Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość gosik062007
a moze my mamy ze starszymi dziecmi z autyzmem powinnysmy napisac jak w rzeczywistosci wygladal autyzm naszych dzieci, aby mamy maluszkow niepotrzebnie sie nie zamartwialy swoimi pociechami. bo przeciez samo opoznienie rozwoju to nic w porownaniu z calym tym autyzmem. a wiec moze powiedzmy o agresji, autoagresji, znaczeniu terenu, przerazliwym wyciu syren zamiast jakiegokolwiek normalnego dzwieku, o ucieczkach... co do ryzu-oczywiscie naturalnie jest bezglutenowy, ale kiedy ja wprowadzalam ryz corce, wowczas np Kupiec mial tak duzo glutenu, ze w 2 sek. biegunka zalala mi pol kuchni. Jak Wasze dzieci reaguja na mieso indyka, krolika? Czy ktoras z Was boryka sie z problemem trawienia tluszczy-glownie chodzi mi o te kwasy tluszczowe omega 3 i 6 (czy co tam jeszcze jest w preparacie EyeQ)? Do mam starszych dzieci z autyzmem? Czy stale chodzicie na terapie do osrodkow, czy moze szukacie innych rozwiazan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiak piszcie,piszcie..u nas nie ma zadnych z tych symptomów, o ktorych pisalas wyzej.... bylam dzis na kontroli u psychiatry..w sumie nic nie powiedziala,oprocztego,ze jest poprawa i ze mamy dalej podtrzymaywac terapie itp. do mam ,ktorych dzieci są na diecie: Czy zauwazylysice,zeby dziecko gorzej sie zachowywało po zjedzeniu czegos czego nie moze??? syn czesto ostatniopodjada to co nie moze inie widze poki co roznicy... czy jesli bymu to szkodzilo,to by od razu inaczej sie zachowywal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rezygnuj z diety póki co, bo szkoda by było Waszego wysiłku, gluten naprawdę potrafi narobić wiele szkód. ja byłam dzisiaj u psychologa z małym, bo chodzimy do szpitala i tam jesteśmy pod opieką rewelacyjnego ośrodka dziennej rehabilitacji neurologicznej, pani obserwowała Go, byl super, bawił się ślicznie, naczynia, kubeczki, udawał że pił, wózek dla lalek, autka, tylko klocki olał, za to ułozył układankę (dopasuj kształty), pani była zaskoczona, mówi, że rozwija się bardzo fajnie, społecznie bez zarzutu. Opóźnienie mowy jest oczywiście i to spore Mówi mama, tata, baba na babkę, dydy na cycy, tik na zegar, baba na banana, bebu na buty, bambo na murzyna :D, naśladuje kilka zwierząt i jeszcze coś tam typu bach, ała, ale w ogóle mało tych słów używa :( jest cichutki. ale zaczyna fajnie odgrywać coś, zachowywać się teatralnie, udawać np. że spada z krzesła, tak dla jaj. no i pokazuje wsjo w książeeczkach, nie tylko kota i drzewo, ale np. stetoskop, chochlę, winogrona, nie wyuczone tylko po prostu zna te słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz nie rozumiem po czym poznać czy dziecko ma autyzm czy opoźniony rozwuj bo moj maluch robi wszystko oprócz pokazywania palcem i nie naśladuje zwierzat chociaż nigdy nie uczyłam go i skąd mam wiedziec czy ma autyzm czy poprostu kiedyś zacznie kokazywać palcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie taka znowu nowa a twoj syn ma stwierdzony autyzm czy tylko chodzicie na terapie bo fajnie sie rozwija z tego co piszesz moj tyle nie umie co twoj synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn nie ma autyzmu tylko deficyty rozwojowe na kilku płaszczyznach. jeżeli niepokoisz się rozwojem dziecka to jedyne co możesz zrobić to wstrzymać szczepienia (teraz masz kolej na MMR, to jest paskuda szczepionka), zdrowo żywić dziecko, dużo się bawić i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam właśnie dzisiaj na szczepieniu i lekarka powiedziała mi , ze nie każde dziecko musi pokazywać palcem bo pokazywanie palcem jest wyuczone tak samo jak papa ważne aby dziecko mialo z nami kontakt rozumiało nas i wiedziało ,ze my go rozumiemy ,zeby lubiło z nami spedzac czas , bałowiło sie z nami było kontaktowe, nasladowało nas i miało kontakt zwrokowy a reszta samo przyjdzie i jak my mu nie pokazujemy nic palcem to ono samo nie zacznie i to prawda do tej pory nic mu nie pokazywaliśmy nie braliśmy jego rączki i nic nie pokazywaliśmy dopiero zaczeliśmy i to tylko troche gdzieś 2 tyg temu i to bardzo rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w normalnym rozwoju dziecko samo zaczyna pokazywac palcem, nikt nie bierze dziecka rączki i palca i nie pokazuje nim to dzieci, które mają z tym problem rozwojowy są w ten sposób tego "uczone" nie panikuj z tym palcem i czekaj sobie cierpliwie, baw sie z dzieckiem, czytaj, śpiewaj i bedzie dobrze. nie wkręcaj się w autyzm, bo u was naprawdę nie ma takiego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my bylismy dzis na badaniu sluchu,ale nie doszło doskutku,bo synus zrazony czyszczeniem uszu,nie dal sobie do uszka wsadzic słuchawki,mimo,ze twardo spal,bo byłwyczulony na punkcie uszek:( biedaczek,tak sie naplakał,walczył....:( wiec mama go wziela do nibylandii;):):) szybko o traumie zapomnial i ganial z dzieciakami:) Aniu ja Ci zazdroszcze ,ze synus sietak dobrze rozwija;) Ja mojego mlodszego tez teraz bacznie oglądam,choc poki co jest OK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mieliście ABR albo BERA? szkoda, ze nie wyszło, bo to dość ważne badanie. my mieliśmy, jak Pitek miał ok 13 miesięcy, trochę się bałam ale zasnął na szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABR a Beraa to chyba to samo,bo na karteczce pisalo ABR,a Pani technik nazywała BERRA....wiem,tez mi zalezało na tym badaniu...:( moj mlodszy konczy dzis 10 m-cy:) a straszy 2 latka:) nie zle nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj po tym wrzasku tez padł,bronil sie,odpychał pielegniarki podczas czyszczenia uszu i padł:) ale tak sie zniechecił,ze nie mozna mu było słuchawki zalozyc na uszko,buszil sie i zrywał kabelki:D wiec musze wymyslec inną strategie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ładnie trafiliście he he szkoda, ze młodsza roczku nie kończy to by było po rowno :) a po co sie chodzi do neurologa ?? co on stwierdza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drugi tez synus;) wlasnie demolują mieszkanie:D neurolog bada wszystkie odruchy dziecka,czy dobrze sie rozwija itp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co mi sie uroiło ,ze masz też dziewczynke ;) kurcze nie moge sie doczekaćkiedy moj mały zacznie wskazywac przedmioty. teraz jest na etapie stawiania swoich pierwszych kroków tak od tygodnia i wczoraj nauczył sie karmic łyżeczkąt tate, mame i babcie i wszystkich dookoła jak sie go o to poprosi i wczoraj pokazywał mi świtełka w samochodzie rączką ale nie jestem pewna czy pokazywał czy chciał je dotknąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. nikt sie nie odzywa to ja napisze u nas jest przełom bo synek chyba zaczyna pokazywac rączką .siedział dzisiaj na podłodze a gdy weszłam do pokoju spoglądał na mnie i pokzywał rączką zeby włączyć telewizor i dokładnie widziałam o co mu chodzi i co mi pokzuje wiec chyba zacznie już wskazywać :) mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu.... Twoje obawy są naprawde bezpodstawne;) glowa do gory i nie schizuj wiecej:) Nie taka Znowu nowa i reszta...co u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek też zaczął od pokazywania rączką - jak miał ok. 11 miesięcy :) paluch wyodrębnił dopiero ok. 13,5 miesiąca, chyba nawet bliżej 14 miesięcy i to najpierw w książeczkach pokazywał a potem w przestrzeni :) Darcia, u nas nic nowego, jakoś żyjemy, odnosimy małe postępy. Dostałam się z małym na super zajęcia grupowe na NFZ - co nie jest bez znaczenia - i chodzimy raz w tygodniu. a co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez zadnych nowosci...ale lepiej tak jakby miał by nastapic jakis regres,idziemy tez POWOLUTKU do przodu,ale małymi kroczkami.Sa postepy,co mnieBARDZO cieszy.Jednak do pełnego zadowolenia mi jeszcze daleko...ale ciagle nie trace nadzieji:) My tez chodzimy na NFZ na terapie ale indywidualną,rehabilitacje i SI,i prawie dziennie jezdze z nim do róznych bawialni;) Jak mu sie oczka swiecą z radosci...w takich chwilach jestem szczesliwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapisalismy dzis Synusia od stycznia do przedszkola:D juz mam stresa:),ale mysle,ze na dobre nam (JEMU) to wyjdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
Darcia a z jakiego miesiaca jest twoj synek z pazdziernika? czego jeszcze nie robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,z pazdziernika... hmmm..czego nie robi? łatwiej by było napisac co robI:p najwieksze problemy w zakresie komunikacji:mowi sobie po swojemu,nie wskazuje palcem,tylko jak cos chce to patrzy na to i popłakuje,czasem sie "zawiesza",słaba reakcja na imie,choc juz lepsza,ma zaburzenia integracji sensorycznej... czytam ksiazke: "sila milosci" czytała któras???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaa
a z takich rzeczy jak polecenia przynies zanies itd ?? jakies rozpoznawanie liter cyfr liczenie itd ?? co to za ksiazka slyszalam gdzies tytul ale nie pamietam czego dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumie:"daj raczke,daj buziaka, masz....ale z poleceniami tez jest ciezko....ma super pamiec wzrokową,juz jako roczne dziecko ukladał ukladanki,typu puzzle,nawet sie chwile nie zastanawia,od razu wie,gdzie co ułozyc....jest typem wzrokowac,mysli obrazami...tak mi sie wydaje... a ksiazka super,o matce(psychiatrze),ktora trzecie dziecko urodzila z autyzmem(ciezkim)..lekarze nie dawali sznas....matka stanela na glowie,by wyrwac synka za swiata ciszy..dzis Whitney idzie do collegu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio syn ułozyl pociąg z cyferek do 7:) sam...wczesniej widzac jak ja to robie:) terapeuci biorą pod uwage asperger. mały nie ma typowych oznak dla twardego autyzmu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackredddddgirll
drogie mamy, dziewczyny, czy takie zachowania(2letniej dziewczynki) mogą być niepokojące...już wymieniam: -wszystko musi być równo poukładane-np. klocki czerwone z czerwonymi, zolte z zoltymi wszystkie np. do góry pionowo, - jak miała 1, 5 roku, to już układanki bezbłednie układała, i np. takie dopasowywanki w ksztalcie misia to juz wiedziala gdzie ma byc glowa, buty itp - mowi wszystko, spiewa piosenki ale wszyskie pokolei nie mozna zaburzyc jej kolejnosci bo strasznie placze i sie zlosci, mui byc najpierw panie janie, potem miala kasia owieczke, itp -mowi calymi zdaniami ale czesto smiesznie tak jakby mechanicznie np. nie-ru-szaj-ma-mo tych-za-ba-wek brzmi to troche smiesznie mowi jak robot -powtarza czesto to co ja mowie np.zwracam sie do niej"chodz pomalujemy" a ona na to chodz-pomalujemy:/ -kredki uklada kolorami i inne rzeczy wielkoscia np. od najmniejszej do najwieksze-wszystko mui byc rowno co do linijki. Wszyscy mi powtarzaja ze to bardzo inteligentne dziecko ale moim zdaniem dziwne sa te rzeczy co wymienilam. Moze ktoras mama wypowie sie na ten temat prosze!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem czy sie martwic...moze ma jakies chwilowe zafascynowania;) a jak z innymi rzeczami?? tymi,o których piszemy we wczesniejszych postach. kontakt,ogólny rozwój??? Jak reaguje jak sie cos jej zburzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×