Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Witajcie :) Madleenn, ja też uwielbiam to uczucie, gdy Dzidzia kopie. Czasami specjalnie leże lub siedze w jednej pozycji w bezruchu i czekam aż się Malusz zbudzi :) Ostatnio mój mężuś też poczuł kopniaka na własnej dłoni i nie mógł uwierzyć, ze to tak odczuwalne ;) Chcielibyśmy zwracać się już po imieniu do Malusza... Betismile, czekamy na fotki z usg. Robwalka, ja czkawki też nie czułam jeszcze. Myślę, że najprędzej pod koniec 2 trym. Alexia, cieszę się, że z maleństwem Wszystko dobrze :) A co do tego określania płci, to moje koleżanki niektóre są również "ofiarami" fałszywych informacji. Były przekonane, że dziewczynka, a potem okazywało sie, że chłopiec. Oczywiście nie są to częste przypadki, ale ja dopóki nie zobacze płci na własne oczy to chyba do końca na 100% nie uwierzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy wam tez tak dokucza zgaga? Bo u mnie od kilku tygodni jest coraz gorzej. Kiedys odczuwalam pieczenie tylko jak sie polozylam lub schylilam a teraz lapie mnie przez caly dzien to okropne pieczenie. Czuje wrecz bol calego przeyku, az do zoladka. Netka pisalas kiedys o poloznej srodowiskowej. Ja wlasnie jestem w trakcie poszukiwania. W Niemczech prawie kazda kobieta korzysta z tej pomocy. Polozna sprawdza stan pepuszka dziecka,wazy je i sprawdza czy dobrze sie rozwija. Pomaga w karmieniu, pielegnacji, ocenia stan krocza po porodzie, ma tez zazwyczaj przy sobie rozne masci, kremy na problemy skorne itd. Mysle, ze naprawde warto skorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka jeżeli chodzi o położną to ja wczoraj sobie właśnie załatwiłam. Myślę, że to bardzo fajna i przydatna sprawa. Tym bardziej, że opieka jest nie tylko w czasie ciąży, ale też w tych pierwszych i dla nas najtrudniejszych dniach życia. Ja w przyszłym tyg. mam już pierwsza pełnowartościową wizytę, ale jak byłam się zapisać to pani położna sugerowała, żeby spotykać się nie raz, ale dwa razy w tygodniu. Od 27 tyg. ciąży bedzie mierzyć regularnie tętno dziecka. To bardzo fajne, gdyż od wizyty do wizyty człowiek sie jednak troche stresuje czy wszystko jest w porządku,a tak możemy mieć nad tym kontrole praktycznie non stop. No i wiele wiele innych zalet. Dużo informacji, różne próbki, generalnie warto :) A co do zgagi to ja mam podobnie. U mnie kochana od kilku dni pojawia się tak ostra zgaga, że nawet chłodne mleko mi nie pomaga ( kiedyś wystarczył łyk i przechodziła). Nie jestem w stanie zweryfikować po czym dokładnie się pojawia, ale myślę, że ogólnie od podnoszącego się w górę żołądka. Czasami piecze tak, że miejsca nie mogę sobie znaleźć. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa taka położna a powiedz Ajponka gdzie mogę ubiegać się o taką położną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka a w jaki sposob i gdzie zalatwia sie taka polozna?? mam dwie w rodzinie i zadna mi o takiej mozliwosci nie powiedziala:/ jak sie pytalam o szkole rodzenia to jedna mi powiedziala zebym sie nie zapisywala bo szkoda pieniedzy wydawac ona to prowadzi to mi wszystko powie i na tym sie skonczylo :/ chyba lepiej do obcych sie zwrocic o pomoc niz do rodziny.... zdjecia jak na razie nie mam przy sobie. jestem z mezem zagranica i wroce dopiero za 3 tygodnie. jak nie zapomne to dodam. ale musze przyznac ze bardzo fajna pamiatka. widac wszystkie szczegoly takie jak np. paluszki u raczek czy nozek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Witajcie, dopiero sie pokazuję, bo miałam masę załatwień. Wczoraj mój mąż skonczył pracę u nas na budowie ok 23 i byłam zła, bo myslalam, że nam troszkę czasu poświęci, skoro jest z nami tak mało. Wszedł do łóżka i pyta się czy sie gniewam, na co ja, że trochę. Położył rękę na brzuchu i pyta Karolki czy ona sie też złości. I wiecie co ? Dostał takiego kopniaka, że matko. Na co stwierdził : Jakby z jedną babą bylo ciężko to teraz bedzie miał dwie:D:D:D:D wrzucam fotkę brzucha. Coś nie cos się uwidacznia. http://zapodaj.net/3607e8040deba.jpg.html Czekam na forke z dzidzią 3d któraś z Was ma tu wrzucić:) Czkawki moje małe nie ma albo ja nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
z tym płatnym 3 d to lepiej jeszcze troszke poczekaż aż dzidzia podrośnie wtedy dopiero fajnie widać buskę. Ja mam 3d co wizytę i maluszek jest tak srednio z buzi widoczny. Połozna fajna rzecz. Taka połózna jak ktoś mieszka na wsi to powinien pytać w ośrodku do którego należy. W mieści w przychodzni czy ubezpieczalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Położna środowiskowa - tak się to nazywa ;) Taką położną można sobie "załatwić" w przychodni, musicie popytać, czy u Was też jest taka możliwość lub jeśli nie w Waszych rodzinnych przychodniach to popytać w innych placówkach lub nawet w szpitalu. Położna środowiskowa powinna być na NFZ. Moja bynajmniej jest na NFZ i nie muszę nic za to płacić, za to porady i fachową pomoc będę miała często i za free :) Idzie się do takiej przychodni, bezpośrednio udaję się do położnych środowiskowych i taka położna zakłada tzw. karte ciężarnej. Spisuje dane z dowodu oraz numer ubezpieczenia a także niektóre dane z karty ciąży. Ja jestem zameldowana w innym mieście, ale nie robiła mi z tego tytułu problemów, ponieważ dziecko będzie zarejestrowane już tutaj i ginekologa też mam stąd. Myślę, że ważne jest to ubezpieczenie. Bo ono nam gwarantuje usługę na NFZ. Smerfaskr, brzuszek ładnie się zaokrągla i fakt, też masz niewielki. No ale każda kobieta ma inaczej i najważniejsze, że z dzidzią wszystko w jak najlepszym porządku. Ja też się tego trzymam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dobry początek spytać w ośrodku do którego się należy, a jak tam nie będzie to spytać w innych placówkach. Jak macie ubezpieczenie to nikt nie ma prawa od was wymagać zapłaty za te usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś nie mogę dzisiaj tutaj dotrzeć do was, bardzo dużo pracy... dzisiaj mam gości bo niedługo magdaleny a ze mój mąż ciągle zajęty to obchodzę dzisiaj, wczoraj się narobiłam w domu , jakieś jedzonko tzreba było przygotować na dzisiaj :-) parę osób będzie , ciekawe ile wytrzymam...dla mnie impreza, bezalkoholowa :-( :-D jakoś wytrzymam. Ale jedzenia ful ,wieć będę jadła i jadła...hihihi Takze życze miłego popołudnia i wieczoru :-) do zobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki to byłam dziś w lumpeksie i udało mi się kupić kilka świetnych letnich sukienek na ciąże:) Jedna jest z metkami jeszcze z ceną, kosztowała 75 euro :D a ja dostałam raptem za 3 zł. Ma świetny przewiewny materiał i jest na prawdę elegancka, ale jestem zła bo okazało się, że w biuście jest na mnie za mała !! :(:(:( że tez musiały mi te cycki tak urosnąć ! :( buuuuu Kolejne kiecki są z bardziej uniwersalnego materiału, jedna z nich jest jakby na szydełku robiona. Naprawdę świetne okazy. Tak mi się to spodobało, że w poniedziałek wybieram się znowu :D Dla dzieci ciuszków full i full przepięknych, ale jak sie nie zna płci to można sobie popatrzeć, no i ja mam zakaz kupowania ciuszków dla dziecka. Ogólnie spodobały mi się takie zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr a czy ty na pewno jesteś w ciąży? gdzie twój brzuszek? hihi ;) podpytam u siebie o taką położną bo bardzo fajnie to wygląda tak jak piszesz Netka. Ale mam ochote na coś slodkiego.. mmmm a tak się boje, że za dużo przytyje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Smerfaskr brzusio powoli rośnie, ładniutki :) Megisu wszystkiego najlepszego :* Dziewczyny byłam oglądać dzisiaj wózki i kupiłam go :D Na zdjęciu nosidełko bo gondoli sama nie będe dzwigac :P Tu wygląda na czerwony, ale ta czerwień jest ciemniejsza. Jak Wam się podoba? Do tego dostałam pościel do wózka z Misiem i łapki niedrapki :) Nie mogę się na to wszystko napatrzeć :D:D:D Podekscytowana do maxiumum:D http://naforum.zapodaj.net/1836e18373ec.jpg.html http://naforum.zapodaj.net/f1e0bb59bca8.jpg.html http://naforum.zapodaj.net/0ff60bb401da.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megisu wszystkiego dobrego:) kurde, chyba sama się za taką położną ruszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ładny, ja bym też chciała czerwony ale mąz się uparł na zielony i koniec. My kupno wózka zostawiamy za sierpień wrzesień, bo i bez wózka nie mam się gdzie w pokoju ruszyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajponka - wlasnie w tym miesiacu nie mam takiej mozliwosci, zeby prywatnie pojsc na usg. dopiero gdzies w polowie czerwca. megisu - najlepszego :) Wczoraj zamowilam lozeczko i czerwony rozek w biale serduszka, teraz czekam na paczke :) Wozek kupujemy dopiero we wrzesniu bo po co gwarancja ma sie marnowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.........25......25 tc....51.5.. + 5.5 kg..167cm....01.09 - Synek Dawid Ajponka...........27......25 tc......65.. + 6 kg................02.09 - Córka kama111111......29......24 tc...........+ 6 kg.................02.09 Synek Manuel Polcia91...........21......25 tc......54..+ 7,3 kg...168 cm...08.09 - Synek giga 83.............28 .....23 tc..... 60..+ 5 kg.... 167 cm....09.09 - Córka Karolina Madleenn..........26......23 tc..... 65..+ 7 kg.....179 cm...10.09 - Synek smerfaskr..........26......24 tc...........- 2 kg.....160 cm...12.09 Córka Karolina Netka0902.........29......22 tc..........+ 2 kg.................14.09 - ??? Obzartuszek.......27......22 tc..........- 3 kg.................15.09 - Córka Wrzesniowa lalaa.20......17 tc..........+ 4 kg.................18.09 - ??? Olczak..............25......22 tc......73..+ 4,5 kg..178 cm.. 20.09 - Córka brak ciąży .........29......22 tc......74,8 kg........172 cm...22.09 - Synek. 1Alexia2............23......21 tc...........+ 3 kg................23.09 - Córka handzia26..........26......21 tc......52..+ 4 kg....160 cm....25.09 - ??? Betismile...........24......20 tc......67..+ 6 kg....174 cm....25.09 - Synek MEGISU78...........34......21 tc ..........+ 5 kg................26.09 - Córka Robwalka...........36......22 tc...........+ 5 kg................27.09 - Synek mlodamamapyta...21......21 tc.....46...+ 5 kg....167 cm...27.09 - ??? HankaRumcajsa....28......21 tc.....64...+ 2,5 kg..173 cm...30.09 Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja niedawno wróciłam z mieszkania i mowiąc delikatnie padam na ryjek... ale za to rano mialam efekty wizualne jak dagmara wywija w brzuszku :) swietny widok! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki!od przed 6 nie śpię,musiałam wyprawić R do pracy!Teraz siedzę i piję kawkę,a później jak zwykle sprzątanie,pranie,gotowanie-mam ochotę na rosół i dzisiaj go robię.Pogoda za oknem fantastyczna,aż się weselej robi na serduchu.Czuję,że znowu brzuch trochę mi urósł,naciąga mi się skóra na brzuchu,nie miłe odczucia.Mały w brzuchu buszuje,bardzo często czuję to co opisywałam wam wczoraj-pukanie,stukanie z wewnątrz brzucha.Jestem ciekawa do kogo mały łobuziak będzie podobny-nie mogę się doczekać żeby go zobaczyć i przytulić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej u mnie też rosół. Ma przyjechac znajomy zacznie kłaść płytki:) Zaraz idę sprzatać, potem siać ogórki i cukinie. Choc nie wiem czy mnie mąż z ogródka nie wyrzuci jak mnie w nim zobaczy. wczoraj miałam niezła burę,ze poszłam plewic truskawki:( Wiem, że mam polegiwac i w ogóle ale samo sie nie zrobi. Miłego dnia Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Jak ciągnie skóra na brzuszku to jak najszybciej go natłuśćcie oliwką albo co tam używacie, żeby skóra nie pękła. Wczorja byłam u genetyka, niestety młody się ustawil tak, że nie dalo się zrobić 3D ani 4D więc było zwykłe USG ale bardzo dużo zobaczyliśmy, wszystko ma na miejsu jest caly zdrowy, doktor wszystko sprawidzł każdą kostkę, głowkę organy wewnętrzne i jak się ruszaja struny głosowe i ustka, paluszki :)) mam nagranie na płycie całej wizyty :)) super Tak się cieszymy, że jest zdrowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry i ja sie melduje:):) Myslałam ze dzis pospie wiecej po całym tyg ale nie dało rady... Juz mam wysprzatane i teraz ide odswierzyc auto i koniec pracy na dzis. M kładzie płytki na tarasie wiez kazdy ma jakies zajecie. Ja dzis mała czuje bardzo słabo tylko jednego małego kopniaczka zaserwowała a tak po za tym to cisza:) Pogoda piekna wiec na jutro planujemy wyjazd zeby troche pospacerowac. Pozdrawiam i miłego dnia kochane:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
betismile - fajna taka pamiątka z nagraniem maluszka:) Ja już dom ogarnęłam, jeszcze tylko nasz pokój. Ogórki prawie posadziłam, prawie bo jak mnie mąż zobaczył z motyką w ogródku to motyka wylądowała daleko ode mnie. Więc teraz leże i odpoczywam a mąż posiaje ogórki wieczorem:) robawalka- zaraz kukne a ten artykuł od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was miłe kolezanki :-) dziękuję wam wszystkim za zyczenia :-) wczoraj balowałam do 2 w nocy az sama się dziwie ze tyle wytrzymałam,rano musiałam wstać o 7 , byłam na badaniu bo otatnio było za wczas i Pani doktor nie widziała dokładnie jak rozwija sie móżdżek wiec była szybka powtórka połówkowego usg. Dowiedziałam się ze moja kruszynka waży juz 400g :-) poźniej działeczka, grill i teraz dopiero do domku :-) tak mnie słońce mocno opaliło że szczypią mnie ramiona i dekolt :-) nawet nie wiem kiedy... a nogi białe jak były hehehe :-D teraz siedzę sobie z mężem i wcinamy lody chyba dzisiaj pęknę z nadmiaru jedzenia polcia wózek supero :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×