Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość blackredddddgirll
jezeli chodzi o okazywanie uczuc- to jak najbardziej lubi przytulanie, buziaki... nielubi chodzić za ręke. Jesli zbuduje wieze i sie zburzy to strasznie placze, ma takie male laleczki i wszystkie w wozku musza byc rowno poukladane jesli jakas wystaje to jest placz. Z czytaniem bajek jest roznie, wskazuje palcem jak ja o cos zapytam gdzie jest, ale np dlugo nie usiedzi chce aby strony szybko przewracac. Ma dwa lata mowi wszystko zdaniami zlozonymi, zna 7 piosenek na pamiec, 4 wiersze, kilka zwrotow po nagielsu. nie wiem czy sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle,ze nie powinnas:) Córka jest ładnie rozwinieta,ale dla spokoju mozesz skonsultowac z neurologiem. Chciałabym,zeby moj synus ruszylł z mową,nie wspomnę o piosenkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackredddddgirll
darciaa-dziekuje za Twoja wypowiedź... ogólnie wydaje mi się w porównaniu do rówiesnikow, ze jest bardzo dobrze rozwnięta, jednak martwią mnie te jej dziwne kolejnosci ukladania, segregowanie rzeczy:/nie chcialabym dziecku ani sobie wkręcać chorób, ale zastanawia mnie to dlaczego tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obserwuj ją,ale nie popadaj w paranoje:) a jesli by Cie to uspokoilo,to skonsultuj to ze specjalista. dzieci czasem mają jakies swoje dziwactwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaakaleta
blackredddddgirll tez nie chce Cie martwić... ale dla mnie schematyzm Twojej córki, specyficzna artykulacja, intonacja i echolalie(?? powtarzanie zwrotów, wyrazów) plus "szczególne uzdolnienia" budzą pewien niepokój. Zapisz sie na diagnoze ale nie do "zwykłej" poradni czy lekarza poszukaj specjalistów diagnozujących dzieci ze spektrum autyzmu pozdrawiam powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martakol784
Ciągle trwające dyskusje na temat konieczności lub nie systematycznego odtruwania organizmu powinny nieco ustać po zaprezentowaniu kilku faktów. Grupa ludzi o bardzo dobrym standardzie życia i prawidłowych nawykach żywieniowych zechciała poddać się eksperymentowi mierzącemu w organizmie poziom wybranych 210 toksyn, w tym zakazanego w 1976 roku PCB i dioksyn. Znany dziennikarz B. Moyers i specjalistka od ochrony środowiska A. Rome również poddali się badaniu. Alexandra Rome była przerażona wynikami testu. W jej organizmie potwierdzono obecność aż 86 toksycznych substancji w ilościach wymiernych. Co najgorsze, 27 z tych substancji to pochodne dawno wycofanych z rynku PCB i dioksyn, od kilkudziesięciu lat będących w glebie i nie ulegających rozkładowi. W konkluzji A. Rome ostrzega: „ wszyscy jesteśmy utopieni w zupie chemikaliów. Przeprowadzone badanie objęło zmierzenie tylko 210 toksyn, z ogromnej ilości 80 000 chemikaliów dopuszczonych do powszechnego użytku, co jedynie daje przypuszczenie, że wiele innych toksycznych związków chemicznych zalega w komórkach naszego ciała. Duża ilość zalegających chemikaliów to w konsekwencji wiele problemów zdrowotnych, zaczynając od trądziku u osób młodych, bólów głowy, ciągłego zmęczenia, nieprawidłowości w pracy przewodu pokarmowego, układu hormonalnego. Toksyny w wodzie, powietrzu, pożywieniu, prawidłowej diecie ( owoce i warzywa), cenionych przez panie kosmetykach, w miejscu pracy. Usprawnij filtry w twoim ciele, zadbaj o jelito grube, któremu z pewnością brakuje włóknika, co powoduje zaparcia zatrzymujące toksyny zbyt długo lub pozwalające na ich ponowny powrót do krwi. Nie zapomnij o odblokowaniu wątroby . Jej spowolnienie pracy to wieczny kłopot z przemianą materii i skłonność do tycia. Przypominamy, że wątroba zajmie się toksynami rozpuszczalnymi w tłuszczach, natomiast toksyny rozpuszczalne w wodzie PC, czyli 7, używany w pojemnikach 5 galonowych na wodę i, o zgrozo, w butelkach dla niemowląt. Podgrzany uwalnia BPA (bisfenol-A), zaburzający ilość hormonów w organizmie i działający jak żeński hormon estradiol, kojarzony z powstawaniem raka piersi i jajnika. Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób wykazało podczas badań obecność tego niebezpiecznego skladnika w moczu ponad 95% testowanych. Przypominamy o bezwzględnym zakazie podgrzewania posiłków znajdujących się w plastikowym opakowaniu w mikrofalówce. Wysokie temperatury powodują uwalnianie się do pożywienia toksyn zawartych w plastiku. Podobne składniki znajdują się w spalinach, mieście, owocach i warzywach traktowanych pestycydami, a nawet w mydle, innych kosmetykach, meblach, dywanach, czyli w miejscu pracy i niestety w niezbyt, jak się okazuje, bezpiecznym domu. Dr Gittleman przypomina, że to zjadliwe estrogeny ze środowiska, zwane ksenoestrogenami, są szalenie niebezpieczne i dają u kobiet zespół dominacji estrogenu, który kojarzy się z wieloma objawami ginekologocznymi, ale także z przyrostem wagi.więcej na: http://www.facebook.com/TransferFactorInfoPl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadumm
Przepraszam, ze pytam, ale ciezko odnalezc cos na tak dlugim watku. Czy zauwazylyscie jakies niepokojące objawy w niemowlęctwie? Jesli tak, to w jakim wieku i co to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synus był BARDZO grzeczny i nieporoblemowy..choc pogodny!!!ZAWSZE usmiechniety! ale nie niepokoiło mnie to wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadumm
Ma dopiero 4 miesiące. Jest właśnie bardzo grzeczna, jak ją położysz tak leży. Nie płacze. Nie lubi natomiast jak się jej dotyka twarzy. Wtedy krzyczy. I kręci główką non stop jakby wszystko było takie ciekawe. Jak miałą 2 tyg to w domu pobił sie termometr. dziecko zaszczepione tylko 1 dawką szczepionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak poczytuję kilka ostatnich stron i wychodzi na to, że i mój synek może mieć autyzm... i dużo znanych mi dzieci. jak poznać taką chorobę, po czym najbardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka stron któras napisala o "triadzie autystycznej",ze wyrózna sie 3 objawy autyzmu....poczytajcie. poza tym autyzm ma rózne oblicze,ile autystyków,tyle róznych zachowan... odizolowanaie sie,brak kontaktu wzrokowego,schematy,strereotypowe zachowanie,brak reakcji na imie,nieumiejtnosc wykonywania polecen i brak(zaburzenia )mowy....POWINNO DAC DO MYSLENIA I DO DZIAŁANIA!!! to tylko niektóre niepokojące objawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synus był dzieckiem bezproblemowym,nie plakał za mną,do wszystkich szedł, wszedzie został,bylo mu wszystko obojetne... ale jak juz pisałam byl pogodny,psotnik...nawet smialismy sie,ze jest niereformowlany;/teraz nie jest mi do smiechu...choc jestem optymistycznie nastawiona.WIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIEM,ze BEDZIE dobRZE:) mozna juz z takim maluszkiem udac sie do neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LA MANIA...napisz cos wiecej,ile ma sunus lat?co Cie niepokoi??? moj po roku sie troche zatrzymał w rozwoju... przestal mowicMAMA,TATa,robic papa,bawil sie sam,wtedy sie cieszylam,bo bylam juz przed porodem z drugim dzieckiem,wiec bylo mi to na ręke.ale wiosna tego roku,zaczełam sie martwic,jak gowolalam i niereagowal,bylismy w zoo,a On glowa w dół przy małpkach,nic go nie interesowal,biegal bez celu...poszłamdo psychologa i tak juz zostalo,nerolog,psychiatra ,terapie itp. ale u na spsychiatra dałą diagnoze po godzinie,bardzij z mojegon opisu i troche mnie to denerwuje bo wiem,ze takie małe dziecko (mial wtedy 1,5 roku) diagnozuje sie miesiacami.Przeciez moze to byc inne zaburzenie, lub wolno sie rozwija.. przy cesarce byl silnie owiniety pepowiną,potem mial 3 m-ce zółtaczke,mial słabe napiecie miesniowe i nie skierowano mnie na rehabilitacje...a po roku zle zniósł szczepienie na pneumokoki!! i mysle,ze to wszystko sie skumulowało i tak sie rozwija......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 latka i 2 miesiące. niepokoi mnie: słaba mowa( nie mówi zdań, ale powtarza wyrazy, zaczął niedawno), nie chce robić na nocnik i nie woła, że zrobił kupę np. nerwus jest, ale to chyba przez bunt. i niektóre rzeczy wolniej "łapie" tak jakby ich nie rozumiał....np. jedzenie samodzielne czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ma 2 latka i miesiac;)czylipodobnie.:) tez nie chce na nocnik siadac. a jak z kontaktem zwrokoym?reakcją na imie??? komunikacja??pokazuje palcem??? zauwazyłas jakies stereoptypowe zachowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komunikacja ok, bardzo kontaktowy i towarzyski, pokazuje palcem. na imię reaguje, chyba, że zajęty jest. kiedyś biegał często w kółko albo się kręcił, ale to z zzabawy i szaleństwa raczej :). a np. dalej samochody w rządku ustawia jak się bawi ale częściej jeden za drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci sie czasem tak bawią,jesli nie robi tego ciagle i nie wpada w szał jak mu sie przeszkodzi to CHYBA ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on się tylko strasznie denerwuje jak coś mu nie wychodzi. np. wieża z klocków albo ludzik do domku nie wejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie spróbuje od nowa czy cos tylko rzuca zabawkami i straszna histeria jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ataki złosci ,szału sa typowe dla autystykow,ale są tez typowe dla dwulatków!!!tzw BUNT:) wiec,nie wiem czy powinnas sie niepokoic,reszta u Was ok... NIe taka znowu NOWA-Where are You???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadumm
A jest jakas mama corki?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackredddddgirll
La mania- moja wlasnie tak ma, ze jak cos jej sie nie uda i podobnie jak np. jak chce wlozyc zwierzatko do farmy, domku to odrazu histeryzuje rzuca wszystkim placze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×