Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

mama28- ja kupiłam jedną butelkę "MAM" jakas anty-kolkową. Szczerze mówiąc to nie mam pojecia czy to dobry zakup i czy wystarczający... Zamierzam karmić piersią jeśli tylko mi na to pozwoli mój organizm więc butelkę kupiłam tak na wszelki wypadek. JAk się okaze ze nie bede miałą pokarmu albo trzeba bedzie dokarmiac to nie wiem co zrobie ;p Czy jedna butelka wystarczy?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że na początek warto mieć dwie butelki, jedną mała i jedną większą. Ja tak kupiłam z aventu i mam nadzieję, że na początek styknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogóle to mamo28 - witaj z powrotem. Mam nadzieję, ze wypoczełas nad morzem, mmm zazdroszcze :) A mnie właśnie boli brzuch jak na okres, już od prawie 3 godzin... Odebrałam sobie wyniki na GBS i mam ujemny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka to widze ze dzis nie tylko ja mam boleści podejrzanej tresci :D ja już zdążyłam zrobić w domu niechcący alarm. moja mama zawsze bardzo panikuje jak tylko sie cos dzieje, wręcz histeryzuje. mnie dziś boli brzuch jak na okres, a do tego dosc mocno mnie kłuje w miejscu gdzie mam łożysko. a że łożysko mam juz stare to sie troche zmartwiłam i zadzwoniłam do lekarza zapytać czy jest się czym martwić. (ciagle mam schize ze mi sie przedwczesnie odklei)Lekarz powiedział ze nic sie nie dzieje i ze luzik, ale moja mama postawiła na równe nogi wszystkich domowników łącznie z babcią mieszkajacą dom obok...ehhh myslę sobie, że jak zaczne rodzic to jej nic nie powiem, tylko z porodówki zadzwonie, ze juz po wszystkim. Bo głos mojej mamy jest tak przerazliwy gdy cos sie dzieje (a zazwyczaj nic sie nei dzieje), ze wszystkim gęsia skórka sie robi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow, to trochę współczuję podejścia mamy, bo to niepotrzebnie Tobie może się udzielać. Pomysł z zadzwonieniem do niej z porodówki nie byłby najgłupszy, skoro mama sieje zamęt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie jestem na etapie zakupu wózka, co prawda nie nowego no ale...:-) dam znac jak poszło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do butelek to ja myślę że warto miec dwie różne ale chodzi mi bardziej o różne smoczki do nich bo mają różne kształty a nie ze wszystkich dzieci chcą pic. Ja mam wszystkie po 125 ml bo na początku i tak dzieci więcej nie jedzą, poza tym mam zamiar karmic piersią więc to też w razie w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zjadłam dziś całą tabliczkę czekolady.... Najgorsze jest to że nadal chce mi się słodkiego :( Do tej pory przytyłam 12 kg ale najwięcej w ciągu ostatniego miesiąca. Pewnie dobiję do 15-16, no cóż trudno się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super wozek Megi, widzę, że wiernie z jednym kołem z przodu :D Ile za niego dałaś kochana, jeśli mogę zapytać? Handzia nie przejmuj się słodkim, u mnie dziś rano 3 dookoła z nutellą, potem ciasteczka oreo, milky way,banan i do wieczora pewnie jeszcze coś słodkiego skrobne. Straszliwy mam apetyt na słodycze też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie taki chciałam :-) moze szczyt marzeń to nie jest ale za szczyt marzeń musiałabym dac około 3 tys złoty a to uwazam za nieporozumienie...wolę mieć parę rzeczy za tę kase :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie rozumiem ludzi którzy kupują wózki za 3 tys zł, nawet jak mają dużo kasy. Nie uważam że te za 2,5-3 tys były dużo lepsze od tych za 1,5 tys. Może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włączyłam malutkiej właśnie muzykę klasyczną, niech sobie słucha i rozwija swój intelekt :) W m jak mama było napisane jakich autorów puszczac dzieciaczkom. Nie wiem czy to coś działa, ponoc tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam dylemat z tymi kołami, tylko dlatego sie skusiłam bo miałam okazje prowadzić taki wózek bo ma go moja koleżanka i uwazam że jest oki, wiem wiem znam zdanie niektórych osób co do tych trójkołowców :-) Wózek kupiłam od znajomych znajomych jest po jednym dziecku, byliśmy go oglądnąc i tak przyjechał z nami w samochodzie, chciałam fioletowy ale jest czarno szary. Fajnie się składa :-) ale zastanawiam się czy wejdzie do bagażnika mojego samochodu...do meza wszedł bez problemu. Osoba od której go kupiliśmy ma opla corsę twierdzi ze do bagażnika stelaż wchodzi bezproblemowo, zobaczymy jak do mojego. Cena żadna tajemnica...1200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i bardzo dobra cena, a wózek prezentuje się świetnie. Tez nie rozumiem ludzi, którzy wydają krocie na wózki, nawet jeśli ich stać, przecież dziecko z tego wyrasta... Najważniejsze, że jesteś przekonana do trójkołowców i jesli prowadzi ci się go bardzo wygodnie to to jest najważniejsze, zdanie innych nie ma tu nic do rzeczy;) Kolor mi się podoba, ja ogólnie lubie ciemne wózki, nie przepadam za pstrokatymi, bo jak się dziecko na kolorowo ubierze, do tego jeszcze wózek pstrokaty to jakby stragan jarmarczny jechał, hehe ;)A ten jest elegancja francja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny :-) no to mam już wszystko z głowy...uff mogę rodzić hiihi , acha jeszcze tylko ten cholerny termometr, dalej nie mam bo nie wiem jaki kupić...muszę poczytać na internecie byle nie takie wielkie dzidzi, toz to jakas masakra!! wspołczuje tym kobietom http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/ale-wielki-noworodek/zdjecie/duze,1668015,1,268

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już są jakieś anomalie w organizmie myśle. Megisu, Tobie to nie grozi. Ja ostatnio widzę sporo ludzi na wózkach inwalidzkich, albo jakiś koślawo chodzących. Mam nadzieje, że to nic nie oznacza, bo aż zaczełam sie tego bać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj spokój netka, zabobony na bok!!! nasze dzidzusie będą najpiękniejsze, najmądrzejsze i zdrowe :-) Nie wolno ci nawet tak mysleć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spodziewam się....
czesc dziewczyny:) jestem mamą 4 letniej Zosi i obecnie spodziewam się kolejnego dziecka. To dopiero początek, ale postanowiłam sie do Was odezwać i napisać Wam kilka rzeczy:) 1. co do wózków- pamiętajcie tylko, że mają być one dla Was wygodne- luksusem są duże pompowane koła i łatwe składanie! ja miałam mutsy i byłam z niego totalnie zadowolona! uwielbiałam ten wózek. teraz teżtaki kupię- oczywiście używany, bo cena nowych to po prostu jakaś przesada:P ten quinny, który zakupiła jedna z was jest też rewelacyjny. Polecam też x-landera i maxi-cosi. Skrętne koła są rewelacyjne, więc polecam. 2. butelki- polecam z całą stanowczością tommy tippee- one mają smoczek w kształcie piersi, więc dziecku pasuje idealnie! no i do tego są bardo wygodne:) 3. termometr najlepiej zakupcie sobie taki do ucha elektroniczny, np. braun. nam służy już 4 lata i nawet jeszcze baterii nie wymienialiśmy. te zbliżeniowe nie są takie dokładne. 4. smoczki-uspokajacze- jeśli się na nie decydujecie, to kupcie takie, które są malutkie- za duże nie mieszczą się dzieciom w buzi i dlatego maluchy się wściekają. My używaliśmy aventu- były idealne:) jeśli macie jakieś pytania- chętnie się podziele doświadczeniem. ponadto, życzę wam spokojnego oczekiwania:) cieszcie się spokojem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam czasami głupsze mysli...mój mąż powiedział że cos mi sie w głowie przewraca...bo ostatnio mu powiedziałam ...a co będzie jak mi się nie będzie podobało nasze dziecko....wyobrażasz sobie tą moją głupote. chyba nie ma takiej opcji...hormony zrobia swoje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megisu wózek fajny masz z głowy. moja wizyta przesunięta na około 20, bo jest 12 osób w kolejce przede mną... cóz poczekam. betismile- fajna fotka na nk. ładnie w ciązy wyglądasz:) butelki mam z aventu- 2 rodzaje i dokupiłam 2 rodzaje smoczków jeden z lovi a druki z nuka, bo nie wiem który styknie zwłaszcza, że ja nie chce karmić piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spodziewam się... termometr z brauna dość drogi w granicach 120 zł ale widzę tez rózne modele tego termometru, jeden nawet za 65 zł hmmm ciekawe jak wielka różnica między nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spodziewam się....
megisu, nie pamiętam ceny termometra, ale ważne jest, żeby potraktować różne zakupy dla malucha jako coś, co ma służyć przez wiele lat. Poradzę Wam coś... jak chciałam coś kupić, a nie było to tanie, to miałam wiele odwagi (tak mówią inni), żeby mówić rodzinie, znajomym, którzy pytali co kupić dla malucha- właśnie o rzeczach któe mi się przydadzą. Same się przekonacie, ze jeśli będziecie krępowały się powiedzieć, co mają wam kupić, to dostaniecie nikomu niepotrzebne sterty pajacyków, zabawek i innych pierdół, których i tak będziecie miały w nadmiarze. to szczera prawda była:):) tak więc- znajomi z pracy chcą wam zrobić prezent z okazji urodzenia dziecka- powiedzcie im co Wam się przyda. Jesli coś jest za drogie- można się dołożyć. To naprawdę przydatna umiejętność- być otwartym:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spodziewam się....
zresztą to nie musi być braun... napisałam tylko jaki mam ja:) chodziło mi raczej o to, że termometr do ucha jest wygodny i naprawdę się sprawdza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam opinie na temat braun 4520 cena około 120 zł ale są ponoć naprawdę dobre :-) trza to trza, kupie wiec moze taki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spodziewam się....
właśnie sprawdziłam- ja mam braun irt 3020:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do " spodziewam się..." Dziękujemy za rady,odnośnie wózków widzę, ze wymieniłaś tylko tych firm z wyższej półki, a ja na ten temat mogłabym szeroko polemizować... Tak jak ja wymierzyłam wózki i sprawdziłam pod każdym kątem to pewnie niewielu sprawdziło i z pełną odpowiedzialnością napiszę, ze przeważnie płaci się głównie za nazwę. Oczywiście, duże pompowane i skrętne koła, łatwe składanie i wygodę w użytkowaniu oferują nie tylko mutsy, x-lander i maxi-cosi. Wiele z nas zakupiło wózki innych firm, nie bijących po kieszeniach i na pewno większość z nas będzie zadowolona :D Co do butelek to najlepiej byłoby dopasować po porodzie. Nie każdemu dziecku Tommy Tippee będzie odpowiadał. Moja koleżanka karmiła tą butelką i dziecko non stop miało kolki i sporo się ulewało, a niby antykolkowa... A co do smoczków, to mimo, ze wiele z nas jest po raz pierwszy mamami, to myślę, że żadna nie kupi na start swojemu dziecku smoczka przeznaczonego od 3 m-ca życia, tylko ten najmniejszy. Firma chyba też tu nie ma nic do rzeczy, ważne by był dobry silikon lub kauczuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki, że troche butnie zabrzmiał ten post, ale wymieniłaś wszystko w taki sposób, jakbyś celowa reklamę chciała zrobić ;) Z doświadczenia kuzynek, bratowej, koleżanek wiem, że nie wszystko co znanej firmy jest najlepsze, mimo iż na początku kusi nazwą właśnie... Ja sama się na to skusiłam i dopiero praktyka pokaże czy nie będę żałować. Każde dziecko jest inne i ma inne wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×