Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Zastanawiam się nad zmianą pracy. Okres wypowiedzenia u mnie to 3 miesiące. Macierzyński mam do końca stycznia. Czy ewentualnie mogę złożyć wypowiedzenie 1 listopada by umowa rozwiązała się z końcem macierzyńskiego? Czy pracodawca musi mi wtedy zapłacić za zaległy urlop? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czapus, ciaza i urlop macierzynski jest okresem ochronnym, tzn., ze pracodawca nie moze Tobie wypowiedziec umowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, zebys Ty to zrobila. A jezeli masz niewykorzystany urlop zawsze musza wyplacic ekwiwalent za urlop. Zatem plan jak najbardziej zacny. Buziaczki dla Zosi 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Kochana. A ten ekwiwalent jak się liczy? Od płacy brutto z umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula___
Czapus widzę, że griszankaanka już ci wszystko napisała, z tym, że ekwiwalent za urlop to średnia z 3ech miesięcy podzielona przez współczynnik 20,83, a następnie pomnożona przez liczbę dni urlopu ;) A tak bbb dokładnie jak byś chciała oszacować kwotę to jeszcze się przelicza na godziny urlopu, a nie tylko dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i powinni Ci to policzyć od płacy brutto z umowy, bo ost 3 miesiące płacił Ci zus ;) To jeszcze zależy czy zarabiałaś tylko to co w umowie czy miałaś jakieś dodatki, premie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czapus
Przed macierzyńskim było L4, a jeszcze wcześniej czasem premia a czasem nie... więc nie wiem co biorą pod uwagę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula___
czapus to dla mnie sytuacja bardziej skomplikowana, bo kadrową nie jestem, ale wydaje mi się, że powinni wziąć średnią z 3 ostatnich wypłat, które otrzymałaś przed L4. Ale myślę, że dla Ciebie najistotniejsza wiadomość jest taka, że pracodawca ma obowiązek zapłacić za zaległy urlop :) Dziewczynki co tam u Was? Ja w pon jadę na badania prenatalne, a we wtorek mam normalną wizytę. A za tydzień wreszcie długo wyczekiwany urlop :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czapus
Moje kochane mądre koleżanki a jak jest jak kobieta zajdzie w ciążę na macierzyńskim? Jak płacą? Trzeba skończyć macierzyński aby np iść na zwolnienie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czapus, w sytuacji kiedy jest kolejna ciaza w trakcie trwania macierzynskiego sa dwie opcje: mozna zaczekac ze zwolniem do konca macierzynskiego, albo mozna przerwac macierzynski i isc na L4. Choc rzecz jasna moge sie mylic, bo nie jestem kadrowcem, ino ksiegowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula___
czapus jest tak jak pisze griszanka. Moim zdaniem najkorzystniej dla kobiety jest przerwać macierzyński i pójść na l4, bo macierzyński - jeśli jest roczny jest płatny 80%, a l4 jest 100% płatne. A jeśli kobieta zajdzie w pierwszym półroczu macierzyńskiego i go przerwie to jeszcze dostanie wyrównanie (dlatego, że półroczny macierzyński byłby 100% płatny, a był płacony 80%). A ZUS wypłaca zasiłki ( i macierzyński i chorobowy czyli l4)na podstawie średniej z 12 miesięcy poprzedzających prawo do zasiłku, czyli tj. zawsze 12 ostatnich wypłat jakie otrzymałaś od pracodawcy :) Czapus czyżbyś planowała w najbliższym czasie kolejną ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula___
griszanka będę trzymać za Ciebie kciuki w środę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Paula ;) nie no tak pytam hehe ;) póki co czysto teoretycznie. Nie planuję teraz, ale gdyby coś...to byłoby fajnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Witam Was kochane co tam u was???:) nic sie nie odzywacie? co tam u ciebie mereszka Magda Griszanka i Paula???;D ja byłam w sobote na wizycie u gin i troche mnie zmartwił bo pokazałam mu wyniki z glukozy i powiedzial że ciut ciut jest ponad norme bo ja miałam 156 po 2h a norma jest do 153 i dał mi skierowanie do Diabetyka zeby on ocenil co i jak mowi ze prawdopodobnie skonczy sie na diecie no ale w sumie ja nie jem dużo słodkiego wiec nie wiem dlaczego tak wyniki wyszły.. wiec mam wizyte u diabetyka 27sierpnia zobaczymy co powie:) a takto z dzidziusiem jest wszystko ok szybko przybiera na wadze wiec też musze jeść mniej bo bedzie duże dziecko i nie urodze:P ale jak to lekarz powiedział lepiej że rośni niż by miało być za małe bo z każda wagą dziecka jest w stanie poradzić ;D a co do tych wynikow z glukozy to powiedzcie mi czy ja dobrze to rozumiem?? bo normalne cukier mam ok tylko po wypiciu tej glukozy za wolno mi sie rosklada w organiźmie wiec jak bede stosować diete i nie jeść slodkie i wogule to co to da jak np. skierują mnie na kolejne badanie obciążeniem glukozy i tak samo wyjdzie?? przeciez oni badaja jak ta glukoza sie rosklada po wypiciu wiec co to da jak ja bede miec diete ? Może któraś z Was mnie uświadomi i sproawdzi na ziemie bo ja już się z tym zamotałam..;/ buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka1
U nas wszystko dobrze. Rośniemy. Już prawie 12 kg na plusie ;( Mały cały czas daje o sobie znać;) Dzisiaj byłam na badaniu glukozy. Nie było tak źle. Jedynie to to ,że byłam bardzo głodna bo od rana nic nie jadłam ;) Wizyta 2 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula___
Hej u mnie też ok, wczoraj miałam badania prenatalne i obraz na usg jest prawidłowy ;) dzidzius sobie spał, ale widziałam główkę, nosek, rączki, nóżki i takie małe paluszki - niesamowite ;) A teraz siedzę w poczekalni, bo dziś mam wizytę u swojego lekarza ;) Joanno z tą glukozą nie pomogę, póki co nic jeszcze na ten temat nie czytałam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj na badaniu dzidzia brykała i wspinała się - także widać ma coś po rodzicach- już trenuje przed górskimi wspinaczkami :) Ale najwięcej ma po tatusiu, bo Pan doktor na 90% określił płeć i najprawdopodobniej będzie Michaś :) Oczywiście na 100% będzie wiadomo za miesiąc. Griszanka czekam na info jak wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka1
Paula cieszę się razem z Tobą że z dzidzią wszystko w porządku. No i gratuluje Michasia ;) Jutro odbieram wynik glukozy. Martwię się, ze będę miała za wysoką. Wizyta 2 września. Już się nie mogę doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Hej dziewczynki. Paula u nas też będzie Michaś :D Na poprzedniej wizycie (3 tyg temu) miałam + 5 kg na plusie ale od tamtej pory na pewno przybyło kilogramów bo brzuch mi strasznie wystrzelił. Niedługo zaczynamy 7 miesiąc :)) Wizytę mam w przyszłym tygodniu i rzecz jasna nie mogę się doczekać. Idę w końcu na L4, bo do tej pory cały czas pracowałam. Większość rzeczy mamy już kupione. M.in łóżeczko, wózek, ciuszki, butelki itp. Mereszka, Asia jakie imiona wybrałyście?? Asia nie pomogę z tą glukozą, bo po tym jak wyszła mi prawidłowa to nie doszukiwałam się informacji na ten temat. Wynik miałam po 2h 123 (o ile dobrze pamiętam). Griszanka trzymam kciuki za wizytę, daj koniecznie znać co tam ustaliliście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka1
Magda my jeszcze nie mamy imienia. Jakoś nie możemy się zdecydować. Ja ubranka mam już kupione. Jeszcze kosmetyki zostały no i rzeczy dla mnie do szpitala. Łóżeczko kupujemy w następnym tyg a wózek we wrześniu. To ja tak szybko tyje ;( Kurcze... Mi poszło najbardziej w tyłek i uda;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Mereszka spokojnie. To było 3 tyg temu a uwierz mi, że przybrałam i to niemało od tamtego czasu, bo brzuch mam co najmniej dwa razy większy. No i też niestety oprócz brzucha poszło mi w tyłek i uda. Cellulit porażający. Rozstępów nie mam i mam wieeeeelką nadzieję, że tak już zostanie. Dziewczyny już coraz bliżej jak dalej. Liczyłam ostatnio dni do terminu porodu i zostało jakieś 98 ;) A ile ważą Wasze maluchy? Mój 3 tyg temu ważył jakieś 630 g, mam nadzieję, że dobił już do 1 kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka1
Mój dzidziuś 5 lipca ważył 340 g więc to prawie 2 miesiące temu. Teraz 2 września mam nadzieję, że będzie ważył też około 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość griszankaanka
Hej dziewczynki, jestem po wizycie i wiem, ze nic nie wiem ;) A tak powaznie, to zapomnialam odebrac w kwietniu wyniki cytologii, a wyszla tam jakas infekcja, wiec trzeba sie przeleczyc antybiotykiem - sama jestem sobie winna. Do tego przeterminowaly mi sie badania na chlamydie i mykoplasmy, wiec pobral wymazy - wyniki za tydzien, no i po przeleczeniu ponownie cytologia i jak wszystko bedzie dobrze i wymazy tez wyjda czyste, bedzie mozna ruszac z kopyta :) . Dodatkowo dzisiaj pobrali krew na wirusologie, HIV i takie tam :p, jeszcze mezus bedzie musial sie przebadac pod tym katem. Torbiel nadal jest i ma obecnie 20 mm, dr powiedzial, ze bedziemy startowac z nia i nie powinna nam przeszkadzac. Powiedzial, ze na taka torbielke antykoncepcja nie pomoze i usuwa sie takie operacyjnie :( Poki co sie nie martwie - lozysko ciazowe ja pochlonie (na to licze ;) ) Rzecz jasna zapomnialam zapytac, kiedy mam sie pojawic, czy mam sie rejestrowac, czy umawiac sie z nim telefonicznie, ech... Chyba jutro tam zadzwonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula___
griszanka cieszę się, że po małej przerwie wracasz do gry, no niestety wszystkie badanka trzeba powtórzyć, ale w końcu musi się udać. magda ja już przytyłam 4 kg, a to dopiero 13 tydzień, a Ty piszesz, że miałaś +5kg po 6 miesiącach... kurde jak tak dalej pójdzie to ja będę wyglądała jak mały śłoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
hej ja w środę mam wizytę u diabetologa zobaczymy co on powie poza tym w domu mam glukometr (bo moja mam ma problemy z cukrem) i mierze na czczo , godz, po śniadaniu, godz po obiedzie, i godz, po kolacji jak narazie mierzyłam 2 pelne dni i mam w normie wszystkie wyniki więc nie wiem o co kaman oczywiście nie pije nic słodkiego tylko wode , nie jem bananów i winogron i malo slodyczy o ile wogule coś jem:P i będe mierzyć tak do środy i pokaże te moje wyniki i zapiski diabetykowi zobaczymy co on powie na ten temat;D Magda co do imion to my dla małej chcemy dać Julia albo Emilia jeszcze się zastanawiamy;D a co do kg to ja przytyłam 7kg wiec nie jest tak źle:P jem teraz mniej wiec waga nie powinna strasznie iść w górę:P Magda mereszka co juz macie kupiome??? kupiłyście już łóżeczko i wozek?? ja jak narazie mam same ciuszki ale jeszcze musze sporo dokupić i narazie tyle ale pomału będzimy robić większe zakupy bo pożniej z kasa niewydolimy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka1
Joanno ja mam ciuszki, pampersy, kocyki, ręczniki dla niemowląt. Kombinezon pożyczyła mi siostra męża. Dzisiaj kupie parę kosmetyków może. A wózek i łóżeczko niedługo mamy zamiar kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka1
A i odebrałam dziś wyniki. Mocz wszystko dobrze. Morfologia super. Ani śladu po anemii. Bardzo mnie to cieszy. No i glukoza w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość griszankaanka
A zapomnialam Wam powiedziec, ze ostatnio znalazlam na tablicy super mebelki za grosze :) Jestem z siebie taka dumna :D, wczoraj je odebralismy. Jedne w stanie idealnym, inne wymagaja uzycia odrobiny wikolu, ale i tak jestem zachwycona :) ^.^ Tez widzialam tam sliczne lozeczka, kolyski, przewijaki, krzeselka - wszystko z drugiej reki, ale w stanke idealnym, czasami nawet za darmo :) Macie teraz troche wiecej czasu - moze warto poszukac i poczuc sie lowca okazji :D, jak ja :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
merszka ja te,ż pomału robię zakupy narazie ciuszki mam teraz rozglądam się za łóżeczkiem i wózkiem:);D Griszanka patrzyłam na ogloszenia OLX ale czasmi ludzie piszą cene za przesyłkę że się wogule nie opłaca.. a łóżeczka nie mają takich jak bym chciała:P ale no ceny są nie porownywalne z nowymi to rzecz jasna:P jakby coś ci się rzuciło w oko to wrzuć linka na naszą stronkę bo czasami jak się ogląda to umnie uwadze coś fajnego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×