Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Gość pysiulek911
mi mdlosci juz przeszly ale do dzisiaj wymiotuje raz dziennie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Pysiulek, nie moge sie skupic na niczym, poza tym, ze mi niedobrze.. Obrywa sie nawet facetowi, ktory jest wyjatkowo kochany.. Chyba pojde na zwolnienie lekarskie od przyszlego tygodnia, a ten tydzien dam szefostwu na znalezienie kogos na moje miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
znuw tu sama jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
Joanna, i dobrze. Nie mecz sie. Ja na zwolnionku jestem od poczatku ciazy, bo nie bylabym w stanie chodzic do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Ale wiem, ze jak teraz wyskocze ze zwolnieniem, to pozniej nie bede miala gdzie wracac. A co jadlas na poczatku ciazy? Bo ja niewiele jem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna przeciez prawo Cie chroni jako ciezarna ;) powiedz szefowi, ze jak bedziesz sie lepiej czula to wrocisz do pracy. nie musisz byc na zwolnieniu do konca ciazy ;) jaka masz umowe? na stale, czy na czas okreslony? jakby nie bylo przysluguje Ci urlop macierzynski ;) a przeciez dobro dziecka i Twoje samopoczucie sa wazniejsze od etatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Na czas nieokreślony. Wiem, że mnie nie zwolnią, ale po wychowawczym chiałabym mieć gdzie wrócić. ;) Mdłości znowu się zaczynają...A 2 h był spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
chleb z samym maslem i rosolek jadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
imbir nie pomagal. troche pepsi. ogolnie bylo tak, ze najgorzej sie czulam jak bylam glodna, albo przejedzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna sprobuj cytrusow ;) zjedz jakas mandarynke albo pomaranczo... moze jakies mietowki? mi czasem pomaga jak caly czas mam w buzi landrynke ;) jak mdlosci Ci mina i bedziesz chciala to mozesz wrocic do pracy przeciez i pracowac do porodu ;) a po wychowawczym przysluguje Ci miesiac ochronny w pracy. w ciagu niego mozesz sie wykazac i poazac szefom ze warto Cie zostawic w pracy na dluzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Zaraz umre.. i jak tu sie cieszyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
jak sa mdlosci to ciaza jest silna. wiec to jakis plus:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam DzIEWCZYNY ja mam termin na połowę sierpnia,więc jesli mogę przyłączę sie do WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mialam zadnych mdlosci a mam dwojke zdrowych,silnych dzieci :) Objawy to zaden wyznacznik zdrowej ciazy,kazda kobieta poprostu inaczej to znosi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam wode mineralna z cytryna malymi lyczkami "zimna" i zagryzac pieczywo typu wasa,albo suchary,wode pic malymi lyczkami...To sposob mojej siostry zygajacej do 7 miesiaca ciazy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
majoweczka, a ruchy juz czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna kochana ja cię rozumiem wymioty mam codziennie oczywiście teraz mniejsze niż wcześniej ale praktycznie cały grudzień wymiotowałam 24 h nie pomagało mi nic praktycznie nic, jadłam tylko chleb z masłem ale to też do czasu bo po jakimś czasie i tego organizm nie przyjmował. A pić mogłam tylko herbatę, potem kupiłam sobie herbatę imbirową ale ta też pomagała do czasu a potem miała działanie odwrotne. Myślę że na wymioty nie ma reguły trzeba to przejść i tyle. Ja mam cały czas jakiś dziwny ból żołądka a wymioty występują najczęściej jak jestem głodna więc cały czas coś żuję. Trzymaj się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Dziękuję... Już jestem po dwóch rozmowach z kibelkiem, a podniosłam się z łóżka zaledwie 15 minut temu. I jadłam w łóżku. I piłam. Nic. Za 2 h mam wizytę u lekarza. Chyba wezmę zwolnienie, chociaż boję się go dać, zabiją mnie tam w pracy, na prawdę nie ma kto mnie zastąpić, a mam dużo dzieci w grupie. W dodatku teraz 3 uroczystości w tym tygodniu.. Ja jeszcze jako tako mogę coś zjeść, utrzyma mi się to chwilę w żołądku. Ale max 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Mieszkam z moim mężczyzną, nie jesteśmy małżeństwem. Zarabiam 1400 zł na rękę. Mieszkamy w jego mieszkaniu. Czy na urlopie wychowawczym będzie przysługiwał mi jakiś zasiłęk z tytułu samotnej matki? Wychowawczy jest wszak niepłatny. Partner zarabia dobrze, jednakowoż nie jest moim mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatatata
też mam dziecko bez ślubu i żaden zasiłek Ci nie przysługuje z tytułu samotnej matki ( chyba że ze względu na dochody, ale za dużo zarabiasz) jedyne co, to można odliczyć od podatku w PIT- cie to że jesteś samotną matką, ale z tego co wiem, to przepisy mają się zmienić, albo już się zmieniły i jeśli się mieszka z partnerem to już się nie jest samotną matką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Eee, to trudno, tak niestety myślałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Już jestem po wizycie... miałam napisać od razu w czwartek ale nie mogłam się zebrać.... Nie zrobiłam w końcu tej beta hcg... Miałam usg dopochwowe i mamy 5tygodniową kruszynkę :) Masa badań do zrobienia.... Do tego skóra mi schodzi z całej powierzchni ciała.... Też chyba będę na zwolnieniu dopóki mi się to nie unormuje chociaż trochę..... Ginekolog odradzała szpital dermatologiczny.... jutro mam wizyte u dermatologa, zobaczymy co on powie, bo ze mna jest niestety coraz gorzej.... a moje samopoczucie ........ - 50 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Wspolczuje, ale damy rade dla maluchow. :) Serduszko juz bilo czy jeszcze za wczesnie? :) ja wlasnie sie zastanawiam nad zwolnieniem... Kurde, zle mi ale nie chce wiochy robic, ze juz w 2 miesiacu, bo jak brac to juz do konca, zeby pracodawcy nie mieszac z zusami i zastepstwami.. A wiem, ze jesli juz wezme, to powrotu po wychowawczym nie bedzie. Co innego jakbym wytrwala jeszcze te wymioty i wziela np w 6 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Joanna :) Na serduszko jeszcze za wcześnie... mam przyjść w tym tygodniu lub następnym, to mi nieodpłatnie zrobią to usg jeszcze raz :) Ja też szczerze powiem trochę boję się iść już na zwolnienie... Część pracy co prawda mogę wykonywać w domu, ale mam tak specyficzną pracę i układy w niej, że aż sie boję o tym myśleć.... ale trudno...... to co będę mogła robić w domu, będę robić w domu.... Jak się okażę niezbędna na miejscu... to pojadę.... Mam nadzieję, że moje szefostwo na to pójdzie .... Ja nie mam żadnych objawów ciąży powiem szczerze... oprócz bolących piersi .... czuję się normalnie :) No tylko ta skóra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ciśnienie
Witam. czy któraś z pań miała problemy z ciśnieniem? To dopiero bardzo wczesna ciąża, dopiero dzisiaj idę do lekarza potwierdzić. Zawsze miałam niskie ciśnienie 100/60 itp. a wczoraj z ciekawości będąc u rodziców zmierzyłam i 160/100 ! dzisiaj poszłam zmierzyć do apteki i 140/94 Czuję się dobrze i nic wcześniej nie zauważyłam. Co to może znaczyć, martwie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Ja zawsze miałam 90 / 60, w ciąży 122 / 80. W normie, ale podwyższyło mi się. Nie pijesz kawy? Moze jakies witaminy z magnezem tak dziłają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 135/75 zawsze takie miałam.... Ginekolog powiedziała, że wysokie, ale górna granica.... i tyle.... Więc nie wiem... ale nagła zmiana ciśnienia to na pewno jakiś objaw......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisnienie :P ja mam z tym problem :/ zbyt wysokie cisnienie jest niebezpieczne. krew nie doplywa wtedy do dziecka :( mi sie cisnienie wahalo, ale w piatek wzroslo i utrzymalo sie do soboty. pojechalam do szpitala i dali mi dopegyt na obnizenie. troche obniza, ale chyba mam od niego zawroty glowy... dzisiaj bede dzwonic do lekaarza w tej sprawie... narazie sie nie denerwuj tym i staraj sie odpoczywac. no i najlepiej szybciutko udac sie do lekarza albo chociaz pogadac z nim przez tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×