Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Gość Nha
ania_k26 masz rację a tymi badaniami, dzięki za radę!:) ale chodzisz do swojej przychodni do lekarza ogólnego czy trzeba do gin?? i szłaś na wizytę tylko z prośbą o wypisanie skierowania na badania? i nigdy lekarz nic nie mówił.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha ja chodziłam do ginekolog i na początku miałam plamienie a że sprzętu w przychodni nie mają a w szpitalu można powiedzieć zbadali jakies leki przepisali i tyle więc chodziłam prywatnie i powiedziałąm w przychodni że chodzę prywatnie tu bardziej chodzi mi o badania i nie robili problemu a dodatkowo sprawdzali ciśnienie i lekarka dawała mi ksero wyników a i tak omawiała ze mną i w sumie dobra lekarka była ale brak sprzętu a dodatkowo tamten lekarz przyjmuje porody w szpitalu więc ja miałam wszystko ustawione i nic nie płaciłam ( no w sumie za same wizyty wydałam ok 1000zł) a poród był super. ale w sumie można spróbować u rodzinnego ja jakoś nie pomyślałam o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha ja chodziłam do ginekolog i na początku miałam plamienie a że sprzętu w przychodni nie mają a w szpitalu można powiedzieć zbadali jakies leki przepisali i tyle więc chodziłam prywatnie i powiedziałąm w przychodni że chodzę prywatnie tu bardziej chodzi mi o badania i nie robili problemu a dodatkowo sprawdzali ciśnienie i lekarka dawała mi ksero wyników a i tak omawiała ze mną i w sumie dobra lekarka była ale brak sprzętu a dodatkowo tamten lekarz przyjmuje porody w szpitalu więc ja miałam wszystko ustawione i nic nie płaciłam ( no w sumie za same wizyty wydałam ok 1000zł) a poród był super. ale w sumie można spróbować u rodzinnego ja jakoś nie pomyślałam o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
No właśnie ja tez będę chodziła prywatnie do lekarza który ma bardzo dobre opinie i odbiera porody u nas w szpitalu... dlatego też głównie się na niego zdecydowałam... w mojej przychodni u ginekologa byłam raz i stwierdziłam, że nigdy w zyciu już tam nie pójdę... także nie wiem czy teraz wypadałoby chodzić tam po skierowania na badania i jeszcze te kolejki... aż się odechciewa..... a na jakie badania brałaś skierowania? tzn jakie badania trzeba wykonywać będąc w ciąży? Bo 1wszą wizytę mam przed sobą i nie bardzo wiem..... ;) dzięki za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Mój lekarz bierze za wizytę 150zł, a wizyta co miesiąc jak słyszałam także nie mały koszt.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha ja chodziłam do ginekolog i na początku miałam plamienie a że sprzętu w przychodni nie mają a w szpitalu można powiedzieć zbadali jakies leki przepisali i tyle więc chodziłam prywatnie i powiedziałąm w przychodni że chodzę prywatnie tu bardziej chodzi mi o badania i nie robili problemu a dodatkowo sprawdzali ciśnienie i lekarka dawała mi ksero wyników a i tak omawiała ze mną i w sumie dobra lekarka była ale brak sprzętu a dodatkowo tamten lekarz przyjmuje porody w szpitalu więc ja miałam wszystko ustawione i nic nie płaciłam ( no w sumie za same wizyty wydałam ok 1000zł) a poród był super. ale w sumie można spróbować u rodzinnego ja jakoś nie pomyślałam o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) U mnie mdłości pozostały ale wymioty i ślinotok ustępuje :D ale ulga.... brzuch za to boli mocniej ale widać że rośnie:) u mnie wizyta w sobotę.... a tak poza tym to u nas bałagan na kółkach remont-wyburzanie ścian robimy aneks kuchenny....i ja już siły nie mam wszędzie pył i kurz -oby do piątku-wtedy w końcu może da się sprzątnąć ten bałagan :) Mój Szymcio ma 6 lat i śmiga na swoim 16" rowerze jak szalony.....a długo nie mógł się przekonać....i utrzymać równowagę..pomogła hulajnoga.....:) Na święta wielkanocne od zająca dostanie nowy góral 20" -ciekawe jaka będzie jego reakcja.....;)ja jeszcze nie widziałam rowerka stoi u moich rodziców w garażu....ciekawe... Pozdrawiam......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha ja pierwsze badanie mam mocz, morfologia, cukier, owa. A tak ogólnie to jeszcze toksoplazmoza, posiew,poziom glukozy i jeszcze jakis odczyn vdrl, HBs, odczyn cuumbsa ale te badania to później sie robie więc tym póki co nie zawracaj sobie głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha a jezcze badanie grupy krwi jest potrzebne ja akurat mam z poprzedniej ciąży mam nadzieje, że nie będę musiała powtarzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Ok dzięki... na samą myśl o pobraniu krwi już mi słabo ale widzę że teraz będę się musiała przyzwyczaić ;) Ja pierwszą wizytę mam dopiero 6 kwietnia - za tydzień w piątek... nigdy nie spieszyło mi się tak do wizyty u ginekologa jak teraz...... ale mój lekarz terminy ma okropne ;//!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi wiszą te wszystkie skierowania na lodówce i jak sobie pomyśle ile chodzenia z tym to aż się nie chce jedyne co to na usg czekam bo mam nadzieję, że lekarka mi powie radosną nowine, że krwiaka już niema jejku ale bym się cieszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla moj ma wlasnie 20" i teraz juz jezdzi bo w tamtym roku byl troszke za duzy ;) Co do badan to grupy krwi sie nie robi jesli jest udokumentowana wczesniej czyli np ktos juz robil nawet kilka lat temu badz ma wpisana w ksiazeczke zdrowia ... toksoplazmoza to indywidualnie zalezy od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bym tak chciała,żeby mi powiedziała,że krwiaka nie ma. Ja wczoraj to nawetnie zapytałam o tego krwiaka, wszystko tak długo , potem szybko bo tętna nie można wyczuć. I już pójdę 5 do swojej normalnie na wizytę a nie na oddział, to i dowiem się coś. Nie plamię, może wchłonął się :D Ja też, tak jak ty ania_k26 chciałabym,żeby go już nie było i było ok. A powiedz mi co jaki czas musisz chodzić na wizytę? Ja ze względu na to,że muszę często - 2 razy w tygodniu a teraz za 9 dni wyjątkowo, to musiałam zrezygnować z prywatnego learza -koszty były ogromne , ja już na same wizyty i te dodatkowe badania hormonów i usg w związku z plamieniem i krwiakiem wydałam 1000zł... No i przeszłam do znajomej na NFZ-bo boję się pomyśleć co będzie za kilka miesięcy, kasa idzie jak woda, nie żałujemy jej na dzidzię ale lekka przesada aż tyle wydać. Tylko w szpitalu mają słabe sprzęty ale dobrze,że zdarzyło mi się tylko dwa razy tam iść, a teraz już normalnie do poradni tak jak ostatnio, a tam sprzęt ciut lepszy. Ale rodzić będę w prywatnej klinice - to już zdecydowałam. Rodziłam już raz normalnie, nie chcę bo mam złe wspomnienia, ponoć nic nie zmieniło się od tamtego czasu. No i jak wszystko będzie w porządku to prywatny poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie mi taka rzecz czy jak jestescie na wizycie to lekarz was bada ginekologicznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy, u mnie zazwyczaj badanie przez brzuch - jak już nie plamię na razie, a tak to dopochwowe usg do tej pory było- za każdym razem. Na każdej wizycie i jedno i drugie usg. Wczoraj tylko przez brzuszek miałam, w celu sprawdzenia bicia serca. Nie wiem jak dalej będzie, ale jak może już będzie ok, to nie będą za każdym razem badać. No i cisnienie, ogólny wywiad robi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Za każdym razem mnie bada ginekologicznie no i usg dopochwowo a ostatnio i przez brzuch i dopochwowo Od poprzedniej ciąży zmieniłam doktora ponieważ nie badał mnie ginekologicznie a za to ciągle do szpitala wysyłał Tam ordynator powiedział że w moim przypadku ( niewydolność szyjki ) to podstawa badanie ginekologiczne Dlatego teraz chodzę do innego który bada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wyszlam z badania dzidzia ma 6.5 cm i ma sie bardzo dobrze urosla troche bo polozna przesunela dzien porodu o 5 dni wczesniej .. Badanie karku i krwi na syndrom downa tez bylo w coagu 5 dni dostane wyniki do domu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosiorakis
Witam Mamusie:) Wczoraj miałam wizytę na 20:40 a do domu wróciłam dopiero o 22:30! Najpierw się naczekałam, a później lekarz napędził mi stracha, ponieważ coś nie podobało mu się na USG. Stwierdził, że przyjmie ostatnią pacjentkę a ze mną przejdzie na inny dokładniejszy sprzęt i lepiej się przyjrzy. Przez czas oczekiwania myślałam, że osiwieję. Wszystko skończyło się dobrze i jego obawy nie znalazły potwierdzenia, ale dzięki temu, że badanie było na dokładnym sprzęcie już wiem, że na 99% w moim brzuszku mieszka chłopczyk :) i prawdopodobnie dziewczynka, choć ta druga dzidzia strasznie fikała i nie dała sie dokładnie pooglądać :) Aparat znów pokazał termin na 22.09, więc chyba jednak będę wrześniówką a przy bliźniakach to już w ogóle, ale dobrze się tu z Wami czuję, więc jeśli nie macie nic przeciwko temu to chętnie zostanę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiorakis to bedziesz pierwsza mamusia na naszym forum ;) to bedziemy trzymaly kciuki zebys zapoczatkowala dobra passe latwych i przyjemnych porodow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiorakis - dobrze, że wszystko wyszło ok. Ciekawe czy Ci lekarze zdają sobie sprawę jak stresująca może być taka niepewność... Wczoraj miałam sen - byłam u alergologa! i że testy długo trwały to w między czasie zrobiła mi usg ciąży ;) usg pokazywało obraz jak w kreskówce. W moim brzuchu leżała ubrana mała dziewczynka z rudymi włosami związanymi w kucyk ;) Lekarka stwierdziła, że nie może teraz na 100% określić płci. Ten sen to szaleństwo jakieś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, a ja czytam Wasze relacje z wizyt i tak bardzo zazdroszczę, że już je macie za sobą i że widziałyście swoje małe skarby.. Gratuluję bliźniaków naszej wrześniówce :) Moja wizyta dopiero w piątek wieczorem, a dni ciągną się okropnie. Od rana znów nachodzą mnie czarne myśli :( nie czuję się jakbym była w ciąży...nawet nie wiem jak mam się czuć??? Czuję się zwyczajnie. Brzuch lekko odstaje, ale już nie pamiętam czy taki był też przed ciążą....no jakaś paranoja... ratujcie mnie Dziewczyny, bo chyba osiwieję... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WRRRR te reklamy mnie dziś denerwują :) mamusia ja byłam w zeszły wtorek i mam kolejne usg i musze termin zrobić więc myślę że tak ok 2 tyg według lekarki co 2 tyg wystarczy wizyta a najważniejsze, żebym dużo leżała i nie chodziła a w razie czego mam jechac do szpitala i dostałam namiar na szpita gdzie jest nowy sprzęt na szczęście. rzodkiewka i kosiarakis super, że z waszymi dzidziami wszystko ok :) kosiarakis pewnie pisz z nami nie opuszczaj nas swoją drogą ciekawe ile mam zostanie wrześniówkami :) Ciekawe czy to, że to moja 3 ciąża urodze trochę wcześniej pierwszą ciążę przenosiłam prawie 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana spokojnie już dziś wtorek zobaczysz jak szybko :) Nie każda kobieta w ciąży musi mieć mdłości, bolące cycki itp więc ciesz się,że czujesz się dobrze z dzidziusiem na pewno wszystko ok uszka do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
czesc dziewczyny, jakos nie moge sie wdrożyc w te wasze rozmowy, co chwile inny temat :) wczoraj kolejna nowina na mnie spadla, bratowa moja tez spodziewa sie dziecka, miesiac po mnie, normalnie jakis wysyp chyba , jak grzyby po deszczu. ja mam wizyte dopiero po swietach, i strasznie mi sie dłuży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra to zmieniamy temat :) jakie macie fajne przepisy na dobre ciasto na święta, chcę coś upiec innego niż zawsze no i w miarę szybko żeby zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia no właśnie dobry temat gotowanie, pieczenie ja tez poprosze o jakiś fajny przepis na ciasto i pomysł na obiad bo juz nie wiem co gotować. Któraś pytała o pomysł z jajkami może jaja nadziewane? Kiedyś robiłam tez pomidory nadziewane albo sałatką albo jajkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny nie mozna za wami nadazyc tyle piszecie:) Ja w poniedzialek kolejna wizyta u gin i zobacze czy tym razem da mi skierowania na jakies badania, jak nie sie upomne:) Ide obiad gotowac chociaz wcale a wcale ochoty na to nie mam i na jedzenie tez nie chyba tylko salatke zjem:) A dzis mialam chec na lody i polecialam do sklepu kupic -kupilam mango i wanilia hmm dobre, ale to jeszcze nie to co bym chciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eljotka no to będzie ciekawie tyle maluszków :) U mnie tez był taki przypadek jak ja byłam w ciąży to równolegle z moja siostra i koleżanką pod koniec ciąży jak szłyśmy razem na zakupy to fajnie wyglądałyśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mam też dwie koleżanki, jedna początek października, druga środek a ja na końcu :) na razie czasu brak na spotkania, one pracują, czasami wpadną do mnie, ale wiadomo w tygodniu to każdy zabiegany. barbe77 ja też długo nie dostawałam skierowań na podstawowe badania , jedynie hormony sprawdzali, a tak dopiero w ostatni czwartek powiedziała mi co mam zrobić dodatkowo i dała skierowanie na badania podstawowe. Na najbliższej wizycie mówiła,że porozmawiamy o toksoplazmozie i innych badaniach. Co do obiadów, to ja dziś po kościółku i zapachach kadzdeł wymiękłam...do tej pory czuję ten zapach duszący, to i obiad leniwy : wrzuciłam skrzydełka w woreczek do pieczenia, doprawiłam przyprawami i już się piecze, do tego ziemniaczki i jakaś surówka ( dla mnie zamiast ziemniaków wafle ryżowe ) :) No a co z ciastami ??? Chetnie upiekłabym coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×