Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość
Demagogiu czytałam właśnie jakieś forum i mamy pisało, że prawdopodobnie po banankach wychodziły zaognione plamy na policzku, potem troszkę obeschły, na brzuszku też się coś czasem pojawiało. Ciężko powiedzieć, chyba musisz i bananka odstawić i cytrusy, i jak wszystko zejdzie sprawdzić samego bananka raz jeszcze hm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wysłałam Wam moją małą Nikolke jaka była biedna.. - kiedy to było tak swoją drogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
kafe dzisiaj zgłupiało, posty znikają pojawiają się.. co to ma być chyba jakiś wirus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi lekarze potrafia byc bez serca ju znie raz sie o tym przekonałam... moze warto zmienic na innego, szkoda żeby synys sie meczył A ze zwierząt akceptuje tylko rybki w akwarium i kanarki w klatce do żadnych innych mnie nie przekonacie...jedynie na zdjeciach :) Basiu karuzele mam tylko moja nie świeci niestety ale mam taka lampke która gra i wyswietla obrazki na suficie moze z nia spróbuje ...a w dzien jak usypiasz Zuzie? i ja jak robiłam chrzciny to tez wszystko pożyczałam bo tez mam tylko jeden komplet talarzy, szkalnek itp może kiedys sie dorobie wiecej :) tralala ciesze sie Twoim szczęściem :) Gosiu ja tez robiłam chrzciny 7 października :) demagogia ja jak jadłam mandarynke to mojemu tez nic nie bylo ale jak zjadłam pierwszy raz pomarańcz to dostał wysypki na całym ciele wiec moze pomarancz bardziej uczula niz mandarynka... Pozdrawiam Was wszystkie i buziaki dla brzdaców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, szkoda, że nie wiedziała wcześniej, że banany bywają alergizujące. Szkoda, że równocześnie jadłam te pomarańcze, bo teraz nie wiem co go uczula, choć intuicja mi mówi, że to jednak pomarańcze. Nie zamierzam tego sprawdzać, bo ani jemu banany nie są do szczęścia potrzebne, ani ja pomarańczy na razie jeść nie muszę. Ale przy okazji wyczytałam co dopiero, że babka ma dziecko nie wiadomo na co uczulone i pytała eksperta czy może zrobić badania typu kał, mocz, żeby wyszło, na co jej odpisali tak: "Jeżeli chodzi o dobór badań to raczej wymienione przez Panią materiały nie mają wartości diagnostycznej, do rozważenia przez alergologa są testy skórne lub badanie krwi, jednak najwyższą wartość diagnostyczną ma próba prowokacji pokarmem podejrzanym o uczulenie." Skojarzyłam od razu z Wivi. Wysłałam Wam na pocztę zdjęcie sprzed dzisiejszego kąpania jak to wygląda. Widzę, że mama Kostka przysłała maila z prośbą o hasło. Mamo Kostka, jeszcze jakbyś tu potwierdziła, że to Ty a nie ktoś z zewnątrz to byłoby dobrze. Myślę, że ktoś, kto jest tu od początku wyśle Ci hasło. Ja nie będę się rządzić, bo dołączyłam tu stosunkowo niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
demagogia ;) może i nie dawno ale bardzo aktywnie i nie różnisz się niczym :) jesteś kochana mamusia :) wysłałam filmik jak Brajan buszuje po łóżku siostry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Coś pustki dzisiaj na forum, chyba, że to przez problemy z nią, bo, aż nieprawdopodobne, że taka cisza hm... Xaraa spróbuj z tą lampeczką, to jak karuzelka prawie. W dzień czasem ją daję do łóżeczka i włączam te świerszcze, ale musi być mocno śpiąca i wtedy odwraca się na boczek i śpi. Raczej rzadko tak pięknie jest, zazwyczaj w dzień w wózeczku usypia, zaraz po piersi ją odkładam w porach jej drzemek i przeważnie śpi, jak zaczyna płakać biorę na ręce, chwilkę ponoszę i odkładam, jak znów płacz, znowu to samo. Dawniej odłożona od razu zasypiała, ale ostatnio chyba jakiś skok mocno ją zmienił w tej kwestii :)Biedna faktycznie Nikolka na zdjęciach heh jaka malutka była:)Zuzia coś spać po kąpieli jednak nie chce, wyspała się od 14 do po 17 więc niedziwne.:/ Swędzą ją dziąsełka, smarowałam jej dentinoxem ciut lepiej może, ale i tak marudzi. Ja złapałam dołka coś dziś porządnie popłakałam popołudniu i jest lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziewuszki sobie ładnie buteleczki same trzymają, mówię o Poli i Zuzi. Polka ma rzeczywiście duże te stópki ale ona w ogóle jest duża. Kaja od Anety_21 cudna, z tymi przymrużonymi oczami troszkę jak Japoneczka wygląda. Franek widzę, że pozuje do urzędowego zdjęcia jak należy. Hehe, nie wyobrażam sobie mojego, żeby miał takie zdjęcie. A Brajanek to już sam siebie przechodzi. Silny chłopczyk, że tak już sam stoi. Mój mąż też ma takie zdjęcie w łóżeczku jak stoi na 6 m-cy. Filmik mi się niestety nie odtwarza na kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala, dzięki, kochana jesteś ale może niech ktoś, kto tu jest od początku wyśle jednak to hasło. Idę na serialik, dam oddychnąć laptopowi a raczej temu durnemu wiatrakowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Demagogia hm...to takie jakby rumieńce u Kacperka hm..powiększyło się to mu lub pomniejszyło?Hm...w sumie masz rację, że bananek do niczego Kacperkowi niepotrzebny,a Ty bez pomarańczek wytrzymasz:)Te prowokacje pokarmowe to faktycznie takie dziwne, eksperymentować tak na dziecku i obciążać organizm, żeby poznać co i jak. Czasem pewnie nie ma wyjścia, ale dla rodzica to na pewno spory stres eh.Tralala mi też filmik nie wyświetla się, jakieś dziwne rozszerzenie pliku, nie mam takiego programu nawet;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze moj to sie jeszcze na boczki nie odwraca, chyba za ciezki tyłek ma w koncu duzy z niego chłopak :D Batus juz spi wiec wieczór dla siebie bo maz w pracy, poczytam sobie co piszecie :) i rzeczywiscie te prowokcje pokarmowe to ciezka sparwa az dziwnie ze nie da rady inaczej tylko meczyc dzieciatko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
demagogia wysle zaraz linka tak jak ty kiedys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytalam ze gruszka jest silnym alergenem, banan ponoc wlasnie nie. Obstawialabym cytrusy, nie bez powodu kaza ich nie jesc przez pierwszy miesiac po porodzie a potem wprowadzac i obserwowac dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivi ja mysle ze powinnas pani doktor powiedziec ze zrobisz taka mala prowokacje, jesli cokolwiek sie stanie Twojemu synkowi to zlozysz na ńie doniesienie do jakis wladz na cokolwiek...niech jej tam grzebia w biurku... ;) zartuje ale wiesz jak to czytam ze Ci pepti ze znizka nie wypisze to dla kogo ona jest jak nie dla alergikow???? Ale to chyba wina naszego nfz...albo lekarz baran albo soe boi...chociaz moja by mi wypisala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hm...to ja już Asiu nie wiem, ja wszędzie czytałam, że banan jest silnie alergenny. Ciężko mi to potwierdzić, bo Zuzia na nic uczulenia nie miała do tej pory, a jadła już praktycznie wszystko. Oby naszym dzieciaczkom, jak najmniej rzeczy szkodziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Coś takiego znalazłam na stronie DOZ: Do grupy pokarmów „ bezpiecznych zalicza się: jabłka, porzeczki, dynię, jagody, marchew, ziemniaki, buraki, kalarepę, kalafior i zielony groszek. Pokarmy potencjalnie alergizujące to: owoce cytrusowe (pomarańcze, cytryny, mandarynki, grejpfruty, banany), truskawki, poziomki, pomidory, seler, pietruszka. Tych owoców i warzyw należy unikać przynajmniej do końca 1 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha ale pchełka mała cudowna z tego Brajanka. I upilnuj tu takiego. :D Basiu, jeden policzek ma taki od wczoraj, drugi jeszcze dziś rano był tylko z małą plamką a na wieczór zrobiło się takie jak wczoraj. A ja w ogóle nie skojarzyłam tego z bananem i dziś znowu zjadł ale też tylko parę łyżeczek. Myślałam, że to od pomarańczy i dlatego już dziś ich nie jadłam. Może nic się więcej nie będzie z tym działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hm..no jak dzisiaj jeszcze zjadł i jeśli to od bananka, to może się to utrzymać, u takich maluchów zanim zniknie reakcja alergiczna ponoć czasem musi minać kilka dobrych dni.Może u Kacperka szybko przejdzie, może to te cytrusy, to jak wypił z mleczkiem Twoim, to już szybko powinno się nadprodukować nowe mleczko, bez tych alergenów z cytrusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pomidory to ja jadłam po wyjściu ze szpitala, ba, w szpitalu nam nawet dawali i nie miał żadnej wysypki. Idę spać, bo mały już 2 godz. do przodu ze spaniem. Dobranoc dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane podczytuje was ale nie mam czasu na nic nawet napisać;( co do tego policzka czerwonego to od zębów;) tak jak by dziecko było rozpalone i miało gorączke . u mnie tak mały ma, nie ma gorączki nic mu nie jest a codziennie wieczorami policzki czerwone, dziśbyłam u lekarza i powiedział że to jest jak zęby ida. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ja w desrekach podawałam małemu juz truskawki i pomidory, i nic mu nie było oby tak dalej;) dzis dostałam od nowa lekarstwo na zatwardzenia a jak to nie pomoze przez dwa tyg to do specjalisty dostane skierowanie. ok zmykam dobrej nocy;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo widzisz Basiu, ja moze po prostu nie wiedziałam ze banan to cytrus i pewnie dlatego nie skojarzyłam :) ja dziś jestem spompowana jedzeniem na żadanie...jadła o 16:30 130ml, o 18:00 60 ml i o 19:15 jak była myta to same zobaczcie na zdjęciu co robiła..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maz ja wycierał i ubierał a ja jej butle dawałam...zjadła 170 ml z 1 łyzeczkami kleiku... od 01.02 chcę zacząć z glutenem...ale mam stracha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie było mnie od rana a do nadrobienia mam sporo :) Wysłałam Wam maila :) U nas dzisiaj było 10.5 stopnia! Masakra! śniegu juz nie ma tylko wszedzie woda. a stan naszych polskich dróg po tych mrozach i śniegach zostawie bez komentarza. Wivi - straszne, że tak ta lekarka eksperymentuje. Szkoda tego małego brzuszka najbardziej, no i Twoich nerwów. Goju - u nas też się zaczeło od kaszlu. Mam nadzieję, że u Was to jakiś fałszywy alarm. W piątek było ok, a w sobotę już kaszel taki duszący. Tralala - dzięki za "Wstawienie" się za mną odnośnie dostępu do hasła :) Mój mały dzisiaj pobił samego siebie ze spaniem, rano spał do 12! potem o 13.30 miał drzemkę, ok 15 i teraz też śpi. Taka pogoda chyba. Super, że będziecie razem na weekend :) Basia - ja jak pomyślę o chrzcinach to mam podobne odczucia do Ciebie. Jak pomyślę, ze ma być rodzina mojego męża to mnie nerwy biorą. Nie mogę się z tymi ludźmi porozumieć. Mamy całkiem inne poglądy na wszystko i ciągle spięcia. Kostek dziś z dziadkiem był od 9 do 16, i w tym czasie wypił aż 50ml mojego mleka! Ale jak się dopadł później do cycka to od razu poszła wielka kupa. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hehe Asiu no ja Ci powiem, że jak na moje oko banan to nie cytrus, prędzej chyba pod egzotykę go podciągnąć można heh na kilku stronach się spotkałam z pojęcie, że to cytrus, ale wierzyć się nie chce heh:)Zresztą tam napisano, że to potencjalne alergeny. Ja pomidory jem bardzo często i małej nic nie jest. Tak samo inne rzeczy, które niby uczulają a małej i tak nic nie jest, więc trzeba to z przymrużeniem oka traktować:)Hehe wiadomo rączka najlepsza:)Co to będzie jak Polcia się za stópki weźmie:)Zuzia już próbuje ciągnąć do buzi stopy, ale jeszcze jej brakuje kawałeczka. Za to rajstopy albo pajace to tak ciągnie za nogawki, że stopy ma w kolanach a materiał w buzi heh:)MamaKostka to zjednoczmy wirtualnie siły z powodu tych chrzcin, będzie nam lepiej heh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje pomocy mam smoczek tommee tippee numer 2, chcialabym numer 3, ale na tym 6m+ kaszka jest 4, to znaczy ze jest 6m+ nie kaszka i wtedy jest samo 3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja niestety Brajanka oglądnąć nie mogę nie mam jakichś porąbanych wtyczek, i nawet ich zainstalować nie mogę, bo mam oryginalny windows i wszystko podejrzane sam mi wyrzuca i tych aktualizacji nawet nie przyjmuje do wiadomości eh:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jezuu Asiu ja to jestem głupia, jak but a nawet dwa, ale nie rozumiem o co pytasz heh, wiadomo blondyna:)Oczywiście nie mówię o Was Dziewczynki, żeby Was nie obrazić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Basiu a Ty jesteś naturalnie blond?? Na tych zdjęciach ślubnych jak prawdziwa księżniczka!!!!! A link na youtube też nie działa? A na fb też nie możesz odtworzyć?? Bo też wstawiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×