Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość
Hej:)heh Vicodin dzięki za pamięć kochana:)nie odzywałam się bo jakoś weny nie było:)Przeraziłam się opowieścią Kasiuli:(ja to jak mała koło 23 mi zasypia ostatnio nawet wcześniej to śpi mi do 5 6 rano a my razem z nią i nie zaglądamy do niej bo mamy twardy sen coś:(i tak myślę też o tym monitorze eh...:(Karolinka mi położna ostatnio mówiła że k i d mam podawać do końca 3 miesiąca a potem samą d do roczku a jak będzie się ciemiączko słabo zrastało i główka miękka będzie to pediatra przepisze D3 bo mocniejsza na receptę:)to ja tyle wiem na ten temat:)u nas na szczęście nie ma problemu z kupami mała w każdym pampersie ma kupę:)Goju czytałam że pisałaś o tym odczynie na rączce po gruźlicy, mi położna i w szpitalu też zakazali cokolwiek robić i właśnie sprzedali mi opowieść że któraś mama psikała octaniseptem ją i tak doprawiła że maakra. Ale widocznie nie do końca prawdziwa opowieść skoro u Igora było potem ok:)mojej małej też wyszedł odczyn też była ropka i strupek ale przeszło wszystko ładnie zaschło nie ruszałam tego wogóle:)tyle co przy kąpieli obmywałam:)Dziś robię tą pierś z tego papirusa o którym pisała Goja zobaczymy jaki to smak:)a właśnie rosołek będziemy jeść bo od rana gotowałam heh:)odezwę się później:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jak wam mija niedziela? Ja praktycznie cały dzień poza domem jak z małym wyszłam o 10 .30 Na spacer to po kościele o 13.45 do rodziców na obiad poszłam i tak przed chwila wróciłam. Mały wykapany teraz karmie, obralam taka wlasniŚnie strategie, ze kapie o 18 karmie potem karmie około 21.30 żeby było tylko jedno nocne karmienie a potem z wozu po 6 taka opcja byłaby najlepsza zobaczymy co z tego wyniknie ;-) Vicodin no to faktycznie różnica 49 zł a 33 zł :-) no ja trafiłam na egzemplarz, który szybko sie zmechacil zobaczymy ten drugi komplet może faktycznie na ferelny trafiłam. A na lumpkach to ja po 2,3,4 zł kupowałami i to praktycznie nie zniszczone prawie wszystko z NeXT :-) Tez słyszałam ze jak niemowlakom puszcza sie np piosenki po angielsku to w przyszłości mogą szybciej języki obce przyswajac. Ja tez planuje kupić jakieś kolysanki ale w smyku nic nie ma :-( Miłego wieczoru :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Mój mały ostatniej nocy pospał jak nigdy, zasnął 20:30 a o 6 rano go budziłam 5 razy!! Bo ból przepełnionych piersi mnie obudził.. Tak mu się dobrze spało :) Ale chyba wyczuł że mamusia się źle czuje i musi być kochany :) Mi wychodzi ten feralny ząb tak zwany ząb mądrości, spuchła mi cała szczęka po prawej stronie, nie wiele moge zjeść, ledwo mówię, wszystko po prawej mnie boli nawet prawa ręka!! Masakra.. Jutro wyruszamy w trase a ja spuchnięta jak zombi :)) :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjfd
Dlaczego się tak cieszycie i - mam wrażenie - przechwalacie, że dzieci mało razy budzą się w nocy do jedzenia? Trudno polemizować, czy pokarm nocny jest bardziej wartościowy od tego dziennego, w każdym razie jest bardziej kaloryczny i tłuściejszy, a jest to podobno tłuszcz bardzo dobry dla rozwoju mózgu maluszków. Trzeba się tylko cieszyć, że ma się możliwość dania maluszkowi kilka razy w nocy pożywnego i ważnego dla rozwoju dziecka pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty pomarańczowy wyzej, wiesz co ja na to? sraty taty dupaty i tyle po pierwsze nie kazdy karmi cyckiem a po drugie niewyspana matka i chodzaca na rzesach na pewno sie w dzien nie przyczyni do rozwoju mozgu...jak bedzie miała brak sił i checi do zabawy, spaceru itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghjfd no popatrz, a mnie się wydawało, że należy karmić dziecko na żądanie ale najwyraźniej chyba są nowe standardy zgodne z...? No właśnie poproszę jakieś badania/link do standardów/chociaż zalecenia Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego albo Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. :) z góry oczywiście dziękuję :) :) Proszę o te standardy itd., ponieważ to, co piszesz oznacza, że źle karmię swoje dziecko i tych około 50 pediatrów, których znam lepiej lub bardziej, zwyczajnie się myli... a jak wiadomo chcę dla dziecka jak najlepiej:) vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvv Asiulka sraty taty? dobre:p vvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvvvv Trala ale masz fajnie... mój dzisiaj pobudka o 23, potem od 1:30 do 3:30 no i od 6:30 znów nie śpi... gadzina mała:p zapewne dlatego, że w dzień jak nigdy pospał od 11 do 14:30... vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvv czas kończyć śniadanie i się pobawić z małym, ja póki co bawię się z nim śpiewając i pokazując jego rączkami i nóżkami: 1. http://www.youtube.com/watch?v=Dw45CQewCLY&feature=related 2. uwielbia jak szczekam, buczę i td. http://www.youtube.com/watch?v=t99ULJjCsaM&feature=related 3. http://www.youtube.com/watch?v=IkZs2_1-YJU&feature=relmfu 4. coś na święta http://www.youtube.com/watch?v=rlr4uXAz-JM&feature=relmfu 5. http://www.youtube.com/watch?v=DGT6CaDkGwQ 6. moja ulubiona o pająku hehe: http://www.youtube.com/watch?v=jljnYz18lNY zawsze rano przerabiamy ten zestaw, plus mamy czarno-białe karty ze zwierzętami http://www.dwakolory.pl/3-obrazki i robimy krótkie sesje naukowe hehe (pokazujemy kartę małemu mówimy nazwę zwierzęcia po angielsku i polsku i naśladujemy jakie wydaje odgłosy)... i wszystko powtarzamy około 3-4 x dziennie...:) no i staramy się czytać młodemu książeczki i je pokazywać, ma nawet swoją, którą uwielbia: http://bawibobas.pl/zabawki-edukacja/10481-edukacyjna-pluszowa-ksiazeczka-zwierzeta-w-lesie.html vvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvv miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin - no no chyba małego geniusza chowacie:P Ale podziwiam, że ci się chce, ja przy drugim to już nie mam siły. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tralala - polecam wyrwać takie cholerstwo. Te ósemki to skaranie boskie:( xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ja dzisiaj jestem w miarę wyspana, bo Igor wstawał tylko 3 razy na jedzenie:) Wczoraj tez byliśmy cały dzien poza domem. Trzeba korzystać z ładnej pogody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Kasiula trzymaj sie ;* wiem,ze napewno takie przezycie pozostaje w pamieci! ale dokladnie nie da sie uchronic dziecka przed wszystkim. kiedys w wiadomosciach czy w interwencji nie pamietam wypowiadala sie rodzina ktorej corka miala 2 czy 3 smce tez miala bezdech i byla wtedy w pokoju z nimi w wozku. ojciec usiadl ze starszym synem cos robil, matka prasowala a corka spala w wozku. ojciec wstal zajrzal do wozka a corka cala sina. na szczescie tez sie nic nie stalo moja wstaje w nocy z zegarkiem w reku ;-) 1 i 5. a z tego co wiem wybudza sie dziecko ktore slabo przybiera a pokarm tak jest w nocy bardziej kaloryczny ale to dlatego ze organizm matki jest bardziej wypoczety jak w dzien. ale jak dziecko dobrze przybiera, sie rozwija- to tylko sie cieszyc,ze tak spi :) Tralala udanej podrozy! odezwij sie jak dojedziecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita ja tak samo jak Ty lubie chodzic po lumpach ;-) to fakt ciuchow firmy next jest masa!!!! dziewczyny nie znacie nikogo kto chcialby odkupic ciuszki po chlopaku? mam ich mnostwo ;-) a sprzedam naprawde za grosze bo mi i tak zalega wszedzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do jedzenia w nocy, to mój jest tłuściutki a często wstaje. Myślę, że nie ma jakiejś zasady co do pobudek nocnych. Każde dziecko jest inne i trzeba się z tym pogodzić:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ogarnęłam dom, Igor śpi, sesja na rowerze zaliczona:) Pochwale się wam, że po 2 tygodniach mam 5 cm mniej w brzuchu!!! Dzięki temu mam ogromną motywację do ćwiczeń:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ciuszków mam mnóstwo dla chłopców po starszym synku i kuzynie, więc kupuję tylko jak cos mi wpadnie w oko:) Potem też będę się pozbywać wszystkiego, bo więcej dzieci nie planujemy. A jak się trafi trzecie, to trudno, będziemy na nowo kupować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja nieźle... mi waga wróciła do normy, ale brzuszek został - nieduży ale jest... póki co nie mam motywacji do ćwiczeń... ale mam plan zapisania się na uwaga szermierkę... co prawda nie wiem jeszcze gdzie ani ile to kosztuje, ale co tam:p mały lubi te nasze zabawy, patrzy taki zaciekawiony i się często uśmiecha, pewnie jakby przy tym płakał lub był niezadowolony dałabym sobie spokój... ale tak zajmuje to jego czas... bo niestety moje dziecko dłużej jak 15 min samo nie poleży - zaraz płacz ostrzegawczy: mogę zacząć głośniej, weźcie mnie, zróbcie coś...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze vicodin nie wiedziałam że tak wcześnie można dziecko edukować, bardzo fajne te piosenki aż sama się uśmiechałam :) z moją małą nie ma problemu jak jest najedzona to spokojnie poleży nawet i godzine patrząć się na karuzele i słuchając muzyczki z niej. Co do ćwiczeń to własnie idę na spacer z małą i przy okazji wstąpie do pobliskiego klubu zapytać o siłownie i zaczynamy, bo co prawda kg takie jak przed ciążą ale brzuszek już nie taki sam, szkoda tylko że nie mam nikogo w okolicy z kim mogłabym chodzić zawsze to większa motywacja :) ach aż czasami brakuje mi czasów studenckich, zawsze znalazłby się ktoś chętny na siłownie, konie czy ściankę. Ale jak tylko mała podrośnie to zamierzamy z mężem zabierać ją na basen, podobno można od 3 mc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie!!1 ja isę wykończę co od rana przechodzę to szlag by to wziął byłam u ortopedy....ten kurwa mać mi zaczął o porażeniach i innych takich bo Pola jak ją pociągnął za ręce do góry nie zgięła nóg i nie trzymała głowy....dla mnie to ona w ostrym szoku była ze z rana gdzieś ją wieziemy, do tego autobusem potem przewala ją obcy facet na którego robiła oczy jak 5 zł...i kazał iść pilnie do neurologa by ewentualnie wczesnie wykryć..ja się kurwa mać (przepraszam ze przeklinam ale muszę się wyładować bo zapalić nie mogę)pytam co wykryć? u dziecka które głowę trzyma od drugiej doby?? które guga, smieje się, wodzi oczami, macha ręką do przedmiotów, uderza w nie i stara się złapać...leży na brzuchu też trzyma głowę...ja pierdziele padnę..ale to jeszcze nic...on kazał nam też Polę szeroko pieluchowac przez 6 tygodni a potem rentgen bo usg są nie dokładne, kiedyś usg nie było itd srele morele...i do tego ze coś długo ma noworodkowy przykurcz nogi ze moze to nic ale moze to coś...(Basiu proszę napisz o tym pieluchowaniu, ile pieluch, ile czasu musiałaś, jak Ci to się w ubranie mieściło bo mi w zadne nie wejdzie, i czy je czymś mocowałaś czy tylko wkładałaś)..idę jutro na 19:00 do jakiegos poleconego neurologa prywatnie - boję się że mam łzy w oczach od 10:30...mam ochotę dać sobie w łeb... a i powiedział ze do neurologa to powinnam z powodu samej cesarki isc? VICODIN to prawda? nie znam się ale nie słyszałam zeby 50% dzieci szło do neurologa...chociażby tutaj nie pisałyscie wszystkie po CC ze byłyście u neurologa poza tym chyba by mi mój pediatra powiedział ze mam isc, badała ją tyle razy i powiedziała ze się ładnie rozwija...i ze bioderka też ma dobre bo też jej robiła proste cwieczenia......idę tez prywatnie na konsultację ortopedy bo znajomi rehabilitanci powiedzieli ze to co się dzieje u ortopedów w polsce to skandal, ze na ogol to staruchy (ten lekarz miał 67 lat)..jestem załamana...co z tymi lekarzami? jak dziecko nie idzie ksiazkowo to od razu porazenie? a moze ona nie chciała podnieść tej głowy...przecież to chyba nie jest odruch bezwarunkowy??? weźcie coś napiszcie bo umrę....bede sprawdzać co minuta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka co za oszołom z tego kolesia!!!!! Jeśli pediatra nie miała żadnych zastrzeżeń do rozwoju Poli to wydaje mi się to dość mocnym argumentem ze wszystko jest ok!!!!! Nam pediatra też ostanio na wizycie zwróciła uwagę żeby obserwować czy mała nie wygina się w łuk w domu bo przy niej się ewidentnie wygięła a w domu cisza z tym więc się nie martwię. Idź do tego neurologa dla świ8ętego twojego spokoju\!!! Ja też się zastanawiam czy się nie wybrać tak kontrolnie! Głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka- napisze Ci tyle że w UK nie robi sie usg bioderke i dzieci rosna i chodza potem normalne, nie podaje sie witaminy d i kośći jakoś rosną;) lekarze dużo straszą i każa wszystko spr tak na wszelki wypadek. kochana idz dla świetego spokoju spr Pole. ja wiem że z nia napewno wszystko ok.dzici jak i dorośli maja czasem złe chwile i niechce się im smiać i wyginać na rzadanie.sama wiesz jak córeczka sie rozwija widzisz ja przez 24 godz.sama iszesz uśmiecha się, wygina gaworzy, je śpi to co ma być z nia nie tak. a może powinna juz czytać i biegać?;) głupi lekatrze i tyle. u mnie mały ma wklęśnieta głowe i to tak dośc mocno z jednej strony i nikt nie kazał mi lecieć do neurologa. do tego miał uszkodzona przyporodzie i wszystko sie zrosłol i główka tez zaczeła przybierac normalnch kształttów. nie martw się;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze go ta informacja o in vitro "zszokowala", bo tak jak kiedys nie było usg tak i ivf tez nie....do jutra do 19:00 nie zasne...jestem naprawde przejeta...znacie mnie...panikara ze mnie...faktycznie jak ja biore za rece "do siadu" to ona nie ciagnie głowy ale to chyba sporo za wczesnie 7 tygodni moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - nie przejmuj się, chyba lekarza coś popierdzieliło, żeby od razu takie diagnozy stawiać! Ja młodego w ogole nie podnosze za rączki, bo mówi się, że to troche za wczesnie. Pediatra go podnosiła tylko, ale nie pamiętam co robił z głowa, mówiła że jest dobrze. Bioderek w ogole nie sprawdzamy, ufam też pediatrze. apierwsze słysze, zeby po cc leciec do neurologa! A może to jakiś przeciwnik in vitro i chciał, żebys się martwiła...? Różni wariaci chodzą po świecie:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Mój ma dzisiaj spanie! Zaraz zbieramy się na spacer i po młodego do przedszkola. Może zajrzę do obuwniczego, jakies botki by mi się przydały, bo na spacerkach już ciągnie po nogach... A dostałam dzisiaj nagrodę z okazji DEN, więc akurat mi wystarczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka nie przejmuj się, jakby było coś nie tak to pediatra by cos zauważyła i powiedziała. co lekarz to opinia, moja Pola miała jakąś wysypkę na twarzy i dekolcie i pediatra powiedziała co innego a dermatolog co innego :/ nie ma co się denerwować po opinii jednego lekarza. A nas czeka jutro sczepienie, mam nadzieje że Pola dzielnie ot zniesie :) Czy któraś z was tutaj jest z Wrocławia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingajg bedzie dobrze, tez sie bałam pierwszej szczepionki ale one sa delikatne ponoc..małe dawki... dziewczyny a moze to był własnie jakiś przeciwnik ivf?...tak bardzo sie boje...teraz lezy na brzuchu i głowe z prawej na lewa przekłada...szkoda mi jej przez te pieluche...ale nie wiem czy jej cos jest czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze ze nie ssa cycka...kurwa mac ona chciała ssac na poczatku ale ja nie mialam pokarmu i jej sie to ssanie wypaczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka mam nadzieje w sumie to tylko jedna szczepionka :) Moje dziecko czasami puści takiego bąka, jak jakiś stary chlop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
http://allegro.pl/hit-szerokie-pieluszkowanie-pieluchy-pieluszki-i2556120021.html Asiulka ja kupiłam taką pieluszkę na allegro bo bawienie z tymi tetrami to masakra wypadały rozwiązywały się jak mała się wierciła to się zwijały bo nie da się ciasno tego związać:)zapytaj pediatry czy możesz taką szerokość stosować bo na zamówienie można określoną szerokość zamówić ja to na ubranko zakładałam a nie pod:)ja nie pytałam o rozmiar tylko ten zamówiłam:)mnie ten ortopeda też straszył że bioderko zle i że nóżki niby nie odwodziła ja tam jakoś nie widziałam tego i mega często w tej pieluszce nie była mała a jak byłam ostatnio to już było ok i za póltora miesiąca kontrola znów myślę że samo się to wyrównało ładnie.Tez podejdź spokojnie do tematu:)wiem łatwo powiedzieć ale zobaczysz że ok będzie skoro pediatra nie mówiła nic takiego:)Vicodin naprawdę jestem pod wrażeniem super że taka Mama z Ciebie że synka tak edukujesz wcześnie :)mi aż wstyd bo ja do małej tylko prycham i naśladuje dzwięki i odgłosy wydaje ale nie śpiewam jej za bardzo i nie czytam:)az wstyd heh:)Ja też mam brzuszek waże mniej niż przed ciążą narazie z brzucholem nie robie nic:)Goja podziwiam i gratuluję efektów:)eh mała mi dziś marudzi ze hej :)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin super ze dalas linki wlaczam młodemu a on słucha i banan na buzi :-) książeczkę czarno biała miałam kupić i dziś na piechotę poszłam do galeri i kupiłam. Jak będziesz coś miała ciekawego to pisz i sprzedawaj nam pomysły. Asiulka nie stresuj sie pamiętasz mój przypadek tez miał mały podejrzenie porazenia i to pediatra zauważył byłam u 2 neurologow i wszystko ok nie martw sie zobaczysz ze wszystko ok Dziś ponad 3 h na spacerze cały czas w ruchu nogi mnie bolą;-) W galerii pełno lumpow a ceny kosmos dobrze ze są secendhandy :-) W piątek była fryzjerka i spieprzyla mi włosy jutro idę na poprawkę na11 tylko ze z małym bo nie mam co z nim zrobić. Ale teraz mi marudzi chyba go brzuszek boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiulka uratowalas.mnie.od.nocy lez...teraz wiem.ze dzieciaczkowi nie bedzie nie wygodnie malej bedzie juz zamowilam...szerokosc tetry to.18 cm wiec taki jak Ty wzielam..dziekuke!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka nie ma żadnych takich zaleceń by po cc była obowiązkowa wizyta u neurologa/ ba nawet nie ma takich zaleceń...:) lekarze są różni niestety... spokojnie jak piszą wyżej:) VVVVVVVVVVVVVVVVVVV VVVVVVVVVVVVV co do sposobów to również: 0. przede wszystkim chcemy przyzwyczaić do czytania książek, a teraz jest najlepszy moment... po prostu wejdzie to naturalnie w krew by być z książeczką i coś czytać - nie musi być miś ulubioną zabawką, może być książka 1. jak maluszek leży na pleckach na moim łóżku nachylam się nad nim dotykam jego nosa mówię jak się nazywa po angielsku następnie dotykam swojego nosa i znów po angielsku, potem to samo po polsku... i tak robię z ustami, policzkami, oczami, uszkami:) najbardziej się uśmiecha przy ustach:) 2. no i rączki i nóżki... potrząsam lekko prawą rączką i mówię prawa ręka po polsku i po angielsku i tak z każdą kończyną:) 3. np. rymuję przebierając maluszka łapiąc za paluszki u rączek i nóżek: 10 fingers, 10 toes, 2 eyes And a round nose. 4. na dzień dobry oczywiście sama odpowiadam póki co, ale maluszek się cieszy :)) Hi Tymek! How are you? Fine, thanks. What about you? http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/parents/articles/learning-english-through-sharing-rhymes vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvv tu jest fajny artykuł na temat j. angielskiego, właściwie na podstawie jego zaczęłam szperać i szukać i trzymam się tego, co jest tu napisane... http://m.edziecko.pl/edziecko/1,113157,11115450,Angielski___jak_oswoic_z_nim_dziecko_.html vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvv Basia, Kingajg, Ita (na razie te piosenki wystarczą, jak będę wprowadzać jakieś inne to dam link... ale póki co jak przesłucha i przetańczy ze mną te, to jest już nieco znudzony więc nie wprowadzam kolejnych, by nie było za dużo... poza tym musiałabym poszukać coś nowego) powiem tak, mój młodszy brat był 2języczny - babcia szprechała do niego, że aż miło, w pewnym momencie się zbuntował (miał 2 latka) i nie chciał po niemiecku, ale co mu zostało to jego... ma łatwość do języków i łeb jak sklep... być może miało to wpływ, a może i niekoniecznie, ale jest cholernie inteligentny i zdolny:) podobno dwujęzyczne dzieci mają więcej połączeń komórek nerwowych w mózgu dlatego, że muszą więcej kombinować... prawda jest taka, że noworodek ma najwięcej kom. nerwowych a z wiekiem dochodzi do ich zaniku... vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvv oczywiście jak młody się kiedyś zbuntuje, nic na siłę, ale póki to lubi i sprawia jemu przyjemność to będę to kontynuować... pewnie, że czasem mi się nie chce, czasem mały jest płaczliwy, ale bawimy się z reguły po jedzeniu jak ma dobry humor... oczywiście odczekuję troszkę, bo jak raz poruszałam nogami za wcześnie, to jedzenie znalazło się na mnie:p vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvv się rozpisałam, ale mąż wziął małego na troszkę i miałam chwilę dla siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin-ta piosenka o pajaku jest na jednej z tych płyt co kupiłam. znam ja juz na pamięc;). ja małemu puszczam te piosenki i przy nich tańczymy;) nic wiecej nie robie. ang mam nadzieje że w szkole się nuczy. bratanki maja po 3 lata i z bajek tak znaja ang że je przez całą szkołe się nie nauczyłam tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Asiulka oni bardzo szybko wysyłają tą pieluszkę nie czekają aż wpłyną pieniądze:)mi przyszła na drugi dzień a nie przelałam im pieniędzy jeszcze bo nie zdążyłam :)powinnaś też mieć szybko w domu ją:)nie martw się nic ten ortopeda też mi wymyślał już same czarne scenariusze wiadomo stresowałam się że aż płakałam nieraz a mąż mówił że na pewno będzie dobrze i spokojny był:)tak że też się nie martw:)mi tam Pola na dużą silną dziewczynkę wygląda popatrz masz tyle rewelacji z tym karmieniem a ona rośnie jak na drożdzach więc musi być dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko dzisiaj cały dzień spało, z przerwami na jedzenie :) normalnie aż ciasto upiekłąm, posprzątałam itd :) Byłam zobaczyć tą siłownie koło mnie i są tam też zajęcia przeznaczone dla młodych mam z dziećmi ale od 3 mc, to mogłoby być bardzo fajne i nie musiałabym zostawiać małej w domu. A piosenki jak już pisałam bardzo fajne, mojej małej też się spodobały bo się uśmiechała jak leciała muzyka :) Fajnie że maluchy robią się już takie bardziej interaktywne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×