Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Basiu! Widziałam zdjęcia! Ale śmiesznie włoski ma Zuzieńka :D heheh A oczy jak prawdziwa kokietka :D Tralala - Brajanek już wygląda jak rasowy dzidziuś :D Taka ładna okrągła główka i delikatnie pomarańczowy noseczek :) Marchewkę już dostaje co? :) Fajny chłopczyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limetko, a spróbuj wkładać ją do łóżeczka nie do spania tylko tak na 10, 15 min. z jakąś zabawką, żeby się oswoiła z tym miejscem. Życzę cierpliwości i wytrwałości. Ja miałam koszmar z usypianiem go we wrześniu. Wieczorem pojadł, odrywał się od cyca i zasypiał normalnie, a w dzień masakra - jak wydawało mi się, że już śpi, bo nie jadł tylko trzymał cyca w buzi traktując go jak smoczek, to gdy tylko wychodziłam /czasem nawet po godz. jak tak tylko cycał/ to się od razu budził. Nie umiał spać bez piersi w buzi a smoka nie chwycił się za nic, naciągało go przy każdym jaki próbowałam mu dać. Doszło do paranoi, że nieraz i dwie godz. go usypiałam, żeby pospał godzinę. Później ten mocny odruch ssania mu zanikł, choć do tej pory jak śpi to miele buzią tak jakby coś ssał. Basiu, ja tam wolę myśleć, że ta czeko uczula, na dobre mi to wyjdzie. ;) Zuzia cudna, piękne oczęta a włoski ma przefajne. :) Ja próbowałam zrobić małemu dziś na 4 m-ce jakąś fajną fotkę ale on się śmieje dopóki nie zobaczy przed sobą obiektyw aparatu. A z gorszych wiadomości to widzę, że psuje mi się ząb dwójka. Buu. Podobno tak jest przy karmieniu. Jutro chyba odwiedzimy z mężem dentystę, bo coś wspominał, że też chce iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wrzuciłam aktualne zdjęcia mojego skarba na maila :D:D Demagogia, jak karmiłam piersią (na początku samym) to też nic nie jadłam bo tak się bałam zaszkodzić Wojtusiowi. Ale teraz... No cóż - powiem tylko, że wczoraj teściowa przyniosła czekoladowego mikołaja i zostały mu już tylko nogi... heheheh :D:D A ze zdjęciami jest podobnie - jak mały widzi aparat to przestaje się uśmiechać. Dlatego zdjęcia robi mąż, a ja rozśmieszam synka. A w ogóle dzisiaj taki spiący dzień... Wasze maluchy też ciągle kimają? A! Przypomniało mi się dzisiaj, że w nocy się budzę, bo słyszę chrapanie. Szturcham męża, że ma się obrócić na bok, a on mówi, że to Wojtuś. Aż usiadłam z oburzenia, że się dzieckiem wykręca... Ale słucham, patrzę... a to faktycznie mój mały szkrab chrapie w najlepsze!!! Ale jaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
de mag ogia- Mój Brajanek tak samo jak śpi to tym języczkiem niupla sobie w powietrzu to takie urocze :) W ogóle uwielbiam patrzeć jak moje dzieciaczki śpią- takie bezbronne małe istotki :) A mój Brajan z kolei jak tylko widzi aparat to się uśmiecha :) Bo w sumie od kiedy zaczął się uśmiechać tak świadomie to zawsze do zdjęć go rozśmieszałam i tak mu się chyba kojarzy :) Hehe ta lalke przypadkiem dorwał a śmiał się do niej tak że myślałam że się popłacze! Gadał jak najęty i co odwróciłam jej głowe do niego to się śmiał tak w głos że szok :) Teraz śpi już od 12:30 ;] Ale jeszcze z pół h i muszę go obudzić- nakarmić i ubieramy się:) Podrzucimy maluchy do teściowej po drodze i jedziemy do mojego lekarza i na zakupy ostatnie- kremy do mojej mamy i do babci na święta iii jakieś zamówienia rodziny na proszki, płyny czy inne dziwactwa;] zawsze to ciut lepsze niż Polskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi, nogi powiadasz hehe. Ja to się nawet nie biorę za czeko, bo nawet jakby małemu nie zaszkodziła to zaszkodzi mi, chciałabym jeszcze schudnąć po porodzie. Wojtuś śliczny i też ma takie duże śliczne oczęta. Tralala, fajne określenie - niupla. Podoba mi się. Moja siostra mieszka na Śląsku i tam jeździ taki facet, który sprzedaje proszki i płyny do prania i płukania z Niemiec. Płyn ma zarąbisty zapach, wszystkie ciuszki od siostry mi tym pachną, nawet jak wyprałam to tamten zapach pozostał. Dziś mąż wraca wcześniej, ok. 20. Chcę przetrzymam małego, żeby się ucieszył na widok taty. Chyba że będzie bardzo śpiący ale spał dziś łącznie 3,5 godz. Wczoraj usypiałam go ponad godzinę, bo też tak długo spał w dzień i dość nie był śpiący na wieczór. Czekam tylko jak jakaś pomarańczka wypomni mi to ciągłe pisanie ile mi dziecko śpi i jak minęła noc. :P A swoją drogą to coś się nagle uspokoiły te docinki od anonimów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin pisalam.o.tym...zaskoczylo.za.drugim. ale nie mamy już odnalezionego problemu...jedynym ostatnio była niepłodnośc idiopatyczna...czyli blokada psychiczna tak pospolicie mówiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin,dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Dzwonilam do tej doktor;tak w skrocie..powiedziala,,ze byl wirus,lekko przeszedl i juz go nie ma,mlodszego nie zarazi,to byl lekki przebieg,, A ja tu wariuje,nawet sama mu watrobe badam..nic z tego nie rozumiem,a jutro nie przyjmuje,zaden pediatra prywatnie w najblizszym miescie,,;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak po za tym,goraczki,kataru,kaszlu bolu gardla nie bylo.. Dodam jeszcze,ze ta pediatra wg mnie zna sie na rzeczy,leczyla jeszcze mojego tate i mnie. X Dzis mlodszy znow zjadl papke;zmielilam ziemniaka,pieruszke,2marchewki i w 5min polowy nie bylo. Na kolacje zblendowalam banana z jablkiem...teraz spi od godziny ale jeszcze wstanie,godzine pofika i spac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilam mleczko hipp...sprobowalam i donre naprawde az szok...ale Polka zjadla jak i enfamil...wiec to chyba nie mleko...jeszcze jutro spobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Domów planujemy ten tylko inne kolory i cos z elementami elewacji drewnianej ale co z tego wyjdzie to sie okaże ;-) http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-curry/m4a27876ebc544 Miss a to z ta elewacja drewniana taka cena? Ekipa budowlana potwierdziła kosztorys? Dziś byłam u rehabilitantek mówią ze mały ładnie patrzy uśmiecha sie rączki składa ale cały czas napięty :-( martwię sie tym Trochę sobie poplakalam i trochę mi lepiej Muszę was nadrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tych obiadkach i owocach Maly tak sie meczyl z kupa,ze musialam dac czopka,zrobil zielona;( ehhh,zeby tylko jemu nic nie bylo. Starszy zawsze okaz zdrowia a teraz jakies wirusisko.. X Ita-my nawet nie myslimy o tych elewacjach jeszcze,ale jakby co maz ma w firmie tescia takie maszyny,ze jakby co to nie bedzie problemu zrobic.A ten Twoj projekt calkiem fajny,ale bedzie drobi w budowie,a my wiecej niz 300tys nie mozemy sobie pozwolic na calosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki, ale cisza na forum, widać że weekend i mężowie do domu zjechali :) Asiulka kochana, a Ty tak dajesz Poli po prostu inne, nowe mleczko od razu? Bo jak ja chciałam zmienić Wojtusiowi z Bebilonu na Nan, to mnie instruował pediatra że to się robi stopniowo - bo każda zmiana mleka to wieeeeeeelka rewolucja dla małego brzuszka. To sie robi tak, że daje się to mleczko co wczesniej i tylko np na jedno karmienie się zamienia. Nawet jak się zmienia mleko tej samej firmy ale 1 na 2 (czyli po pół roku) to się robi stopniowo, przez około 2 tygodnie. Oczywiście ekspertem nie jestem, ale pamiętam, że byłam zdziwiona, że tak jest. A i tak w sumie zostaliśmy przy Bebilonie, bo problemy maluszka wynikały z nietolerancji laktozy a nie marki mleka. Demagogia, ja też czekałam aż pomarańczka coś do mnie napiszę, ale cisza... W ogóle wszytko uspokoiło się po tym, jak dziewczyny chciały po ip sprawdzać. Szkoda, że temat ustał, bo ciekawa jestem kto był taką mądralą :P Miss! Życzę zdrowia dla synusia!! Mój dzidziuś też dzisiaj zrobił zieloną kupkę... Ale ten typ tak po prostu ma... Jak długo nie robi, to później zawsze jest dużo i zielono. :) Spokojnych nocek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vivi dałam tylko raz hippa :) poza tym byłby kiedyś dni ze w ciagu jednego Polka dostała 3 rózne bo nic nie chciała... moze się Wam przyda, bede zamawiac..czasem jest tak ze sie zakłada jeansy i sweter pupe zakrywa a łydki mają tylko jedną warstwe wiec moze sie przyda Wam http://allegro.pl/listing.php/search?buy=4&category=11763&change_view=1&order=d&p=3&sg=0&string=ocieplacze+getry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja mleka nie zmieniam,daje tylko z cyca,plus warzywa i owoce...kiedys sie smialam na forum,ze zielonego g....wna nie widzialam to teraz mam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi słodki synuś:) Ja mojej dawałam inne bez stopniowych zmian- nic jej nie było- ale to jak wszystko zależy od organizmu :) U lekarza byłam, wyniki krwi dobre, hemoglobina przy dolnej granicy, po za tym ok. Wyniki moczu bardzo kiepskie i dostałam ziołowe tabletki i dużo dużo pić żeby to przeczyścić.. Z moimi zawrotami hmm.. wypisali mi skierowanie do laryngologa ale prosiłam o przekierowanie do PL- tam sobie dokończę badania jeszcze przed świętami! A jeszcze czeka mnie ginekolog bo tabletki bym musiała zacząć brać, nie mogę tak D.przetrzymywać bez bo se znajdzie inną w końcu :D Nie wiem czemu ale po pierwszym porodzie nie miałam obaw, a teraz mam taką blokade że szok- boję się i sruu.. ;) Spakowane wszystko na łeb na szyję bo jednak jedziemy rano już 5-6 zależy jak się mały obudzi;) Dobrze że wcześniej zrobiłam sobie liste i pakowałam według niej... Jakoś poszło:) Słucham sobie Bednarka- ogólnie nie przepadam za tym typem muzyki, ale Kamil Bednarek jakoś wyjątkowo mnie uspokaja i odpręża- kocham jego głos :) D.już dupą odwrócony i śpi smacznie a ja jakoś nie mogę, jutro będę w aucie odrabiać hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wiecie że jutro jest rok od założenia tego forum? :) Wtedy właśnie nasze kochane maleństwa były dwiema kreseczkami na teście :) Szok normalnie jak to zleciało:* www.youtube.com/watch?v=4cabBE808gU , jeśli ktoś lubi :) Idę powoli wtulić się do mojego ukochanego bo rano nie wstane, albo gorzej.. połowy zapomne! :D Już jutro będziemy po tej samej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trala..tez o tym pomyslalam-rok jak moj maz zaptyal,,w jakiej ciazy Ty mozesz byc?,, ;) niemozliwe,jakis kosmos to byl dla nas,bo co tak raz i juz..ehhh...a teraz leze z Mlodym znow przy piersi i przeklinam,ze mm nie dalam wczesniej;) Trala..a Ty dobrze sie odzywiasz? znaczy,nabial,warzywa,owoce? a moze jakies ,,czipsy,, zresz i wyszla wysypka? no nie wiem.. X ja moze jestem wredna matka,ale schowalam czesc prezentow mikolajowych,moj slodyczy nie lubi,a zabawek ma tyle,ze nawet nowkami rzuca ;( narazie niech zostanie przy jednych nowych klockach-starczy... za to mlodszy dostal,sloiczki z deserkami,pieluchy i kilka grzechotek-tak sobie zyczylam bo jemu wiecej do szcescia nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka..ta micha to sie przyda ja Pola zacznie lyzka sama operowac:) X Czytam troche poczatki forum i az nie wierze,ze to ja pisalam;) Pozdrawiam Anete;)we dwie bylysmy od pocztaku;) X Uciekam spac bo starszy znow mlodszego za mocno przytuli;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mogę się doczekać usmarowanej buzi.. laski co ja dziś przeszłam...hehehe ze mną to macie tu wesoło u mnie nie ma spokoju normalnie od poniedziałku jak mój M wracał z pracy ok. 18;00 młoda się spojrzała na niego i w ryk, a wczoraj jak się przebrał za mikołaja to było git...i tak sobie myślę co ona tak ryczy...ma wyczucie do ludzi heheh a tak powaznie to dziś skojarzyłam...ona nie lubi sie myć od jakiegoś czasu...czasem nie placze ale generalnie ryczy...i teraz pomyslalam ze skoro myje ją tylko M to jak on wchodzi do domu to ona w ryk ze kąpana będzie..tak mi sie wydaje ze o to chodzi bo w tym skoku rozwojowym co był dzieci znają już pewne zależnosci i sekwencje ...to ona zna jedną hehehehe ojciec-kapiel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miss- odzywiam sie najzdrowiej jak sie da :) do tego biorę witaminy :) czipsów to ja nie lubię ;) wysypka już zeszła;] tylko te zawroty głowy... Dobranoc:) odezwe sie jutro jak dojedziemy i bedzie chwila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka to mi umknęło ale pewnie pisałaś za nim dołączyłam do Was:) często jest blok psychiczny... a tak z ciekawości, co robicie z zarodkami? bo pewnie jakieś zostały... vv Ita też fajny ten Twój projekt:) taki nowoczesny w formie:) mi się podobają ale mąż takiego nie zaakceptuje mimo, iż uważa za ładny hehe :) vv MissM ogólnie szacuje się,że ok. 90-95% populacji (część źródeł podaje ponad 80% powyżej 40r.ż.) przeszło infekcję EBV co oznacza, że ta liczba to jednocześnie nosiciele - bo wirus już siedzi w człowieku do końca... a i ok 50% osób przechodzi tę infekcję przed 5 r.ż. v czy mały się nie może zarazić? nie wiem bo skoro starszy przeszedł to znaczy, że jest nosicielem, skoro się zaraził to znaczy, że ktoś z otoczenia obdarował go śliną z EBV... bo EBV to choroba pocałunków - ale pewnie to sobie doczytałaś - przekazywana w ślinie... to, że dzieci mogą przechodzić bezobjawowo wiążą niektórzy z tym, że maluch ma kontakt z niewielką ilością cudzej, zakażonej śliny... natomiast nastolatek czy dorosły jak się zacznie całować... to czasem do upadłego:p ogólnie ryzyko zarażenia od ustąpienia infekcji po 2-3 tyg. nie jest duże. v co do lekarki - nie wiem. ale Ona rozpoznała to na podstawie tej morfologii, którą mi podesłałaś? bo gdyby był rozmaz ręczny to można by się było o to pokusić z uwagi na ewentualną obecność limfocytów atypowych - ale w tej co ja oglądałam rozmazu ręcznego nie było... ale jak już podejrzewała to czy przynajmniej zaleciła zwrócenie uwagi na ewentualne urazy? bo wątroba i śledziona przy infekcji są kruche i zaleca się unikanie urazów brzucha przez ok 2 miesiące - chodzi o te nieszczęsne pęknięcia sledziony - ale spokojnie, bez większej paniki... sprawdza się też parametry funkcji wątroby (ALT, AST, Bilirubina)- ale po 2-3 tyg. po zakończeniu infekcji mogą już być w normie... v MissM więcej już nie pomogę - to mi podpowiedziała pediatra:) vv IP właśnie Wivi i Demagogia przypomniałyście mi Basia i Aneta i co sprawdziłyście, która to chciała głosować by jedna z nas opuściła forum? jestem w sumie ciekawa...tym bardziej, że pewnie połowa myśli, że to ja ... a druga, że mój mąż... ale jest pewien poziom do którego się nie posuwam, a mąż jak pisałam nie wie nawet jak wejść na to forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-15 za oknem a ja miałam w planach powłóczyć się po mieście hmm... właśnie sobie myślę, że rok temu w sobotę rano, choć po prawdzie to rok będzie 10. w poniedz. zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie piękne wyraźne krechy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej zaczne od tego co pamietam;-) kolega mial sie odezwac czy to zrobi i do dzis milczy i powien Wam szczerze ze ja sama o tym zapomnialam,one ucichly,my mamy mase swoich spraw i to sie w rytmie dnia codziennego utarlo gdzies ale dzisiaj mezowi przyponne bo ma wolne, tez tak.moze byc ze on mu powiedzial a ten zapomnial powiedziec dla mnie. fakt dzisiaj mija rok.forum a testowanie moje minelo w mikolajki i rowno dziewiec miesiecy pozniej urodzila sie kaja;-) i mnie na.minusie 4 , starszy jeszcze spi maz tez a mala.sie obudzila i lezy sobie. Ita nowoczesny domek ale tez fajny. i juz wiecej zapomnialam:-P aa Miss to mu tu najstarsze bywalczynie mowisz hehe rowniez pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala ja tez.nie.lubie regee ale bednarek ma to cos w glosie ze odplywam razem z nim:-P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja lubię reegge kiedyś Marleya namiętnie słuchałam :-) U nas średnia noc problem z zasypianiem, popołudniu przyszedł sabsimplex ale wieczorem jeszcze sie męczył, potem jak zrobił kupke to był i głodny i zmęczony i z tego zmęczenia nie chciał ssac przez nakładke wiec ja nie wiedziałam ze głodny echhh a on wyje i wyje i w końcu gołego cyca zalapal, usnal myślałam ze już na dobre a on po godz znowu ryk uspalismy w foteliku po 1 h i tak samo o 4 rano 1,5 h trochę baczkow i usypianie w foteliku. Kiedy to sie skończy ;-) A do 2,5 miesięcy to był light jak wykapalam i nakarmilam to zasypial przy cycu ewentualnie kilka razy smoka trzeba było mu podać. A teraz idzie w ruch bujanie w foteliku nie tak to miało wyglądać. Aż sie boje tych nowych pokarmów za miesiąc wprowadzać :-( Wczoraj siostra z małym prawie 3 h chodziła ale slonko i lekki mrozik był wiec ok a my do galeri, prezenty kupione , moim rodzicom po perfumie, teściowej zakiet, tesciowi sweter cioci szal i bluzke w h&m wszystko i z glowki, a wujkowi dobrego whiskacza. Tata tez sie obkupil płaszcz na chrzciny dwa fajne sweterki i jeansy a na koniec sie wkurzylam bo zgubił czapkę za 170 zł nóż myślałam ze wyjdę z siebie, kazalam mu biegać i szukać po galeri nie znalazł trudno bedZie teraz chodził w mojej ;-) Co do projektu to mi tez sie podoba ale to sie zobaczy jak wylicza kosztorys , no i szukamy działki bliżej miasta ale cieżko z małym oglądać Miss to wcale nie mało 300 tys Te rehabilitantki mnie podlamaly no nic będę ćwiczyć z Nim 19 neurolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vico fak o moim ivf pisalam zanim.dolaczylas ale.o.zaroskach jak juz Pola byla...narazie je oplacam i mam..oczywiscoe drugie.dziecko sila.rzeczy bedzoe z ivf bo musze "cos" z zarodkami zrobic...problem jest bo sa dwa razem zamrozone...a niesttu tojka malych dzieci dla mnie to byloby za duzo dlatego Misie podziwiam...stad tez nigdy sie nie przekonam czy by sie udalo naturalnie chyba ze bedzie wpadka bo my dopiero czytamy jakie sa.formy antykoncepcji...stosujemy kedna czyli gumke...narazie nie umiem myslec o oddaniu zarodko...vico po rozwodzie do koo naleza zqrodki??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×