Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

alka-moj synus ZAWSZE byl ajkis inny,grzeczny...bezproblemowy,wszedzie zostal,nic mu nie przeszkadzalo,duzo spal..(zoltaczke mial 3m-ce po porodzie),ona mogla miec wplyw na jego rozwoj..ale byl pogodnym dzieckiem,usmiechal sie,patrzal w oczy,reagowal na imie...rozwijal sie CHYBA dobrze do roku....po szczepieniu na pneumokoki zatrzymal sie w rozwoju.......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasze plusy: uwielbia sie przytluac;) daje calusy na zawolanie;) bawi sie w chowanego;) jest pogodny;) bawi sie zabawkami zgodnie z przeznaczeniem;) choc ostatnio szereguje,ale nie wpada w furie jak mu zburze... to chyba tyle....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i nasladuje;)-klucze wklada do zamka w drzwiach,okulary na nos,miotłą zamiata itp. ma barrdzo dobrą pamiec "puzzlową",róznego rodzaju ukladanki-dopasowanki ma w jednym palcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i rokowania są dobre;) wiec Dziewczyny glowy do góry,moj synus widze ma najwieksze problemy w porownaniu z Waszymi dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja widze ze mam tu najstarsze
dziecko autystyczne, ale co do początków to było jak u darci, mialam nadwyraz spokojne dziecko, urodzila sie wczesniej i wszyscy go tym usparwiedliwializ emial prawie 3mce ziltaczke, ze byl ciagle spiacy, ze pozniej sie rozwijal, ze nie lubil przytulania itd, ale to co tutaj niektore dziewczyny pisza to jest jakis kosmos, dzieci sie swietnie rozwijaja a matki doszukuja sie choroby, ja rozumiem ze jest sie pzrewrazliwionym ale nei mozna popadac w paranoje, ja mam 5 latka ktory nie umie wyraznie mowic a wy cchecie zeby roczniak mowil, moj dwulatek prawie nic nie mowi,a to co mowi to po swojemu, jedynie poprawnie mowi mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja widze ze mam tu najstarsze
u nas autyzm zacza lsie objawiac obsesja na punkcie pociagow, ja to traktowalam jako hobby ale okazalo sie to objawem choroby, nie zwrocilam uwagi an dokladnosc szeregowania i wlasnych pomyslow roznosci konstrukcyjnych, cieszylam sie ze mam mega zdolne dziecko, maly w wieku 1,5 roku budowal mosty tory maista dla pociagow i ukladal 24elem puzzle to byl sygnal ze cos nie tak ale ja o tym nie wiedzialam, potem bylo tylko gorzej :( i niestety ale dzis tez nie jest dobrze, dzieki rehabilitacji jest wiele lepiej ale synek nadal bardzo odstaje od grupy rowiesnikow, jest inny, nie ejst opozniony bo w niektorych obszarach jest bardzo do przodu, w innych do tylu, w jeszcze innych rowno z wiekiem, ale jest inny, jest bardzo zdolny intelektualnie, ma doskonala wrecz fotograficzna pamiec, ale bardzo zle mowi, jest slaby ruchowo i ma ogromne problemy z rozumieniem i wyrazaniem emocji, cierpi na nadrazliwosc dziwekowa i niedowrazliwosc czuciowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO AUTORKI WYZEJ... TEZ TWOJ SYN MIAL 3 M-CE ZOLTACZKE PO URODZENIU??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinnna
dzieki dziewczyny do odkurzacza ma wstret i traume bo czesto ma katar odciagany tym i nieznosi tego. wczoraj jak spiewalam mu podczas wycueranja po kapieli izatykal uszy ale sadze ze mial wode w uszach. palcem wskazuje ladnie i jak ja cos pokazuje swoim palcem to on najpierw na moj palec patrzy a potem odwraca glowe w kierunku tym co pokazuje. wiem ze nie mozna wariowac ale warto swoje spostrzezenia przed kims powiedzuec. moj synek spi normalnie budzi sie czasami na mleko w nocy. i spi dalej w dzien spi trzy h. uwielbia bawic sie z rozwrzeszczonymi dziecmi. sorki za bledy pisze z tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darciu moj urodzil sie w 35tc
i mial bardzo mocna zoltaczke ktora utrzymywala sie do ok 2,5mca, zeszla dopiero jak mu dalam kleik zamiast mleka, lekarze twierdziliz e dlatego tak dlugo trwa ze jest wczesniakiem, niby nic takiego ale dziecko non stop spalo musialam budzic go an jedzenie bo mogl spac tak caly dzien i sie nie obudzic, no i to mu w zasadzie zostalo do dzis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha:) moj urodzil sie w terminie,co do dnia przez CC,byl owiniety mocno pepowina,ale dostal 10apg..mial zoltaczke 3 mce,zniknąła jak przestałam karmic piersią......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilam wlasnie Ksiazke na allegro "Sila milosci"....juz nie moge sie doczekac kiedy ja przeczytam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka947
jejku, jak obydwie napisałyście, że dziecko było grzeczne i bezproblemowe, to aż mi serce zadrżało, też tak mam, dla nas to wielkie zdziwienie bo pierwszy syn był bardzo roztrzepany, wszędzie go było pełno, no i my rodzice jesteśmy bardzo energiczni. Dlatego i my i wszyscy dookoła się są zachwyceni tym, że jest tak mało absorbujący, pogodny i lgnie do wszystkich. W ciąży długo pracowałam, stresowałam się i skłaniałam się do tego, że będzie nadpobudliwy, a tu odwrotnie, czasami tak się zapatrzy,że nie reaguje na mój głos, no i to uciekanie wzrokiem. Śpi przeciętnie 3 h w dzień, a w nocy, tylko do cyca sie budzi Poczytam Was dogłębniej, mam nadzieje,że to tylko moje paranoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alka-ile Synus ma?nie mozna popadac w paranoje,.grzeczne dziecko to nie znaczy,ze cos jest nie tak... ale moj teraz jest super..kontakt wzrokowy na 10;)cały czas mowi tata,tata...;) zaczepia mnie,zebym go gonila..az sie serce cieszy w takich chwilach;) za to młodszy marudzi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jednego starszego zdiagnozowanego jako ZA antomiast drugi jest calkiem inny ale ma tez cechy autystyczne tylko zupelnie inne i trudno powiedziec co mu dolega, moim zdaniem to nie autyzm, ale jakis rodzaj nadpobudliwosci, nerwicy itp na razie szukam specjalistow ktorzy sie na nim rozpoznaja starszy byl z ciazy z problemami, bo ja chorowalam na cholestaze i nadcisnienie urodzil sie przedwczesnie z uwagi na rozwarcie i dostal 7pkt, byl siny i nie mial napiecia miesni, ktore odbilo sie nam czkawka potem, pierwsze mce to jkaby dziecka nie bylo ale z czasem zaczelam sie martwic ze sie nei rusza, nie placze, nie bawi, niczego nie lapie i sztywnieje jak sie go biezre na rece, jak mial 7mcy poszlismy na rehabilitacje i masazami cwiczeniami wszystko sie wyrownalo, uspokojona nie zwracalam uwagi na jego dziwactwa jak nadwyraz rozwiniete umiejetnosci konstrukcji i specyficzna segregacje pzredmiotow, jak skonczyl 2 lata zaczelam chodzic do logopedow bo nadal nic nie mowil no i zaczeli mi zwracac uwage na to ze ejst jakby inny wyobcowany nie chce bawic sie z dziecmi i bardzo agresywnie reaguje jesli cos jest nei wedlug jego zasad, to samo nie bral udzialu w zajeciach nie chcial sie podporzadkowac, ale za to z kazdym zostal i wszedzie poszedl nie ma do dzis zahamowan przed obcymi zaczely sie problemy w przedszkolu no i zaczely sie badania diagnozy itd.. z drugim sytuacja sie powtarza. tyle ze mlodszy urodzil sie o czasie zdrowy bez zoltaczki i na poczatku mial tylko asymetrie ulozeniowa ale po kilku masazach wyrownalo sie, potem rozwijal sie rowno i prawidlowo nawet szybciej, tyle ze byl przeciwienstwem starszego, nie sypial od urodzenia, budzil sie po 20x w nocy i niestety do dzis ma problem ze snem, spi malo i zle, w dzien od dawna nie sypia wcale, po roku zaczelo sie gorsze, stal sie nieznosny, niegzreczny i zaczely sie stany spiecia, zaczeto mi zwracac uwage w zlobkuz e to nie ejst normalne no i teraz od roku chodze juz po specjalistach ale nikt nie wie co mu jest bo jest za maly na cokolwiek, rzowija sie normalnie poza mowa, jest bardzo sparwny ruchowo ale z intelektem gorzej, cchoiaz miesci sie w normach, niby nie ma sie do czego przyczepic ale to jego nie spanie i nadaktywnosc sila ponad norme jak na 2latka daje w kosc, wszyscy maja go dosyc, w zlobku chca sie go pozbyc... byc moze czesc zachowan mlodszy przejmuje od starszego ale fizjologiczne objawy sa rozne od autyzmu starszego syna ale rownie niepokojace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest faktycznie niepokojący....mam dwie kolezanki,które maja synow z podobnymi problemami jak Twoj mlodszy...i z czasem diagnoza :autyzm...ale nie wierze,ze los byłby dla Ciebie taki niełaskawy:(...moze jeszcze nic nie jest przesadzone... Ty jestes z katowic tak???pytam,bo zmienialas nick:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka947
proszę nie śmiejcie się i nie opieprzajcie, mały ma pół roku, ale wiem,że szybka reakcja na jakieś niepokojące sygnały w każdej sferze rozwoju to ogromna szansa na zdrowy rozwój, dlatego staram się niczego nie bagatelizować , póki jestem w domu, moim obowiązkiem jest przede wszystkim dopilnowanie dziecka, od tego mnie ma. Czytam od początku i widzę,że różnie bywa, jedne dzieci śpią dużo, inne bardzo mało. Trzepotanie rączkami, też tak robi w emocjonalnych sytuacjach, ale w końcu w jaki sposób mógł by wyrazić swoje emocje połroczniak Po godzinnym czytaniu na spokojnie spasowałam, czytam Was dalej i bedę bacznie obserwować małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alka;) ja mam w domu jeszcze oprocz dwulatka 9,5 miesiecznego ipoki co nie widze powodu do niepokoju,ale tez bede bacznie GOobserwowac... spokojnie...pol roczku,to bardzo malo i nie mozna jeszcze od Niego duzo wymagac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darcia, ja zaczęłam się właśnie wtedy martwić ;) dokładnie jak miał 9,5 miesiąca. Słabiutko gaworzył, nie naśladował, słaba mimika...o żadnym pokazywaniu palcem mowy nie było jak sobie to przypomnę to ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak darcia ja jestem z Katowic :) u mnie jest o tyle prawdopodobne, ze mam 2 autystyków, że my z mężem mamy cechy autystyczne, tyle że w czasach kiedy my byliśmy dziećmi nikt nie słyszał o autyzmie :( tyle, ze jest to dziwne że byłyby to 2 różne formy autyzmu, no ale z czasem zobaczymy, mnie się wydaje że z takim niemowlakiem to też nie ma co diagnozować bo i pomóc nie ma jak, poza normalnym stymulowaniem rozwoju jak każde inne dziecko, jeżeli widac jakieś deficyty to warto je od razu niwelować, ale co taka diagnoza by pomogła półroczniakowi czy nawet roczniakowi? ewentualnie podawanie tranu, witamin B czy wyłączenie glutenu, ale to też nic pewnego bo na jednych działa na innych nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzisz,ze juz powinien wskazywac palcem?? mimikaok,biega smieje sie,chce ciagle na raczki,kontakt wzrokowy ok, reakcja na imie blyskawiczna,wszedzie go pelno,interesuje Go swiat..a Igusia jakby wtedy nie interesowalo za bardzo nic......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z myslowic;)wiec mamy blisko jakby co:D tran starszemu daje,chyba po tranie tak duzo gaworzy,czasem uda mu sie cos powtorzyc;)witamina B??? w czym skuteczna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, że to kwestia intuicji, ja miałam wrażenie od samego początku że ze starszym jest coś nie tak, że jest inny, cieszyłam się że taki mądry itp do dziś jestem dumna ze jest taki elokwentny, ale ma tez wiele ubytków, za to u młodszego czuję, ze to kwestia typowo neurologiczna, a może psychiczna? on ma problem z napięciem zdecydowanie, jak się zdenerwuje, a łatwo i szybko się denerwuje byle czym od razu mu cieknie krew z nosa i pękają mu naczynka na twarzy, czuję ze to nie autyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka947
Darciaa, czytam trochę wyrywkowo, to słabe napięcie mieśniowe to też objaw? Raz byłam u bardzo dobrego specjalisty z małym z powodu długotrwałej wysypki, przy okazji sprawdzał jego napięcie i powiedział,że jest trochę na luzie, ale że to normalne, pózniej inni pediatrzy mówili,że oki A co z glutenem? Nie podawałam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze starszym zawsze bylproblem z jedzeniem...zawsze go karmilam sposobem..ma 2 lata i 11 kg;/ a mały 9,5m ca i 9,5kg:D je wszystko:) nawet ogórki kiszone:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slabe napiecie miesniowe wplywana cały rozwoj.... a glutenu jesli masz obawy to co najmniej do roku nie wprowadzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darcia długo by pisać jakie my mamy cechy bo jest ich dużo i dokąd nie poszłam na diagnostykę razem z synem to nie zdawałam sobie z tego sprawy, dopiero mi wtedy zapaliło się światełko że wszelkie problemy moje wynikają z autyzmu ja jetem bardzo oziębła i nie okazuje uczuć, nie potrafię się bawić, za to jestem pracoholikiem :/ mój mąż ma nadwrażliwość dźwiękową i w dzieciństwie też nie mówił aż do 6 roku życia, mąż ma szereg fiksacji między innymi zauroczenie mapami, ma bardzo dobrą pamięć do szczegółów i dat, ja z resztą też, i ciężko jest tak wszystko wymienić.. nie mamy znajomych, przyjaciół, jesteśmy skłóceni z rodzinami itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×