Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Masz racje Kochana, maz wrocil teraz z SI i dostal namiar na krakow,zaraz tam wypisze kwestionariusz ! podobno tez dobry osrodek. co do zabaw i tv,ja moim dzieciom odjakiegos czasu nie wlaczam tv,chyba,ze sytuacja jest awaryjna i musze ich na chwile czyms zajac .Bo moj synus strasznie zawiesza sie na bajkach,reklamach itp,nie ma z nim wcale kontaktu;/ atak probuje ich ciagle czyms zajac,klocki,pilka itp..oczywiscie sa to zabawy na chwile i tez brakuje mi juz pomysłów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
do krakowa moze do promitis??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
moja koleżanka diagnozuje dziecko w Krakowie u niejakiego dr Gardziela, podobno jest rewelacyjny hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyzej podałam linka do osrodka w krakowie....wiecie cos na jego temat??? a wiekowo? za tydzien Igus skonczy 2 latka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
ja jestem z krakowa. na szopkarzy wiem ze jest jedno z lepszych przedszkoli dla autystykow w centrum maltanskim zreszta tez jest przedszkole. na ul zacisze jest osrodek gdzie wydaje wszystkie zaswiadczenia przyznaja zajecia z wczesnego wspomagnia. ja z tego wszystkiego co jest w krakowie wybralabym jednak centrum maltanskie. gardziel to jeden z lepszych specjalistow w krakowie od autyzmu. na wizyte czeka sie tam ok miesiaca. wystarczy zadzwonic powiedziec ze sie chcesz umowic na diagnoze z espolem konsultacynjym takie zespoly sa bodajze w piatki do poludnia. gardziel jako specjalista jest naprawde dobry zna sie na rzeczy. jest malo komunikatywny ale w zespole jest dobry psycholog i on stara sie przekazac to co gardzeil ma na mysli bo z nim dogadac sie jest strasznie ciezko, ale jest dobry widzi to czego rodzice czasami nie dostrzegaja. ten osrodek moge naprawde polecic no i jest na kase chorych nic nie placisz za nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za opinie;) Juz wyslalam tam formularz,wiec nie wiem czy zmieniac.Mnie zalezy na potwierdzeniu lub NIE diagnozie....bo wszystkie terapie i wczesne wspomaganie mamy na miejscu i poki co jestem zadowolona. Na wczesnym wspomaganiu terapeutka wdraza terapie taktylna;) super sprawa,Synus jest niedostymulowany,wiec az sie prosi o głeboki i mocniejszy dosisk. Ktos kiesyd napisal,ze beda rozne chwile,lepsze i gorsze..i tak jest u nas.Ostatnio mialam zalamke,ale znowu widze poprawe;)Bez mamy ani rusz,coraz wiecej sylabuje,caly czas usmiechniety,kontakt wzrokowy lepszy i reakcja na imie tez;) TFU TFU!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w poniedzialek mamy spotkanie z dyrektorką przedszkola;):):) Mysle,ze moge sprobowac,bo On az lgnie do dzieci,a teraz idzie zima i w domu nuda.... Przedszkole te ma duzo korzysci, maja logopede,fizjoterapeute,elementy SI,pedagoga ,psychologa;) zobaczymy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
pewnie bedziesz zadowolona z tego osrodka oni tez sie w autystykach specjalizuja wiec napewno maja dobra kadre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
dziewczyny a jak u waszych dzieci z samoobsluga z pielucha z samodzielnym jedzeniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas kiepsko;/ z jedzeniem zupy i kaszki musze karic, a jakies kielbaksi,chlebek to sam... Na nocnik sadzam,ale sam nie wola:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
hm, u nas z nocnikiem lipa. Wie, gdzie się robi kupę, czasem usiądzie i nic :) nie sygnalizuje, że chce ale czasem przyjdzie PO FAKCIE i pokazuje na pupę i mówi "ee". Ma jeszcze czas, ma dopiero 19 miesięcy niecałe, więc luzik. Umie jeść samodzielnie, drugie danie je sam, ale zupą go karmię bo wciąż więcej ląduje pod stołem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe taka znowu Nowa-u Ciebie naprawde nie widze podstaw do niepokoju:) wszystko jest TERAZ ok;) Moj nic niesygnalizuje;( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis idziemy na spotkanie z dyrektorka przedszkola....:) stres mam:)BEDE TO PRZEZYWAC bardziej chyba niz synus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
Napisz koniecznie jak było :) Twój synek jest malutki, jak długo będzie zostawał w przedszkolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poki co sie zastanawiamy.....wszystko fajnie,ale troche za idealnie (TEORETYCZNIE)... Pani Dyrektor nic od siebie "nie dala",.. o wszytsko wypytywalam sama i z niczym nie było problemu . jak pytalam jakie i ile zajęć (SI,LOGOPEDEAb itp) bedzie mial tygodniowo, to nie potrafila sprcyzowac ,powiedziala ,ze tyle ile bedzie trzeba, ze nie musimy placic,bo juz ta duzo kasy wydajemy,ze tylko za posiłki,ktore zrobia pod niego (bezmleczne,bezglutenowe,bezcukrowe). Przedszkole ładne, panie przedszkolanki miłe,sala do SI nie przypominała SALI DO SI i jakos tak nie jestem przekonana,...15km w jedna strone,mogłabym na poczatek byc,dopóki sie nie zaklimatyzuje...mam jeszcze synka 9miesiecznego,maz ciagle w pracy.Musze sie z tym przespac:) Jezeli sie zdecydujemy,to tak na 3-4 godzinki na poczatek,ale NIE WIEM....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
ja bym nie dala do przedszkola dziecka tak malego chyba. moj ma 2 lata i 2 miesiace i nie widze go w przeszkolu zlobku. pewnie jakbym musiala go zostawiac to mialby nianie. wogole podziwiam Cie za decyzje na drugie dziecko. nie boisz sie ze i drugi syn bedzie mial problemy podobne do pierwszego?? ja wlasnie tego sie boje i dopuki sytuacja sie nie ustabilizuje i bede pewna na 100% ze to nie byl autyzm czy cos pokrewnego to o drugim dziecku niema mowy. a jak rozwija sie drugi synekinaczej niz jego brat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psycholodzy radza mi Go dac do dzieci, stad moje przemyslenia,ale ciagle sie wacham... drugi całkiem inny,ciekawy swiata,reakcja na imie super,kontakt wzrokowy tez,biega na czworaka po mieszkaniu...okaz zdrowia...tfU TFU!!!! a c Cie niepokoi w Twoim dziecku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
energiczne machanie rekami, chodzenie wzdloz np stolu tam i spowrotem kilka razy, poza tymi rzeczami jest fajnym 2,5 latkiem. wszystko rozumie, sam je sika do nocnika, mowi bardzo duzo powtarza, wykonuje polecenia itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm...a diagnozujesz Go gdzies w specjalnym osrodku??? MOj nie powtarza , tylko sylabuje,nie ma stereotypowych zachowan,ani zadnych schematów....najwiekszy problem z werbalizacją:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
tak w centrum maltanskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. czytam cale to forum i juz jestem na 7 stronie. Martwi mnie moj synek który ma prawie rok, bo podobnie jak wasze dzieci nie wskazuje palcem. Jak coś chce to siega po to całą rączka a jak nie moze dostać to troi i piszczy. Rozpoznaje mnie w tłumie bo jak mnie zauwazy to zaraz sie uśmiecha. Patrzy mi w oczy i uwielbia dzieci, umie sie z nimi bawic, robi akuku sam zkłada kocyk na głowe i go ściąga i czeka na moją reakcję. Naśladuje warkot samochodu gdy sie nim bawi, umie dawać buzi robi tany tany gdy leci muzyka , robi brawo lubi sie przytulać, jest na etapie nauki chodzenia, jak o cos poprosze o ma w reku to czasami mi daje, jak bawi sie z tata i tata przestaje to sie na niego patrzy i go zaczepia noga zeby bawic sie dalej itp tylko nie wskazuje tym paluszkiem nieraz pokaże coś w ksiązce ale rzadko no i reaguje na zakazy jak mu nie pozwalam czegoś dotykać to wyciąga raczke ponownie ale już zwracając uwage na moją reakcję. Czy to mogą być objawy autyzmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga Dżaga
nakręcasz się wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede czekała na pokazywanie paluszkiem, fakt ze nigdy go tego nie uczyliśmy dopiero dzisiaj brałam jego rączke i pokazywałam różne przedmioty ale niepokoje sie gdy inne dzieci w jego wieku juz dawno to robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde...przeciez u Twojego dziecka nie ma ZADNYCH OBAW DO NIEPOKOJU!!!!!!!!!!!! nie wmawiaj mu autyzmu,to,ze nie pokazuje palcem,to nic ni znaczy,przeciez pokazuje raczką. Moj dzis dwuletni synus (ma dzis urodzinki) nie robi polowy tego co robi Twoj roczniak,a wierze,ze nadrobi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to życzymy wszystkiego najlepszego !!!!!!!!!!!!!!! oby sie spełniło wszystko o co poprosicie :* Moj synek ma pierwsze urodziny dopiero za tydzień.Uczyłam go dzisiaj jak zdmuchnąc świeczke ale on nie dmucha tylko smiesznie otwiera buzie do tego ognia jak by chciał go zjeść :) Mam z nim bardzo duzy kontakt bo nawet jak mu czystam ksiązeczke to jak naśladuje zwierzatka to robi na nim wielkie wrażenie i odrazu reaguje albo śmiechem albo zdziwieniem patrząc mi cały czas w oczy , tylko brakuje mu tych wskazywania na przedmioty ale poczekam do tego jak bedzie miał 17 lub 18 miesiecy wtedy jak to sie poprawi zaczne działac. Moja ciąza była powikłana cukrzycą , synek ma refluks pecherzowo moczowy i mała dziurkę w sercu ale wszystko jest pod obserwacją dlatego teraz martwi mnie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekujemy za zyczzonka;) Nie dziwie Ci sie,ze martwisz sie,ale nie mozna popadac w paranoje.Naprawde niewidze powodu do zmartwien,..wszystko bedzie dobrze:*! Moj nic nie mowi,tylko po swojemu,nie nasladuje zwierzatek,nie wskazuje palcem..konakt wzrokowy siepoprawil,reakcja na imie tez...i wszystko mam nadzieje,ze bedzie dobrze;) Dzis ma impreze!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
Darcia, wszystkiego najlepszego dla maluszka!!ma dzielną mamę, więc będzie dobrze!! Hej ania, Twoje dziecko super się rozwija!!nie popadaj w paranoję, dziecko ma czas na pokazywanie paluchem do ok. 14 miesiąca. Nie musisz go uczyć, sam do tego dojdzie :) dużo się bawcie, gadajcie, huśtajcie, przytulajcie :) Masz zdrowego malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj też jak narazie mowi tylko po swojemu chyba, ze coś mu sie stanie i płacze to wtedy mu wychodzi mama prawie za każdym razem a tak to można sie doszukać jakis słów w jego słowniku ale jak powie dada to już nie powtarza tego. i nie naśladuje jeszcze zwierztek tylko ten samochodzić ale moze musze poczekać , moze jeszcze nadrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedziemy jak najbardziej mu magali mam nadzieje ze sie mieni cos w ciągu tych dwuch miesiecy, pytałam pediatry na wyzycie doś doświadczonego bo była ordynatorem u nas w szpitalu na dzieciecym to obserwowała go troche i powiedziała, ze narazie nie zaobserwowała u niego cech autystycznych , ze mamy mu dac czas do 1,5 roku i go obserwowac a i wspomiałam ,ze dzisiaj miała też chłopca 3 letniego który nic praktycznie nie mowil i nie sygnalizował swoich potrzeb fizycznych i dała im skierowanie do specjalisty w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×