Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
jestem po wizycie::::::::) Widze, że tamat butelkowy i termometrowy dalje wałkujecie. Dobrze, przydadzą mi się wasze sugiestie. Dziewczyny, moja wizyta była niesamowita. Pomijam fakt czekania 2 godzin w kolejce ale lekarz na fundusz zbadał mnie tak jak żaden inny!!! Do tego stopnia, że mnie d**sko boli ale sprawdził wszytsko, o wszytskim opowiadał. Jest w porządku, kłucia mogą byc spowodowane tym, że mała jest już naprawdę niziutko ( kazał mi jechać migusiem do szpitala jakby mi wody odeszły ) a najbardziej się wsytraszyłam, że moja mała w 1,5 tygodnia przybrała prawie 500 g.!!!!!! ( albo to kwestia innego aparatu do usg, bo wiadomo one robią błędy). Potwierdził dziewczynkę, sprawdził szyjkę, łóżysko, przeływ krwi pępowinowej, nerki i cos ię tylko dało. WOW!!! Każda wizyta tak powinna wyglądać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukoenlos
normalnie jak czytam wasze sprawozdania z wizyt to brzuszka mi brakuje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
aha megisu- Twoja mała to rozpieszczana jest już teraz a co będzie jak się urodzi. Leżaczek jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr, super że z malutką wszystko ok i jesteś zadowolona z wizyty, oby tak dalej :) Megisu, jasne, że pochwalę sie imieniem. A ja myślę, ze lampka wina i to rozcienczonego z wodą i w dodatku jednorazowo nie jest w stanie zaszkodzić dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez po wizycie dzisiaj. Moj synus w ciagu 4 tyg przybrał kg :) waży teraz 2680 i raczej nie mam szans na szybszy poród :) A tak uciekał przed usg łobuz, że moj gin sie smial ze nie może nic zobaczyć:) Ja w kwietniu na weselu brata też łyknęlam troche wina wiec Megisu wyluzuj i ciesz sie zakupami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
no megisu moja mała dobiła do 2600 g a 1,5 tygodnia temu wazyło 2100 także róznica spora ( tylko patrze na to trochę z przymrózeniem oka, bo raz się rodzą dzieci w większą waga rodzą niż podaja czasem z mniejszą sie okaże ) To chyba netka pisała o zestawie do samodzielnej lewatywy. Ja sie chyba oddam w ręce "specjalistki" w szitalu, bo nie umiałabym tego sama zrobić. Gratuluje Tobie mamo wizyty. Mamy wielkościowe podobne "kluseczki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama2008-2012 to już ładny dzidziuś, waga ładna :-) cieszę sie ze wszystko w porzadku, ja dopiero swoją ślicznosci zobaczę 30 sierpnia jeszcze tyle czasu:-( smerfaksr nio faktycznie 2600 to juz cos :-) tez tak słyszałam ze z tą wagą to moze być róznica nawet do 500g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr, absolutnie nie ja, bo jestem w tym temacie kompletnie zielona :D i na 99% to była Robwalka :D Ładną wagę mają te Wasze pociechy. Mamo2008-2012, moja mała na ostatnim usg też się obracała, że gin nie mogła jej podejrzeć, ale jakoś ją udobruchałyśmy i pokazała się w pełnej krasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam jaka wage dokładnie mi podawał w pierwszej ciązy 4 dni przed porodem ale pamietam, że córcia faktycznie urodziła sie jakies 300 g mniejsza. także faktycznie roznie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
sorki netka ale któraś z dziewczyn pisała, że kupiła taki zestaw. uff, własnie uporałam się z duużą milką. i jak moja mała ma być mała:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez to własnie pamiętam, ze któras kupiła taki zestaw i bierze do szpitala... dobra nie ważne :-) Teraz własnie czytam plan porodu do wypełnienia z mojego szpitala i kilka rzeczy mnie zastanawia...hmm czy chce miec praktykantów, studentów przy porodzie...i takie tam jeszcze inne pytania na które w sumie nie wiem jak odpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny ten plan porodu, sama chciałabym aby w moim szpitalu honorowali moje wymogi :D Na studentów i praktykantów raczej bym się nie zgodziła, ale to kwestia do przemyślenia jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh widze ze temat lewatywy na tapecie. wczoraj sie dowiedzialam ze w szpitalu tym co bede rodzic nie robia lewatywy... nawet pytalam czy jak sama kupie to ktos mi ja zrobi to powiedzieli ze nie:/ troche sie w tym w pierwszej chwili przerazilam bo chcialam ja miec zrobiona a sama sobie jej nie zrobie nie ma mowy... nigdy nie robilam i nie potrafie... w koncu doszlam do wniosku ze skoro oni nie chca mi jej zrobic to jak mi sie "cos przytrafi" podczas parcia to one to beda wachac i pozniej sprzatac wiec skoro nie chca zrobic to niech sie mecza... a z termometrem do ucha to tez znajomi kupili 4 lata temu swojemu synkowi jak byl chory i to z polecenia w aptece ze niby dobry... i za kazdym razem co przylozyli to pokazywal inna temperature. mieli w domu stary najprostszy zwykly termometr i tym termometrem sprawdzali temperature dziecku. dlatego co do termometru do ilu ludzi tyle opini. moze faktycznie trzeba jakis kurs obslugi przejs do ich uzywania... ale te lekcje powinny byc w gratisie do ceny termometra bo ponad 100zl to jednak chyba lekka przesada jak na termometr... to jest moja opinia. zgadzam sie z netka w 100% ze nasi rodzice nie przesadzali z kupowaniem rzeczy dla nas jak bylysmy male. z reszta to byly czasy ze nic nie bylo po sklepach. jeden proszek, jedna oliwka. flaszki szklane... i wszyscy zyja i maja sie dobrze:D im wiekszy wybor produktow i firm tym gorzej. megisu te bujaczki z tej firmy sa boskkie :D tez sie nad nimi zastanawiam. a mate edukacyjna dostalam od siostry nawet dwa rodzaje. karuzele tez. nie pamietam z jakiej firmy ale niebieska pod kolor poscieli mi pasuje:) dziewczyny jakies dziwne bole dostalam i trzymaja mnie juz od godziny 19:00. jak na razie nie przechodza ani nie robia sie intensywniejsze... zaczynam sie zastanawiac czy to sie juz cos szykuje czy taki falszywy alarm. brzuch mam bardzo twardy a dzidzius sie rusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze że na niektóre pytania nie wiem jak odpowiedzieć np5 albo nr 7 skąd mam wiedzieć co dobre lub lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka a ja myslałam ze taki lub podobny plan porodu działa w kazdym szpitalu. Jak byłam na spotkaniu z położną to pokazywała mi plany porodów dziewczyn, które rodziły w mojej miejscowosci w miejskim szpitalu, miały pościągane z internetu szablony, wiadomo ze nie wszystko da sie zrealizowac w każdym szpitalu, byłam przekonana ze tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już-farbowalam kolezance odrosty i troche mi to zajęło. Megisu jesli chodzi o ten przewijak to jest dłuższy niz lozeczko ale ruchomy,nie mozna go zaczepic zeby byl stabilny.Zawsze mozna polozyc go na stoliku lub innym mebelku.Nie wiem czy sie sprawdzi,zobaczymy. Butelki mam z avent a termometr do czola i ucha ale jeszcze go nie testowalam bo jest w PL Kurcze przerażona jestem jak tak czytam o tych lewatywach i wogole. Ja we wtorek dowiedzialam sie ze nie ma opcji NACINANIA w szpitalu tu gdzie rodze w DK i juz troche spanikowalam. naleze do osób bardzo wstydliwych ale musze to ogarnac i zostawic wstyd przed szpitalem. Dobranoc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie wiem:) jest twrady caly od gory do dolu. i ciagnie w strone dolna. ale skurczy osobnych nie mam. boli dluzsza chwile jednostajnym ciagiem i przechodzi za jakis czas taki sam tempy bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.........26.......38tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......38 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......38 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......37 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....37 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......36 tc......10.09......Synek - Krystian ramysia91.......21........36tc......10.09.......córka- Marta Ło ło ło...........29........36tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26.......36 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......36 tc......14.09......Córka - ? Obzartuszek.......27......36 tc......15.09......Synek - Piotruś nowa-mama.......26.......28tc.......15.09......Synek Olczak..............26......35 tc......20.09......Córka - Dagmara espiro.............30........35tc......20.09.......synek- Adrianek brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29.......35tc.......22.09.....synek - Tymon 1Alexia2............23......32tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......34 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......34tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......34 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......34 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......32 tc......27.09......Córka - Oliwia Mama28.............28......33 tc......27.09......Córka - Kalina AnuśkaKalisz........23......31tc......27.09......Synek - Kacperek madziulkao7.......24.......34tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......32 tc......30.09......Synek Cypisek izka50mm...........32......32 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................ TP .......UR....... WAGA...... DŁ...... RP.... PŁEĆ mamuśka 2012....9.09.....28.07......2230.......51.......cc.....Gabry sia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn bądź spokojna, może mała się ustawia lub wpasowuje w kanał, naciska Ci na nerw i stąd te bule ciagnące w dół .. Megisu, sama nie wiem jak to u nas jest, położna nic nie wspominała o takim planie, ale ona już nie pracuje na oddziale,jedynie w przychodni, więc jak nie zapomnę to na najbliższej wizycie u gin się zapytam. Zmykam do łóżka, bo zaczyna mnie wszystko boleć. Dobrej nocy i przespanej, bez nerwów ( Ajponko, ze specjalną dedykacją dla Ciebie ) ;) papa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny:)
a propos butelek! nie o butelkę chodzi, a o smoczek- i nie o firmę tylko o kształt! pewnie, że każdy maluch może się przyzwyczaić do przeróżnych rzeczy....ale może przyzwyczajać go do tego co najlepsze??? chodzi o przyszłe zgryzy Waszych dzieci! na każdej szkole rodzenia i każdy pewdiatra Wam powie, że dla prawidłowego rozwoju zgryzu najważniejsze są nawyki od poczku ssania. Kształ piersi, a potem ssanie z butelki, której smoczek imituje jej kształt jest dla zgryzunajlepszy. oczywiście, nasze matki miały tylko pieluchy tetrowe i ubranka po dzieciach sióstr czy koleżanek i też nas jakoś wychowały! ach no i zakładały smoczki na butelki po oranżadzie, ale jakby ktoś nie zauważył- te czasy już minęły i na szczęście mamy wybór!!! a to podstawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhh;/ Wyżalić sie chyba muszę. Tragedia to jakas jest. Mam takiego doła, że nic tylko siedzieć i płakać. Jak ja to czesto nazywam mam "deficyt czułosci". Mój M. sobie śpi obok mnie, usmiechniety spokojnie, a ja bym go zagłaskała jak kota. Pewnie powiecie, ze jestem nienormalna, ale mam takie ogromne uczucie tesknoty za moim dzidziusiem...Wiem, że mam ją w brzuchu, ale strasznie bym juz chciała ją przytulic, pocałować..juz ją mieć. W dodatku przed ciążą leczyłam się na cholerną nerwicę, a że w ciazy nie moge brac leków to co jakis czas mam kryzys i taki też przyplątał się dziś. Generalnie dupa blada! Jutro pewnie wstane usmiechnieta i zadowolona jak jakis ranny skowronek i bede sie smiała z tego co tu napisałam, ale teraz pogrążam się w swojej osobistej hormonalnej rozpaczy... W dodatku mi lody zjedli;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Dziewczyny, jeśli mogę się wtrącić, zamiast lewatywy można zastosować czopki glicerynowe. Efekt ten sam, zastosowanie dużo prostsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski :) a co tu tak poźno o tej godz?? u mnie pochmurno dzisiaj wiec dam rade jakos ale w weeken smażarnia:) 31 stopni ma byc. Jedyna radocha dla mojej córci bo na bank bedzie chciala sie kapać w jeziorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) jeśli mogę prosić o zmianę w tabelce z 35 na 36 tydzień i datę porodu na 17 wrzesnia - według usg to będę wdzięczna :) bo ja pewnie znowu coś zepsuje... ramysia nie dołuj się tak, wiadomo hormony szaleją i w ogóle, ale już tyle wytrzymałaś, że te kilka tygodni napewno dasz radę! chociaż prawdę mowiąc, tych lodów bym nie wybaczyła :D -dziewczyny ładne wagi mają wasze dzieci :) mi lekarz mówił, że aparaty usg mogą się mylić plus, minus pół kilo, więc waga jest orientacyjna, bo i tak okaże się dopiero po porodzie... - mi od dziś pozostał do porodu równy miesiąc... czas zacząć wielkie odliczanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! weszlam wczoraj na wieczor ale jak zobaczylam ile postow skrobnelyscie to... sie poddalam:p bo ledwo na oczy widzialam, bylam u szwagierki pomagac jej robic jedzenie na 18stke i bylam padnieta wiec tylko myc sie i spac... dzisiejsza nocka od dawien dawna bez zgagi jakie mile uczucie:D Betrsmile fotka naprawde sliczna:) piekna pamiatka :) Mama28 super ze jeszcze wyskoczylas na wypoczynek pozazdroscic:p ja kupilam butelke z Tommee-Tippee antykolkowa i wyprawke juz tez mam skompletowana w calosci:) co do powiadomienia rodzinki ze jedziemy rodzic to tylko moja siostra bedzie poinformowana a reszta dowie sie jak juz Dawidek bedzie na swiecie:) Megisu wozeczek bardzo ladny kolorek i ksztal :) tylko jeszcze kolko 4 bym dodala ale najwazniejsze ze dla Ciebie jest the best:D a ta matr karuzele i bujaczek dla Olimpki to masz ekstra :D my to sie z tego wszystkiego cieszymy jak dzieci:D Olczak nie mam pojecia czy jest mozliwosc obrocenia dziecka w tak zaawansowanwj ciazy niestety pewnie bedziesz musiala poczekac do wizyty u gin. Netka niezla aparatka jestes:D lubie takie wygadane babeczki:D prawie jak nasza wymiana zdan o wielkosc gondoli haha Smerfaskr Twoje zadowolenie z wizyty po tym poscie napisanym da sie naprawde odczuc:D gratuluje udanej wizyty i ze wszystko ok:) ja chodze na fundusz i czekam maks 10-15min;p mama2008-2012 super ze u Ciebie wizyta tez pomyslnie sie zakonczyla ładna waga synusia:) Megisu planu porodu nie biore mysle ze na bierzaco bede komunikowac co chce itd na pewno nie zycze sobie zadnych studentow! Megisu odnosnie przewijaka na lozeczko to ja mam dopasowany nic sie nie rusza jest stabilny nie spadnie ani nic. sa normalnie rozmiary jesli masz lozeczko 120x60 to przewijak tez 60 i nie mam mowy zeby spadl. Handzia ja laktatora nie biore do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! weszlam wczoraj na wieczor ale jak zobaczylam ile postow skrobnelyscie to... sie poddalam:p bo ledwo na oczy widzialam, bylam u szwagierki pomagac jej robic jedzenie na 18stke i bylam padnieta wiec tylko myc sie i spac... dzisiejsza nocka od dawien dawna bez zgagi jakie mile uczucie:D Betrsmile fotka naprawde sliczna:) piekna pamiatka :) Mama28 super ze jeszcze wyskoczylas na wypoczynek pozazdroscic:p ja kupilam butelke z Tommee-Tippee antykolkowa i wyprawke juz tez mam skompletowana w calosci:) co do powiadomienia rodzinki ze jedziemy rodzic to tylko moja siostra bedzie poinformowana a reszta dowie sie jak juz Dawidek bedzie na swiecie:) Megisu wozeczek bardzo ladny kolorek i ksztal :) tylko jeszcze kolko 4 bym dodala ale najwazniejsze ze dla Ciebie jest the best:D a ta matr karuzele i bujaczek dla Olimpki to masz ekstra :D my to sie z tego wszystkiego cieszymy jak dzieci:D Olczak nie mam pojecia czy jest mozliwosc obrocenia dziecka w tak zaawansowanwj ciazy niestety pewnie bedziesz musiala poczekac do wizyty u gin. Netka niezla aparatka jestes:D lubie takie wygadane babeczki:D prawie jak nasza wymiana zdan o wielkosc gondoli haha Smerfaskr Twoje zadowolenie z wizyty po tym poscie napisanym da sie naprawde odczuc:D gratuluje udanej wizyty i ze wszystko ok:) ja chodze na fundusz i czekam maks 10-15min;p mama2008-2012 super ze u Ciebie wizyta tez pomyslnie sie zakonczyla ładna waga synusia:) Megisu planu porodu nie biore mysle ze na bierzaco bede komunikowac co chce itd na pewno nie zycze sobie zadnych studentow! Megisu odnosnie przewijaka na lozeczko to ja mam dopasowany nic sie nie rusza jest stabilny nie spadnie ani nic. sa normalnie rozmiary jesli masz lozeczko 120x60 to przewijak tez 60 i nie mam mowy zeby spadl. Handzia ja laktatora nie biore do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×