Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość natallcia18
moszorek- ja jestem z warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak ja tez jestem ze Slaska, ale z polnocnej czesci. W Rudzie Slaskiej bylam kiedys kilka dni u kolezanki i musze powiedziec, ze bardzo polubilam to miasto za fajny klimat i ludzi jacy tam mieszkaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Wrzesniowa lalaa a moge zapytac do jakiego lekarza chodzisz? Też jestem z Suwałk. Na pierwszej wizycie bylam u doktora Grzegorza P. w poradni "K", druga musze tez miec u niego bo robil mi cytologie, chociaz mialam robiona w ubieglym roku, no ale to dobrze, ze zrobil. Nastepna wizyte ide prywatnie do doktora Stasiewicza. W poprzedniej ciazy chodzilam do dr Roberta M. Bylam bardzo zadowolona. Dr Stasiewicz jest na wysokiej pozycji w rankingu najlepszych fachowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamamapyta
obzartuszek chyba chodzilo Ci o mnie? ;> ja chodze do m. sztejtera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! dziewczyny czy uwazacie ze jak chodzicie na NFZ do gin to on nie prowadzi ciazy tak jak powinien? to chyba jakies chore! tym bardziej nie poszalbym do tego samego lekarza prywatnie! przeciez on z funduszu dostaje za nas pieniadze! wiec powinno mu byc obojetne czy przyjmuje pacjentke prywatnie czy na fundusz! poza tym to swiadczy o jego kompetencji do wykonywania zawodu. ja chodze przez ciaze na NFZ do lekarki do ktorej wczesniej chodzilam prywatnie i nie widze roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :-) poradzcie coś... dzisiaj rano obudziłam się z bólem gardła i strasznie mnie kaszle coś mnie zbiera chorba :-( znacie jakieś środki które mogłabym użyć, dodam że codziennie pije wodę z miodkiem i cytrynką a jednak coś mi sie pzryplątało. czy Pani w aptece mi coś poleci czy tylko i wyłącznie po kosultacji z lekarzem. Moze któraś z was sie leczyła? pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
Hej mamuski :) U mnie super dzionek! Sloneczko swieci az milo :) Z ciekawosci patrzalam juz na wozeczki i lozeczka i sie juz zakochalam w tych cudnych kolorach. obrzartuszek - a tylko odpowiedzialam na pytanie mlodamamapyta, nie jestem z suwalk i nie wiem jaki lekarz jest tam dobry. Madleen- masz racje, lekarz prowadzacy ciaze na nfz powinien prowadzic ja tak samo jak prywaciak. Mozliwe iz ty nie widzisz roznicy z tego wzgledu iz chodzilas wczesniej prywatnie i babce by bylo nie na reke aby byc lekko nieprzyjemna w stosunku do ciebie poniewaz wie ze gdy urodzisz pewnie bedziesz do niej chodzila prywatnie. Albo poprostu babka jest mila dla wszytskich i bardzo pomocna i czy na prywaiaka czy na nfz to dla niej nie robi roznicy. Masz racje, gdy chodzimy na nfz oni i tak dostaja z nas jakies pieniadze, ale pewnie nie tyle co prywatnie. Megisu78 - napewno nie pij goracej herbaty bo to moze podraznic ci gardlo. Co do lekow to nie wiem ale z domowych sposobow radze ci chodzic w szaliku po domu i nawet pod szalikiem owinac sobie gardlo kapusta. Podobno dobre jest tez pice cieplego (nie goracego!!) mleka z miodem czosnkiem i MASLEM! Ponoc maslo osiada na gardle i lagodzi bol. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! ja chodze na nfz i tez jestem bardzo zadowolona :) MEGISU78 z domowych sposobow na gardlo to mi pomogla woda z sola tak do plukania gardla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za rady napewno spróbuje. Już nie mogę dosiedzieć w pracy tak sie źle czyje :-( marze o łóżeczku.... kaszel mnie wykończy!!!! Zycze wam zdrowia :-) aby zadna z was się nie pochorowała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu na gardło i kaszelek dla mnie świetnie był syrop z cebuli - kroisz cebulę w kosteczkę zasypujesz cukrem i jak puści sok to pijesz go parę razy dziennie po łyżeczce,dwie. Ja tak się leczyłam na początku ciąży. Dobry tez jest podobno syrop z buraka - buraka wydrążasz i zasypujesz cukrem i to do piekarnika aż się cukier rozpuści i też popijasz taki syropek. Ale tego nie próbowałam, czytałam tylko że to jeden z domowych sposobów na gardło. No i oczywiście mleko z czosnkiem :-) I płukanie solą lub szałwią - tak jak dziewczyny piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam bardzo przeziebiona w 9 tc. leczylam sie domowymi sposobami i pomoglo nie chcialam nic z apteki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuski :-) I leze sobie w łóżeczku, moje samopoczucie fatalne. Wypilam mleko z masłem miodem i czosnkiem rany ledwo przelknelam, w słoiku robi sie syrop cebulowy... Martwię sie ze to wszystko mi nie pomoże. Jutro nie ide już do pracy tylko leze i sie wygrzewam cały dzień. Dziewczyny a ta miksture z czosnku to mam pic codziennie czy jak? Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) i wszystkiego naj naj z okazji Naszego święta :D Megisu - ja również leczyłam się domowymi sposobami przez 3 dni piłam rano i wieczorem ciepłe mleko z łyzeczką miodu i wciśnięte 2-3 ząbbki czosnku, śmierdziało okropnie, smakowało jeszcze gorzej, ale po 2 dniach po przeziębieniu ani sladu. ja bym radziła popróbować domowych sposobów niż tych z apteki, to napewno ostateczność zwłaszcza w ciąży.. przynajmniej mi się tak wydaje. kuruj się i szybkiego powrotu do zdrowia. :) dziewczy y czy wam też tak się przelewa w żołądku? mój wydaje takie odgłosy że jestem w szoku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi spod okolic pepka jakies bulgotanie i warczenie dochodzi... i sie zastanawiam czy to ruchy jelt czy maluszek?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamamapyta
hehe a w ktorym tygodniu jestes, ze czujesz takie bulgotanie? Ja zaczelam zamawiac probki kosmetykow dla niemowlat, przedwczoraj z dostalam z Ziaji paczuszke z probkami dla maluszka od pierwszych dni zycia :) wy tez wysylajcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Nie odzywałam sie bardzo dlugo pewno nawet mnie nie pamietacie ale tez jestem wrzesniowa tylko ze z konca:) Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do siebie:) Mnie nudnosci nie mecza rano tylko wieczorem jestem padnieta o 18 juz spie. Podobno ze jak minie 12 tyg to mdłosci przechodza, jeszcze nie moge tego potwierdzic bo dopiero 11+5 . Byłam we wtorek na wizycie, wszystko ok maluszek rosnie ma 4cm i gin powiedział ze widzi ze to chłopczyk... nie wiem na ile w to wierzyc ale maz juz chodzi dumny ze to synek heh ja tak jeszcze sie do tego bradzo nie przywiazuje najwazniejsze zeby sie wszystko dobrze rozwijało. Co do przeziebienia to ja tez miałam straszny katar, kaszel i goraczke ale domowe sposoby: syrop z cebuli, mleko jajko czosnek i miód mnie wyleczyły. Brzuszka u mnie jeszcze nie widac jedynie wielkie piersi, nawet schudłam trzy kilo wiec jak narazie waga w dół. Kolejna wizyta 27 marca. Kochane mam jeszcze pytanie czy macie wzdecia?? Bo ja mam straszne zwłaszcza wieczorem gin kazał mi kupic taki lek esputicon, ze nie szkodzi dziecku i powinno byc lepiej, dopiero dzis wziełam pierwszy raz wiec zobaczymy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamamapyta jetem dzis w pierwszym dniu 16 tyg.:) a jak zamawiac takie probki co trzeba zrobic?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexia2 - witaj :) Mdlosci kiedys ci sie skoncza.; U mnie skonczyly sie w 10 tygodniu. Ja kiedys powiedzialam, ze czuje, ze bedzie synek i moj maz od tej pory chodzi przekonany, ze tak jest. Az sie martwie co bedzie jak sie okaze, ze jednak dziewczynka :) Megan 86 - u mnie jutro zaczyna sie 16 tydzien. Jeszcze troche i poczujemy ruchy naszych kruszynek. Juz nie moge sie doczekac! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia ja tez mam straszne wzdecia i na dodatek zaparcia byłam ostatnio w aptece i pani mgr nie chciała mi nic dać bo powiedziała ze nie bedzie odpowiadać za moja ciążę. Trochę sie martwię dziewczyny... Wczoraj miałam wieczorem temperaturę 38 stopni podobno to nie dobrze ze może zaszkodzić dzidzi :-( a teraz znów czuje ze mnie rozkłada... Ten syrop z cebuli jest ble... Mam straszny odruch wymiotny... Nie wiem co dalej robić, może pójdę do lekarza. Najbardziej martwi mnie ta gorączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja któryś dzien zkolei mecze sie z bolem głowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu ja jak miałam taka goraczke to dzwoniłam do mojego gin i zostawił mnie w szpitalu bo miałam ponad 39 stopni a podobno ze wysoka goraczka powoduje skurcze macicy wiec moze wbierz sie do lekarza ale zadzwon do swojego gin i umów sie moze on Ci pprzepisze jakis antybiotyk. Ja dostawałam paracetamol i jakis antybiotyk który miał nie zaszkodzic dziecku ale moze na własna reke nie bierz nic tylko spróbuj do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo tak ja tez mam silne bóle głowy zwłaszcza na wieczór czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamamapyta
mnie tez przez ponad 2 tyg glowa bolala, codziennie rano, wieczorem przechodzilo. Probki, piszesz do nich meila z prosba o probki kosmetykow dla kobiet w ciazy i dla maluszka. Ja po takim mailu paczke dostalam w ciagu 3 dni :) Aaa i zalozylam konto na bebilonie i dzis dostalam maila, ze za pare dni dojdzie upominek dla mnie i maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
Czesc dziewczynki :) !! Mnie tez glowa strasznie bolala wieczorami jeszcze pare dni temu ale jakos przeszlo. Czolo smarowalam sobie amolem i troche ulgi bylo - a amol bezpieczny w ciazy :) Megisu78 zycze szybkiego powrotu do zdrowia :) Ja na szczescie wzdec ani zaparc nie mam :) ale strasznie ciezko mi zasnac w nocy i spie do 11-12 hihi;) ale i tak jestem zmeczona w ciagu dnia i mam humorki hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
Czesc dziewczynki :) !! Mnie tez glowa strasznie bolala wieczorami jeszcze pare dni temu ale jakos przeszlo. Czolo smarowalam sobie amolem i troche ulgi bylo - a amol bezpieczny w ciazy :) Megisu78 zycze szybkiego powrotu do zdrowia :) Ja na szczescie wzdec ani zaparc nie mam :) ale strasznie ciezko mi zasnac w nocy i spie do 11-12 hihi;) ale i tak jestem zmeczona w ciagu dnia i mam humorki hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Niestey domowe sposoby na chorobę nie pomogły. Nic dziwnego :-( była teraz u mnie pani doktor co sie okazało... Mam zapalenie oskrzeli :-( mam przepisany antybiotyk duomox :-( boje sie strasznie ale chyba nie mam innego wyjścia. Pani doktor powiedziała ze nic sie nie stanie, ze lepszy antybiotyk niż krążące bakterie w organizmie. Ty bardziej ze bardzo goraczkuje... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 no to życzę szybkiego powrotu do zdrowia. nieźle Cię złapało. ja wczoraj cały dzień przeleżałam w łóżku z bolącą okropnie głową. dzwoniłam do swojego gin to powiedział, że mam wziąć sobie apap, trochę przeszło, ale i tak przespałam pól dnia. dziś już jest ok :) nawet wysprzątałam mieszkanie :] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×