Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość mama2008-2012
hej dziewczyny, troche was podczytuje od kilku dni i z przyjemnością do Was dołącze :) jestem mama córeczki z czerwca 2008 a teraz oczekuje synka. Termin mam na 22 wrzesnia. jezeli pozwolicie to od czasu do czasu cos skrobne :) co do wyprawki to jakos nie mam weny jeszcze, zeby juz tak wszystko zbierac. mam duzo ciuszkow po coreczce bo praktycznie do 3 miesiaca miala spiochy i bodziaki biale. na szczescie przez te 4 lata nie ucierpial kolor i wystarczy tylko wyprac:) wozek bede miala taki http://allegro.pl/leviroo-due-exklusiv-fotelik-spiworek-parasol-xxxl-i2412240043.html zdecydowalam sie na ten bo w zestawie jest wszystko, a z doswiadczenia wiem ze nie warto kupowac wozka osobno, osobno fotelik itd bo cena wychodzi jednakowa. Dlatego zdecydowalam sie taki zestaw. do tego kusi mnie cos takiego http://allegro.pl/ceba-zestaw-kapielowy-komoda-przewijak-wanienka-n-i2403452122.html i na 99% jestem do tego przekonana :) a za reszte wyprawki wezme sie pod koniec lipca albo w sierpniu, no chyba ze mnie najdzie ochota szybciej:) poki co mam zajęcie przy mojej 4-latce. humory mam takie, że sama ledwo ze soba wytrzymuje :) w pierwszej ciązy takich nie mialam i tymbardziej jest mi cięzko to zaakceptowac. Mąz sie cieszy ze jest raz w miesiącu w domu bo nie wie czy by wytrzymal dluzej :P Ktoras z Was martwila sie opinii otoczenia na temat karmienia butelka. Moja mała rada OLEJ TO!!! ja moja coreczke tez karmilam butelka i nie mialam zadnych wyrzutów sumienia. Moje dziecko bylo najedzone a tym samym zadowolone wiec i ja bylam szczesliwa, a co sobie inni gadali to mialam w d.... i do tego są tego ogromne plusy. Moglam dziecko spokojnie zostawic z mężem lub z babcią i nie martwilam sie że muszę zdązyc na czas do dzecka. Poza tym moja córka dzieki butelce budzila sie tylko raz w nocy na karmienie wiec bylam super wyspana :) Glowa do góry!!:) troche sie rozpisalam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki!i jak po oglądnięciu wczorajszego meczu?jak dla mnie-żenada!dzisiaj widzę jestem pierwsza!w nocy-niesamowite burze i opady,a dzisiaj trochę słońca,ale nie jest taki skwar jak wczoraj!nie długo wybieram się z moim R I pieskiem do jego rodziców!acha i Witam nową mamę-mama2008-2012-miło cię poznać-dopisz się do tabelki i pisz z nami jak najczęściej!będę później-miłej niedzieli wam życzę-buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2008-2012
MEGAN86.........25.......29 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......30 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......29 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......28 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....27 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......28 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......26 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......27 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......26 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......27 tc......15.09......Córka nowa-mama........26......26tc.......15.09......Synek truskafffka .......24.......26tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......25 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......25tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......25 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......24tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......25 tc.....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......26 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......25 tc......27.09......??? Mama28.............28......25 tc......27.09......Córeczka - Karina? HankaRumcajsa....28......25 tc......30.09......Synek Cypisek Mama2008-2012.2926tc22.09synek-Tymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2008-2012
MEGAN86.........25.......29 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......30 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......29 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......28 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....27 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......28 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......26 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......27 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......26 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......27 tc......15.09......Córka nowa-mama........26......26tc.......15.09......Synek truskafffka .......24.......26tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......25 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......25tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......25 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......24tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......25 tc.....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......26 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......25 tc......27.09......??? Mama28.............28......25 tc......27.09......Córeczka - Karina? HankaRumcajsa....28......25 tc......30.09......Synek Cypisek Mama2008-2012 . 29 26tc 22.09 synek-Tymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2008-2012
pomocy z ta tabelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki i nowa mamo 2008-2012 :) Dokładnie ten sam wózek mam dodany do ulubionych, więc również będę rozważać jego zakup :) Wanienka z przybornikiem też super pomysł, ale ja niestety nie mam na taką miejsca i dlatego musi wystarczyć mi zwykła. Też słyszałam, że dzieci karmione butelką lepiej śpią i nie trzeba do nich wstawać tyle razy w nocy. Ja bym chciała karmić piersią na początku, też dlatego żeby szybciej zrzucić wagę i żeby arktyczne olbrzymy się pomniejszyły ;) Pokarm z butelki to faktycznie wygoda w wielu aspektach i rozumiem te dziewczyny, które nie chcą karmić piersią :) Polcia jeszcze tylko troche i będzie po remoncie, a wtedy w 100% będziesz mogła się przygotować na przyjście syneczka:) Co do pozycji to mi zaczyna się dziać to samo. Ciężko dłuzej wyleżeć lub wysiedzieć w jednej pozycji :( Robwalka co do meczu to z całym szacunkiem dla naszych zawodników, ale grali troche jak fajtłapy. Jak nasi mieli strzelić do bramki to automatycznie wokół strzelającego pojawiało się mnóstwo czerwonych, w odwrotnej sytuacji tak już niestety nie było. Polacy dawali im luzy nawet w zwykłym podawaniu sobie piłki. Ech... miało być dobrze, a wyszło jak zwykle. Od początku byłam przekonana, że nie wygramy, bo media tak trąbiły, że MUSIMY wygrać i nie ma innej opcji, że przez ten brak pokory chyba przewrotność losu zrobiła swoje... No ale nie ma co sie przejmować, najważniejsze, że Pszczółeczka sie rozfikała w brzuszku i gorąco dopingowała naszych, więc ja też jakąś przyjemność z tego miałam ;) Zmykam robić powoli obiad. Dziś fajna pogoda, wiec na pewno urządzimy sobie jakąś wycieczkę w plener ;) Miłej niedzieli dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.........25.......29 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......30 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......29 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......28 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....27 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......28 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......26 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......27 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......27 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......27 tc......15.09......Córka nowa-mama........26......26tc.......15.09......Synek truskafffka .......24.......26tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012.....29......26tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......25 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......25tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......25 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......24tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......25 tc.....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......26 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......25 tc......27.09......??? Mama28.............28......25 tc......27.09......Córeczka - Karina? HankaRumcajsa....28......25 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2008-2012
ja zdecydowalam sie na ta wanienke z przewijakiem wlasnie dlatego ze nie mam miejsca za duzo w sypialni. a tak mam wanienke i jeszcze polki na pieluchy i inne kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2008-2012
dzieki netka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
cześc mama 2008-2012:) Zapraszamy. Dziewczyny tak piszecie o dużym biuście to Wam zazdroszczę mój zawsze byl malutki a treaz jest niewiele wiekszy:( może to lepiej bo bym sie jeszcze przwyczaiła do dużego i potem byłoby zal gdyby znikł ??;D:D:D:D Co do kilogramów po porodzie to na samym początku będę jeść tak jak mamy karmiące piersią mimo, że nie bede karmić .Taki unik przed otoczeniem, zachowanie pozorów:P Taki mam plan- więc na takiej diecie na pewno zrzuce. Co do bólów nóg itp. to mi tylko ręce strasznie cierpną. W brzucu mam szaleństwo- tak mała daje popalic ale pewnie kiedys bedzie mi tego brakować. Polcia- zazdroszczę , że bedziecie mieć swój kawałek wolnej przestrzeni.Ludzi z małym dzieckiem to powinni na początku być od reszty rodziny odseparowani:) zalądne później- żarówa na polu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr ja mam tak samo z biustem. Normalnie miałam miseczkę B, teraz mam tylko 1 rozm większy, cieszyłam się na początku bo szybko mi piersi rosły ale niestety teraz jakoś już tego nie zauważam :( Mam nadzieję że pokarm będę miała. U nas piękna pogoda, czasami tylko słonko zachodzi, robię obiad i lecimy na jakiś spacerek. I witam nową mamuśkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć dziewczynki :D Ja dopiero co pożegnałam gości i zdążyłam ogarnąć domek, a teraz zamierzam leniuchować w zw iązku z tym,że się nie wyspałam. Maleńka fika w brzuszku. Bardzo to lubię :D Witaj mama2008-2012 :) Co do piersi to ich powiększenie się było jednym z pierwszych sygnałów,że jestem w ciaży i to do tego stopnia,że już w 12 tc musiałam kupić nowy stanik,a teraz kurczę jestem lekko rozczarowana,bo nie rosną. Rośnie tylko obwód pod biustem i tylko z tego powodu będę musiała niedługo wymienić ten stanik na większy. Nie ukrywam,że trochę mnie to martwi. Przytyłam już 9 kg od poczatku ciąży,a ponoć w ostatnich mscach ciąży najwięcej się tyje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Witam mamę2008-2012 ;) Netka ja twierdziłam tak samo jak Ty :P Oglądanie meczu było naprawde męczące, było tyle sytuacji a nasi nie wykorzystali ani jednej...Maluchom też sięchyba udzielały emocje, moj mały reż kopał jak szalony :P Taki duzy biust nie jest fajny, Ja mam teraz 90C i mam problem bo nie mogę znaleźć stanika na siebie, zawsze jest 85C a mnie taki uciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za mile przyjecie :) co do rozmiaru piersi to urosły tylko jeden rozmiar, aktualnie 80C a i tak sie czuje jabym miala dwa balony. Ja lubilam swoje malutkie 75B :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to super rozwiazanie bo praktycznie w jednym meblu mam wanne, przewijak i półki na pieluchy. Widzialam go "na żywo" i wiem że jest praktyczny. Do tego cena nie jest tak przerażajaca. wanienka może nie za duża, ale planuje po pół roku przenieść malucha do "dorosłej" wanny do siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewuszki :-) Witaj nowa kolezanko mamo2008-2012 :-) Ale duchota... umieram! moje stopy w opłakanym stanie :-( spuchnięte :-( co do biustu to tez masakra 85 D i juz czuję ze mnie gniecie a cyce wręcz sie wylewają :-D Najchętniej bym cały dzień lezała bo czuje się jak słoń taka ocieżała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
musimy się do tych upalow przyzwyczaić , bo przed nami jeszcze większe:):( Ja od rana wymiotuję, nic mi nie podchodzi:( taka dieta odchudzająca:( Co??? pod koniec najwiekcej się tyje? Ja dziękuję....nie wchodzę na wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy już z powrotem-na dworze znowu skwar,nogi mi puchną-zresztą w ogóle uda mam teraz takie grubaśne!co do biustu powiększył się dość sporo!dzisiaj po raz pierwszy strasznie mnie mdliło,ale wymiotów nie było!co do wchodzenia na wagę,to codziennie kontroluję swoją wagę rano zanim cokolwiek zjem i wypiję-jak na razie moja waga stoi w miejscu-ale i tak czuję się jakoś nie komfortowo,jak ukucnę po coś co mi upadło ciężko mi się podnieść,jakbym nie miała siły w nogach,szybko się męczę,a wchodzenie do domu po schodach to dla mnie nie lada wyczyn!Megisu78 tak jak ty czuję się ociężała jak słonica-jak nastaną codziennie upały to oszaleję-w nocy jest mi tak duszno,że nie mogę spać,później dochodzi ból lewej nogi no i obowiązkowe wycieczki do toalety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomniałam wętylek czyli pępek mam już na wierzchu i komicznie to trochę wygląda,poza tym tą brązową linię(delikatną)mam od pępka w górę,wiem że później będę miała od pępka w dół(tak było z córką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie podczytując czerwcówki stwierdziłam,że warto zaopatrzyć się w jakieś mleko modyfikowane dla noworodków,nie wiem jakie teraz są rodzaje ale o wiele ich jest więcej niż jak wtedy kiedy rodziłam córkę i jeśli mały nie będzie się najadał będę dokarmiać go takim mlekiem modyfikowanym i na zmianę z cycem(jak nie dam rady karmić go cycem to chociaż będę sobie ściągać i będzie dostawał z butelki),poza tym muszę kupić glukozę do dopajania dziecka!co do mleka modyfikowanego muszę się zastanowić nad rodzajem ale na czerwcówkach jedna dziewczyna pisze,że dokarmia małego BEBILONEM,ja chyba też go kupię-https://www.bebilon.pl/produkty-kliknijcie na mleka początkowe-znowu dla odmiany tyle rodzai tego mleka że sama nie wiem które!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha kliknijcie na produkty i macie mleka od 0 do 6 miesięcy i jest 5 rodzai-jak myślicie poza cycem,które mleko byście kupiły dla swojego maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robowalka ja karmilam córcie Bebilonem Comfort, takim specjanym na zaparcia a poźniej juz normalnym Bebilonem. Nie wiem czy to dzieki temu mleku ale zachorowala dopiero jak skonczyla rok, a tak nawet kataru żadnego nie miala. Teraz tez planuje kupic to mleko w razie gdyby nie bylo za duzo w piersiach, plusem dla mnie bylo tez to ze ten Bebilon Comfort nie jest slodki jak inne mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama2008-2012 ja też kupię sobie takie mleko na -GDYBY CO - nie mam zamiaru stresować siebie i dziecko jakby coś z karmieniem nie szło tak jak powinno,a gdyby miały być to noce to bym się nerwowo wykończyła,a mały też by miał tylko nie potrzebny stres,a po co to?nawet wyjść coś załatwić bym nie mogła,a tak jak ktoś z małym zostanie to zawsze mleczko mu da,nie chcę całkiem rezygnować z mojego mleka,ale jak to mówią-PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie, lepiej miec niż poźniej na wariata kupowac i sie stresować. Ja planuje zabrac juz mleko do szpitala bo nie chce zeby mi karmili synka bebiko. Jak urodzilam ćorcie to nie mialam w szpitalu pokarmu jeszcze i dawali jej wlasnie to mleko a ona poźniej nie mogła sie wypróżnic przez to bebiko. Mam doświadczenie i zaufanie do Bebilonu i osobiscie wybieram to mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam jak w szpitalu ściągałam sobie pokarm laktatorem w nocy,a później w ogóle podawałam ukradkiem moje mleko córce z butelki bo położne krzyczały,że tylko piersią i nie inaczej dlatego mam taką traumę co do karmienia piersią-przez to karmienie piersią przechodziłam depresję poporodową i gdyby wtedy nie mój mąż nie wiem jakby to się skończyło?jak przychodziły godziny karmienia ja wpadałam w płacz i stres,że mała się nie naje,bałam się jej krzyku,płaczu z powodu nie najedzenia,a najgorsze były noce-jeju nie chcę,żeby było tak jak wtedy i dlatego już wcześniej kupię sobie takie mleko i glukozę-tak gdzie rodziłam poprzednio położne nie zabierały dzieci żeby je nakarmić mlekiem modyfikowanym tylko żeby dopajać glukozą-pamiętam jak miałam problemy z karmieniem,jak prosiłam się położnych żeby mi dziecko dopajały bo była głodna,a nie raz musiałam sama choć byłam po CC sama zanosić dziecko przez taki długi korytarz,na wpół zgięta z wkładką między nogami bez majtek żeby zabrały dziecko na dokarmienie bo płakała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wspólczuje, to musiałbyć koszmar :( Ja też o pierwsza butelke musialam sie prosic i to dobe po porodzie. Mala sie juz tak darla ze mi sie samej plakac chcialo z tej bezradnosci a polozne do mnie ze dziecko ma zapas po porodzie.No gdyby miala zapas to by nie plakala a po drugie niech same nie jedza nic przez 24 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy od podejścia ludzi,pamiętam jak przyszła położna i chciała mnie uczyć przystawiać małą do cyca,zaczęła tak potrząsać główką małej i robić to na siłę,że ja psychicznie tym wszystkim byłam wykończona,a córka płakała okropnie-jejku dlaczego przez tyle lat nie zapomniałam ani na moment tych złych chwil?widzisz ja rodziłam w 2000 roku,ty jak widzę w 2008 i i ty i ja trafiłyśmy na jakieś za przeproszeniem mendy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki! bylam wczoraj na 40 ur. jestem padnieta... dwa dni pomagalam robic jedzenie szwagierce na 25osob i jeszcze calonocna impreza jutro caly dzien bede lezec we wtorek mam wizyte to sie dowiem czy sie wkoncu obrocil i ile przybral na wadze ten moj babelek od kilku dni w pochwie mam takie dziwne uczucie jak bym jakas nabrzmiala, opuchieta byla mam nadzieje ze z szyjka wszystko ok ze sie nie skraca... CO do rozmiaru piersi to mi tylko z75 B na C skoczylo:p Netka brzusio fajniutki taka pileczka:) witaj mamo 08-12 milo ze dolaczylas do nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×