Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

ja smaruje brzusio na wieczor po prysznicu oliwka, JOHNSON & JOHNSON a witaminy biore wita-miner prenatal z kwasami DHA maja bardzo dobry sklad i przystepna cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę femibion Natural Clasic, 1 tabl. dziennie, zawiera ona kwas foliowy i inne niezbędne witaminy dla kobiet w ciąży. Dzis pytałam pani doktor czy mam nadal brac jedną tabl. dziennie ze względu na ten kwas foliowy (bo własnie skonczyło mi sie opakowanie) i powiedziała, ze kwas foliowy mozna przyjmowac do konca ciązy a nawet w okresie karmienia piersią, wiec mam brac femibion tak jak brałam. A Ty Olczak oprócz femibionu 2, który zawiera te kwasy omega 3 i ktory bierzesz codziennie, bierzesz jeszcze kwas foliowy? Pytam, ponieważ Twoja tabletka zawiera już kwas foliowy. Czy bierzesz jakis dodatkowo ? Co do smarowanie to ja tez stosuję tylko oliwke bambino, smaruje sobie brzuch, boczki, uda, piersi , pupy juz mi sie nie chce. Denerwuje mnie ta tłustośc ;) no ale trzeba, żeby potem nie było. I też smaruje sie raz dziennie. Dziewczyny, a teraz pytanie czy można jeść w ciąży kiełbase, KABANOSY, szynke i pasztet? Również pozdrawiam ciepło w piękny wiosenny dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się jakie te witaminy... lekarz nie polecił mi zadnych konkretnych, juz sama nie wiem. Chyba poprostu zapytam w aptece o jakieś. Co do smarowania brzuszka to chyba muszę coś zacząć, co prawda moja mama urodziła trójkę dzieci i też nie miała rozstępów ale może warto , napewno nie zaszkodzi :-) a jak wasze brzuszki? bo mój jest już widoczny :-) a to dopiero 13 tydzień i sporo przytyłam :-( a wcale aż tak dużo nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka kwas foliowy osoby biorę raz na trzy dni, wedlug zaleceń lekarza :) a co do kabanosów, pasztetu i kiełbasy, to ja Ci nie pomogę, bo mnie CAŁKOWICIE odrzuciło od jakiegokolwiek mięsna, szynek, itp. sam zapach smażenia, gotowania, czy czegokolwiek przyprawia mnie od zawroty głowy. siostra, która jest wegetarianką się smieje, że wreszcie przeszłam na dobrą stronę mocy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
witam kolezanki :) !! Ja niestety mam sklonnosc do rozstepow :( juz w okresie dojrzewania mialam na pupie udach i pod kolanami a nawet na piersiach bo nie smarowalam sie i do tego strasznie szybko roslam. najlepsze to ze cale zycie jestem chuda a ta dolegliwosc dotyczy bardziej kobiet ktore maja wahania wagi. smaruje sie oliwka - cale cialo. moze uda mi sie zapobiec temu paskudztwie. ja biore witaminki z kwasami omega 3 przeznaczone dla kobiet w ciazy i karmiacych :) ale nie wiem czy moge je brac codziennie bo jest tam witamina A. mysle ze jest ona po to by kwasy omega3 sie lepiej przyswajaly. poki co biore je w kratke. za 2 tygodnie mam wizyte u poloznej i podpytam co i jak :)) Widzialam ze ktoras z was napisala ze malo dziewczyn pisze na forum. zgodze sie bo na liscie jest nas duzo wiecej. szkoda. zycze zdrowka i udanego dzionka dziewczynki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe,Olczak no to według starych porzekadeł wszystko wskazuje u Ciebie na dziewczynke :) Ja mam właśnie bardzo zróżnicowane upodobania kulinarne, jem np. kabanosa, ale zagryzę go cukierkiem czekoladowym. Kabanosy uwielbiam, dlatego o nie pytam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak fajnie ze u lekarza wszystko dobrze :D wlasnie zauwazylam ze pojawila mi sie ciemna kreseczka na brzuszku od pepka w dol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vita-miner Prenatal + DHA - zastosowanie i działanie Wskazania: Suplementacja codziennej diety kobiet w ciąży oraz karmiących piersią w witaminy, składniki mineralne oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3. Dawkowanie: Doustnie. 1 tabletkę i 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku, popijając wodą. Skład: beta karoten witamina D3 (cholekalcyferol) witamina E (tokoferol) witamina B1 (tiamina) witamina B2 (ryboflawina) witamina B6 (pirydoksyna) witamina B12 (cyjanokobalamina) witamina C (kwas askorbinowy) witamina PP (niacyna) witamina H (biotyna) kwas foliowy witamina B5 (kwas pantotenowy) wapń magnez cynk żelazo mangan miedź jod selen kwas DHA-kwasy omega 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka092, a tak się mówi, że jak się nie je mięsa to dziewczynka będzie? nie wiedziałam :) fajnie by było gdyby się sprawdziło. moj mąż oczywiście, chce syna, bratu się snilo, że chłopczyk będzie i kolega, który dobrze przewidział 2 ciąże od koleżanek też powiedział, ze chłopak. więc może będzie na odwrót? nie wiem dowiem się po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja czuje, ze bedzie syn, ale wiadomo jak te wszystkie przeczucia, przepowiednie i wrozby sie sprawdzaja :) Zreszta na prawidlowa odpowiedz mamy az 50 % szansy! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też od samego początku czuje, że tak jakby miał być syn :-) dla mnie to nie ważne, byle było zdrowe, mój mąż marzy o synu. a w którym miesiącu można stwierdzić jaka jest płeć dziecka, wiecie? różnie mówią i piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku byłam pewna, że będzie dziewczynka, teraz z kolei mam wrażenie, że jednak będzie chłopczyk. Oczywiście jest mi wszystko jedno , bo to moje pierwsze dziecko i byle było zdrowe. A płeć można już rozpoznać chyba w 12 lub 13 tc, ale to musi być doskonały sprzęt i doskonałe oko ginekologa. Ja uważam, że i tak najpewniej można poznać płec w 5 / 6 m-cu ciąży. Patrząc na to ile było pomyłek podczas określania płci wśród lekarzy to i tak chyba nie będę na 100% pewna dopóki się nie urodzi. A tak z innej beczki to sobie pomyślałam, że fajnie by było gdybyśmy jeszcze po naszych porodach wskakiwały na to forum i dzieliły się wrażeniami no i pokazały pociechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja zażywam witaminy pregna plus i pregna 250 z polecenia lekarza. płeć ponoc mozna określić na badaniu połówkowym. U mnie w 14 tygodniu lekarz nie chccial robic nadzieji i poczeka z określeniem. Co do jedzenia to pasztety nie sa wskazane chyba,że samodzielnie robione w domu( szkoda,że się tak późnio o tym dowiedziałam - bo jadłam ich ogromne ilości). Na pewno nie wolno wątróbki, a co do kabanosa ...hmmm nie wiem.. Lekarz mi powiedziała, że jak do 3 tygodni w końcu nie zaczne przybierać na wadze to sprawdzi tarczyce. Jestem w 15 tygodniu i zaczęłam mieścić się w spodnie,które wcześniej były ciasne a waga stoi od 12 stycznia na 51 kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tarczycy to służę pomocą, jestem po operacyjnym usunięciu guzów i co 3 tyg. latam do endokrynologa. a co do wagi to od ostatniej wizyty która była 3 tyg. temu przytyłam pól kilo, co mnie zdziwiło, bo z moich spodni z przed ciaży to mieszcze się AŻ w dwie pary... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
czesc dziewczyny chyba nabawilam sie zapalenia pecherza bo mnie boli jak musze skorzystac z toalety :( jutro ide do lekarza i zobaczymy co powie. a co do plci dziecka, ginekolog mi powiedziala ze mimo iz w 12 13 tyg rozwijaja sie narzady plciowe to nie zobaczy plci dziecka, nawet w 3d bo pozniej mi przezucila obraz na 3d. a usg mialam robione w 13tc 1dniu. a jutro zaczynam 14 tc. martwie sie tymi dolegliwosciami z pecherzem. :( dobranoc kolezanki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Hej dziewczyny. U nas płeć dziecka była planowana. Można niby zaplanować uwzględniając owulację. Jak jest stosunek 2-3 dni przed jajeczkowaniem to powinna być dziewczynka, a 1-2 dni po, będzie chłopczyk. U mnie wyszło jeden dzień przed owulacja, bo jajeczkowanie się pośpieszyło i jeden dzień. Mamy już synka, więc ja w skrytości serca chciałabym córeczkę, ale jeżeli będzie mały kawaler to też bardzo się ucieszę, bo chłopaki będą mogli razem kopać piłkę i bawić się autkami. Mnie też okropnie odrzuca od mięsa, smażonego, smażonych ryb. Mamy niebawem kupować półtusze więc poświęcenie będzie ogromne z rozprawianiem mięsa :( Co do witamin i minerałów. W pierwszej ciąży brałam prenatal, tak samo teraz. Smaruję się balsamem na brzuszku i biodrach, dziś kupię oliwkę, chyba jest najlepsza. W ciąży z synkiem stosowałam FISSAN na rozstępy, ale okropnie dłuuuugo się wchłania. Słyszałam,że najlepsza oliwa z oliwą, ale nie sprawdzałam. U mnie w miesiąc spadło 2.5kg. Dziwne, ale to przez to, że nie jem smażonego za to wcinam różne sałatki, surówki sery. Pozdrawiam Was mamusie. Odzywajcie się częściej.Fajnie wiedzieć co u Was nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesniowa lalaa ja czytałam, że własnie w ciąży mogą częstoj występować zapalenia pęcherza. Pij sok z żurawiny, baaardzo dużo wody, (ja nawet herbate słodziłam dżemem żurawinowym). Skontaktuj się z lekarzem swoim i zapytaj czy możesz wziąć furagine ( w ciąży podobno można). Ja swego czasu często miałam zapalenie pęcherza, nie byłam wtedy w ciąży i mi właśnie pomagało jak wziełam dwie furaginy od razu + nospa (działa rozkurczowo i nie boli nic przy oddawaniu moczu), działa od razu i nigdy nie męczyłam się z tym dłużej niż 2, 3 dni, do tego piłam duzo wody i sok z żurawin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
wrzesniowa lala - netka ma rację, sok z zurawiny na problemy z pęcherzem najlepszy. Wiadomo, że wizyta u lekarza , by się przydała ale mimo to polecam ten sok. U mnie z miesem jest dziwnie- pieczone nie przejdzie ale np. schabowy już tak,mięso mielone tylko w spagetti:) wcale bym się nie obraziła jakby jeszcze tak z miesiącmój brzuszek się nie objawiał:) tylko bym w maju hop w letnie ubrania od razu wskoczyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki dawno mnie tu niebylo caly czas was czytam ale cos niemam natchnienia nic pisac. wczoraj bylam u lekarza i z moim malenstwem jest wszystko w pozadku ma juz 11cm. przytylam dopiero 2,5kg ale brzuch mam juz jakbym byla w 6 miesiacu moj chlopak sie smieje ze teraz mam taki duzy brzuch a co bedzie pod koniec. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
netka0902 / smerfaskr - Czytalam w internecie ze ten furagin jest dobry i pomaga. Ja mieszkam w Norwegii i tu napewno tego samego leku nie bedzie co w PL, ale jestem tutaj z rodzinka i moja mama czesto miewa problemy z pecherzem i ma wlasnie ten furagin. Na 12.50 mam wizyte u mojej lekarki i zobaczymy co powie. Chce zeby mi przepisala cos bezpiecznego na bazie ziol. Zobaczymy co do sie zrobic, najwyzej przezuce sie na furagin. U mnie troche dziwne bo nigdy nie mialam przeziebienia pecherza i nie wiem jak to sie objawia dokladnie ale mam problemy gdy chce skorzystac z wc wiec to musi byc to. bede probowac tez domowych sposobow o ktorych wspomnialyscie :) dziekuje. A co do zachcianek. napoczatku ciazy moglam jesc slodycze kilogramami a teraz chce mi sie miesa najlepiej piers z kurczaka, jajek, mleka z platkami, owocow, surowek, saltek i o dziwo - chleba z majonezem. nadal mam lekkie zrazenie do duzej ilosci przypraw i ich zapachu ale jakby tak jakos mniej. Ja sie powoli zbieram do lekarza. udanego dnia kolezanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) a ja od rana chodzę zestresowana, staram się ograniczyć nerwy do minim, ale łatwo nie jest. jutro mam obronę pracy magisterskiej... trzymajcie za mnie kciuki :) Kama fajnie, że się odezwałaś :) duże już te Twoje "Maleństwo". w którym tygodniu ciąży jesteś? ja od poprzedniej wizyty 3 tyg. temu przytyłam pól kilo... :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak ja sie bronilam w 2009 roku i pamietam ten stres. Czulam sie jak przed matura. A sama obrona to byla taka luzna rozmowa z komisja. Oni sa usmiechnieci, przyjaznie nastawieni. Skoro napisalas prace to obrona to jest formalnosc. Mimo wszystko zycze powodzenia i bezstresowego podejscia :) A co studiowalas jesli moge zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak trzymam za ciebie kciuki mocno :-) trzymaj się mocno i nie stresuj :-) będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak trzymam za ciebie kciuki mocno :-) trzymaj się mocno i nie stresuj :-) będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak trzymam za ciebie kciuki :-) napewno będzie wszystko ok :-) proszę się nie stresować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logistykę w biznesie :) wszyscy mówią, że to tylko formalność, ale sama świadomość co mnie czeka jakoś tak nie nastawia mnie pozytywnie... jedyny plus że jestem pierwsza na liście i to na godzinę 8.00 więc bedę mieć szybko z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
hej kolezanki ! bylam u lekarza i przepisal mi lekarstwo na pecherz. olczak - zycze powodzenia i nie denerwuj sie !! dziewczyny, dowiedzialam sie ze facet ktory jest ojcem mojego dziecka znalazl sobie dziewczyne, a dopiero od 3 tygodni mamy ze tak powiem przerwe. czuje se jakby mi ktos wbil noz w serce. wiem ze juz nie bedziemy razem nigdy bo ja zdrady nie wybaczam, a moje dziecko nie bedzie mialo prawdziwego ojca. jestem zalamana. myslalam ze sie miedzy nami ulozy a on potraktowal mnie jak zabawke po roku czasu znajomosci, po to zeby zostawic mnie w ciazy. mam totalnego dola :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
wrzesniowa lalaa- tp przykra sytuacja, nie wiem jak Cie pocieszyć...Ja bym go podała potem o alimenty niech bestia płaci! Samej na pewno będzie Ci trudno ale przecież zawsze może w Twoim zyciu pojawić się ktoś z kim jeszcze stworzysz szczęsliwą rodzinę!!! Mogłabym Ci wiele powiedzieć ale to publiczne forum ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
smerfaskr - dzieki za slowa otuchy :* nie chce by mial prawa do dziecka ani aby dziecko nosilo jego nazwisko. cale szczescie jestem panna i zaraz po urodzeniu bedzie mialo moje i bede sie starac by juz tak zostalo. wiem przypadki chodza po ludziach, szkoda tylko ze trafilo na mnie :(( i beszczelnie mi jeszcze dogryza w sms'ach. ehh najgorsze jest to ze dzwonil do mojej najlepszej kumpeli i jej powiedzial ze ma mi przekazac ze jest z jakas anka a mnie ma w dupie i nie chce miec nic ze mna wspolnego. wolala bym to od niego uslyszec w prost. :( ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa lalaa takim zachowanie facet pokazał, ze nie warto za nim wylewać łzy. skoro nie miał nawet odwagi sam Ci o tym powiedzieć, tylko przez koleżanke, to naprawdę żal faceta (o ile w ogóle można go tak nazwać!) dogryzając Ci w sms pokazuje jakim jest niedojrzałym i nieodpowiedzialnym gościem, tak nawet nie zachowują się dzieci w podstawowce... wiem, ze napewno nie jest Ci teraz łatwo, zwłaszcza gdy hormony robią też swoje, ale pomyśl sama, lepiej że wyszlo teraz jaki jest niż póxniej, gdyby dziecko już podrosło, a Ty jeszcze bardziej byś się do niego przywiązała... ehhh szkoda, że Cię to spotkalo. trzymaj się :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×