Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

cholera naczytałam sie o chorobach wszelakich...chyba też pójdę do lekarza....piszą ze ten nadmiar śliny od 3 miesiaca, niby kończymy 7 tygodni czyli kończy się niedługo drugi miesiac ale ja wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja czesto jak spi tak się wygina i nie sądze ze u mnie to jest z zimna lekarz mówił mój ze dzeci tak robią, trzeba je poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka-u mnie mały ma tak samo że wpycha rączki do buźi,ślini sie . wszystko to samo co Twoja córeczka. ja juz zczełam myślec że go dziąsła swedzą, na ząbki;) u mnie w rodzinie kuzyna synkowi jak miał 3 misiące wyszedł pierwszy ząb!!! to u mnie jest krosta ropna po szczepieniu. tak jak pisałam szczepionka na gruźlice. wiem że to niby normalne że taka krosta sie robi potem pęka ropa wypływa i robi sie strup i zostaje blizna. ale jakoś mi sie to nie podoba i jutro umówiłam sie z pielgniarka żeby zobaczyła czy napewno jest ok. w pl sa szczepieni u noworodków na gruźlice??? a i czy szczepi sie dzieci na żółtaczke?? bo u mnie nie ma tego szczepienia, a mama mi cos wspominała że w pl jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
Witam dziewczyny mam problem moj 2 miesieczny synek nie robi kupek i bardzo przy tym sie meczy, była juz herbatka koperkowa rumianek zwykla woda przegotowana ... i nic .... nie wiem co mam robic :( 3 razy juz małemu dawałam czopki ale ile tak mozna dłuzej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
macie jakies porady ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - mój miał taką ropę po tej szczepince. Lekko mu nacisnęlam rankę, zeby wypłynęla i psikałam octeniseptem.Po dwoch dniach zrobił się suchy strupek i już teraz prawie nie ma po nim śladu:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxx My po spacerze a zaraz jedziemy na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie fajnie tak wyjść wieczorkiem samemu dziś teściowa dzwoniła ze jutro tez możemy sobie wyjść :-) ona przyjdzie Marti mój tez sie tak wygina jak je albo zły. Pewnie coś ci nagadali o wzmozonym napięciu miesniowym? vicodin no tak ale 49 zł piechotą nie chodzi ;-) lepsze są z lumpa za grosze niż ze smyka. A co do domu to ja pisałam najlepiej By było blisko Centrum dom i to w lesie :-) Własnie poszli znajomi mały wykapany karmie ale strasznie marudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jestem mamą 5,5 tygodniowej Poli. Chętnie bym do was dołączyła jeżeli oczywiście mi pozwolicie. Co do szczepień to w pl szczepi się w ciągu pierwszych 24 h życia dziecka na gruźlice czyli BCG oraz na WZWB. Co do blizny po BCG to nam się jeszcze nic z nią nie dzieje i się zastanawiam czy zawsze ona tak ropieje czy nie. nam położna na wizycie powiedziała że jak zrobi się bąbel z ropą to żeby go nie wyciskac i niczym nie psikać a nawet nie moczyć za bardzo podczas kąpieli ?? hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Pola od 3:30 do 19:00 spala moze 4 h...chodze na rzesach.....od 19:00 spi ale ja prysznic a tera laktator...mam dosc tego laktatora...jak wyhamowac laktacje?? aaaa do tego mali jadla...maksymalnie 50 ml na posilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) kingajg witaj ;-) i pewnie, zagladaj do nas!:) Asia ja to wogole Cie podziwiam,ze sciagasz ;) mi by sie po prostu nie chcialo.. jeszcze w dzien jak w dzien ale w nocy... bym padla ;-) laktacje mozna zachamowac pijac szalwie i odciagac do odczucia ulgi i nie wiem jakie sa jeszcze sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Aneta_21. Mam pytanie czy któraś z was ma albo zamierza kupić swojemu dziecku jakiś leżaczek bujaczek ?? Ja właśnie się zastanawiam czy warto?? A co do laktacji to tez raczej nie mam tego problemu bo moja mała nie śpi dłużej niż max 5 godz i to bardzo żadko a jak czuje ze mleka za dużó to ściągam ale tylko troszeczkę, nie do końca bo wtedy podobno robi się jeszcze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingajg witaj!!! jasne ze mozesz dolaczyc :) asiulka ja poprostu sciagalam tyle o ile na poczatku codziennie a pozniej staralam sie zrobic wieksza przerwe i tym sposobem juz nie sciagam wogole ale jeszcze jak nacisne to mleczko jakies leci ale nic z tym nie robie zniknie samo :) vicodin mirena faktycznie podobo najlepsza zreszta jest chyba jedyna wkladka hormonalna z tym ze cena tez magiczna sama wkladka koszt ok 800zl plus zalozenie wiec suma bylaby ok 1000zl jak dla mnie za duzo niestety ale moj gin mi zaproponowal wkladke jakas tam nie pamietam nazwy za 300zl mowil ze pacjentki zadowolone mam do niego pelne zufanie mysle ze wie co robi czulam jakies takie w nim wsparcie pod koniec ciazy i podczas porodu pomimo ze byl na urlopie dzonil do mnie do lekarzy z oddzialu ido poloznej wiec jaky to powiedziec zapunktowal u mnie takze zdam sie na niego i wezme ta tansza na razie mam tabletki yaz czy jakos tak podobno jedne z lepszych bierze sie je przez 24dni przez co czas menstruacji zostaje skrocony co dla mnie jest plusem ale niestety moja pamiec o takich rzeczach zawodzi i musze sie zdecydowac na wkladke skoro nie chce wiecej dzieci :) szczerze mowiac to boje sie tego troche bo to jednak jest cos w tobie co masz przez 5 lat no ale cos za cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
dziekuje za tysiace rad .... byłam ty od poczatku na forum a teraz nie mozecie nic napisac ? no szkoda ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quore ja mam rehularne kupy i nie.mam.kolek.wiec.slaba.pomoc...ale.ja.pije.codzoennie.dwieherbaki z.hipa.dla.mam.karmiacyh a one maja koper....a jak ja nie pije to.maladostaj.ode.mnie.koper la...poza tym.jak tu byla.akcja.kolek.to.o nich jest z 5 stron postow wie musosz.sie. chwile.cofnac dziewczyny pewnie nie maja sily juz o tym.samym.pisac...i tyle...poza tym.mozesz zadzwonic do swojej przychodni i zaputac co oni polecaja...czopki juz tez znasz...takze ja sie nie wypowoadam bo mala.sraka mi za trzech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj pediatra mowol mi ze.teraz.juz.normalne jak nedzie.jedna kupa lub kilka.dni niebbedzie.kupy...jesli dziecko puszcza baki to.wszystko oki i mamy soe nie martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem jablka i tez nie mam takich problemow, mala robi raz na 2-3 dni bez meczenia sie. z malym tez nie mialam takich problemow wiec nie znam sie lezaczek mam z fischer price i polecam,moze niekoniecznie ten ale lezaczek naprawde dobra rzecz, ulatwia zycie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingajg w sumie większość z nas kupiła leżaczki-bujaczki... ja się zdecydowałam na huśtawko-leżaczek (drogi, ale u nas względy gabarytowe wzięły górę i teściowa chciała dała pieniądze - jakiś taki zwyczaj ma, że jak się rodzi wnuk/wnuczka daje 500zł) więc stwierdziliśmy, że od Niej może być taki prezent:) http://www.matama.pl/produkt/opis/1184/mamasamppapas_interaktywna_hustawka_star_lite_kolekcja_once_upon_a_time vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvv Karolinka fakt cena mireny powala, ale jak ja sobie przeliczyłam Yasmin przez 5 lat po 40 zł miesięcznie to jest 2400 zł - stąd te 1000 można odżałować - ale mówię muszę przeczytać czy ma tylko działanie hormonalne, bo mechanicznego nie chcę ... natomiast moja koleżanka miała wkładkę miedzianą i była bardzo zadowolona, no może od czasu do czasu miała infekcje candidą, ale takie same szanse są przy każdej wkładce, więc czy 1000zł czy 300zł nie ma znaczenia:) vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvv Quore88 przy luźnych stolcach pomagają rurki antykolkowe - niestety dzieciaczki tak mają... ale na pewno też biogaia, delicol - czyli laktaza do trawienia laktozy (dzieciaczek nie wytwarza sam wystarczającej ilości laktazy i suma sumarum powstaje więcej gazów w jelitach)... mój np. najczęściej robi kupę jak je... - rozluźnia się i idzie, a jak się spina zaciska zwieracz, bo nie ma jeszcze koordynacji by napiąć wszystkie mięśnie i jednocześnie rozluźnić zwieracz... samo kiedyś przejdzie, ale póki co można pomóc... czytałam, że niekiedy przy takim wysiłku maluszkowi robią się przepukliny - wolałabym tego uniknąć u swojego... vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvv Asiulka fajnie, że to napisałaś... mój też rączki pcha do buzi i ślini wszystko co się da, ze mną włącznie:p vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvv młody spał dziś 6,5 h... aż w szoku byłam... to pierwsze nocne spanie jest długie u niego (tyle, że zasypia około 20) a kolejne do 5:00 jak w zegarku i oczy jak 5złotówki:p vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvv Marti mojemu się zdarza wyginać ale bardzo sporadycznie, najczęściej jak się na coś zapatrzy lub śledzi męża lub mnie wzrokiem jak chodzimy:) jeśli maluszek się prawidłowo rozwija - zdobywa kamienie milowe to raczej nie ma się czym martwić... i z reguły u każdego niemowlaka na jakimś etapie tak się mniej lub bardziej dzieje... nie rozpoznaje się nic na podstawie jednorazowego badania... będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quore nie ma się co obrażać pisałyśmy o tym już chyba tysiąc razy i powiem uczciwie, że jak zobaczyłam rano Twoje pytanie to za cholerę mi się nie chciało po raz setny pisać tego, co już było tyle razy wałkowane... ale sama wiem, że miło jak się ktoś odniesie do pytania - stąd napisałam...:) myślę, że to zmęczenie materiału - bo ileż można to samo pisać...:p vvvvvvvvvvvvvv vvvvvvv nic mi się nie chce dzisiaj... szaro-buro za oknem... obiadu nie mam:/ (zamrożone obiady może mąż wziąć, ale przez 3 dni odmrażane jeść to tak niezbyt fajnie...), poza tym po wyjęciu to w tym samym dniu trzeba zjeść... a muszę ugotować na 3 dni, bo mąż idzie na dyżur 48h od jutra i jeszcze w pn zostaje w pracy normalnie...więc jak mi zniknie jutro rano to wróci w poniedziałek po południu:( oby młody miał lepsze dni, bo czasami nie idzie wyrobić... się wyżaliłam a teraz do roboty:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! No i witam Kingajg:) Co do bujaczka mamy z fishera i bardzo fajnie nam się sprawdza szczególnie jak trzeba coś zrobić:) Asiulka dobrze wiedzieć z tymi śliniankami.. Vicodin to współczuję takiej długiej rozłąki, szkoda, że w weekend wypada, ale cóż poradzić..fajnie, że Tymonek dzisiaj tak długo sobie pospał, już nie mogę się doczekać jak maluchy będą sypiały po więcej niz 3-4h, achh:) Quore ja również jakiś czas temu pisałąm o kupkach:)moja zrobiła w 6 dobie, ale chciałąm już czopek podać, jeśliby nie pomógł to iść do pediatry... Moja od 2 dni robi zdecydowanie rzadsze kupy, zobaczymy jak dzisiaj będzie i zastanawiam się czy to od kropelek na kolki czy od debridatu-ale ten od tyg bierze...kupy są1-2 na dobe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quore - ja mam fisher price tiny planet (chyba tak się pisze, nie pamiętam). I jestem bardzo zadowolona, bo mogę młodego wszędzie ze sobą po domu nosić, szczególnie w łazience i w kuchni razem sobie siedzimy. czasem też mi w nim zasypia, ale staram się tego unikać, bo to jednak tak na super płasko nie jest. Co do kup to u nas nie ma takiego problemu, więc się nie wypowiem. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Co do wkładki to z tego co mówił mój gin wszystkie zawierają miedź+inny materiał. Ja zamówilam u niego ze srebrem, bez hormonów, bo przy nich moje libido jest równe zeru. Koszt to 450 zł. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Noc u nas spokojna, zaraz ide upiec ciasto, bo przyjedzie kumpela na plotki a nic nie mam w domu do kawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja są też same czyste miedziane wkładki bez dodatków srebra, złota czy platyny... np.: http://www.amed.net.pl/produkty/var/4,31,1 ciasto - zjadłabym, ale kurcze piec mi się nie chce:p VVVVVVVVVVVVVVVVV VVVVVV Marti człowiek się z czasem przyzwyczaja, ale lubię jak mąż jest w domu:) pospał, że aż miło hehe:) może tak już zostanie:) VVVVVVVVVVVVVVV VVVVV no zmykam, bo niedługo idziemy na to nieszczęsne usg bioderek:p jak nam ortopeda powiedział, że bioderka ok, a usg to formalność... odpuściliśmy usg na szybko, bo wtedy z teściową wyszedł problem no i nasz wyjazd... no ale czas najwyższy by wszystko zrobić:) pesel też odebraliśmy dopiero w zeszłym tygodniu jak byliśmy w domu, ale ma łatwy do zapamiętania na szczęście... VVVVVVVVVVVV VVVV mimo mo0ich zapowiedzi po becikowe udamy się może w grudniu:p nie ma kiedy,w sumie chyba w miejscu zamieszkania można złożyć, ale jakoś tak nie możemy się wybrać... a i u gin jeszcze po porodzie nie byłam:p tabl biorę azalię czy jakoś tak...:) miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, z rana. Moje dziecko mnie dzisiaj zadziwia, poszła spać o 23 i spała do 3 =, zjadla i spała do 8, a twraz zasneła o 10 i śpi, jak się obudzi to na spacer bo bardzo ładna pogoda u nas. Co do bujaczka to jestem całkiem przekonana tylko tyle jest tego na rynku że się już gubie. Huśtawka odpada bo nie mamy aż tak dużó miejsca w mieszkaniu. Zastanawiamy się nad tym http://lezaczki.com.pl/2012/08/28/fisher-price-lezaczek-bujaczek-3w1-t2518-gratis/ czy któraś z was ma taki i może cos o nim powiedziec ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin - tak wiem, miałam na myśli że sa midziane lub miedź + coś:P A jak ty bierzesz tabletki bez konsultacji z ginem? Nie boisz się? Ja pamiętam po pierwszej ciąży brałam cerazette, ale źle się po nich czułam wiec teraz czekam na spiralę, a do tej pory nic nie biorę. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Mój misiek się wyspał i fika teraz na macie. Wczoraj mu kupilam a auchan na końcówkach serii 2 pary spodni dresowych i 2 koszulki za 20 zł:D Super sa, szkoda tylko że nie było większych rozmiarów, to wzięłabym na później. A i kupiłam mu takie kapciuszki misie, zeby mu nóżki nie marzły:) Starszemu czapkę i majtki a sobie jak zwykle nic...:( To już chyba tak będzie, że dzieci pierwsze się obkupuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingajg witaj, ja mam dokladnie ten lezaczek i jetem dopoki zadowolona :) plamy z jiego schodza ladnie - Pola gi ju raz.osrakala :) no i ma wiele.kombinacji ustawienia...minus to brak uchwytow do przenoszenia ale coz widocznie nie mozna miec wszyskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja to ja znów czytać nie potrafię jak się śpieszę:) o właśnie cezere biorę:) bo i azalię i cezere można przy karmieniu piersią:) miałam wizytę u gin, ale dzień wcześniej miała operację mamy i odwołała... a potem nie było okazji... w każdym razie plamienia mi dawno ustały... rozmawiałam z moja gin o tym, oczywiście na moją odpowiedzialność bez badania:) ale ja tabl. sama sobie od dawna przepisywałam, po co mam zawracać głowę w sprawie recepty...:) wiesz jakbym widziała coś niepokojącego to bym nie brała albo odstawiła, póki co jest ok:) na badanie gin wybieram się przed ostatnim weekendem października, wtedy zawitamy znów do domu.... pewnie jakbym miała poród sn to bym poszła nawet do innego gin ale przy cc podwozie zostaje nienaruszone - stąd brak mojej paniki:) vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvv w Tesco są takie piękne stonowane rzeczy dla maluszka - kurteczka, śpiochy, itd... kupiłabym bo są ładne, ale się powstrzymuję bo szkoda pieniędzy... w sumie ile body i ubranek macie na każdy rozmiar dla maluszka? ja mam: -5x długi rękaw body -3x krótki rękaw body -3x spodnie dresowe -2x bluzki z długim rękawem rozpinane -1x ciepły sweterek po domu -1x komplet na wyjście -2x piżamka - i dokupiłam na przecenie w smyku 2 pary rajstop do kombinezonu czy pod spodnie na zimę w sumie moja teściowa uważa, że to dużo, ale wiecie co czasami potrafi 3 body w 1 dzień zafajdać, to uleje, to jak zmieniam pieluszkę się ubrudzi, itd. no i tak jestem ciekawa jak u Was:) vvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv usg ok:) mały je, więc przepraszam za błędy ale piszę jedną ręką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin ja mam dość sporo ubranek bo mnóstwo dostałam od znajomych i rodziny i sama oczywiście też coś musiałam kupić:) moją w dzień głównie ubieram w body z dł rękawem lub kaftanik i śpiszki, a na noc w body z kr rękawem i pajacyk jakoś mi tak wygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin- ta po szczepieniu to miał w rączkę, nie pamiętam na co szła w ramię a na co w nóżki :( Dziś jeszcze nie ma naszego lekarza- niech to szlak!! Cóż muszę się dowiedzieć na jakie to było i już dowiemy się za granicą, bo kolejnego tygodnia czekać nie będziemy :( Bo już siedzimy na kartonach i tylko komputer, tv i łóżko zostało.. A ciuszków mamy chyba z 5 razy tyle co wy, albo i więcej, ale faktem jest to że ja nic nie kupowałam, wszystko od znajomych albo babć ;) Bo moja teściowa ma 4letniego synka hehe :)) Po totalnym braku nabiału mały przestał ulewać.. a gdybym słuchała ślepo lekarza to dałabym mu ten obleśny Nutramigen.. Mój synuś nie wygina się więc w tej kwestii nie wiem nic ;] a ślini się też troszkę.. Za to córka w ogóle się nigdy nie śliniła, nawet na ząbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×