Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

witajcie dziewczyny :-) Ajponka śliczny Twój maluszek, gratuluje, ja już nie moge się doczekac 15 marca wizyty u lekarza kiedy zobacze swoje maleństwo :-) 17 marca mam badania prenatalne strasznie się boję ale mam nadzieje, ze będzie wszystko ok. Czy któraś z was robiła to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 ja robilam jest to normalne badanie usg trwa chwilke dluzej bo lekarz pobiera wymiary malenstwa :) nie ma sie co denerwowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan86 staram sie nie denerwować ale jednak jakiś niepokój jest... podobno na tym badaniu lekarz jestw stanie stwierdzić czy dziecko nie będzie obciążone chorobami genetycznymi np . down Jestem oczywiście jak najbardziej pozytywnch myśli ale w pewnym wieku (a to moje pierwsze dziecko) jest sie bardziej wrażliwym... Patrząc na tabele to ze mnie "babcia" pomiedzy wami hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zbada pzreziernosc karkowa i kosc nosowa i na tej podstawie jest stwierdzone czy ma jakas wade genetyczna. jednak mowisz jak bys faktycznie babusia byla sporo kobiet nawet w pozniejszym wieku ma zdrowe dzieci. nerwy nie sa wskazane bo maluszek sie tez denerwuje szczesliwa mam szczesliwy maluszek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
Ajponka - Super maluch :) Gratuluje Megisu78- Nie masz sie czego bac :) Duzo kobiet rodzi dzieciaczki w Twoim wieku, nie denerwuj sie bo dzidzius tego nie lubi hihi :) A ja na USG ide w poniedzialek :)) nie moge sie doczekac juz :)) mysle tez nad usg 4d :) ale z tym sie zobaczy :) zycze udanego dnia kolezanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan86 a lekarz mi odrazu po takim badaniu powie czy jest wszystko ok? czy jak to wygląda? dziękuje za ciepłe słowa wrześniowa lala , megan86, jak fajnie że można z kimś pogadać :-) szczerze mówiąc naprawdę jestem w tym temacie bardzo do tyłu, zakupiłam książki, szukam po internecie ciekawostek i czytam z uwagą wasze wypowiedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia pierwszy raz
ja mam termin na 1 wrzesnia;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 tak powie odrazu naprawde nie ma sie czym denerwowac rozmiar poda Ci w mm a nie cm zebys sie nie przestraszyla bo inne dziewczyny zapomnialy ze to mm i panikowaly ze tyle maja tej przeziernosci a to przeciez mm :) po to mamy te forum zeby dzielic sie radosciami watpliwosciami i sie wspierac :) mamunia pierwszy raz witaj wsrod nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 cofnij sie do str 26 na sam dol tam bylam po prenatalnych i wkleilam zdjecia mojej kruszynki :) jak zobaczysz swoje malenstwo na usg to zapomnisz o strachu i w ogole ... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86 jak będe już wiedziała coś to napewno podziele się z wami wiadomościami :-) witaj mamunia pierwszy raz :-) jest nas coraz więcej :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no koniecznie bedziesz musiala dac znac bedziemy trzymac kciuki za Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest nas coraz wiecej :-) miała być buźka zadowolona a wyszla jakaś taka :-0 przepraszam :-) magean86 już zerkam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 jestes na zwolnieniu L4 czy pracujesz? brzusio Ci juz rosnie? ja dzis przylozylam sobie stetoskop do brzuszka bo mialam niesamowite dzwieki bulgotanie warczenie chyba maluszek daje mi pierwsze znaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan86 oj boże śliczności aż trudno sobie wyobrazić ze taki cud w nas rośnie :-) pamiętam na pierwszym badaniu usg jak zobaczyłam jak bije serduszko to tak się wzruszyłam, łzy płyneły po policzkach jak szalone ale jak zobacze coś tak dokładnego to juz nie wiem...chyba oszaleje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na tym drugim zdjeciu bardziej widac :D wlasnie kochana idz z takim nastawieniem ze zobaczysz go wlasnie takiego malenkiegoi wyraznego :D ja widzialam paluszki cale 5 hehe jak sie po glowce drapal i nozkami przebieral normalnie super ":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan86 jeszce pracuje...ale poważnie się zastanawiam czy nie iść na L4, cały dzień przed komputerem i raczej stresująca praca to chyba nie najlepiej dla mnie. siedzenie przed komputerem ograniczam jak moge ale jak tu nie zerkać ja tyle fajnych dziewczyn na forum :-) mi brzuszek rośnie w strasznie dużym tępie ale chyba narazie jeszcze nie od dzieciaczka, mam straszny apetyt, zjadłabym konia z kopytami, no i te wzdęcia...:-( katastrofa a ty? pracujesz czy odpoczywasz w domku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem na L4 ze wzgledu ze stracilam pierwsza ciaze. teraz od 5 tyg ciazy musialam lezec i dostalam zwolnienie i tabletki duphaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 to Ty juz musisz wiedziec jak sie na silach czujesz czy pracowac dalej czy nie moze doradz sie swojego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamamapyta
Czesc dziewczyny! :) Ja juz po wizycie, chodze na nfz i jestem niezadowolona. nie dosc ze sie spoznil az 1h to jeszcze poswiecil mi tylko 1 minute doslownie, zapytal tylko o samopoczucie i zebym brala witaminy jakies a jakie to juz nie powiedzial, jakbym to ja miala najlepiej wiedziec, no i wizyta za 4tyg. zadnego skierowania na badania nie dostalam a jestem juz w 11tyg i 2d. a co z usg na przeziernosc karkowa i kosc nosowa? W wieku 21 lat nie jest to konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamamapyta no to faktycznie dziwny ten lekarz:/ ja chodze na nfz i jestem zadowolona to zalezy od lekarza moj gin sam zaproponowal badania na przeziernosc a ja nie protestowalam moze poszukaj innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamamapyta
pytalam sie o usg a on: "wszystko w swoim czasie". no nic, poczekam na wiewioreczke i obzartuszka, moze cos poleca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamampyta zmieniaj lekarza... jak na mój gust to własnie najodpowiedniejsza moment żeby zrobić badania, ja w 9 tygodniu dostałam taką listę ze jak pobierali mi krew to pielęgniarka musiała iść po większą strzykawkę. popytaj koleżanki może polecą ci kogoś lepsego w okolicy. Ja chodzę prywatnie więc moze dlatego jest troszkę inaczej ale po co płacimy składki zdrowotne należy wymagać od lekarza co nam się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
Mlodamamapyta - poszukaj moze innego lekarza i zmien na takiego co ma dobra opinie, bo rzeczywiscie ten o ktorym wspomnialas zachowal sie zle. Moze wpisz w internet jego imie i nazwisko i poszukaj opinii na jego temat. Mozliwe ze w stosunku do innych pacjetek tez sie tak zachowal. Swojego czasu mialam problemy z zatokami i musialam chodzic do laryngologa. Sytuacja finansowa pozwolala mi chodzic prywatnie - lekarz bardzo mily, uprzejmy, tlumaczyl wszytsko, odpowiedal na wszytskie pytania, dokladnie leczyl i badal itp. Pozniej, po okolo 2 miesiacach moja kuzynka zlamala nos i ten sam lekarz operowal ja na nfz i mowila ze byl bardzo nieuprzejmy. A jest to twoja pierwsza wizyta czy juz ktoras z kolei ?? bo moze byc i tak ze lekarz przyjmuje na nfz i na prywaciaka i olewa sobie pacjentow na nfz. Chyba iz byl zabiegany i dlatego tak tez postapil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamamapyta
to moja 2 wizyta. wrzesniowa lalaa, jest tak jak piszesz. sprawdzilam go i faktycznie na prywaciaku pacjentow lepiej traktowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
mlodamamapyta - No widzisz :) to najlepszy czas aby zmienic lekrza w takim razie. Tak juz jest ze niektorzy lekarze patrza tylko na pieniadze. Poszukaj w internecie jaki lekarz na nfz jest dobry bo do tego to szkoda chodzic - chyba ze prywatnie. Niestety nawet kobiety w ciazy maja problem ze znalezieniem uprzejmego lekarza hehe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) ja też w poniedziałek idę na usg prenatalne, trochę się denerwuje zwłaszcza, że poprzednie dwie ciąże straciłam.. ale musi być dobrze! co do lekarza, to ja bym go zmieniła na Twoim miejscu, ja również chodzę do lekarza w ramach nfz, przy kazdej wizycie skierowanie na badania, wywiad no i badania na foteliku.. wazne żeby czuć że lekarz jest po twojej stronie i ufasz mu zwłaszcza w tak waznej kwestii jak zdrowie maluszka... pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natallcia18
ja jedyne usg jakie miałam to w 6 tygodniu żeby potwierdzić ciążę.. czy powinnam się upomnieć o skierowanie na usg prenatalne? jestem w połowie 11 tygodnia a już raz poroniłam przez co teraz muszę zarzywać luteinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć olczak z tego co widzę to mieszkamy najlbliżej siebie jesteś z Katowic ja jestem z jaworzna :-) do Katowic jeżdze do lekarza :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalcia jak już pisałam wczesniej w czasie ciąży w ramach nfz są przewidziane 3 usg. ja swoje 1 miałam robie w 7 tyg. by potwierdzić ciąże. badanie prenatalne jest dobrowolne - nieobowiązkowe i zależy od ciebie czy chcesz je zrobić czy nie. bywają przypadki, że lekarze sami dają na to badanie skierowanie, ale zależy to od lekarza. w innym przypadku robi się je prywatnie - ja płacę 230 zł. i robię je tylko dlatego, że poroniłam już dwa razy... Megiisu78 ja jestem dokładniej z Rudy Śl. :) ale bardziej są kojarzone Katowice, więc dlatego tak wpisałam do tabelki :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak nie ważne :-) miło ze jestesmy tu wszystkie i tak ciepło sie wspieramy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×