Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

cos ty:) mi nawet lekarz nie mowil nic a po co mam sie nakrecac jak sie ruszy mniej w danej godzinie to jest bez sensu:) wazne ze wszytsko ok a wiadome dziecko na moje zawolanie sie ruszac nie bedzie wazne ze czuje ruchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie niby ma sie ruszać 10 razy w danej godzinie czy jakos tak, mój gin mnie sie tylko pyta zawsze czy czuje ruchy dziecka a nie ile ich było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan, widzę że masz mniejszy brzuszek od mojego, mimo że obie jesteśmy na równym etapie :) Martwię się, bo już mam 8,5 kg na plusie. Co prawda jestem wysoka i nie widać żebym specjalnie przytyła, ale ten brzuchol to mam niezły... Mnie Zuzinka co dzień budzi kopniakami taka jest głodna już po nocy. Dziś staram się ograniczać jedzenie i wcinam pieczywo chrupkie, żeby za dużo nie utyć do następnej wizyty u gina :) Teraz też będę miała badanie z glukozą, ale mi lekarz sam powiedział, że mam sobie wcisnąć cytrynę. Ruchy dziecka liczy się dopiero pod koniec ciąży, bo teraz maluchy niby śpią po 20 godzin na dobę. Ja nie czuję w każdej godzinie, albo też może tak się na tym nie skupiam. Zaraz idę z moim Miśkiem na koncert i obiecane lody. Aż mi ślinka cieknie jak sobie o nich myślę. Dla tych pyszności już nawet przemęczę się na sfrikowanym jazzie... Miłego wieczoru dziewczynki :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Ja dziś byłam na cotygodniowych zakupach i dorwałam coś boskiego :) Mam nadzieję, że potwierdzi się nasza dziewuszka, bo to zdecydowanie dziewczynkowe :D http://dl.dropbox.com/u/59469266/2012-05-09%2016.28.12-1.jpg Właśnie dostarczono mi tą zamówioną wanienkę (FlexiBath) i ręczniczek. Powiem, że jestem nią zachwycona. Kolor soczysty, materiał delikatny. Już ją wstawiłam w łazience w malutkiej wnęce i śladu nie ma, że w domu jest wanienka :D Ręczniczek też świetny. Firma Canpol 80cm na 80 cm, miękka frotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa sliczny rampersik :) Ja dzisiaj kupilam malutka niebieska czapeczke na wyjscie ze szpitala :) Wszystkie ubranka mam od siostry, wiec na wyjscie kompletuje sobie nowy zestawik :) Tylko mi malych skarpetek/butkow brakuje i bedzie komplet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja jeszcze nie mam czapeczek :) Tylko jedną z kompleciku :) I jedne skarpetki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa nic sie nie martw masz tylko 2.5kg na plusie wiecej jak ja :) BlackRosssa cudwnko kupilas stwierdzam ze dla dziewczynek jest duzo wiekszy wybor w ubrankach male strojnisie :) Amefabo a co szykujesz na wyjscie ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przypakiem trafilam jak bylismy w Tesco na zakupach. Z daleka mnie wolala hehe :) Pewnie i tak bede musiala kupic jakies, bo siostra miala letnie. Jej synek urodzil sie w marcu, wiec czesc ubranek nie bedzie pasowac na zime dla Jasia. Nie moge sie doczekac az zrobimy ten remont i bede mogla poszykowac te ubranka, bo teraz to nawet nie wiem czego potrzebuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa cudenko kupilas mialo byc cos mi literki polknelo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan mam body takie jak koszulka polo z kolnierzykiem, do tego bluza na zamek, polspiochy, czapeczka i jakies butki/skarpetki jeszcze kupie jak trafie w koncu. Przelom sierpna i wrzesnia jest dosc cieply, wiec mysle ze starczy. I kocyk oczywiscie do okrycia jakby co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko mam w rozmiarze 56. Wiem, ze to ryzykowne bo moze sie okazac za male :P Tak wyszlo, bo spiochy dostalam od mamy, bluze od kuzynki, a body nie bylo tego wzoru w wiekszym rozmiarze a mojemu mezowi nie podobalo sie inne :P Planuje jeszcze jeden zestaw uszykowac w wiekszym rozmiarze ;) Co sadzicie o takiej poscieli? http://allegro.pl/amy-posciel-zyrafka-6el-przescieradlo-satyna-i2294978823.html Ma dobre opinie na forum, ale czy satyna bawelniana nie jest taka "zimna" jak zwykla satyna? Ja sie totalnie nie znam na poscielach :P Sypiam w takiej jaka dostalismy na wesele hehe :) I nawet nie wiem z czego jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa ja tez nie mam pojecia co do poscieli ;p i ja tez chyba uszykuje 2 komplety na wyjscie na 56 i 62 chociaz mysle ze lekarz pod koniec ciazy oszacuje jak duze jest dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan ja juz slyszalam kilka historii, ze "na szybko" tatusiowie musieli wybierac inne ubranka, bo sie dzidzia duza urodzila hehe :) Trzeba sie przygotowac :) Nie wiem juz sama co zrobic z posciela... A moj maz mowi tradycyjnie "jak chcesz" :P Podoba mi sie jeszcze ta: http://allegro.pl/8ele-haft-100x135-o-r-y-g-i-n-a-l-n-a-baby-lux-i2306487516.html Wczoraj ktos tu wkleil linka i sie zakochalam... Ciekawe, jak z jej jakoscia. Nie bylabym zadowolona gdyby tak droga posciel okazala sie kipskiej jakosci ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba Amefa mam w domu pościel z satyny bawełnianej. Jeśli dobrze kojarzę, to ona nie jest taka jak zwykła satyna, czyli zimna, tylko taka delikatna w dotyku :) Nie wiem jak ją określić. Mi się bardziej podoba ta pierwsza, co wkleiłaś, bo druga jest jak dla mnie zbyt intensywna :) Co do ciuszków, to dobry pomysł z dwoma zestawami w dwóch rozmiarach . Ja się urodziłam 55 cm, a mój brat miał już 58cm. Mąż też koło 57cm. Więc trudno przewidzieć. A jak mój mąż miałby na szybko naszykować ciuszki to... haha już to sobie wyobrażam. dzidzia byłaby ubrana jak cudaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa to jest miseczka Bebe-Jou ale myślę że można ja zastąpić zwykła mała miską. Ale mnie przeziębienie wzięło. Najgorsze że pani w aptece powiedziała że nic nie mogę brać do ssania na gardło, tylko tamtum werde i paracetamol, a z nosa leje mi sie jak z kranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wole obejrzec na zywo dotknac pomacac wiec idz do sklepu obejrzyj obydwie i pozniej zamow sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam 2730 i 33 cm wpisane w ksiazeczke ale nie wiem czy to kiedys dlugosc nie mierzyli od glowki do pupki bo sie dziwie ze taka mala bym byla ?:p a maz mial 4 kg i tez 56cm wiec ciekawe ile synek bedzie mial a juz w ogole sie zastanawiam jaki bedie mial kolor wloskow bo ja czarne mam i oczy piwne a maz bladyn i oczy niebieskie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam gdzieś że jak któreś z rodziców ma brązowe oczy to dziecko też będzie miało takie. Chyba to się sprawdza bo moja córka ma blond włosy po mężu i piwne oczy po mnie:) Moja mama też ma piwne i oboje z bratem takie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa myslisz, ze taka satyna bawelniana nadaje sie dla dzidzi? Wlasnie ta pierwsza posciel z firmy Amy ma bardzo dobre opinie :) Invictia dzieki za info, poszukam tej miseczki :) A na katar kup sobie Acatar Fast. To jest woda morska z olejkami eterycznymi, calkowicie bezpieczna w ciazy. Kataru nie wyleczy, ale troche odetka nosek chociaz na chwile ;) Megan pewnie sie polozna pomylila :P Moze mialas 53 cm? :) Ale macie duza rozbieznosc-maz duzy, a Ty malutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa - nie mam pojęcia czy się nadaje, ale skoro robią to pewnie tak. Może rzeczywiście wybierz się do jakiegoś sklepu i spytaj o pościel z tego materiału i pomacaj. Wydaje mi się, że ona jest delikatniejsza niż zwykła bawełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mysle ze te ciemne geny tzn oczy i wlosy przewazaja ale maz sie upiera ze bedzie taki jak on:p bo z kolei maz jest klon swojego ojca i tak sobie wmawia ze jego tez bedzie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jednym ze starszych forow znalazlam taki wpis: "Jeśli chcesz kupić tę pościel dziecku, które ma dopiero przyjść na świat, to z góry uprzedzam, że nie jest to dobry pomysł, bo dzieci do roku nie powinny mieć żadnej pościeli, poza prześcieradłem, flanelą i kocem. - Precyzując: dziecko do 12 miesiąca nie powinno spać pod kołdrą, ani nie powinno mieć pod głową poduszki, a noworodek i młode niemowlę nie może mieć ochraniacza na szczebelki (patrz: SIDS). Jeśli chcesz ją kupić dla roczniaka, to proszę bardzo, ale przy noworodku się wstrzymaj (z tego całego zestawu dla noworodka mógłby ci się jedynie przydać ten rogal do karmienia, quilt który leży na komodzie na zdjęciu i być może rożek ...chociaż równie wygodny do zawijania niemowląt jest kocyk albo flanela). Materiałowe przyborniki wiszące na łóżeczkach są super nieporęczne i zdecydowanie wygodniej jest wrzucić wszystkie dziecięce drobiazgi do niedużego pudełka/koszyczka i ustawić sobie na komodzie obok przewijaka." Teraz juz zglupialam. Kazdy twierdzi inaczej. Sama sie zastanawialam, czy kupowal kolderke i poduszke, bo podobno dopiero po roku dziecko uzywa czegos takiego. Z drugiej strony dziwnie bedzie klasc dziecko do pustego lozeczka. Chcialabym, zeby Jas czul sie przytulnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa bedzie zima to przeciez czyms trzeba oryc te dziecko nie przesadzajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że noworodka nie przykryje się taką ogromną dla niego kołdrą i nie położy na poduszce. To będzie na później, jak będzie większy. Ale ochraniacze i SIDS - trochę przegięcie. I tak jak Megan pisze, będzie później zima, to trzymać dziecko bez niczego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a slyszalyscie o takim czyms zeby pod materac czy nozki od lozeczka polozyc ze dwie ksiazki zeby byl delikatny skos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie nie moge sobie wyobrazic, jak niemowle mialoby sie udusic ochraniaczem na szczebelki? Ja tak co chwile zmieniam zdanie :P Przemyslalam sobie i stwierdzilam, ze kupie posciel ale bedzie na pozniej, jak Jas wyrosnie juz z kolyski. A w kolysce bedzie spal w rozku albo tym kocyku, ktory kiedy wklejalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan ja slyszalam o czyms takim :) Teraz nawet sa poduszki-kliny, ktore kladzie sie pod materacyk... To takie "dmuchanie na zimne" :) Na poczatku chcialam koniecznie monitor oddechu, potem myslalam nad ta poduszka ale ostatecznie na nic takiego sie nie zdecydowalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×