxxxxxx mój mały nic nie ma przeciwko kompieli ale tylko leży i podnośi to rece nogi do mycia;) taki leń;) xxxxxxxxxxxxxxx nie przekreca sie jeszcze;) czasem mu sie uda z brzuszka na plecki ale to tylko czasmia. cwicze z nim codziennie ale nie wiem czy to cos daje. mały chyba czeka az bedzie miał sam chec na przkrecanie i ja mu juz z w tym nie pomoge. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx strasznie sie ciągnie do siadania jak lezy u mnie na poduszce to sam usiądzie ale jak na płaskim to nie ma mowy. pierw myśle że powinnien sie przekrecac a potem siadać. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx wcina wszystko co bym mu nie dała;0 prze zpare dni podawałam mu kasze manna ale przez te zatwardzenia zrezygnowałam i czekam az bedzie troszke lepiej, a poprawa jet bo kupa brązowa i juz nie taka twarda ale nadal zbita, wydaje mi sie że to po tym mleku niby pisze na opakowaniu że sa przyjazne bakterie xxxxxxxxxxxxxxxxx bardzo lubi pić herbate z leśnych owoców i ziół po 5 miesiącu z hipp potrafi na raz wypić nawet 120ml, a chciałamżeby pił sama wode ale nawet nie wypije 10ml;( xxxxxxxxxxxxxxxx ciekawa jestem jak to bedzie jak uk wyjdzie z ue. nic zmykam robic obiad miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×