Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

to tak jak z miesiącami ciąży-jest 9 pełnych miesięcy a nie 10-tak samo jest z tygodniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
policzcie sobie na kalendarzu, liczyłam teraz olczak datę porodu i wypada ze teraz jest 15 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro 12 marca miałam badanie prenatalne i na usg na zdjęciach widnieje 12 tc i 3 dzień to licząc od tamtej daty dziś mam dokładnie 15 tc i 0 dni. moj lekarz również powiedział mi że mam się sugerować usg. jedne z was pewnie liczą od miesiączki, a inne od zaplodnienia. czy to naprawde ma AŻ tak wielkie znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech kazdy sobie liczy jak chce i tak w danym terminie nie urodzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam na mysli co do dnia :p to miala byc tabelka orientacyjna a nie co do dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalkulacja z dnia: pt., 30 marca 2012 Pierwszy dzień ostatniej menstruacji: cz., 15 grudnia 2011 Twój cykl menstruacyjny trwa 28 dni Zaszłaś w ciążę dnia: cz., 29 grudnia 2011 (owulacja) na stronie http://www.familie.pl/kalkulator-ciazowy#result znalazłam coś takiego: Minęło 105 z 280 pełnych dni (38%). Jesteś w 16 tygodniu ciąży. Masz za sobą 15 pełnych tygodni i 0 pełne dni (15+0). Jesteś w 4 (kalendarzowym) miesiącu ciąży. Jesteś w 4 (księżycowym) miesiącu ciąży. Jesteś w drugim trymestrze. Przewidywana data porodu: cz., 20 września 2012 Zostało Ci 175 dni do porodu Więc według tego zarówno stwierdzenie iż jest 16 czy 15 tydzień jest prawidlowe w zależności od tego jak kto na to patrzy :) mam nadzieje, że temat dokładności tygodni będzie już zamknięty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a macie juz jakies male ciuszki albo cos dla maluszka? :) jesli nie to kiedy bedziecie kompletowac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sporo ciuszków będę miała od bratowej ( dla chłopca) i od kuzynki ( dla dziewczynki), ale oczywiście myślę, że sporo pokupuję jak już będę wiedziała kto w brzuszku siedzi ;) Jednego razu na zakupach nie mogłam się powstrzymać i musiałam coś kupić... Chyba zrobiłam to po to, aby mieć już coś dziecięcego w domku i aby przyswoić bardziej tą myśl, że maleństwo jest w drodze. No i kupiłam taki mały pajacyk ;) Koloru białego z wyhaftowanym słonikiem i misiem. Myślę, że kolejne zakupy dopiero w 3 trymestrze, albo pod koniec drugiego. A Wy ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja kompletnie nic nie mam dlatego pytam :p za 3 tyg kolejna wizyta polowkowa i mam nadzieje sie dowiedziec kto siedzi w brzuszku jak synek to od siostry bede miala ciuszki a jak corcia to bede musiala pokupic :) ale w weekend chyba naciagne mezusia na jakis maly ciuszek zeby tak jak mowisz Netka miec juz cos dla maluszka w domku :D wypilam sobie mala rozpuszczalna kawke z mleczkiem bo taka mialam ochote po calym tyg nie pcia i chyba kara od kruszynki bo mi nie dobrze po niej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak ciąży
hej dziewczyny też dołączam do was wrzesniówek 2012,jestem w 14 tyg ciazy,i podobno bedzie synek,bo córeczkę juz mam! hehe a co do ubranek tez juz pokupowałabym wszystko ! mam upatrzony wuzeczek,ale kazdy mówi ze to za wczesnie i ze przyniesie pecha! a wy co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w przesady nie wierze! jak bedzie cos sie mialo stac dziecku to moze w 8-9 miesiacu lub jak sie urodzi i nic tu do tego nie maja przybory do malenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez zastanawialam sie nad tym, zeby cos kupic dla dzidzi, chociaz smoczek czy skarpetki, zeby mi przypominaly o kruszynce :) Nie umiem sie juz doczekac kompletowania wyprawki. Megan86 ja pije kawe, nawet dwie slabe codziennie. Na poczatku ciazy odrzucilo mnie od kawy a teraz pije ze smakiem. Chyba slaba kawka nie jest az tak bardzo szkodliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie przyszła teściowa już pare ciuszków kupiła. Gdy ja chciałam kupić to narzeczony mi nie dał bo to za wczesnie i takie tam ;/ w przyszłym miesiącu planujemy kupić łóżeczko a w czerwcu wózek. No i powoli zacznę kompletować ciuszki maleństwa. I stwierdziłam że bede na razie kupowała rzeczy o neutralnym kolorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajaponka no wlasnie ja pilem do niedawna tez codziennie slaba ale dostalam zakaz ze wzgledu na anemie bo ponoc kawka utrudnia przyswajanie zelaza i sie ograniczylam. no wlasnie mamuski powoli musimy zaczac kompletowac bo to cudowne uczucie przygotowywac sie na przyjscie malenstwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łózeczko urocze :) a co do kompletowania wyprawki to myślę że dopiero pod koniec czerwca się za to zabiorę. będę kupowała ubranka w neutralnych kolorach, bo dopiero po porodzie się dowiem kto siedzi w brzuszku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak to plci nie chcesz znac do porodu?:) Ajaponka bardzo ladne lozeczko:) a jeszcze kupujesz cos do tego lozeczka bo widac sa szafki do kompletu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
witajcie dziewczyny !!! Ajponka łóżeczko super a cena 200 zł to nie tak duzo. Ja za te pieniądze będę miała uzywkę ( bez śladów użytkowania więc prawie jak nowe) z szufladą w kolorze orzechowym. W ogóle to miałam do czerwca nic nie kupować tylko w czerwcu z mężulem na WIELKIE zakupy ruszyć. Ale wpadło mi w oko to łóżeczko i koniec:) a z resztą rzeczy czeka (nie)cierpliwie:) Olczak tak jak ja czekasz na niespodziankę w dniu narodzin.Wzn. najpierw nie chciałam wiedzieć, potem jednak chcialam i już nie chce. i niech tak do wrzesnia zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka łóżeczko naprawdę przeurocze :) Ja będę miała w spadku po bratanku. Z większych rzeczy to jedynie wózek zostanie do kupienia. Dziewczyny te, które nie chcą znać płci: to jest Wasze pierwsze dzieciątko? Podziwiam Wasz upór i umiejętność zaspokojenia ciekawości. Ja kiedyś myślałam, że u mnie też będzie to możliwe, ale zdecydowanie chciałabym znać płeć i móc się do niego zwracać w bardziej ukierunkowany sposób ;) Ciekawe czy będzie mi w ogóle dane poznać płeć, czy maluszek ją pokaże. 5 kwietnia wizyta, to będzie 18 tydz i 1 dz. czyli 19 tydz (wg niektórych obliczeń). Ciekawe czy mi pani doktor powie ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata83
Witam ja jestem w 16tym tygodniu, termin wg usg mam na 17 wrzesień. Co sądzicie o farbowaniu włosów w ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy natę83 i gratulujemy :) Poczytaj sobie nasze wcześniejsze wpisy, temat farbowania włosów był już tu poruszany, nawet całkiem niedawno :) Opinie są różne. Farbować można, ale nie w pierwszym trymestrze ciąży i najlepiej używać farb delikatnych, bez amoniaku. Medycznie nie stwierdzono ich szkodliwego działania na płód, więc moim zdaniem można farbować. Mój lekarz tego nie zabrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolezanki:):):) Widze ze temat wyprawki sie powtarza i dobrze bo za niedługo czas sie rozgladac .... Ja jeszcze nic nie mam ale tak jak Was kusi mnie na kupienie nawet takich mini skarpetusi:):):) co wiekrzych zakupów to od maja zaczynamy kupowac najpierw zaczniemy od tych najdrozszych rzeczy tzn wózek i łózeczko a potem cała reszta. Czytałam ze Was tez bola krzyze tak jak mnie.. ja dzis prawie cała noc nie przespałam bo nie mogłam sie przekrecic tak mnie bolało, moj m sie smieje ze Junior sie rozpycha i dlatego tak. Aaa i my jzu znamy płec -to chłopczyk :):):):):):):):) Która z Was ma teraz wizyte na dniach moze przed swietami sie dowiecie kto tam w brzuszku siedzi:):):) A czujecie juz ruchy maluszka??? ja jeszcze nic i brzuszek tez mam bardzo malutki, Wasze jak??? Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1alexia2 kilka stron predzej chyba 40-41 pokazywalysmy brzuszki i rozmawialysmy o ruchach malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) 1. nie, nie chce znać płci do porodu :) i tego będę się trzymała. 2. tak to moje pierwsze dzieciątko, które zaszlo tak daleko jeśli chodzi o ciąże (2 poronienia) a teraz z innej beczki. przy ostatniej wizycie lekarz stwierdził u mnie infekcję pochwy. dostałam globułki dowcipne i przeszło. na tydzień. obecnie znowu mnie coś zlapało, a wizyta dopiero za tydzień. macie również taki problem z nawracającą infekcją? jak sobie z tym radzić? przperaszam za bezpośrednie pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to ja się wstrzymam do 3 trymestru, najpierw chcę poznać płeć. Poza tym chcemy umeblować pokoik dla dzidzi bo stoi pusty. Musimy kupić szafę, jakąś niedużą komodę a potem koło lipca łóżeczko (które i tak będzie na początku u nas w sypialni). Co do infekcji nie mogę pomóc bo nie dopadło mnie to nigdy. Ale myślę ze znów musisz brać te globulki a potem podmywać się płynem do higieny intymnej z naturalnym kwasem mlekowym-ja uzywam takiego od roku (z oriflame-żel).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak a z domowych sposobów to podmywanie się nagietkiem bądź szałwią. Bo raczej sama leków sobie nie możesz kupić a tym możesz sobie pomóc chociaż trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ale u mnie dziś pochmurny dzień, wieje niesamowicie, pada deszcz i do tego szaro buro. 1alexia2 jesteś druga kobietką na naszym forum, która poznała płeć swojego maleństwa- gratulacje :) Mamy drugiego chłopca wśród wrześniówek :) Jakiś czas temu zrobiłam sobie taką swoją listę wyprawki i dziś chyba oszacuję sobie jej wartość sugerując się cenami z allegro. Aż się boję sumy końcowej... Dam znać jak już coś wyliczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia, ale Ci zazdroszczę, że masz oddzielny pokój dla dziecka... Ja jak sobie pomyśle ile muszę się nakombinować, żeby się tu pomieścić to aż głowa boli. Niestety do naszego domku będziemy mogli wyprowadzić się za najprędzej 2 lata, póki co gnieździmy się w 34- m mieszkanku, z czego jeden pokój to taka jakby pracownia 2,5 na 3 m, a drugi to taki pokój główny ;/ Nie wiem, gdzie ja się z tym wszystkim pomieszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×