Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

hejka :-) .......................................................................................................................................... moja mała cos ostatnio kiepsko śpi ciagle sie budzi i steka, dzisiaj wstawałam do niej chyba z 20 razy a to smoczek a to kołderka i tak w kółko jestem mega nie wyspana, ona chyba tez. ......................................................................................................................................... pytanko co do herbatek...kupiłam małej jabłko melisa i malina dzika róża co prawda są po czwartym miesiącu ale sprawdzam. Jabłko melisa jej smakuje ale malina oj boze ta mina :-D chyba z a kwasna :-D wiec na razie koniec eksperymentów. ................................................................................................................................. kolejne pytanko do mam butelkowych :-) jak liczycie ile dzidzia zjadła bo tak...jak dam 120 ml wody i dodam 4 miarki mleka to wychodzi około 140 ml itd to czym sie w koncu sugerowac????? ilościa wody czy już gotowej mieszanki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu a może to skok rozwojowy? Ja już pisałam że Dagmara miała bardzo nie spokojny sen. Ciągle się budzila i wisiała mi na cycku. Na szczęście minęło po 1,5 tyg :). ALEXIA wcale Ci się nie dziwię że się denerwujesz i mogę się tylko domyśleć co przeżywasz.. 5 godzin nie jeść? Dagmara jak się obudzi po spacerze to jest taki ryk a co dopiero żeby ja tak przetrzymać. Może faktycznie zapytaj czy konieczna jest aż tak długa przerwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megi co do ilości pokarmu w butelce ma być np. 120 ml i 4 łyżeczki mleka i ciebie nie interesuje, że miarka pokazuje więcej, bo to normalne, że zwiększa sie objętość, zreszta na opakowaniu jest objasnienie. :) co do herbatek- mała pije własnie dziką rózę z maliną i jabłko z meliską i bardz jej smakują mimo, że są po 4 miesiącu. Ja jej do wody dodaje tez kilka kropel soku malinowego, który robiła latem i tak jej też smakuje u nas nocka taka sobie 3 pobudki jak zawsze. pokaszluje mi od kilki dni- zobaczymy co lekarz dziś powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Melduję się po powrocie i składam wszystkim Wrześniówka Szczęśliwego Nowego Roku! U mnie sylwester tak jak pisałam w górach ale na spokojnie ogólnie było super Tobiasz bardzo grzeczny pozwolił rodzicom się trochę pboawić ;) Alexia no właśnie miałam pytać jak tam kupki i czy problem się skończył, a próbowałaś dać tego jabłka? Z jakiego miasta jesteś? Megisu jak ja daje 180ml wody i 6 miarek to wychodzi 220ml, ale zawsze liczyłam tak jakby było tylko 180, 120 czy 150. Ale ogólnie przestałam się przejmować tym co jest napisane ile dziecko powinno jeść czy to na puszkach czy w internecie. Przecież każdy jest inny! Mój M może jeść jeść i jeść i wygląda jak szczypior a ja staram się nie jeść i mam problem z wagą. Skoro tyje tzn że jest ok. Mnie bardziej zastanawia ile np marchewki to posiłek że już nie muszę podawać mleka. Smerfa? A czy Twój bobas chce pić wodę? Boję się podawania soczków ze względu na smak nie będzie chciał pić wody? Ja kołyskę pożyczyłam od siostry więc koszt zerowy ;) We Wro 4 stopnie więc jakiś spacer trzeba w Młodym wykonać :) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obżartuszku ja mam smoczek z lovi aktywne ssanie, a co do laktatora to faktycznie drogi ten elektryczny, jak znajdę tańszy to zakupię ..........................................................................................................................................................................................Alexia ja dokarmiam małą w dzień butlą, ale w nocy jest tylko cyc i czasem potrafi spać 4 godziny po jedzeniu. W dzień ją często przystawiam nawet co godzinę. Współczuję tego co musisz przejść ty i twoja malutka. Aha ja jutro też na szczepienie. .......................................................................................................................................................................................... Domkwia ja też podaję małej bebilon pepti, ale dziś kupię zwykły i zobaczymy jak zareaguje ..........................................................................................................................................................................................Megi moja też dziś kwękała i nie chciała za bardzo jeść też wstawałam parę razy i jestem niewyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
xyz wiesz ja podawałam na samym początku wodę przegotowana i nie było problemu z piciem. Teraz tez czasem jak zapomnę herbatki wziąc ze sobą to podaje samą wodę i też pije. Poza tym daję herbatki mniej niz jest napisane na opakowaniu, bo one są baaardzo słodkie. Daje 1/2 łyżeczki na 100 ml czyli przez pół. Soczki jak podaję to nie dosładzam tak samo jak dawałam gotowane jabłko tez bez cukru. któraś z Was pisała, ze zamierza uzywac baniek chinskich- ja swoje znalazłam i od dwóch masuję nogi. Boli jak pieron, bo cellulit o ciąży zrobił sie straszny. Jakie efekty - napisze z miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
groszek - kup małe opakowaniu bebilonu, bo moja mała była w szpitalu dokarmiana bebilonem, kupiłam 2 duże opakowania i mam jedno w domu, bo mała miała po nim zatwardzenia. kup małe, bo dla wielu dzieci bebilon jest za cięzki do strawienia. Może akurat Twojemu maluszkowi podejdzie ale , żebys nie została z duża paką jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hello w Nowym Roku :) Moja Kala nie chce pic wody,ale za to herbatke rumiankową pije chetnie. Mamy. butelkowe czy Wasze dzieci robia kupy 2 razy dziennie? Nasza Kala od ok.tygodnia śpi od 22giej do 8.Czy to normalne,że takie małe dzieciąyeczko potrafi spac tak długo?Nie to ze sie nie ciesze,ale sama sie budze w nocy i zastanawiam czy wszystko ok. Ja podaje Małej 150 ml i 5 miarek i licze,ze je 170 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hello w Nowym Roku :) Moja Kala nie chce pic wody,ale za to herbatke rumiankową pije chetnie. Mamy. butelkowe czy Wasze dzieci robia kupy 2 razy dziennie? Nasza Kala od ok.tygodnia śpi od 22giej do 8.Czy to normalne,że takie małe dzieciąyeczko potrafi spac tak długo?Nie to ze sie nie ciesze,ale sama sie budze w nocy i zastanawiam czy wszystko ok. Ja podaje Małej 150 ml i 5 miarek i licze,ze je 170 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hello w Nowym Roku :) Moja Kala nie chce pic wody,ale za to herbatke rumiankową pije chetnie. Mamy. butelkowe czy Wasze dzieci robia kupy 2 razy dziennie? Nasza Kala od ok.tygodnia śpi od 22giej do 8.Czy to normalne,że takie małe dzieciąyeczko potrafi spac tak długo?Nie to ze sie nie ciesze,ale sama sie budze w nocy i zastanawiam czy wszystko ok. Ja podaje Małej 150 ml i 5 miarek i licze,ze je 170 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hello w Nowym Roku :) Moja Kala nie chce pic wody,ale za to herbatke rumiankową pije chetnie. Mamy. butelkowe czy Wasze dzieci robia kupy 2 razy dziennie? Nasza Kala od ok.tygodnia śpi od 22giej do 8.Czy to normalne,że takie małe dzieciąyeczko potrafi spac tak długo?Nie to ze sie nie ciesze,ale sama sie budze w nocy i zastanawiam czy wszystko ok. Ja podaje Małej 150 ml i 5 miarek i licze,ze je 170 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
GROSZEK daj znać jaka reakcja i czy pojawiła się na nowo skaza :-) Ja przed przed bebilonem pepti dokarmiałsam każdym możliwym mlekiem i po każdym było coś nie tak (teraz wiem, że przez skazę), ale najbardziej sobie chwalę Gerber1 i Humanę1. ....................................................................................................................................................................................... ALEXIA współczuję, po części wiem jak się czujesz.. Mój Kacper zaraz po urodzeniu 3 antybiotyki przez zakażenie okołoporodowe, miał wycinany kikut pępowiny jak miał 5 tyg, potem te problemy z doborem mleka, teraz skaza i też zastanawiałam się, dlaczego Małego od samego urodzenia coś złego spotyka.. Ale trzeba być dobrej myśli i będę trzymać kciuki żeby wyniki okazały się dobre :-) ................................................................................................................................................................................................... Megi ja póki co podaję do popicia tylko czystą wodę i sporadycznie herbatkę rumiankową. Na dniach zacznę eksperymentować. Co do butli to ja liczę tyle ile było wody. .................................................................................................................................................................................... Nasza nocka znośna :-) Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze spacerku nici :-( temperatura 0 stopni i pada śnieg :-( wole nie wychodzić. OLCZAK a ty spacerujesz dzisiaj? bo pewnie u ciebie podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu moim zdaniem lepiej zero stopni niz np. 3 i chlapa :) Mysmy w taka temp. chodzily a nawet na minusie. Polozna mowila , ze miozna chodzic do -10 byle za duzego wiatru nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja małej daje nan1 pro, po pepti wymiotowała i miala biegunkę, po bebilonie zatwardzenie. Każde melko chyba trzeba dobierać indywidualnie. niunia zjadła dziś dopiero ze 120 ml od rana ale to chyba bola ją dziąsła, bo jak dawałam jeśc strzykawka to jadla. To u niej niespotykane, bo normalnie je do 1,5 litra mleka na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Olimpka to tak strasznie wpycha sobie palce do buzi i jeździ po dziąsłach z az dziwnie to wygląda, moja mam mi mówiła ze mi wyszły dwa zeby w wieku 4 miesiecy a jak miałam rok to miałam pełne uzębienie :-) moze to to i dlatego jest taka marudna i ciagle te rece w buzi...do tego stopnia ze portafi sie zadławic albo sobie żygnąć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMUSKA2012 nie idę na spacer bo śnieg mi fryzurę zniszczy :-D oczywiscie zartuję :-D ale nie lubię moknąć a czapek nie noszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny Ja sie od rana zwijam...dostalam okres wczoraj a dzisiaj nie tyle boli mnie brzuch ale lewy jajnik(chociaz pewnosci nie mam) az dziwne bo zawsze mialam cykle nieregularne ale teraz mój telefon utrafił idealnie-mam aplikacje na tel kiedy co sie dzieje,hehe............................................................................................................................................................................................................................................................. moja mała tez marudzi ostatnio strasznie i ręce wsadza tez do tej buzinki az czasmi sie zadławi............................................................................................................................................ wrocilysmy ze spacerku-u nas +4 stopnie......................................................................................................................................... zmykam obiad robic...buzialki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa zapomniałam dodać ze kupiłam na allegro testy owulacyjne bo niestety nie zaciążyłam... I lipa -wrzesniowki drugiej nie będzie.............................................................................................................................................. I teraz pytanie-,,JAK UCELOWAĆ BOY-a?????? ...................................................................................................................................... nO CHYBA ze pisana jest mi MAJA-ale moj m sie smieje ze bedziemy robic tak dlugo az bedzie chlopiec hahahahahahahahaha-mam nadzieje ze zartowal!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu i mnie podobnie szaro, wieje i sniezek pruszy ale wlasnie nie dawno wrocilamz mala ze spaceru. tak jak juz pisalam wychodze z Daga bez wzgledu na pogode, niech sie dziewczyna hartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........IMIĘ DZIECKA......URODZINY.......WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.....28.07.2012........2 230. ...........5500 MEGAN86.........Dawid........22.08.2012........3 330.............6 300 smerfaskr ...... Karolka.......27.08.2012.........2640.............5800 12341234xyz....Tobiasz........04.09.2012......3720....... .......6 360 Robwalka........Kacper.........05.09.2012.......2.240.... ........4.700 ło ło ło ..........Zuzia...........06.09.2012.......2.600............ .5.150 groszek110684..Lena..........07.09.2012.......3450....... ...... mulfon83........Kornelia................8..........3 360.............4 400 Polcia91.........Oliwier.........12.09.2012......3 050..............6200 Madleenn........Krystian.......14.09.2012 ..... 3 550...............7100. ramysia91.......Marta..........11.09.2012..........3 300.............5 800 kama111111.....Manuel.......11.09.2012..........3550..... .......7200 domkwia..........Kacper.......11.09.2012........3450..... ..........6200 Giga83............Olga..............13.09.2012....4320... ............6100 mlodamampyta..Melisa...............17.09.........3 000 .............5100.. handzia26........Weronika........17.09.2012........2 810.. ........5200 Megisu............Olimpia.......20.09.2012......3 630 ......... .....5950 Mama28.........Kalina...........20.09.2012..........3 190............5 070 Betismile.........Dominik..........25.09..........3 920..............7 630 madziulkao7.....Nikola........27.09.2012..... ....3 392............. 6 000 Netka0902.......Zosia...................4.........3 280.................5500 olczak............Dagmara.......30.09.2012......3 950..............6 225 1alexia2..........Kamila..................4.........3 600........ ......4 800 agi_91...........Olaf.....................6..........2 950...............4 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU! witam Wszystkie po dlugiej przerwie.. od kiedy wrocil moj maz nie mam wogole czasu zeby wejsc na komputer i cos posprawdzac i popisac z Wami... przed swietami zatkalo mi sie ucho i do dzisiaj nie moge sobie z nim poradzic... koncze wlewac do niego kropelki a-cerumen. na razie nie pomagaja... ma moze ktoras z Was jakis sposob na odetkanie ucha? nie jest to zapalenie bo nic nie boli, nie mam kataru, nie boli mnie gardlo ani zab. ani glowa. zadnych objawow a ucho sie nie chce odetkac :( Krystian rosnie bardzo szybko, ubieramy juz ubranka na 74... wyrosl z 68 w ciagu dwoch tygodni... nie nadaze z kupnem ubranek... jak na poczatku wszystko bylo na niego za duze tak teraz ubiore ubranko, wypiore chce ponownie zalozyc i okazuje sie ze za male:/ slini sie bardzo .nauczyl sie ssac kciuk, nie moge go tego oduczyc... zakladam niedrapki na noc, rano sciagam mokre niedrapki bo wpycha raczke do buzi... ale kciuk bez niedrapek jest caly czerwony... nadal karmie piersia, raz daje butelke z pokruszonym biszkoptem, zalecenie od pani dr zeby wprowadzic malemu gluten... ziekszylam smoczek do butelki na 2, na razie tyle nie mam zadnych nowych nowosci :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
MADZIULKA niby mówi się, że jak jest przytulanko w dniu owu to chłopiec, a kilka dni przed to dziewczynka. Nie u każdego się to sprawdza, bo my mieliśmy przytulanko 4 dni przed owulacją, potwierdzoną testami owulacyjnymi i mamy chłopca :-) Poczytaj w necie o planowaniu płci ;-) ;-) A nóż Wam się uda czego Wam życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlleen na zatkane ucho polecam tak zrobić sobie wode z mydłem i wlać to do strzykawki i z całej siły wlać sobie jak największą ilość do ucha, skuteczny sposób u mojego m. zawsze sie sprawdza, a dość często ma zatkane ucho... powodzenia Alexia co do sposobu ubierania to ja trzymam się zasady o jedną warstwę więcej niż ja sama mam ubraną, tak zalecila mi pediatra i bez względu na to czy jesteśmy w domu, na dworze przy dodatniej czy ujemnej temp Mała nigdy nie była przegrzana - spocona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie tyle napisałam i mi wszyściutko wcieło. k...wa!!!!! No nic jeszcze raz... Moja Isia przespała sylwetsra, zasnęła o 22 i potem obudziła się o 4, nie obudziły jej petardy a były puszczane przez "miasto" niedaleko naszego bloku. W ogóle sylwestra mieliśmy stosunkowo udanego ;) było miło mimo że tylko we 3 :) Dziś w nocy też mi ładnie pospała bo od 20.30 do 4.30 :D Dziś mam strasznego lenia, byłam na spacerku, potem ugotowałam obiad sobie, przygotowałam wszystko na obiad dla M ale posprzątac już mi się nie chciało a wypadałoby... bańki chińskie mi przyszły ale jeszcze nie miałam okazji wypróbowac, może dzisiaj jak m wróci z pracy i jak leń mi przejdzie ;) a co do ubierania to ubieram małą w pajacyk i pod niego body z krótkim rękawkiem albo kaftanik ze śpiochami albo koszulka/kaftanik z półśpiochami i pod to body z kr.rękawkiem. A na dwór zakładam dodatkowo welurowe spodenki i bluze, czapę,buciki szmaciane,rękawiczki i wkałdam małą w śpiworek, przykrywam jeszcze osłonką na wózek a jak jest poniżej zera to dodtakowo przykrywam kocykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×