Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość wrzesniowa lalaa
Czesc dziewczynki ! :) U mnie dzisiaj i wczoraj zimno i wiatr :( Patrzylam ostatnio rowniez na allegro wyprawke dla malenstwa. i na ciuszki. Boze poprostu zakochalam sie!!!! Od wczoraj mam straszny problem:( Skapnelam sie ze mam hemoroidy :( Mialam straszne zaparcie i musialy mi peknac :( straszny bol! dziewczyny uwazajcie na zimno i zakladajcie grube majty bo sie nabawicie tego swinstwa:( Nigdy tego nie mialam i tez wczesniej dlatego jak czulam ze boli usprawiedliwalaam to tym ze mam male zaparcia. ale wczoraj to byl max! wczesniej widzialam pare razy na papierze malutka kropelke krwi ale to zbagatelizowalam bo uzalam ze moglam sie zacic przy goleniu. cale szczescie ze baabcia mnie odwiedza na swieta i bedzie juz w ten wtorek i mi masc i czopki przywiezie dla kobiet w ciazy. Widze z temat wyprawki jest omawiany. Ja sie nie martwie poki co bo dostane 35 000tys koron becikowego ktore przysluguje kazdej zarejstrowanej mamie w norwegii. Mimo to, robie zakupy z allegro i wrzucam w busa i wozek lozeczko i inne wieksze rzeczy pojada busem do norwegii. Tu w norwegii nie robie wyprawki bo nie podobaja mi si tu zeczy. 90% maluchow w norwegii ma czarne wozki, a inne przybory dla malucha sa w rownie nudnych kolorach, nie to co u nas w polsce piekne zielenie, roze czy blekity. Dorgie panie !!! nie kupujcie lozeczek z ikei!!! To totalne badziewie napewno!!! Wiem wiem, w polsce na meble z ikei jest wielki WOW do tej pory. Ale tak szczerze to te meble i wszytsko inne to jedne wielkie G. W Norwegii Sklep IKEA to sklep w ktorym sa najtansze meble. I jest z nich jeden wielki shit. Nie plecam kupowac komod, witrynek, lawy, stolu biorek z ikei a co dopiero lozeczka dla dziecka. Nie kupujcie drogie mamy nic z ikei dla malucha bo na polskie zarobki to drogo a cena jest nie warta lozeczka w rzeczywistosci. Moi rodzice mieli takie meble IKEA gdy sie tu do norwegii przeprowadzilismy, ale po roku czasu zamowili z polski bo wszytsko sie rozdwajalo i sie trzeslo. Moja mama gdy kupowala meble miala rowniez wielkie wow super meble z ikei napewno dobre, co sie okazalo jeden wielki shit i zamawiala meble z polski. Pojutrze ide do poloznej :)) ! nie moge sie doczekac * bum bum bum bum bum* hihi :) Pozdrawiam wszytkie mamuski ! :) A i wydaje mi sie ze pomalutku po cichotku maluszek mnie juz podkopuje hihi :)) dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa lalaa - zaskoczyłaś mnie tym czarnym kolorem wózka, okropieństwo ;/ A co hemoroidów to to podobno dziedziczne jest;/ Tak przyjamniej słyszałam i mama kiedyś mi mówiła bo ona też sie meczy z tym dziadostwem, a u nas ktoś w rodzinie miał. A jak nazywają się te czopki? Szczerze się przyznam, że boje się troche żebym ja takich problemów nie miała skoro to dziedziczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................wiek...tydzień.......waga na +......termin porodu MEGAN86.............25.........18 tc...........3kg................01.09.2012 Ajponka...............27..........18tc..............?.... ...........02.09.2012 kama111111.........29..........18tc...........3,5kg.. ...........02.09.2012 Polcia91..............20..........17 tc...........3 kg...............08.09.2012 Madleenn.............26..........17 tc..........2,5 kg.............14.09.2012 Netka0902...........29..........17 tc...........? kg...............14.09.2012 Obzartuszek........27..........16tc............0 kg...............15.09.2012 Wrzesniowa lalaa...20..........15 tc 1d.......3kg................18.09.2012 Olczak................25..........15 tc..........1,5 kg............ 20.09.2012 handzia26............26..........15tc............2 kg..............25.09.2012 MEGISU78............34..........14 tc 3d .........?.................26.09.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ale tu dziś spokojnie, chyba wszystkie są wymęczone po weekendzie , ciekawe co robiłyście ;))) W tym tygodniu już święta, ale również moja wizyta u gin. Ciekawe ile przybrałam na wadze i czy z maleństwem wszystko ok... Co do hemoroidów to ja jestem posiadaczką tego uprzykrzacza życia. Póki co ( w czasie ciąży) nie jest jeszcze aktywny i mam nadzieje, że tak zostanie. Ja się nie nabawiłam go genetycznie tylko kilka razy przeziębiłam pupę no i pojawiło się dziadostwo. Moja mama do tej pory wypomina mi noszenie stringów i siadanie na zimnym, dlatego teraz noszę ciepłą bieliznę i na razie mam spokój. Kiedyś miałam z tym taki problem, że sama maść hemorol nie dawała sobie rady, robiłam więc nasiadówki w gorącej wodzie i na parze wody z cebulą owinięta grubym kocem i o dziwo pomagało. W ciąży takie nasiadówki są oczywiście wykluczone, dlatego trzeba o siebie dbać i nie dać się złapać hemoroidom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa lalaa - ja z kolei czytalam o lozeczkach z ikei i opinie byly rozne. Dwie moje znajome maja take lozeczka, ktore ja chce i sa zadowolone. Oczywiscie nie wszystkie meble sa dobrej jakosci, ale ja tez trafilam na takie, ktore sluza mi juz kilka lat a kosztowaly niewiele. Mam biurko kupione 4 lata temu za 15 euro i stoi do dzisiaj. Co do kolorow wozkow to ja akurat lubie ciemnogranatowe albo czarne oraz takie w stonowanych kolorach. Nie lubie natomiast zielonych czy rozowych. Ale wiadomo kazdy ma swoj gust. Jak tam u was dziewczyny? Ja sie troche martwie bo jestem juz w 19 tygodniu i dalej nie czuje ruchow dzidzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, dziewczyny, czy znacie jeszcze jakieś godne polecenia firmy produkujące wózki dla dzieci oczywiście w rozsądnych cenach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ajponka, ja też jestem w prawie 19 tyg i też nie czuje ruchów.Wyczytałam gdzieś, że to nie jest reguła, że w tym okresie musimy już je czuć. One mogą być wyczuwalne ale wcale jeszcze nie muszą. Ja w czwartek będę u ginekologa, wiec dokładnie się zapytam jak to jest z tymi ruchami, bo przyznam, że sama się troszkę martwię, ale za bardzo też nie chcę na zapas. Co do wózków to mi też sie podobają w stonowanych kolorach i nawet w ciemnych. Nie lubie przyporządkowywania typu : jak chłoiec- to wózek niebieski, a jak dziewczynka to rózowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
witajcie:) byłam dziś na badaniach- oddawanie krwi to dla mnie prawdziwa męka- wole dostać zastrzyk niz czuć igłe w żyle:( Za tydzien mam wizyte u lekarza i nie moge sie doczekac aż zobacze mojego małego Bobasa:) Generalnie nie mam nic do mebli z IKEI ale tak jak napisałam to akurat łóżeczko nie wydało mi sie za nic stabilne. Wolałam uprzedzic ...ale swoją droga dalej uważam, że jest ładne... Jak piszecie o tych strasznych hemoroidach to jestem wdzięczna mojej Babci i mężowi, ze gonili mnie za noszenie stringów. Dbam o nerki i tyłek, bo konsekwencje mogą byc nie wesołe. Teraz chyba zaczne tyć, bo wrócił apetyt na słodkie i to ze zdwojona siła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
co do kolorystyki wózków- ja nie mam wyjścia- mąż zażyczył sobie zielony i koniec. Więc będzie zielony bez względu na płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka0902 - wiem, ze te ruchy mozna czuc troche pozniej, ale zawsze jakies ziarenko niepewnosci i strachu jest. Tym bardziej, ze coraz wiecej dziewczyn juz cos czuje. A ja jestem troche przewrazliwiona i wszystkim sie podwojnie przejmuje :) smerfask - czytalam gdzies, ze maz nie chcial wychodzic na spacery z rozowym wozkiem, wiec lepiej niech twoj ma ten zielony - co sie nie bedzie pozniej wstydzil na ulicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak ciazy
czesc dziewczyny jak juz pisałam wczesniej jestem juz prawie w 15 tyg ciazy i tez juz ogladałam wózki ale ceny i kolory są naprawde różne! juz pare osób doradziło mi zebym kupiła wóżek X-Lander podobno są niezastapione ale ich cena mnie przeraza.Wózek 3w1 kosztuje 2 tyś i zobacze jeszcze mam troszke czasu! Mnie osobiscie podoba sie turkus z siwym. A co do ruchów to jest różnie czasami czuje takie smieszne uczucie jakby sie obracał,ale ruchy podobno czuje sie puzniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózki X-lander faktycznie super, ale cena....hmmm.. Ja bym chciała wózek wielofunkcynjy, dlatego musze wybrać do 1500 najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :-) widze, że temat wózek :-) ja już wszystko mam upatrzone łóżeczko wam pokazałam w linku z allegro a co do wózka to jak powtórzę kolejny raz, lepiej czasami troche dołożyć i mieć fajny wielofunkcyjny , przedewszystkim lekki wózek więc ja tylko i wyłacznie maxi cosa albo Quinny. Zreszta uważam że nie koniecznie musi być nówka, niektóre mamy naprawdę szanują i można za fajna cenę kupić fajny wózek. co do mebli z ikea niestety też nie mam najlepszego zdania, ale moze to przypadek ze to łóżeczko było jakieś takie zwichrowane na wystawie a w rzeczywistości okaże sie całkiej wporządku. Dziewczyny a co sadzicie a kupowaniu na allegro spioszków, kaftaników itp??? w sumie ceny są dość atrakcyjne z tego co patrzyłam ale czy nie boicie się, ze w rzeczywsitości będa to słabe gatunklowo rzeczy? czy któraś z was już coś kupiła z allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany dziewczyny, mnie znowu coś bierze... :-( jakieś przeziębienie... chyba sie wykończe dopiero co byłam chora 2 tygodnie temu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu, masz racje z tymi wózkami. Ja tez pomysle o uzywanym jesli tylko kos zaoferuje stan bardzo dobry :) A tak na marginesie to jak się już czujesz? Lepiej troche ? chodzisz jeszcze do pracy czy poszłaś na to l4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU cała przyjemność w kupowaniu ciuszków osobiście (mówię w swoim imieniu). A poza tym tak jak piszesz te z allegro tak naprawdę nie wiadomo jakiej są jakości. Ja jak już będę kupować to na pewno muszę dotknąć każdej rzeczy od ciuszków po łóżeczko (żeby było stabilne) i wózek (chcę lekki, wielofunkcyjny i tani-bo takie też są, koleżanka kupiła za 1300 zł w sklepie i jest bardzo zadowolona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie powiem że nie przeglądam rzeczy dla dzidzi na allegro. Najczęściej oglądam wózki i te piękne komplety pościeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka z tym moim zdrowiem to katastrofa!!! znów jakieś przeziębienie jakby mnie brało :-( jestem jeszce w pracy ale co dalej nie wiem... handzia rozumie cię doskonalen z tym kupowaniem ciuszków osobiście też wolałabym wszystko dotknąć ale napewno spróbuje coś kupić z allegro i dam wam szybciutko znać jakie gatunkowo. Naprawdę na allegro kuszą te wszystkie rzeczy, są takie słodnkie i ładniutkie, że niemogę sie powstrzymać ale jeszce musze chwilkę zaczekać, chyba troszkę jeszce za wczas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) a ja dziś byłam u endokrynologa na kontroli i wszystko ok :) nastepna wizyta 21 maja :D i pani endokrynolog życzyła mi chlodnego lata :). dziś zaliczyłam pierwsze w tej ciąży rzyganko, dokładnie po moich ulubionych (do dnia dzisiejszego) nalesnikach... no cóz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
co do wózka to zastanawiam się nad uzywką ale markową, za dobrą cenę. Auto mam dużo więc nawet nie musze składać do nie wózka bo jeźdzę vanem:) ale mam pewne wymagania np. gongola plus spacerówka, w moim przypadku 4 pompowane koła,nieskrętne, i musi byc lekki. z kolei do kupowania ubranek wolałabym dotknąc, porównać wielkośc ( bo z doświadczenia wiem, że 56 a 62 roznią się w przypadku niektórych producentów dosłownie cm).I sama frajda kupowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak powiem ci, że ja tez mam takie dziwne rzeczy, jeśli i coś nie spasuje odrazu objęcia z toaletą. Ostanio robiłam moje ulubione krewetki na maśle z czosnkiem a poźniej tak wymiotowałam ,że szok! jak narazie mam spokój na dłuższy czas...raczej przeszła mi na nie ochota :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj krewetki z czosnkiem pychota...do czasu! Wcześniej uwielbiałam teraz nie mogę na nie patrzeć, nie mówiąc już o zapachu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie:) NICK...................wiek...tydzień.......waga na +......termin porodu MEGAN86.............25.........19 tc...........3kg................01.09.2012 Ajponka...............27..........18tc..............?.... ...........02.09.2012 kama111111.........29..........18tc...........3,5kg.. ...........02.09.2012 Polcia91..............20..........17 tc...........3 kg...............08.09.2012 Madleenn.............26..........17 tc..........2,5 kg.............14.09.2012 Netka0902...........29..........17 tc...........? kg...............14.09.2012 Obzartuszek........27..........16tc............0 kg...............15.09.2012 Wrzesniowa lalaa...20..........15 tc 1d.......3kg................18.09.2012 Olczak................25..........15 tc..........1,5 kg............ 20.09.2012 handzia26............26..........15tc............2 kg..............25.09.2012 MEGISU78............34..........14 tc 3d .........?.................26.09.2012 aktualizuje tabelke bo u mnie 19 tydz :D moje male juz tak buszuje po brzuszku ze szok:D predzej to rano i wieczorem a teraz nawet w dzien czuje kopniaczki :D tak sie w weekend napracowalam w domu ze nie mialam sily otworzyc laptopa nawet brzusio pobilewal z przemeczenia ale juz ok :) wczoraj buszowalam po sklepach ale spodni nie kupilam :/ chyba zamowie z allegro... ma moze ktoras z Was z allegro? co do wozkow to chyba wybiore x-lander bo faktycznie jest super taki 3 funkcyjny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam z allegro za 39 zł dziś do mnie dotarły (linka wcześniej podawałam) i powiem szczerze ze jestem zadowolona bo zamówiłam 36 i bałam się że potem się w nie nie zmieszczę ale są elastyczne i pasek na górze jest regulowany guzikiem i gumką także polecam! Tylko kolor granat wygląda prawie jak czarny ale potem najwyzej kupię sobię jaśniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Tylko się nie smiejcie. Znalazłam chinski kalendarz płci- z nudów i ciekawości człowiek rózne głupstwa robi:P Wklejam, jakby ktos chciała tak sprawdzic i porównać z tym co czuje a tym co powie lakarz na badaniu a tym co faktycznie się urodzi :) http://www.plecdzieckaplanowanie.az.pl/kalendarz_chinski_plec_dziecka.htm ja od początku myslę, że dziewczynka z kalendarza wychodzi chłopak i wszyscy mówią, że chłopak a co mi powie lakarz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr - tabelke traktuje z przymrozeniem oka :) Ale tak sie zastanawiam czy brac pod uwage wiek w momencie poczecia czy akutalny wiek? Bo w momencie poczecia mialam 26 lat a teraz mam 27 i raz wyszedl mi chlopczyk a za drugim dziewczynka :D A nie denerwuje cie jak wszyscy mowia, ze bedzie chlopak? Bo skad oni wszyscy wiedza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
w tabelce jest napisane wiek w chwili poczęcia:) tabelkę wrzuciłam , bo chcialam sprawdzic jak to procentowo ma się do rzeczywistości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr ja sprawdzilam i mi wychodzi chlopak i tez mam takie przeczucie a co potwierdzi lekarz to za 3 tyg dam znac czy sie sprawdzilo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engine
Cześć dziewczynki, ja też mam termin na wrzesień, a konkretnie na 15. Podczytuję Was regularnie, nie pisałam wcześniej bo miałam co jakiś czas plamienia i nie wiedziałam co dalej będzie. Pisały tu dziewczyny, którym się niestety nie powiodło. Jest to moja 2 ciąża. Mam synka 4,5 letniego. Cieszę się niezmiernie, chociaż radość przyćmiewa wizja cesarki (już jedną miałam). Jak na razie łożysko przodujące, nisko osadzone. Żyję nadzieją, że się podniesie. A jak to jest u Was z tym łożyskiem, czy lekarze coś mówią na ten temat? Ja o wyprawce na razie nie myślę, sporo rzeczy mam po synku. Jeżeli chodzi o wózek to mam Quinny (gondola + spacerówka), fotelik maxi cosi, który można wpiąć do stelaża od wózka - b wygodne rozwiązanie. Gondola jest granatowa, spacerówka kremowa - uniwersalne kolorki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :-) Ja znowu chora :-( wykończe sie chyba, znów do lekarza. Mam tylko nadzieje ze to tylko przeziębienie a ni tak jak ostatnio zapalenie oskrzeli. Moj organizm strasznie jest osłabiony, przed ciąża nie pamietam kiedy byłam chora a teraz ciagłe coś... Ale jestem z wami :-) i czytam na bierzaco wpisy :-) to jest jak narkotyk Hihi uzalezniajace :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×