Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

to papatki kochane kobitki, moze zaglądne do wad wieczorkiem :-) życze miłego popołudnia :-) i stuku puku wieczorkiem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Dziewczyny! teraz nie mam czasu zeby od rana zagladac... ale pamietam o Was:) u nas tez dzis rewelacyjna pogoda slonko 23 stopnie ale wiaterek jest... widze ze na forum sie bardzo pikantnie zrobilo :p co do puku-puku hehe to u nas zabronione ale sporadycznie sie zdarza:p pozdrawiam zajrze pozniej bo ide na spacerek ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Dziewczyny a macie jakieś hobby, któremu sie namietnie oddajecie? Może robicie cos co i mnie by zainteresowało? Ja na przykład wyszyłam kanwy- takie obrazy. Trochę mi się to nudzi, bo jest bardzo czasłochłonne a ja lubie widzieć efekt od razu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze niedawno ciągle coś z paznokciami robiłam, malowałam, wzorki robiłam, wymyślałam, siedziałam na you yube i śledziłam pilnie co i jak, czytałam blogi dziewczyn które też próbują. Ostatnio zawiesiłam sie :P kiedyś nawet zdjęcia pazurków robiłam, szkoda że ich już nie mam. Musze powiedzieć wprawa była :P Zapisałam się nawet do szkoły o profilu kosmetycznym, ale przechodziłam tylko pierwszy semestr, miałam wyjechać z kraju ale zostałam bo okazało się że Bąbel się pojawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam sie strasznie opalac ale po 20 minutach juz mialam dosyc tak grzalo ze nie szlo wysiedziac... ale i tak jak weszlam do domu to widzialam roznice pod bluzka:) na pierwszy raz wystarczy 20 minut. wlasnie robie sobie kolacje. pogadalam z mezulkiem przez skypa. ahhhh nie moge sie na niego doczekac. dzisiaj zaczelyscie rozmowe na temat stuku- puku a ja mam to tylko przez tydzien a pozniej znowu miesiac przerwy... ale juz za tydzien maz wraca:D a iwecie cos na temat czy w 3 trymestrze tez wolno czy raczej sa jakies ograniczenia tak jak w 1? bo ja gdzies kiedys czytalam ze podczas orgazmu moze dojsc do przedwczesnego porodu... tylko nie wiem czy dot to calego trzeciego trymestru czy tylko od jakiegos tygodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
z tego co czytałam to pod sam koniec ciązy nie powinno się stuku-puku właśnie ze względu na ryzyko przedwczesnego porodu. nie pamietam czy był podany konkretny tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to ja:):) A wiec wpadłam sie pochwalic ze u mnie wszystko ok:):):) malenstwo sie dobrze rozwija, serduszko pieknie bije a reszta czyli to badanie połówkowe w 21 tyg czyli za tyrzy tyg:):):) Aaaaaa i potwierdziło sie ze to dziewczynka:D:D:D:D:D elegancko pokazała co am miedzy nózkami takze nie ma watpliwosci:) mam teraz zrobic mocz, morfologie i toxo. Co do puk puk to nawet sie pytałam dzis gin i mowi ze jesli ciaza nie zagrozona to mozna ile sie chce i na ile sie czuje:)))))) Dopiero mi teraz nerwy pusciły bo od rana siedziałam jak na szpilkach... Ja jutro na 6 do pracy wiec teraz czas spac. Jutro kierownika ma nie byc takze wpadne do Was w ciagu dnia:)))) Pozdrawiam dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1alexia2 to cudownie ze z Twoja mala ksiezniczka wszystko dobrze i gratulije potwierdzenia plci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1alexia2 gratulacje :D Ja dopiero w poniedziałek idę na badanie :( a taka ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam z babskiego grilla pojadłam popiłam lecha oczywiscie bezalkoholowego i padam znóg, juz nie wspomne o moich spuchniętych kostkach bo wyglądają okropnie :-) alexia super że wszystko ok :-) i fajnie że juz na pewno wiesz ze dziewczynka :-) pozdrawiam wszystkie z którymi dzisiaj nie miałam okazji zamienic słowa :-) i znikam do łózeczka do mojego kochanego :-) dobranoc kochane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia gratuluje coreczki! ja dopiero za dwa tygodnie sie dowiem jakiej plci jest moja kruszynka... dziewczyny pozdrawiam Was ja juz ide sie polozyc. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie dziewczyny znalazlam chinski kalendarz. mam prosbe do dziewczyn ktore juz wiedza co maja:) czy faktycznie sie sprawdzilo:) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 - + - + + + + + + + + + 19 + - + - - + - - - - + + 20 - + - + + + + + + - + + 21 + - - - - - - - - - - - 22 - + + - + - - + - - - - 23 + + - + + - + - + + + + 24 + - + + - + + - - - - - 25 - + + - + - + + + + + + 26 + - + - - + - + - - - - 27 - + - + - - + + + - + + 28 + - + - - - + + + + - - 29 - + - + + + + + + - - - 30 + - + - - - - - - + - - 31 + - + - - - - - - - + + 32 + - + - - - - - - - + + 33 - + - + + - - + - - - + 34 + - + - - - - - - - - + 35 + + - + - - - + - - - + 18-35 skończone lata matki w czasie poczęcia dziecka 1-12 miesiąc poczęcia + chłopiec - dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn ja nie wierze w takie kalendarze ale w moim przypadku sie potwierdzilo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jeśli chodzi o chiński kalendarz to mi sie sprawdziło 2 razy, w 2005 miał byc syn i jest a teraz jestem marcówka 2012 i wyszła córka z kalendarza i też się sprawdziło przy pierwszym nie było ważne co, a przy drugim staralismy sie w miesiącu gdzie wychodziło na dziewczynke według 4 kalendarzy, może to głupie ale miałam nadzieje na córke i sie spełniło marzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Nie mam dziś siły już na nic. Rano miałam wizytę połówkowa. Wcześniej zawiozłam synka do babci i pojechałam do ginekologa, nie udało sie stwierdzić płci bo jak lekarz to ujął dziecko ułożyło się poprzecznie. Waży 370gr. Lekarz mówił ze przy moim opuchnięciu co 3 dni mierzyć ciśnienie i dużo leżeć. Kobietki tylko kiedy mam leżeć. Wróciłam po synka do babci i pojechaliśmy na pocztę powysyłać paczki, potem do firmy kurierskiej tez wysłać paczki, potem do sklepu zrobić zakupy dla chłopaków na budowę i na obiad dla nich. Pojechaliśmy na te budowę, trzeba było pojechać jeszcze do sklepu masarniczego. Tam nakupowałam mięsa chyba z 20kg, żeby było dla pracowitych budowlańców na obiadki. Wróciłam i musiałam z synkiem znow jechac do firmy kurierskiej znów wysłać jedną paczkę. Wróciłam, to poszłam w ramach rekompensaty z synkiem na plac zabaw. Musiałam poczekać na znajomego bo miał przywieźć przesyłkę. Wróciłam do domu, posiedziałam 1h i znowu na pocztę wysłać paczkę. Zajechałam raz jeszcze do 2 sklepów wróciłam i pomyłam podłogi i pochowałam mięso do zamrażarki. Teraz padam na nos. To wszystko razem z synkiem. Zapinałam go w pasy dziś chyba z 50 razy. Idę spać. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz od 6 w pracy:) Pogoda u mnie piekna:):):) az szkoda siedziec:( ale m ob iecał ze cos w weekend wymyslimy:D:D Gin mi jescze mowił ze nie powinnam chodzic w podkolanówkach bo podobno ze zylaki sie robia;((((((((((((((( hmhm wiec musze zakupic skarpetki do eleganckich butków bo w pracy zawsze na elegancko musze byc i oczywiscie w szpilkach co uwielbiam:) ale juz na nieco nizszym obcasie:) A Wy macie jakies plany na weekend?? Tak wogóle to WSTAWAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D pogoda piekna wiec na spacer Was wyganiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo kochane bo ja tu zagladam co chwilke a tu cisza jak makiem zasiał:):) co to ma byc za leniuchowanie:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja również się melduje ;) Pogoda dzisiaj przepiękna :D Szkoda tylko że w powietrzu unoszą się pyłki i jak wyjde to pod wieczór. Dmucham na zimne. Alexia to tych bezuciskowych to też nie można? Nie lubię skarpetek ;/ Ciekawe czy u mnie potwierdzi się chłopczyk tak jak jest w kalendarzu, jedno jest pewne kopać moje dziecko to potrafi nieźle :P Chociaż z opowiadań wiem, że nie byłam gorsza :D Kopałam jak szalona, a jak mamuska stała w kolejce to aż sie wstydziła bo kopałam tak, że ktoś by mógł pomysleć że mama za tyłek łapie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej ho:) Jestem:) alexia gratuluję córeczki:) Obżartuszek wiem, że jak się ma małe dziecko i duzo obowiązków to cięzko znaleźć czas, żeby poleżeć. Nie wiem, może spróbuj pewne czynności wykonywac na siedząco, np. przygotowywanie obiadu. Co do chińskiego kalendarza wrzuciłam go kilkanaście stron wczesniej. W każdym razie wszyscy u mnie w domu zostali sprawdzeni i poza moim bratem wszystko się zgadza. Może jemu wpisałam zły miesiąć... pogoda fantastyczna ale unika słońca jak wieczorem skóra na nogach zrobiła mi sie czerwona i mam opalone 2 prostokąty:( Mam nadzieję, że do niedzieli to ściemnieje i nie będzie takie widoczne, bo chce sukienke założyć:) a piecze jak cho**ra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej :) 1alexia2, gratuluje coreczki! :) :) gigga, ciesz sie, ze dopiero w poniedzialek, bo ja mam dopiero 16 maja usg ;/ Po co jest usg polowkowe? I co to w ogole jest? Moj gin nic mi o tym nie wspomnial, tylko to, ze usg bede miala w 20 tyg? hmm? Co do chinskiego kalendarza to wychodzi, ze bede miala chlopa :D jak powiem dla mojego P. to sie ucieszy :) Caly czas trabi o malym pilkarzu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na usg połówkowym gin bada serduszko, mierzy kosc nosowa, sprawdza kregosłup ogólnie takie badanie dzidzi i wyklucza jakies zagrozenia troche to tak po chłopsku napisałam ale tu pisze dokładnie: Badanie ultrasonograficzne między 18 a 23 tygodniem ciąży (tzw. badanie połówkowe) jest podstawowym narzędziem w diagnostyce prenatalnej. Pozwala na ocenę budowy zewnętrznej i wewnętrznej płodu i na wykrywanie nie tylko wad budowy ale również subtelnych markerów wad chromosomalnych i niektórych zespołów genetycznych. Mimo, iż niektóre kobiety są w grupie podwyższonego ryzyka występowania wad anatomicznych lub wad genetycznych, większość wad rozwojowych stwierdzana jest w populacji niskiego ryzyka czyli u kobiet bez żadnych obciążeń rodzinnych. Wynika z tego, że badanie ultrasonograficzne (USG) powinno być wykonywane rutynowo między 18 a 23 tygodniem ciąży u każdej kobiety ciężarnej. Badanie połówkowe powinno być wykonane zgodnie z obowiązującymi, wysokimi standardami i wytycznymi ustalonymi przez Fundację Medycyny Płodowej (Fetal Medicine Foundation), International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology oraz International Society of Peinatal Medicine. Badanie obejmuje ocenę położenia płodu, umiejscowienia, struktury i dojrzałości łożyska, ilości wód płodowych oraz anatomii płodu. Badanie anatomii płodu obejmuje ocenę kształtu i wymiarów czaszki, mózgu płodu z oceną komór bocznych, śródmózgowia tylnego dołu czaszki, twarzy, klatki piersiowej, serca, przepony, żołądka, wątroby, nerek, pęcherza moczowego przyczepu pępowiny i ciągłości ściany jamy brzusznej. Dodatkowo ocenia się kręgosłup, kości długie oraz budowę stóp i dłoni płodu. Wynik badania powinien obejmować ocenę wszystkich wymienionych wyżej struktur anatomicznych płodu. Badanie USG nie może wykluczyć wad chromosomalnych i rzadkich zespołów genetycznych ale prawidłowo przeprowadzone między 18-23 tygodniem może wykluczyć większość wad budowy płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) własnie wróciłam z badania krwi (morfologia, poziom żelaza). wizyta dopiero 7 maja, ale że w niedzielę wyjeżdżam na caaaaaaaaaały majowy weekend na wieś z moim mężem to nie miałam kiedy zrobić. wyniki odbiorę popołudniu i zobaczymy jak tam moja anemia... Alexia gratuluję córeczki :) mi wg. kalendarza wychodzi chłopak i tak czuję od początku właśnie, ale potwierdze wam po porodzie czy się sprawdziło :D dziś zaczełam 20 tydzień... alez to leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatjcie kobietki :-) ja też już jestem :-) piękna pogoda, naprawdę aż szkoda siedzieć w pracy. Alexia a gdzie ty pracujesz ze tak wcześnie zaczynasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! A mnie z tego i z innego kalendarza wychodzi dziewczynka i też tak czułam od początku, badanie mam kolejne dopiero 28 maja więc muszę jeszcze pobyć w niepewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×