Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

czesc dziewczyny! dawno mnie tutaj nie bylo... naczytalam sie :) bo napisalyscie duzo stron :) wrzesniowa mamo - bardzo mi przykro! za tydzien mam kolejna wizyte. robilam badania i wyniki maja byc automatycznie wyslane do mojej gin wiec nie wiem jakie mam wyniki... a ostatnio czuje sie bardzo zle... mam mega mdlosci, omdlenia i boli mnie glowa... rozmawialam na ten temat z polozna i powiedziala ze to nie sa jakies niepokojace objawy. troche mnie pocieszyla... mam nadzieje ze szybko minaie to wszystko i bede sie cieszyla ciaza tak jak do tej pory:) ja uzywam oliwki i kremu przeziw rozstepom :) codziennie po kapieli. moze pomoga. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś odebrałam wyniki z krwi i moczu, poza lekką anemią, którą mam zawsze wszystko ok. :) piersi nie są już tak mocno obolałe, ale sutki... strasznie, kiedy potrę np. ręcznikiem albo coś to bolą okropnie. co do mdlości i odbijaniu się po wszystkim to polecam migdały! mi pomagają i to baaardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;) jestem nowa i dołączam do wrześniówek. Termin mam na 24 września. U mnie to już 9 tc i 3 dzień. To moją druga ciąża, pierwszą straciłam w 8tc. Trochę zazdroszczę Wam, że pokazują się Wam już brzuszki, ja jak na razie jestem płaska jak deska i w dodatku schudłam już 3,5kg. Pewnie przez to że za dużo nie jem, mam okropne mdłości i wymioty. Bywały dni że nie mogłam patrzeć na jedzenie. Teraz jest trochę lepiej. Staram się jeść mało ale częściej. I to pomaga, bo nie mam tak cieżkiego żołądka. Przyjmuję też cały czas duphaston, bo miałam niski progesteron i moja fasolka słabo się zagnieżdżała. Lekarz przepisała mi też prenatal, ale już go odstawiłam bo od razu po wzięciu tabletki wymiotowałam. 23 lutego mam wizyte i zobaczymy co tam słychać u mojej fasolki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ememem84 - masz racje tak podświadomie to się planuje bo jakoś specjalnie się nie zabezpieczałam . Pozatym mąż bardzo chciał dzidziusia i nawet mu się wyśniło :) . olczak ja też jestem po operacji na tarczyce (usuneli mi prawie całą :( ) . Również przyjmuje Euthyrox. Narazie jest wszystko w porządku z ciążą ale też jestem pod stało opieką endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja koncze 11 tydzien i musze przyznac ze mam ogromny brzuszek jak na tak wczesna ciaze... w sumie to z jednej strony fajnie ze juz widac ale z drugiej wolalabym zeby wszyscy od razu nie wiedzieli o tym ze jestem w ciazy... strasznie mnie ciagnie zeby cos zjesc a dzisiaj post i wolno tylko 3 razy dziennie:( ehhhh... moze jakos przetrwam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Excella witaj :) Madleenn - post nie obowiazuje kobiet ciezarnych. JA nigdy nie przestrzegam tych ograniczen ilosciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będąc w poprzedniej ciąży też nie wiedziałam co z postem i szukałam w necie info na ten temat i wtedy znalazałam coś takiego: Kodeks Prawa Kanonicznego (Kan.1252) powiada tak: "Kan. 1252. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły czternasty rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Duszpasterze oraz rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentyczny duch pokuty." Czyli post ścisły od 18 do 60 roku życia, piątkowy od 14 lat do końca. O kobietach w ciąży kościelny prawodawca jakoś zapomniał. W każdym razie Twojego maleństwa post jeszcze nie obowiązuje, więc jeśli ono się domaga kanapki... ( forum.gazeta.pl) Na forum Opoki ks. Wacław Oszajca na analogiczne pytanie "Czy kobieta w ciazy jest zobowiazana do zachowania postu piatkowego oraz postow scislych ?" odpowiedział: "Zdaje się, że prawo kościelne nic na ten temat nie mówi, i słusznie. Kobieta w ciąży jest wstanie błogosławionym, to znaczy, że te dziewięć miesięcy jest dla niej, dla jej bliskich i wszystkich innych, świętem, uroczystością, a wtedy pościć nie wolno. Prawo kościelne ma pomagać ludzkiej wolności, a nie ją niweczyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cobyeta w tym kodeksie pisze o poscie piatkowym a ten juz przeciez nie obowiazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za informacje:* mi sie tez tak wydawalo ze kiedys ktos mowil chyba nawet na lekcji religii w szkole ze post obowiazuje wszystkich od 14 do 60 roku zycia z wyjatkiem kobiet ciezarnych i osob chorych ktore musza przyjac posilek (np cukrzycy). ale to bylo kiedys i wczoraj jak rozmawialam z mama to mowila ze kiedys tak mowiono ale w ostatnia niedziele ksiadz powiedzial ze obowiazuje wszystkich od 14-60rż bez wyjatkow... wiec juz sama nie wiem... zobacze jak dam rade to nie bede jadla:) ale chyba mi sie to nie uda... zawsze tak mam ze jak nie wolno to ja jestem starsznie glodna... w inne dni mnie tak nie ssalo... dzisiaj dzwonilam do informacji mojej gin bo tam maja wyniki z moich badan i sie dowiedzialam ze sie pojawil cukier w moczu... czyli to moze oznaczac ze mam cukrzyce :( z krwi wychodzi cukier w normie... wiec juz sama nie wiem... pewnie bede musiala powtorzyc badania... i jeszcze wyszla mi inna grupa krwi tzn tym razem wyszla ujemna... kiedys jak mialam robiona to wyszla dodatnia... i tez nie wiem czy bede musiala robic jeszcze raz... bo mialam taka jak moj maz a teraz pojawia sie konflikt:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny prosze Was..to o tym poscie dzsiaj...jestescie w ciazy wiec jezdzcie to na co macie dzisiaj ochote...nawet muzulmanki w czasie ramadanu jedza normalnie...z tym ze u nich to wszystko jest w koranie a u nas "Prawo kanoniczne" wyluzujcie..do piekla Was nikt za to nie posle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja jakaś zacofana chyba jestem. Nie wiedziałam, że piątkowy już nie obowiązuje. Wszystkich ? czy tylko ciężarne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cobyeta piatkowy post nikogo nie obowiazuje. Kilka lat temu oglosili w kosciele zniesienie postu piatkowego i w Wigilie Bozego Narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cobyeta musze poczytac na ten temat bo juz mam metlik w glowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytalam i przepraszam, ze wprowadzil w blad. Piatkowy post obowiazuje normalnie. Nie wiem skad mialam takie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, bo ja nigdzie nie umiałam tego w necie znaleźć i myślałam, że może za mało do kościoła chodzę, że tego nie wiem :D Wiem tylko, bo to na kazaniu było, że podróżujących daleko i to bylo podane nawet w km nie obowiązuje post piatkowy, dlatego że często w zajazdach czy jakiś innych punktach gastronomicznych nie ma typowego jedzenia "piątkowego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, wiekszosc kobiet to cale zycie posci walczac o idealna figure :P powinny isc za to prosto do nieba, a nie dodatkowo zastanawiac sie co wolno jesc w czwartek, a co w sobote ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie spokój z tymi postami to każdego indywidualna sprawa Mi objawy w zasadzie przechodzą choć piersi max bolą , i mdłości dziś jeszcze były ale wolę to niż przytulanie wc :) już nie mogę się doczekać kogo noszę w brzuszku :) włączam sobie detektor ruchu i zauważyłam ze moja dzidzia najbardziej rusza się od 18.00 w górę :) a pamiętam że w 1 ciąży to moje bliźniaki rano najwięcej buszowały a później był spokój i nawet jak się urodziły to z rana było najwięcej energii tzn 1 uśmiechy gadu gadu a później już byli bardzo grzeczni :) czyżby teraz było na odwrót :))) ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, dziewczyny. jestem wrzesniowka 2011. a bede pazdziernikowka 2012 :D uwazajcie na moment odstawienia od piersi... wraca plodnosc.. 8) aczkolwiek ciesze sie !!!!!!!!!!!!!! ❤️ buzka, bede wpadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten wietrzny poranek :) Nie zgadniecie co dzisiaj zjadłam na śniadanie ? - Zupkę chińską Vifon... była naprawdę pyszna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) troche tu sie działo ostatnio;) Jak przeżylyscie post? Spełniałyscie swoje zachcianki czy nie? Jeszcze tak bardzo przezywacie mdłości? U mnie zaczynają sie coraz częstsze wymioty z rana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) co myślicie o usg 4d? macie zamiar takie wykonać? a jeśli któraś z Was miała, to kiedy tzn. w którym miesiącu najlepiej je wykonać? pojawiła się oferta na zakupach grupowych na usg za 99 zł myślę, że się opłaca, dlatego pytam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 4D. Podobno najlepiej je zrobić około 22 tyg. Ja miałam o ile pamiętam w 27, albo 29 i małej już było tak cisno, że nie za wiele widzieliśmy z mężem. Widziałam buźkę z profilu jak ziewała i ssała kciuka, lekarz przelączył na 2D i widziałam jakoś wszystko znacznie lepiej. Koszt 350 zł o ile dobrze pamiętam, ale przy rejestracji informują, że jeśli z jakiś powodów 4D nie wyjdzie to zwracają 90 zł, no i nam zwrócili :) To było w Katowiach - Femina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! znowu mnie bierze katar kichanie i bol glowy... czy to sie w koncu skonczy?? do tego jeszcze roztopy i kaluze na lodzie po ktorych nie ma jak chodzic... rano mialam dusznosci... ciazko byc w ciazy... zastanawialam sie nad 4D. moja siostra miala robione i tez dzidzius jakos dziwnie sie ulozyl i nic nie bylo widac :( i musiala zaplacic ok 300 zl. dokladnie nie wiem ile to kosztuje... ja sie nad tym zastanowie jeszcze... na razie i tak musze poczekac ok 10 tygodni :) ale musze przyznac ze te tygodnie leca szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mi lecą bardzo szybko o dziwo :) ale dzisiaj miałam hm mam kiepski dzień cały czas chce mi się spać a tu nie da rady :( a pogoda za oknem piękna wiosna 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc zakupiłam sobie ten kupon na usg 4D :) jest ważny akurat do końca maja więc akurat :) poza tym czujemy się świetnie :) mdłości dokazują zwłaszcza wieczorem, ale migdały pomagają, nadal śpię popołudniu i mam wzmożony apetyt zwłaszcza między sniadaniem a obiadem, a tak to wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dziś kolejną wizytę. Tym razem USG nie było tylko badanie na fotelu i wygląda na to, że wszystko jest oki :D Następną wizytę mam 8 marca :) Kurcze, myślałam że mnie mdłości nie dopadną, a tutaj proszę, od 2 dni tak mnie muli wieczorami, ble... nic przez żołądek nie chce mi przejść. Oby to nie pozostało na długo i szybko sobie poszło. Dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja wczoraj bylam na usg niestety doszło do poronienia na szczęście obeszło sie bez czyszczenia;( moze za jakis czas spróbujemy i uda nam sie na razie skupiam sie na córeczce i postanowiłam ze zrzucę parę kilo ... Ciesze sie ze u Was wszystko dobrze widze ze niektórym dolegliwości odchodzą i innym przychodzą ale to dobrze wtedy wiecie chociaż ze wszystko jest dobrze i ze jesteście w ciąży;) choc wierze ze czasem uciążliwe sie staja ;) Będę Was odwiedzać od czasu do czasu ;) trzymajcie sie cieplutko buziaki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa Mamo bardzo mi przykro, że tak się stało, ja to przechodziłam dwa razy i wiem, że nie jest lekko, ale na każdego przyjdzie pora. trzymam kciuki za Ciebie i Twoje postanowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×